There are a total of 166 bills of lading on file for Produttori Del Barbaresco S.A.C. between December 6th, 2012 and May 19th, 2026.
Of those 166 bills of lading, 5 were within the past 30 days and 7 were within the past 90 days.
| Total Records | 166 |
|---|---|
| Shipper Records | 166 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 24 |
| First Shipment on File | Dec 6th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 19th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 5 |
| Records in Last 90 Days | 7 |
| Records in the Past Year | 29 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for PRODUTTORI DEL BARBARESCO S.A.C..
Below is a Sankey Diagram of the top 17 companies associated with Produttori Del Barbaresco S.A.C., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 17 companies associated with Produttori Del Barbaresco S.A.C. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| SOUTHERN GLAZERS WINE AND SPIRITS L | May 2026 | 37,417 | 32 |
| PALOMAR IMPORTS, LLC | May 2026 | 368 | 11 |
| VIAS IMPORTS | May 2026 | 905 | 9 |
| MAVERICK BEVERAGE CO FLORIDA LLC | May 2026 | 1,755 | 6 |
| INTERNATIONAL WINES & CRAFT BEER | May 2026 | 4,600 | 6 |
| SOUTHERN GLAZERS WINE SPIRITS OF FLORIDA | Feb 2024 | 316 | 3 |
| SOUTHERN GLAZER'S W&S OF WASHINGTON | Apr 2026 | 2,655 | 3 |
| SOCIETE DES ALCOOLS DU QUEBEC | May 2026 | 25,962 | 3 |
| SOUTHERN WINE & SPIRITS OF AMERICA, INC. | May 2026 | 2,483 | 2 |
| VINTAGE WINE DISTRIBUTORS | Mar 2026 | 469 | 1 |
| VIAS IMPORTS LTD | Mar 2024 | 2,078 | 1 |
| V.I.A.S. | Jul 2025 | 23 | 1 |
| SOUTHERN WINE-NORTHERN CALIF. | May 2026 | 1,210 | 1 |
| SOUTHERN GLAZER'S W&S OF COLORADO | Sep 2024 | 636 | 1 |
| SOUTHERN GLAZER'S W & S LAKELAND | May 2026 | 16,452 | 1 |
| Feb 2025 | 1 | 1 | |
| CAYMAN BOUTIQUE BEVERAGE CO LT | Sep 2025 | 15 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Produttori Del Barbaresco S.A.C.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| PRODUCTOS Y MANGUERAS ESPECIALES S | Apr 2026 | 173 | 3 |
| PRODUCTS ENGINEERING CORP | May 2026 | 305 | 4 |
| PRODUCTS PLUS LTD. | Mar 2026 | 350 | 1 |
| PRODUCTS VARJIM GOLDEN OF COSTA | Jun 2025 | 119 | 0 |
| PRODUCTS ZUN POWER | Feb 2025 | 79 | 0 |
| PRODUCTWORKS LLC | Oct 2025 | 511 | 0 |
| PRODUITS BERGER | Dec 2025 | 224 | 0 |
| PRODUITS DES CHAMPS INC | May 2026 | 249 | 9 |
| PRODUITS PLASTIQUES PERFORMANTS 3P | May 2026 | 237 | 32 |
| PRODUPESCA S.A.C. | May 2026 | 517 | 22 |
| PROEC ENERGY LIMITED | May 2026 | 121 | 11 |
| PROENERGY SERVICES LLC | May 2026 | 158 | 8 |
| PROEPTA S.A. DE C.V. | May 2026 | 722 | 6 |
| PROEX DRINKS GROUP S.A. | Apr 2026 | 174 | 3 |
| PROEX ZONA NORTE S.A. | Nov 2025 | 372 | 0 |
| PROEXPO, PROCESADORA Y EXPORTADORA DE MARISCOS S.A. | May 2026 | 1,052 | 130 |
| PROEXPORTS S.A. | May 2026 | 284 | 4 |
| PROEXPRESS DISTRIBUTOR LLC | May 2026 | 309 | 5 |
| PROFAND VAYALAT MARINE EXPORTS PRIV | Dec 2025 | 169 | 0 |
| PROFARMA DISTRIBUTORS LLC | Mar 2025 | 87 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-12 | MEDURL668767 | FLLI00501389 | 615W | House Bill | FLLI | 9290488 | MSC NIOVI VIII | 2026-05-11 | MIAMI, FLORIDA | LEGHORN ITALY | 225 PKG | 3,780 K | House to House | PRODUTTORI DEL BARBARESCO SOCIETA A | SOUTHERN GLAZERS WINE AND SPIRITS | X | RED WINE POXXXXXXX LAKELAND |
| 2026-05-06 | MEDURL624232 | FLLI00499527 | 612A | House Bill | FLLI | 9618317 | MSC ATHOS | 2026-05-03 | OAKLAND, CALIFORNIA | LA SPEZIA ITALY | 108 PKG | 1,814 K | House to House | PRODUTTORI DEL BARBARESCO SOCIETA A | SOUTHERN GLAZERS WINE AND SPIRITS | X | WINE POXXXXXXX UNION CITY |
