There are a total of 215 bills of lading on file for Shaoxing BOLI Garments Co Ltd between December 5th, 2012 and May 5th, 2026.
Of those 215 bills of lading, 1 were within the past 30 days and 2 were within the past 90 days.
| Total Records | 215 |
|---|---|
| Shipper Records | 215 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Dec 5th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 5th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 1 |
| Records in Last 90 Days | 2 |
| Records in the Past Year | 2 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for SHAOXING BOLI GARMENTS CO LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 2 companies associated with Shaoxing BOLI Garments Co Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 2 companies associated with Shaoxing BOLI Garments Co Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| REVOLUTION INC | May 2026 | 198 | 25 |
| REVOLUTION DANCEWEAR | May 2026 | 1,573 | 6 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Shaoxing BOLI Garments Co Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| SHAOXING BAITA BREW BEER CO.LTD. | May 2026 | 504 | 8 |
| SHAOXING BAIYIN TEXTILE CO.,LTD | May 2026 | 259 | 2 |
| SHAOXING BANGNING TEXTILE CO., LTD | Mar 2025 | 436 | 0 |
| SHAOXING BEIAI HOME TEXTILE CO.,LTD | Mar 2026 | 315 | 2 |
| SHAOXING BEIYUE TRADING | May 2026 | 159 | 89 |
| SHAOXING BENSON TRADING CO.,LTD | May 2026 | 347 | 9 |
| SHAOXING BENZHENG IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 114 | 26 |
| SHAOXING BIGU TEXTILES CO.,LTD. | May 2026 | 185 | 10 |
| SHAOXING BOCHENG TEXTILE CO.,LTD | May 2026 | 2,175 | 15 |
| SHAOXING BOHUI IMPORT & EXPORT CO | May 2026 | 579 | 5 |
| SHAOXING BOLIHAO HOME TEXTILES CO. | Apr 2026 | 212 | 4 |
| SHAOXING BOSIN TRADING CO.,LTD | May 2026 | 190 | 2 |
| SHAOXING CANYA TEXTILE AND GARMENT CO. LTD | Apr 2026 | 186 | 1 |
| SHAOXING CARRIA INTERNATIONAL COMPA | May 2026 | 191 | 1 |
| SHAOXING CHABAIDAO TRADING | May 2026 | 60 | 31 |
| SHAOXING CHANGDUO TEXTILE COMPANY | May 2026 | 336 | 24 |
| SHAOXING CHANGYANG IMPORT AND EXPOR | May 2026 | 290 | 17 |
| SHAOXING CHARM GARMENT CO LTD | Apr 2026 | 396 | 4 |
| SHAOXING CHENYEE TEXTILE CO. LTD | May 2026 | 369 | 5 |
| SHAOXING CHENYI IMPORT AND EXPORT C | May 2026 | 175 | 20 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023-09-28 | SMLMNJED3B968700 | OSTINBLGB2390085 | 2305E | House Bill | OSTI | 9312779 | SM SHANGHAI | 2023-09-27 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 622 CTN | 7,405 K | Container Yard | SHAOXING BOLI GARMENTS CO LTD | REVOLUTION INC | REVOLUTION INC | GIRL S DANCEWEAR . |
| 2023-09-09 | SMLMNJED3B657200 | OSTINBLGB2380221 | 2305E | House Bill | OSTI | 9347425 | SM KWANGYANG | 2023-09-03 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 633 CTN | 8,087 K | Container Yard | SHAOXING BOLI GARMENTS CO LTD | REVOLUTION INC | REVOLUTION INC | GIRL S DANCEWEAR . |
| 2023-07-13 | EGLV143361758627 | OSTINBLAX2360318 | 1070E | House Bill | OSTI | 9604093 | EVER LEGEND | 2023-07-12 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 550 CTN | 6,839 K | Container Yard | SHAOXING BOLI GARMENTS CO LTD | REVOLUTION INC | REVOLUTION INC | GIRL S DANCEWEAR . |
| 2023-05-29 | OOLU8810389250 | OSTISHLGB2350055 | 035E | House Bill | OSTI | 9622588 | OOCL POLAND | 2023-05-27 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 57 CTN | 846 K | House to House | SHAOXING BOLI GARMENTS CO LTD | REVOLUTION INC | REVOLUTION INC | GIRL S DANCEWEAR . |
