There are a total of 217 bills of lading on file for Mondorevive Spa between January 27th, 2021 and May 22nd, 2026.
Of those 217 bills of lading, 4 were within the past 30 days and 9 were within the past 90 days.
| Total Records | 217 |
|---|---|
| Shipper Records | 224 |
| Consignee Records | 1 |
| Notify Party Records | 1 |
| First Shipment on File | Jan 27th, 2021 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 4 |
| Records in Last 90 Days | 9 |
| Records in the Past Year | 42 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for MONDOREVIVE SPA.
Below is a Sankey Diagram of the top 15 companies associated with Mondorevive Spa, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 15 companies associated with Mondorevive Spa in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| INTERPRINT INC. | May 2026 | 1,366 | 143 |
| MACPAC, INC | May 2026 | 523 | 30 |
| ACUCOTE INC. | May 2026 | 938 | 10 |
| TRIANGLE WAREHOUSE, INC. | Dec 2025 | 121 | 6 |
| MACTAC | Dec 2024 | 220 | 4 |
| ARCLAD S.A. | May 2026 | 104 | 3 |
| MORGAN ADHESIVES CO. | Mar 2026 | 85 | 2 |
| Jan 2026 | 8 | 2 | |
| MACTAC MEXICO SA DE CV | Aug 2025 | 41 | 2 |
| AVERY DENNISON, S.A. DE C.V. | May 2026 | 4,664 | 2 |
| SURTECO GMBH | May 2026 | 960 | 1 |
| MOHAWK INDUSTRIES | May 2026 | 2,250 | 1 |
| MACTAC MN | Apr 2026 | 24 | 1 |
| GENERAL FORMULATIONS, INC. | May 2026 | 534 | 1 |
| ALADDIN MANUFACTURING | May 2026 | 3,782 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Mondorevive Spa.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| MONDIALE VGL (THAILAND) LIMITED | May 2026 | 1,462 | 250 |
| MONDIALE VGL SPA | May 2026 | 563 | 65 |
| MONDIALE VGL ULUSLARARASI | May 2026 | 258 | 10 |
| MONDO COLLECTION | Apr 2026 | 267 | 4 |
| MONDO CONTRACT LLC | May 2026 | 181 | 16 |
| MONDO FURNITURE S.R.L. | May 2026 | 337 | 16 |
| MONDO ITALIANO LLC | Apr 2026 | 446 | 4 |
| MONDO MINERALS BV | May 2026 | 532 | 19 |
| MONDO SPA | Oct 2025 | 232 | 0 |
| MONDOL INTIMATES LTD | Apr 2026 | 100 | 7 |
| MONET IMPORT | Mar 2026 | 235 | 1 |
| MONETTE SEEDS LTD | May 2026 | 260 | 16 |
| MONEY APPARELS | Feb 2026 | 618 | 1 |
| MONEYSWORTH & BEST USA INC | Mar 2026 | 108 | 2 |
| MONFREIGHT INC. | May 2026 | 3,839 | 142 |
| MONG & ASSOCIATES | May 2026 | 262 | 4 |
| MONG PACKAGING COMPANY LIMITED | May 2026 | 129 | 8 |
| MONGA STRAYFIELD PVT LTD. | May 2026 | 351 | 4 |
| MONGGO FOODS CO.,LTD. | May 2026 | 418 | 3 |
| MONGOREN TRADING INC | Feb 2024 | 106 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-05 | MAEU269124279 | AWSLAWSL309284 | 616W | House Bill | AWSL | 9525364 | MAERSK CHILKA | 2026-05-04 | NEWARK, NEW JERSEY | GENOA ITALY | 22 PCK | 23,168 K | MONDOREVIVE SPA | MACTAC INC. | US CONTRACTING SERVICES LLC | PVC COAT MATT WHITE HS CODE 39204350 | |
| 2026-05-01 | COSU6448036610 | CUOL7109US566932 | 081W | House Bill | CUOL | 9475648 | ONE MANEUVER | 2026-04-30 | NEW YORK, NEW YORK | GENOA ITALY | 32 PKG | 37,058 K | House to House | MONDOREVIVE SPA | INTERPRINT INC. | INTERPRINT INC. | PVC COAT HTS : |
| 2026-04-20 | MAEU266301355 | AWSLAWSL306403 | 612W | House Bill | AWSL | 9315226 | MAERSK SEMBAWANG | 2026-04-19 | CHARLESTON, SOUTH CAROLINA | GENOA ITALY | 19 PKG | 19,691 K | MONDOREVIVE SPA | MACTAC INC | US CONTRACTING SERVICES LLC | PVC COAT MATT VARIOUS COLOURS | |
| 2026-04-09 | ONEYGOAG06487700 | CUOL7109US561726 | 0MRKR | House Bill | CUOL | 9951525 | CMA CGM INNOVATION | 2026-04-08 | NEW YORK, NEW YORK | LA SPEZIA ITALY | 65 PKG | 56,346 K | MONDOREVIVE SPA | INTERPRINT INC. | INTERPRINT INC. | PVC COAT HTS : | |