| 2026-05-06 | MEDURL624232 | FLLI00499534 | 612A | House Bill | FLLI | 9618317 | MSC ATHOS | 2026-05-03 | OAKLAND, CALIFORNIA | LA SPEZIA ITALY | 171 PKG | 2,872 K | House to House | PRODUTTORI DEL BARBARESCO SOCIETA A | SOUTHERN GLAZERS WINE AND SPIRITS | X | STILL WINE POXXXXXXX SANTA FE |
| 2026-04-07 | MEDURL583461 | BQEGITL208976 | 609A | House Bill | BQEG | 9967275 | MSC MOMBASA | 2026-04-06 | NEWARK, NEW JERSEY | LEGHORN ITALY | 2,120 PKG | 19,604 K | House to House | PRODUTTORI DEL BARBARESCO S.A.C. | VIAS IMPORTS | HILLEBRAND GORI USA CUSTOMS DESK | WINE(NOT SPARKLING);GRAPE MUST WITH FERMT.PRE VT.BY ALCOHOL IN = L CONT. |
| Run Date | 2026-05-20 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-06-08 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-19 |
| Trade Update Date | 2026-04-13 |
| Master BOL # | MEDURL668890 |
|---|---|
| House BOL # | FLLI00506205 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | FLLI |
| Voyage # | 615A |
| IMO # | |
| Vessel Name | MSC GAYANE |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | LA SPEZIA |
| Foreign Port of Lading | LA SPEZIA ITALY (47531) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 2520 K |
| Weight in KG | 2,520 KG |
| Quantity | 150 PKG |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
MEDU7566667 |
| Commodity Description |
STILL WINE POXXXXXXX SANTA FE |
| Shipper Name | PRODUTTORI DEL BARBARESCO SOCIETA A |
|---|---|
| Address Line 1 | VIA TORINO 54 |
| Address Line 2 | BARBARESCO 12050 IT |
| Consignee Name | SOUTHERN GLAZERS WINE AND SPIRITS |
|---|---|
| Address Line 1 | 13500 FOSTER ROAD |
| Address Line 2 | SANTA FE SPRINGS 90670 US |
| Notify Party Name | X |
|---|---|
| Address Line 1 | 00000 . |
| Container Number | MEDU7566667 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 3402203 |
| Seal Number 1 | 3402203 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | STILL WINE POXXXXXXX SANTA FE |
| Marks and Numbers 1 | NO MARKS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Norfolk, Virginia | 31 | 2025-12-08 |
| Savannah, Georgia | 30 | 2026-02-25 |
| Newark, New Jersey | 22 | 2026-05-13 |
| Oakland, California | 19 | 2026-05-06 |
| Los Angeles, California | 17 | 2025-05-12 |
| Miami, Florida | 13 | 2026-05-12 |
| Houston, Texas | 12 | 2026-01-22 |
| Long Beach, California | 11 | 2026-05-20 |
| New York, New York | 4 | 2024-12-21 |
| Seattle, Washington | 3 | 2024-09-20 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Leghorn Italy | 105 | 2026-05-13 |
| La Spezia Italy | 42 | 2026-05-20 |
| Genoa Italy | 9 | 2025-06-30 |
| Barcelona Spain | 3 | 2025-09-18 |
| Valencia Spain | 3 | 2022-08-26 |
| Algeciras Spain | 2 | 2019-11-25 |
| Sines Portugal | 1 | 2025-11-06 |
| Lazaro Cardenas Mexico | 1 | 2023-08-05 |
Below are the top 10 company names and addresses for Produttori Del Barbaresco S.A.C. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| PRODUTTORI DEL BARBARESCO S.A.C. | VIA TORINO, 54 BARBARESCO 12050 IT | 2026-05-13 | 26 |
| PRODUTTORI DEL BARBARESCO S.A.C. | VIA TORINO, 54 BARBARES | 2026-04-07 | 1 |
| PRODUTTORI DEL BARBARESCO SRL | 2017-11-18 | 21 | |
| PRODUTTORI DEL BARBARESCO | 2025-02-18 | 20 | |
| PRODUTTORI DEL BARBARESCO SOCIETA A | 2026-05-20 | 18 | |
| PRODUTTORI DEL BARBARESCO SRL | 2019-06-10 | 11 | |
| PRODUTTORI DEL BARBARESCO SAC | 2025-01-21 | 9 | |
| PRODUTTORI DEL BARBARESCO S.A.C. | 2019-11-23 | 9 | |
| PRODUTTORI DEL BARBARESCO SOCIETA' | 2024-03-21 | 8 | |
| PRODUTTORI DEL BARBARESCO S.A.C. | 2017-12-30 | 7 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Produttori Del Barbaresco S.A.C.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2019-11-25 | 2 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||