There are a total of 798 bills of lading on file for Shenzhen YUTO Packaging Technology between September 26th, 2013 and May 21st, 2026.
Of those 798 bills of lading, 3 were within the past 30 days and 7 were within the past 90 days.
| Total Records | 798 |
|---|---|
| Shipper Records | 853 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 4 |
| First Shipment on File | Sep 26th, 2013 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 3 |
| Records in Last 90 Days | 7 |
| Records in the Past Year | 28 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Shenzhen YUTO Packaging Technology, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Shenzhen YUTO Packaging Technology in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| ZEBRA TECHNOLOGIES CORPORATION | May 2026 | 6,399 | 37 |
| CLOVER WIRELESS VALUTECH | May 2026 | 265 | 26 |
| HARRY'S INC | May 2026 | 2,767 | 12 |
| VALUTECH CO BILL POLKINHORN INC | Oct 2025 | 43 | 11 |
| VALU TECH OUTSOURCING, LLC | May 2026 | 294 | 9 |
| ARLO TECHNOLOGIES INC | May 2026 | 1,153 | 9 |
| IRVIN AUTOMOTIVE PRODUCTS | Mar 2024 | 184 | 8 |
| KINDLE FLEX SITE | Jun 2024 | 35 | 7 |
| STORE | May 2026 | 241 | 6 |
| NETGEAR INTERNATIONAL, LTD | May 2026 | 1,399 | 5 |
| FLEXTRONICS AMERICA LLC | May 2026 | 9,245 | 5 |
| DR. COLORCHIP CORPORATON | Apr 2026 | 14 | 5 |
| Apr 2026 | 10 | 4 | |
| May 2026 | 6 | 4 | |
| ALOM TECHNOLOGIES CORPORATION | May 2026 | 651 | 4 |
| VALTECH LLC | May 2026 | 435 | 3 |
| THE GILLETTE COMPANY | May 2026 | 1,490 | 3 |
| JAM PACKAGING LLC | May 2026 | 305 | 3 |
| BRANDART SPA | May 2026 | 1,125 | 3 |
| Mar 2022 | 6 | 3 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Shenzhen YUTO Packaging Technology.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-15 | COSU6447670970 | CHSL547098144SZN | 083E | House Bill | CHSL | 9486087 | OOCL UTAH | 2026-04-14 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 340 PKG | 3,120 KG | House to House | SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY | VALUTECH | GFTBOX CARTON | |
| 2026-03-16 | EGLV010600023272 | CHKMACEC2602054 | 072E | House Bill | CHKM | 9622631 | OOCL EGYPT | 2026-03-15 | NEWARK, NEW JERSEY | ALL OTHER PEOPLES REPUBLIC OF CHINA PORTS | 290 PKG | 2,477 K | House to House | SHENZHEN YUTO PACKAGING | JAM PACKAGING LLC | ANTHEM NJ CT PRE-ROLL RIGID CARTON - MM H X MM W X MM D - SOFT TOUCH, SPOT UV + EMBOSS - PAPER INSERT: F- CORRUGATED BOARD- COLO... | |
| 2026-03-06 | ZIMUSHH32024920 | AWOSASSZX2601254 | 5W | House Bill | AWOS | 9619440 | MSC ANCHORAGE | 2026-03-04 | NEWARK, NEW JERSEY | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,667 CTN | 19,770 K | Pier to Pier | SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY | STORD | SERAPHINA THERAPEUTICS, INC. | NON-CORRUGATED CARDBOARD BOXES HS CODE: FATTY PACKAGING HCP SHIPPER W- INSERTS PO:PO NON-CORRUGATEDCARDBOARD BOXES HS CODE: FATT... |
| 2026-03-02 | OOLU8811311060 | CHSL541695950SZN | 077E | House Bill | CHSL | 9516442 | COSCO SPAIN | 2026-03-01 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 78 PKG | 460 KG | House to House | SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY | BILL POLKINHORN INTERNATIONAL | GFTBOX CARTON | |
| Run Date | 2026-05-11 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-08 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-10 |
| Trade Update Date | 2026-04-17 |
| Master BOL # | OOLU2324619650 |
|---|---|
| House BOL # | CCLLSZXS26415655 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | CCLL |
| Voyage # | 076E |
| IMO # | 9695157 |
| Vessel Name | CSCL INDIAN OCEAN |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | YANTIAN PT |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 1860 KG |
| Weight in KG | 1,860 KG |
| Quantity | 157 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
OOLU9277550 |
| Commodity Description |
PAPER CARDSPO NO. 13907HS CODE: 4911991090 |
| Shipper Name | SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY |
|---|---|
