There are a total of 1,636 bills of lading on file for K2K Customs Broker between February 19th, 2021 and May 22nd, 2026.
Of those 1,636 bills of lading, 23 were within the past 30 days and 74 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,636 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 290 |
| Notify Party Records | 1,636 |
| First Shipment on File | Feb 19th, 2021 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 23 |
| Records in Last 90 Days | 74 |
| Records in the Past Year | 325 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for K2K CUSTOMS BROKER.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with K2K Customs Broker, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with K2K Customs Broker in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| NH TRADING CO., LTD. | May 2026 | 5,400 | 513 |
| GRAND SUPERCENTER INC. | May 2026 | 15,306 | 379 |
| SE JUNG SHIPPING CO., LTD. | May 2026 | 54,106 | 295 |
| FRESHMAX LLC | May 2026 | 397 | 226 |
| CHEORWON NIXFARM INC. | May 2026 | 1,058 | 205 |
| K Y PURCHASING INC. | May 2026 | 238 | 130 |
| I SINAN CO., LTD. | Apr 2026 | 905 | 109 |
| BY PRODUCE, INC. | Apr 2026 | 367 | 88 |
| Y2S TRADING INC. | Mar 2024 | 795 | 74 |
| JIM CO.,LTD. | May 2026 | 491 | 62 |
| TITAN FOODS INC | May 2026 | 917 | 53 |
| GRAND SK CORP. | May 2026 | 8,222 | 42 |
| GYEONGNAM TRADING INC. | May 2026 | 586 | 40 |
| SEKERO ONE. INC | May 2026 | 130 | 38 |
| YILIP INTERNATIONAL CO., LTD | Jan 2026 | 247 | 37 |
| A AND S PRODUCE INC | May 2026 | 262 | 33 |
| FOOD 4 YOU CO., LTD. | Oct 2025 | 152 | 30 |
| SHINE SEAFOOD CORPORATION | Apr 2026 | 86 | 28 |
| KOOK SOON DANG BREWERY CO., LTD. | May 2026 | 1,498 | 28 |
| BEKSEJU USA INC. | May 2026 | 1,180 | 27 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to K2K Customs Broker.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| K2 HEALTH PRODUCTS | May 2026 | 3,030 | 215 |
| K2 LOGICS CO., LTD. | Dec 2025 | 147 | 0 |
| K2 MANUFACTURING LLC | May 2026 | 140 | 5 |
| K2 MOTOR | May 2026 | 2,410 | 20 |
| K2 SCIENTIFIC | Apr 2026 | 204 | 6 |
| K2 SPORTS LLC | May 2026 | 1,369 | 4 |
| K2 SPORTS WAREHOUSE | Jan 2023 | 126 | 0 |
| K2 SYSTEMS LLC | May 2026 | 419 | 15 |
| K2 TRADING INC. | May 2026 | 255 | 4 |
| K2 URETHANES, LLC | Jul 2023 | 137 | 0 |
| K5 INDUSTRIAL CO., LTD. | Apr 2026 | 64 | 2 |
| K7 DESIGN GROUP INC | Aug 2025 | 635 | 0 |
| K9 BALLISTICS | Jul 2025 | 115 | 0 |
| K9 NATURAL FOOD LIMITED | Apr 2026 | 669 | 7 |
| K9 NATURAL FOODS USA LLC | Apr 2026 | 369 | 7 |
| KA & F GROUP LLC | May 2026 | 3,828 | 47 |
| KA HONG (VIETNAM) COMPANY LIMITED | May 2026 | 252 | 8 |
| KA HUNG GLOVES INDUSTRIAL CO | May 2026 | 2,095 | 9 |
| KA-BAR KNIVES INC. | May 2026 | 325 | 3 |
| KA-BOOMERS ENTERPRISES INC. | Apr 2026 | 360 | 5 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-23 | EGLV040600171957 | RLCLRSLGB2605021 | 085E | House Bill | RLCL | 9516404 | COSCO BELGIUM | 2026-05-22 | LONG BEACH, CALIFORNIA | PUSAN SOUTH KOREA | 206 PKG | 1,704 KG | MLB TRADING | FRESHMAX LLC | K2K CUSTOMS BROKER | POTATO STARCH | |
| 2026-05-23 | EGLV040600171957 | RLCLRSLGB2605020 | 085E | House Bill | RLCL | 9516404 | COSCO BELGIUM | 2026-05-22 | LONG BEACH, CALIFORNIA | PUSAN SOUTH KOREA | 1,183 PKG | 4,560 KG | GYEONGNAM TRADING INC. | FRESHMAX LLC | K2K CUSTOMS BROKER | POPCORN PREPARATION | |
| 2026-05-23 | COSU6452540890 | RLCLRSLGB2605047 | 085E | House Bill | RLCL | 9516404 | COSCO BELGIUM | 2026-05-22 | LONG BEACH, CALIFORNIA | PUSAN SOUTH KOREA | 1,426 PKG | 20,534 KG | House to House | FOOD 4 YOU | SEKERO ONE. INC | K2K CUSTOMS BROKER | XXXXXXXXX |
| 2026-05-23 | OOLU2326173940 | RLCIONOLAX260513 | 085E | House Bill | RLCI | 9516404 | COSCO BELGIUM | 2026-05-22 | LONG BEACH, CALIFORNIA | PUSAN SOUTH KOREA | 2,108 CTN | 10,905 KG | House to House | CHEORWON NIXFARM INC. | K Y PURCHASING INC. | K2K CUSTOMS BROKER MR.KEN LEE | MUSHROOMS |
| Run Date | 2026-05-25 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-24 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-24 |
| Trade Update Date | 2026-05-18 |
| Master BOL # | CMDUDJA1470772 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | CMDU |
| Voyage # | 0P50X |
| IMO # | 9410765 |
| Vessel Name | CMA CGM CASSIOPEIA |
