There are a total of 548 bills of lading on file for Hangzhou Warm Home Textile Co., Ltd between February 15th, 2013 and May 13th, 2026.
Of those 548 bills of lading, 7 were within the past 30 days and 19 were within the past 90 days.
| Total Records | 548 |
|---|---|
| Shipper Records | 548 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Feb 15th, 2013 |
| Most Recent Shipment on File | May 13th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 7 |
| Records in Last 90 Days | 19 |
| Records in the Past Year | 75 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for HANGZHOU WARM HOME TEXTILE CO., LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Hangzhou Warm Home Textile Co., Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Hangzhou Warm Home Textile Co., Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| LORING HOME LIMITED | May 2026 | 182 | 98 |
| IENJOY LLC | May 2026 | 2,068 | 52 |
| MISKIN KARTAL TEKSTIL VE E-TICARET | May 2026 | 46 | 42 |
| SHANDONG SAIDI TRADING CO LTD | May 2026 | 54 | 12 |
| MILLIHOME CORPORATION | May 2026 | 830 | 10 |
| IENJOY HOME LLC INCORPORATED | Feb 2026 | 368 | 10 |
| ADDO GENERAL MERCHADISE LTD | May 2023 | 17 | 9 |
| ONE-WIN SUPPLY CHAIN CO LTD | May 2025 | 237 | 6 |
| SMART TRADE TECHNOLOGY CO LTD | May 2026 | 316 | 5 |
| LUOWEI TRADING INC | Apr 2026 | 629 | 5 |
| WENZHOU BOLIWAN TRADING CO LTD | Feb 2026 | 61 | 4 |
| NATIONAL HOSPITALITY SUPPLY INC | May 2026 | 498 | 4 |
| MKB MERCHANDISE, INC. | Nov 2023 | 17 | 4 |
| DELIVER TO AMAZON LGB | Apr 2022 | 229 | 4 |
| BARGOOSE HOME TEXTILES, INC. | Feb 2026 | 436 | 4 |
| SILICON VALLEY GREEN SOLUTIONS | May 2026 | 71 | 3 |
| GOLDEN STATE FC LLC | May 2026 | 282,248 | 3 |
| SUNORO SUPPLY CHAIN CO LTD | May 2026 | 526 | 2 |
| CANAL WORKS ADVERTISING,LLC | Dec 2022 | 43 | 2 |
| Feb 2023 | 1 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Hangzhou Warm Home Textile Co., Ltd.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-05 | EGLV142651917720 | NKILNBJJ26030660 | 0XRAJ | House Bill | NKIL | 9436379 | CMA CGM SAMSON | 2026-05-02 | MIAMI, FLORIDA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,330 CTN | 13,536 K | House to House | HANGZHOU WANMU HOME TEXTILE | SILICON VALLEY GREEN SOLUTIONS | RESOLOGIXLLC | PILLOW |
| 2026-05-02 | HDMUNBOZSJ408400 | SQHNSHZG26031295 | 526E | House Bill | SQHN | 9806055 | ONE COLUMBA | 2026-05-01 | SAVANNAH, GEORGIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 830 CTN | 9,138 K | Pier to Pier | HANGZHOU WARM HOME TEXTILE | IENJOY LLC | MATTRESS PADS | |
| 2026-04-30 | CMDUCHN3276734 | AMZDCN26E2YSAGGK | 0GVME | House Bill | AMZD | 9317975 | CMA CGM WHITE SHARK | 2026-04-29 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 67 CTN | 777 KG | Pier to Pier | HANGZHOU WARM HOME TEXTILE | MISKIN KARTAL TEKSTIL VE E-TICARET | MISKIN KARTAL TEKSTIL VE E-TICARET | MEMORY FOAM PILLOW |
| 2026-04-24 | ONEYNB6BF1225400 | OERT215703P00129 | 066E | House Bill | OERT | 9321263 | MOL COURAGE | 2026-04-23 | HOUSTON, TEXAS | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 303 CTN | 8,527 KG | Container Yard | HANGZHOU MARM HOME TEXTILE | IENJOY LLC | IENJOY LLC | MATTRESS PADS SHIPPER'S LOAD COUNT & SEALED "THIS SHIPMENT DOES NOT CONTAIN ANY SOLID WOO D PACKING MATERIAL" |
| Run Date | 2026-05-08 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-08 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-06 |