| Address Line 1 | NO 1 SHIHUAN ROAD,SHILONGZAI,SHUITI |
| Address Line 2 | AN VILLAGE |
| Address Line 3 | SHIYAN TOWN |
| City | SHENZEN |
| Country Code | CN |
| COMM Number Qualifier | FX |
| COMM Number | +8675533873999 |
| Shipper Name | SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY |
|---|---|
| Address Line 1 | NO 1 SHIHUAN ROAD,SHILONGZAI,SHUITI |
| Address Line 2 | AN VILLAGE |
| Address Line 3 | SHIYAN TOWN |
| City | SHENZEN |
| Country Code | CN |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | +8675533873999 |
| Consignee Name | SOL DE JANEIRO USA, INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 60 E, 42ND ST. |
| Address Line 3 | 19TH FLOOR |
| City | NEW YORK |
| State Province | NY |
| Zip Code | 10165 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | +19297239802 |
| Container Number | OOLU9277550 |
|---|---|
| Seal Number 1 | OOLKYH4016 |
| Seal Number 1 | OOLKYH4016 |
| Equipment Description Code | HV |
| Equipment Description | High Cube Van |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 42G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Station |
| Cargo Description 1 | PAPER CARDSPO NO. 13907HS CODE: 4911991090 |
| Marks and Numbers 1 | SUPPLIER: THE DPS??CUSTOMER: SOL DE JANEIRO?? PRODUCT SKU (DESCRIPTION): SOL DE JANEIRO - I C,??HYDRATION '62JET SET??ITEM #: IC129400??P O #:PO13907??COUNTRY OF ORIGIN: CHINA?? |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 00000000 | 0000001860 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 263 | 2026-01-26 |
| Long Beach, California | 167 | 2026-05-13 |
| Oakland, California | 125 | 2025-12-13 |
| Newark, New Jersey | 88 | 2026-05-22 |
| Tacoma, Washington | 70 | 2024-05-24 |
| Seattle, Washington | 38 | 2020-09-04 |
| Houston, Texas | 17 | 2023-09-30 |
| Miami, Florida | 14 | 2025-10-11 |
| Savannah, Georgia | 8 | 2019-07-31 |
| Baltimore, Maryland | 4 | 2018-07-09 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 654 | 2026-05-13 |
| Hong Kong Hong Kong | 76 | 2025-02-17 |
| Shanghai China (Mainland) | 14 | 2026-02-16 |
| Shekou China (Mainland) | 13 | 2025-11-13 |
| Pusan South Korea | 9 | 2022-08-13 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 8 | 2026-05-22 |
| Nansha China (Mainland) | 6 | 2021-10-23 |
| Chiwan China (Mainland) | 4 | 2015-04-20 |
| Yangshan China (Mainland) | 2 | 2025-05-06 |
| Xiamen China (Mainland) | 2 | 2021-09-21 |
Below are the top 10 company names and addresses for Shenzhen YUTO Packaging Technology that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY | NO.1 SHIHUAN ROAD, SHUITIAN COMMUNI TY SHIYAN STREET, BAO AN DISTRICT SHENZHEN CN | 2026-01-23 | 27 |
| SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY | NO.12 PINGQIAO ROAD, GAOQIAO COMMUN PINGDI STREET, LONGGANG DISTRICT, S SHENZHEN 518100 CN | 2025-08-27 | 15 |
| SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY | 2026-05-13 | 8 | |
| SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY | 2026-03-02 | 8 | |
| SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY | 2025-12-13 | 5 | |
| SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY | 2025-10-11 | 4 | |
| SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY | 2026-02-16 | 3 | |
| SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY | 2025-06-25 | 2 | |
| SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY | 2025-10-20 | 1 | |
| SHENZHEN YUTO PACKAGING TECHNOLOGY | 2026-05-11 | 1 |
Below are the top 8 phone numbers on file for Shenzhen YUTO Packaging Technology.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-11 | 29 | |
| 2024-12-07 | 2 | |
| 2023-08-23 | 7 | |
| 2021-12-04 | 19 | |
| 2018-12-31 | 74 | |
| 2018-05-16 | 9 | |
| 2018-04-05 | 1 | |
| 2017-05-11 | 1 |
Below are the top 6 email addresses on file for Shenzhen YUTO Packaging Technology.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2023-08-23 | 7 | |
| 2023-07-03 | 5 | |
| 2021-11-25 | 23 | |
| 2018-12-31 | 28 | |
| 2018-11-28 | 1 | |
| 2018-10-24 | 20 |