| Vessel Country | MT |
| Place of Receipt | JAKARTA |
| Foreign Port of Lading | SINGAPORE SINGAPORE (55976) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 23584 KG |
| Weight in KG | 23,584 KG |
| Quantity | 1734 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, non-container |
| Container |
CGMU7743309 |
| Commodity Description |
DOK 229263 20260417 XXXXX 040300 PEB FREIGHT PREPAID CARGO IS STOWED IN A REFRIGERATED CONTAINER AT THE SHIPPER'S REQUESTED CARRYING TEMPERATU -25 DEGREES CELSIUS 1,734 CARTONS CONSIST OF 1,338 CARTONS OF FROZEN CO TREATED TUNA SAKU |
| Shipper Name | PT. UNIMITRA ANDALAN SEJATI |
|---|---|
| Address Line 1 | JL. TEKNO 1 KAWASAN INDUSTRI |
| Address Line 2 | JABABEKA III C - 3B KAB. BEKASI, |
| Address Line 3 | JAWA BARAT 17534 - INDONESIA |
| Consignee Name | NORM ANDERSON SEAFOOD |
|---|---|
| Address Line 1 | 135 S. STATE COLLEGE BLVD. |
| Address Line 2 | SUITE 200 BREA, CA 92821 |
| Address Line 3 | TEL: 714-987-6195 |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | FAX: 714-987-6101 |
| Notify Party Name | K2K CUSTOMS BROKER |
|---|---|
| Address Line 1 | 7001 VILLAGE DR., SUITE 260 |
| Address Line 2 | BUENA PARK, CA 90621 |
| Address Line 3 | TEL: (562) 455-9960 |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | ATTN: KEN |
| Container Number | CGMU7743309 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M2991556 |
| Seal Number 1 | M2991556 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45R1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | DOK 229263 20260417 XXXXX 040300 PEB FREIGHT PREPAID CARGO IS STOWED IN A REFRIGERATED CONTAINER AT THE SHIPPER'S REQUESTED CARRYING TEMPERATU -25 DEGREES CELSIUS 1,734 CARTONS CONSIST OF 1,338 CARTONS OF FROZEN CO TREATED TUNA SAKU |
| Additional Cargo 1 | 50 CARTONS OF FROZEN CO TREATED TUNA LOIN 346 CARTONS OF FROZEN CO TREATED TUNA CHUNK NET WEIGHT : 38,548.00 LBS = 17,521.82 KGS GROSS WEIGHT : 42,402.80 LBS = 19,274.00 KGS |
| Marks and Numbers 1 | NO MARKS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 1,199 | 2026-05-23 |
| Los Angeles, California | 336 | 2026-05-16 |
| Newark, New Jersey | 47 | 2026-04-14 |
| Oakland, California | 24 | 2026-03-26 |
| Baltimore, Maryland | 16 | 2026-03-27 |
| Houston, Texas | 5 | 2026-03-17 |
| New York, New York | 3 | 2026-02-27 |
| Honolulu, Hawaii | 3 | 2025-03-24 |
| Savannah, Georgia | 2 | 2025-02-08 |
| Seattle, Washington | 1 | 2022-07-26 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Pusan South Korea | 1,537 | 2026-05-23 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 41 | 2026-04-17 |
| Kwangyang South Korea | 12 | 2022-04-21 |
| Singapore Singapore | 11 | 2026-01-28 |
| All Other Viet Nam Ports | 7 | 2026-01-26 |
| Yantian China (Mainland) | 6 | 2025-12-15 |
| Qingdao China (Mainland) | 6 | 2024-08-01 |
| Manila Philippines | 4 | 2026-04-02 |
| Cartagena Colombia | 2 | 2026-02-26 |
| Ningbo China (Mainland) | 2 | 2026-01-05 |
Below are the top 10 company names and addresses for K2K Customs Broker that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| K2K CUSTOMS BROKER | 17326 EDWARDS RD SUITE 200 CERRI TOS CA 90703 | 2026-05-23 | 358 |
| K2K CUSTOMS BROKER | 7001 VILLAGE DR. SUITE 260 BUENA PARK, CA 90621 | 2026-05-09 | 324 |
| K2K CUSTOMS BROKER | 2026-05-16 | 104 | |
| K2K CUSTOMS BROKER | 2026-01-26 | 36 | |
| K2K CUSTOMS BROKER | 2025-12-15 | 33 | |
| K2K CUSTOMS BROKER | 2025-09-27 | 28 | |
| K2K CUSTOMS BROKER | 2026-03-13 | 21 | |
| K2K CUSTOMS BROKER | 2026-05-23 | 7 | |
| K2K CUSTOMS BROKER | 2026-05-08 | 4 | |
| K2K CUSTOMS BROKER | 2026-05-02 | 4 |
Below are the top 10 phone numbers on file for K2K Customs Broker.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-23 | 778 | |
| 2026-05-23 | 103 | |
| 2026-05-23 | 89 | |
| 2026-02-14 | 4 | |
| 2025-12-16 | 7 | |
| 2025-11-21 | 1 | |
| 2025-07-04 | 4 | |
| 2025-06-28 | 5 | |
| 2025-06-13 | 11 | |
| 2025-06-10 | 1 |
Below are the top 10 email addresses on file for K2K Customs Broker.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-04-14 | 13 | |
| 2026-04-02 | 4 | |
| 2026-02-14 | 4 | |
| 2025-11-17 | 4 | |
| 2025-07-25 | 22 | |
| 2025-07-04 | 7 | |
| 2025-02-08 | 2 | |
| 2022-03-01 | 7 | |
| 2022-02-24 | 5 | |
| 2022-02-24 | 2 |