There are a total of 2,767 bills of lading on file for Harry'S Inc between August 9th, 2013 and May 22nd, 2026.
Of those 2,767 bills of lading, 32 were within the past 30 days and 55 were within the past 90 days.
| Total Records | 2,767 |
|---|---|
| Shipper Records | 24 |
| Consignee Records | 4,904 |
| Notify Party Records | 1,019 |
| First Shipment on File | Aug 9th, 2013 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 32 |
| Records in Last 90 Days | 55 |
| Records in the Past Year | 221 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for HARRY'S INC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Harry'S Inc, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Harry'S Inc in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| HI-P (XIAMEN) PRECISION PLASTIC MAN | May 2026 | 3,247 | 819 |
| FEINTECHNIK GMBH | May 2026 | 1,008 | 411 |
| FLEXTRONICS MANUFACTURING | May 2026 | 16,663 | 153 |
| PAISHING VIET NAM JOINT STOCK COMPA | May 2026 | 233 | 118 |
| COSMEWAX S.A. | May 2026 | 784 | 57 |
| CHONGQING GUOKAI IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 56 | 40 |
| CHONGQING PAISHING TECHNOLOGY LTD | Feb 2026 | 350 | 21 |
| BIC VIOLEX SA | May 2026 | 5,898 | 17 |
| VIOKOX, SA | May 2026 | 70 | 12 |
| SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY | May 2026 | 798 | 12 |
| DORCO CO. LTD. | May 2026 | 4,038 | 12 |
| SUZHOU ORATE TECHNOLOGIES CO.,LTD | Sep 2025 | 19 | 10 |
| SHENZHEN YIHONG TECHNOLOGY CO., LTD | May 2026 | 4,215 | 9 |
| SHENZHEN YINENG TECHNOLOGY CO . LTD | Jul 2024 | 70 | 8 |
| GEORGIA DC | Jun 2024 | 302 | 8 |
| KDC ONE SWALLOWFIELD | May 2026 | 570 | 5 |
| DSC LOGISTICS | Dec 2025 | 1,544 | 5 |
| LEGACY OLIVE BRANCH MI | Jul 2022 | 11 | 4 |
| SCOTT ADAM DESIGNS INC. | Apr 2026 | 375 | 3 |
| LEGACY NV | Sep 2025 | 16 | 3 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Harry'S Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| HARRY & DAVID OPERATIONS INC. | May 2026 | 2,706 | 10 |
| HARRY & SON AGENCIES CO., LTD. | May 2026 | 189 | 33 |
| HARRY D.KOENIG&CO.,INC. | Dec 2025 | 696 | 0 |
| HARRY F LONG INC | May 2026 | 2,310 | 39 |
| HARRY FASHION LIMITED | May 2026 | 269 | 7 |
| HARRY HEINSEN & CO. | May 2026 | 382 | 18 |
| HARRY HEINSEN Y COMPANIA SRL | May 2026 | 138 | 17 |
| HARRY J RASHTI CO INC. | May 2026 | 273 | 1 |
| HARRY MILLER CO. LLC | Dec 2024 | 311 | 0 |
| HARRY N ABRAMS INC | May 2026 | 3,850 | 72 |
| HARRY Q | Mar 2025 | 115 | 0 |
| HARRY SUPPLY INC | May 2026 | 100 | 3 |
| HARRY TRADING USA INC | May 2026 | 1,059 | 10 |
| HARRYS USA | Apr 2026 | 603 | 45 |
| HARSCO CORPORATION | May 2026 | 690 | 5 |
| HARSCO INDUSTRIAL, PATTERSON-KELLEY A DIVISION OF HARSCO CORPORATION | Jan 2022 | 506 | 0 |
| HARSHA ENGINEERS INTERNATIONAL | May 2026 | 876 | 40 |
| HARSHA ENGINEERS LIMITED | Oct 2025 | 2,527 | 0 |
| HARSORIA HEALTHCARE PVT LTD | May 2026 | 120 | 9 |
| HART CONSUMER PRODUCTS, INC. | Feb 2026 | 1,530 | 3 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-21 | ZIMUXIA8552166 | FLXT00003807192A | 19E | House Bill | FLXT | 9960502 | ZIM EAGLE | 2026-05-20 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 1,729 CTN | 15,764 KG | Pier to Pier | HI-P (XIAMEN) PRECISION PLASTIC | HARRY'S INC. | HARRY'S INC. | MANUAL RAZOR RAZOR HANDLE TRAVEL BLADE COVER F' SHOWER HOLDER - LILAC, DTC BULK |
| 2026-05-19 | CMDUXIA1831425 | MFGTCHI000064787 | 0TNIE | House Bill | MFGT | 9461867 | APL CHONGQING | 2026-05-17 | SEATTLE, WASHINGTON | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 128 PKG | 20,898 KG | Pier to Pier | HI-P (XIAMEN) PRECISION PLASTIC MAN | HARRY'S, INC. | MANUAL RAZOR128PKGS=128PLTS=3576CTNSTHIS SHIP MENT HAS BEEN HEAT-TREATED. | |
| 2026-05-19 | CMDUXIA1831425 | MFGTCHI000064783 | 0TNIE | House Bill | MFGT | 9461867 | APL CHONGQING | 2026-05-17 | SEATTLE, WASHINGTON | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 3 PKG | 688 KG | Pier to Pier | HI-P (XIAMEN) PRECISION PLASTIC MAN | HARRY'S, INC. | MANUAL RAZOR | |
| 2026-05-18 | MEDUMD837685 | MFGTUSNYC5400856 | 615A | House Bill | MFGT | 9309461 | MSC TOMOKO | 2026-05-15 | NEWARK, NEW JERSEY | VALENCIA SPAIN | 16 PKG | 5,148 KG | Container Yard | VIOKOX, SA | HARRY'S, INC. | COSMETICS | |
| Run Date | 2026-05-21 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-22 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-20 |