| Run Date | 2026-03-11 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-03-20 |
| Actual Arrival Date | 2026-03-09 |
| Trade Update Date | 2026-02-05 |
| Master BOL # | HLCUSHA2601BZNX6 |
|---|---|
| House BOL # | WWLLWLC60201765 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | WWLL |
| Voyage # | 607E |
| IMO # | 9430399 |
| Vessel Name | SANTA BARBARA |
| Vessel Country | DK |
| Place of Receipt | NINGBO CHINA |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | TACOMA, WASHINGTON (3002) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 5214 K |
| Weight in KG | 5,214 KG |
| Quantity | 365 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
FSCU7297142 |
| Commodity Description |
KNITTED GIRLS DANCEWEAR THIS SHIPMENT CONTAI N NO SOLID WOOD PACKING MATERIALS |
| Shipper Name | SHAOXING BOLI GARMENTS CO., LTD. |
|---|---|
| Address Line 1 | ADDNO.95 YINCHENG ROAD, |
| Address Line 3 | SHAOXING, ZHEJIANG PROV. CHINA |
| City | SHAOXING |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | REVOLUTION INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 6100 W HOWARD NILES,IL 60714 |
| City | NILES |
| State Province | IL |
| Zip Code | 60714 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | REVOLUTION INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 6100 W HOWARD NILES,IL 60714 |
| City | NILES |
| State Province | IL |
| Zip Code | 60714 |
| Country Code | US |
| Container Number | FSCU7297142 |
|---|---|
| Seal Number 1 | HLK4152039 |
| Seal Number 1 | HLK4152039 |
| Equipment Description Code | AC |
| Equipment Description | Closed Container |
| Container Length | 0ft 0in (00000) |
| Container Height | 0ft 0in (00000000) |
| Container Width | 0ft 0in (00000000) |
| Container Type | |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | KNITTED GIRLS DANCEWEAR THIS SHIPMENT CONTAI N NO SOLID WOOD PACKING MATERIALS |
| Marks and Numbers 1 | N/M. . |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 145 | 2023-09-28 |
| Los Angeles, California | 57 | 2023-07-13 |
| Tacoma, Washington | 5 | 2026-05-06 |
| Seattle, Washington | 3 | 2021-11-12 |
| Portland, Oregon | 2 | 2022-01-08 |
| Chicago, Illinois | 2 | 2013-09-02 |
| Oakland, California | 1 | 2021-01-21 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 136 | 2026-05-06 |
| Shanghai China (Mainland) | 73 | 2023-05-29 |
| Pusan South Korea | 3 | 2021-11-12 |
| Qingdao China (Mainland) | 2 | 2019-11-08 |
| Qinhuangdao China (Mainland) | 1 | 2019-10-24 |
Below are the top 10 company names and addresses for Shaoxing BOLI Garments Co Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| SHAOXING BOLI GARMENTS CO LTD | AT THE CROSS OF THE EAST RENMIN ROA D AND YINCHENG ROAD SHAOXING CHINA | 2022-09-09 | 86 |
| SHAOXING BOLI GARMENTS CO LTD | AT THE CROSS OF THE EAST RENMIN ROAD AND YINGCHENG ROAD SHAOXING CHINA | 2023-09-28 | 47 |
| SHAOXING BOYA GARMENTS CO.,LTD | 2020-02-08 | 24 | |
| SHAOXING BOYA GARMENTS CO LTD | 2020-03-21 | 12 | |
| SHAOXING BOYA GARMENTS CO.,LTD. | 2020-02-11 | 9 | |
| SHAOXING BOLI GARMENTS CO LTD | 2022-10-13 | 6 | |
| SHAOXING BOYA GARMENTS CO.,LTD | 2020-02-06 | 5 | |
| SHAOXING BOLI GARMENTS CO., LTD. | 2021-01-21 | 4 | |
| SHAOXING BOYA GARMENTS CO.,LTD | 2020-02-29 | 3 | |
| SHAOXING BOLI GARMENTS | 2026-05-06 | 2 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Shaoxing BOLI Garments Co Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2014-02-05 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||