| Trade Update Date | 2026-04-21 |
| Master BOL # | CMDUCHN3262508 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN26NB5PQBPJ |
| Manifest Number | 552413 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 0GVMG |
| IMO # | |
| Vessel Name | CMA CGM MANTA RAY |
| Vessel Country | MT |
| Place of Receipt | CNSHA |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 1763 KG |
| Weight in KG | 1,763 KG |
| Quantity | 125 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
ECMU7259747 |
| Commodity Description |
MEMORY FOAM WEDGE PILLOW |
| Shipper Name | HANGZHOU WARM HOME TEXTILE CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | .NO.3,QIAONAN,CHANGSHANTOU,XINJIE |
| City | XIAOSHAN |
| State Province | ZH |
| Zip Code | 311200 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | MISKIN KARTAL TEKSTIL VE E-TICARET |
|---|---|
| Address Line 1 | HIZMETL C/O FBA6120 CLINKER DRIVE |
| City | JURUPA VALLEY |
| State Province | CA |
| Zip Code | 92509 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | MISKIN KARTAL TEKSTIL VE E-TICARET |
|---|---|
| Address Line 1 | HIZMETLTEVFIK SAGLAM CADDESI EDA AP |
| Address Line 2 | T.,B BLOK 45 / 5 ALTINTEPE MAHALLES |
| City | ISTANBUL |
| State Province | IS |
| Zip Code | 34840 |
| Country Code | US |
| Container Number | ECMU7259747 |
|---|---|
| Seal Number 1 | J0328078 |
| Seal Number 1 | J0328078 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | MEMORY FOAM WEDGE PILLOW |
| Marks and Numbers 1 | FBA |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 180 | 2026-05-14 |
| Long Beach, California | 173 | 2026-02-09 |
| Newark, New Jersey | 66 | 2025-12-17 |
| Savannah, Georgia | 54 | 2026-05-02 |
| Oakland, California | 29 | 2025-08-29 |
| Tacoma, Washington | 19 | 2026-03-03 |
| Seattle, Washington | 7 | 2025-10-21 |
| New York, New York | 5 | 2015-12-10 |
| Miami, Florida | 4 | 2026-05-05 |
| Port Everglades, Florida | 3 | 2026-04-10 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 274 | 2026-05-14 |
| Ningbo China (Mainland) | 249 | 2026-05-02 |
| Yangshan China (Mainland) | 14 | 2021-07-15 |
| Pusan South Korea | 9 | 2026-04-10 |
| Kwangyang South Korea | 1 | 2020-12-04 |
| Freeport, Grand Bahama Island Bahamas | 1 | 2013-10-08 |
Below are the top 10 company names and addresses for Hangzhou Warm Home Textile Co., Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| HANGZHOU WARM HOME TEXTILE CO., LTD | NO.3,QIAONAN,CHANGSHANTOU,XINJIE XIAOSHAN 311200 CN | 2025-08-29 | 23 |
| HANGZHOU WARM HOME TEXTILE CO., LTD | NO.22 LIANYI ROAD, SUOQIAN TOWN, XI AOSHAN DISTRICT,HANGZHOU,CN | 2025-08-27 | 2 |
| HANGZHOU WANMU HOME TEXTILE CO. | 2024-06-19 | 91 | |
| HANGZHOU WARM HOME TEXTILE CO., LTD | 2023-05-19 | 45 | |
| HANGZHOU WANMU HOME TEXTILE CO. | 2021-07-15 | 40 | |
| HANGZHOU WARM HOME TEXTILE CO LTD | 2021-04-27 | 15 | |
| HANGZHOU WARM HOME TEXTILE CO., LTD | 2020-01-30 | 14 | |
| HANGZHOU WARM HOME TEXTILE | 2026-05-08 | 13 | |
| HANGZHOU WARM HOME TEXTILE CO | 2019-11-30 | 13 | |
| HANGZHOU WARM HOME TEXTILE CO LTD | 2018-11-01 | 12 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Hangzhou Warm Home Textile Co., Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-10-17 | 1 | |
| 2014-04-30 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||