| Run Date | 2026-05-11 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-08 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-09 |
| Trade Update Date | 2026-04-16 |
| Master BOL # | ONEYGOAG10078500 |
|---|---|
| House BOL # | CUOL7109US571268 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | CUOL |
| Voyage # | 143W |
| IMO # | |
| Vessel Name | OOCL TOKYO |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | BUSTO ARSIZIO |
| Foreign Port of Lading | GENOA ITALY (47527) |
| Port of Unlading | NEW YORK, NEW YORK (1001) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 34240 K |
| Weight in KG | 34,240 KG |
| Quantity | 30 PKG |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Containers |
ONEU5078142 ONEU0254892 |
| Commodity Description |
PVC COAT HTS : 39204310 PVC COAT HTS : 39204310 |
| Shipper Name | MONDOREVIVE SPA |
|---|---|
| Address Line 1 | VIA DEL BOSCO 28 |
| Address Line 2 | BUSTO ARSIZIO 21052 IT |
| Consignee Name | INTERPRINT INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 101 CENTRAL BERKSHIRE BLVD. |
| Address Line 2 | PITTSFIELD MA 01201 US |
| Notify Party Name | INTERPRINT INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 101 CENTRAL BERKSHIRE BLVD. |
| Address Line 2 | PITTSFIELD MA 01201 US |
| Container Number | ONEU5078142 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 32224 |
| Seal Number 1 | 32224 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | PVC COAT HTS : 39204310 |
| Marks and Numbers 1 | N M |
| Container Number | ONEU0254892 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 03178419 |
| Seal Number 1 | 03178419 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | PVC COAT HTS : 39204310 |
| Marks and Numbers 1 | N M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 105 | 2026-05-23 |
| New York, New York | 33 | 2026-05-11 |
| Boston, Massachusetts | 25 | 2022-10-18 |
| Savannah, Georgia | 21 | 2025-09-09 |
| Norfolk, Virginia | 17 | 2025-12-30 |
| Charleston, South Carolina | 8 | 2026-04-20 |
| Miami, Florida | 6 | 2024-12-24 |
| Baltimore, Maryland | 1 | 2025-04-04 |
| Houston, Texas | 1 | 2021-03-20 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Genoa Italy | 166 | 2026-05-23 |
| La Spezia Italy | 39 | 2026-04-09 |
| Leghorn Italy | 4 | 2024-12-23 |
| Algeciras Spain | 3 | 2022-07-23 |
| Valencia Spain | 2 | 2024-07-24 |
| Anvers Belgium | 2 | 2021-05-03 |
| Barcelona Spain | 1 | 2022-08-15 |
Below are the top 10 company names and addresses for Mondorevive Spa that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| MONDOREVIVE SPA | VIA DEL BOSCO 28 BUSTO ARSIZIO 21052 IT | 2026-05-23 | 167 |
| MONDOREVIVE SPA | VIA DEL BOSCO, 28 21052 BUSTO ARSIZIO VA BUSTO ARSIZIO 21052 IT | 2025-06-28 | 11 |
| MONDOREVIVE S.P.A. | 2023-08-02 | 9 | |
| MONDOREVIVE S.P.A. | 2021-07-08 | 8 | |
| MONDOREVIVE SPA | 2025-04-22 | 8 | |
| MONDOREVIVE SPA | 2024-12-24 | 6 | |
| MONDOREVIVE SPA | 2023-02-25 | 4 | |
| MONDOREVIVE SPA | 2022-06-11 | 2 | |
| MONDOREVIVE SPA | 2022-08-02 | 1 | |
| MONDOREVIVE SPA | 2022-07-23 | 1 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Mondorevive Spa.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-04-22 | 16 |
Below are the top 1 email addresses on file for Mondorevive Spa.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2021-07-08 | 8 |