| Trade Update Date | 2026-04-27 |
| Master BOL # | CMDUHBG2131023 |
|---|---|
| House BOL # | MFGTCHI5352091 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | MFGT |
| Voyage # | 0LBM7 |
| IMO # | 9299642 |
| Vessel Name | CMA CGM FIDELIO |
| Vessel Country | FR |
| Place of Receipt | BREMERHAVEN |
| Foreign Port of Lading | BREMERHAVEN GERMANY (42870) |
| Port of Unlading | NORFOLK, VIRGINIA (1401) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 16030 KG |
| Weight in KG | 16,030 KG |
| Quantity | 1978 PKG |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Containers |
TCKU7822026 TGHU6407747 |
| Commodity Description |
RAZOR BLADES (ON 15 PALLETS) RAZOR BLADES (ON 42 PALLETS) |
| Shipper Name | FEINTECHNIK GMBH EISFELD |
|---|---|
| Address Line 1 | SEEWEG 4 |
| City | EISFELD |
| Country Code | DE |
| Contact Name | ALEXANDRA GEYER |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | +493686362152 |
| Shipper Name | FEINTECHNIK GMBH EISFELD |
|---|---|
| Address Line 1 | SEEWEG 4 |
| City | EISFELD |
| Country Code | DE |
| Contact Name | ALEXANDRA GEYER |
| Consignee Name | HARRY'S, INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 75 VARICK STREET 9TH FLOOR |
| City | NEW YORK |
| State Province | NY |
| Zip Code | 10013 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | +13134337683 |
| Consignee Name | HARRY'S, INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 75 VARICK STREET 9TH FLOOR |
| City | NEW YORK |
| State Province | NY |
| Zip Code | 10013 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | EM |
| COMM Number | SHELBY.BUCHER@HARRYS.COM |
| Container Number | TCKU7822026 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 256278 |
| Seal Number 1 | 256278 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | RAZOR BLADES (ON 15 PALLETS) |
| Marks and Numbers 1 | ... |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 821220 | 00000000 | 0000003820 KG |
| Container Number | TGHU6407747 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 256283 |
| Seal Number 1 | 256283 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | RAZOR BLADES (ON 42 PALLETS) |
| Marks and Numbers 1 | ... |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 821220 | 00000000 | 0000012210 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 1,146 | 2026-05-18 |
| Los Angeles, California | 545 | 2026-05-23 |
| Savannah, Georgia | 278 | 2024-07-11 |
| Oakland, California | 224 | 2023-12-06 |
| Long Beach, California | 133 | 2026-05-09 |
| Seattle, Washington | 115 | 2026-05-19 |
| New York, New York | 109 | 2026-05-18 |
| Norfolk, Virginia | 106 | 2026-05-21 |
| Tacoma, Washington | 88 | 2026-04-27 |
| Houston, Texas | 15 | 2021-11-01 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 1,063 | 2026-05-19 |
| Yantian China (Mainland) | 528 | 2026-05-23 |
| Bremerhaven Germany | 465 | 2026-05-21 |
| Stade Germany | 130 | 2025-09-16 |
| Rotterdam Netherlands | 70 | 2026-04-27 |
| Hong Kong Hong Kong | 58 | 2026-05-09 |
| Haiphong Vietnam | 57 | 2026-05-05 |
| Pusan South Korea | 56 | 2026-04-27 |
| Nansha China (Mainland) | 50 | 2023-11-25 |
| Algeciras Spain | 48 | 2025-08-09 |
Below are the top 10 company names and addresses for Harry'S Inc that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| HARRY'S INC | 75 VARICK ST FL 9 NEW YORK NY 10013 US | 2025-10-16 | 996 |
| HARRY'S INC | 75 VARICK ST FL 9 NEW YORK NY UNITED STATES 5004149 | 2026-05-18 | 17 |
| HARRY'S INC | 2026-05-14 | 16 | |
| HARRY'S INC | 2025-08-19 | 1 | |
| HARRY'S INC | 2025-08-19 | 1 | |
| HARRY'S INC | 2025-06-10 | 1 | |
| HARRY'S INC | 2023-01-07 | 436 | |
| HARRY'S INC. | 2021-09-11 | 361 | |
| HARRY'S INC. | 2024-09-14 | 134 | |
| HARRY'S INC | 2021-12-11 | 86 |
Below are the top 10 phone numbers on file for Harry'S Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-23 | 30 | |
| 2025-10-16 | 34 | |
| 2025-09-09 | 1,797 | |
| 2025-08-19 | 1 | |
| 2024-09-14 | 134 | |
| 2024-02-15 | 104 | |
| 2021-11-03 | 106 | |
| 2021-11-01 | 24 | |
| 2021-08-30 | 1 | |
| 2020-12-23 | 1 |
Below are the top 6 email addresses on file for Harry'S Inc.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-23 | 1,046 | |
| 2022-10-07 | 184 | |
| 2021-11-03 | 104 | |
| 2021-03-25 | 254 | |
| 2020-12-23 | 1 | |
| 2018-12-13 | 50 |