There are a total of 101 bills of lading on file for Shenzhen ZHE HAN Network Business between July 14th, 2020 and May 19th, 2026.
Of those 101 bills of lading, 3 were within the past 30 days and 3 were within the past 90 days.
| Total Records | 101 |
|---|---|
| Shipper Records | 97 |
| Consignee Records | 97 |
| Notify Party Records | 50 |
| First Shipment on File | Jul 14th, 2020 |
| Most Recent Shipment on File | May 19th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 3 |
| Records in Last 90 Days | 3 |
| Records in the Past Year | 24 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS.
Below are the top 0 companies associated with Shenzhen ZHE HAN Network Business in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Shenzhen ZHE HAN Network Business.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| SHENZHEN ZE CHENG INTERNATIONAL TRA | Apr 2026 | 74 | 6 |
| SHENZHEN ZEKAICHENG TECHNOLOGY CO. | Aug 2025 | 289 | 0 |
| SHENZHEN ZESHUN LOGISTICS LIMITED | Jun 2023 | 24,424 | 0 |
| SHENZHEN ZETARA POWER | May 2026 | 1,072 | 52 |
| SHENZHEN ZHANGTENGFEI TRADING | Mar 2026 | 139 | 2 |
| SHENZHEN ZHANMINGDA TECHNOLOGY COMPANY LIMITED | May 2026 | 235 | 32 |
| SHENZHEN ZHANYIZHICHUANG TECH | Apr 2026 | 71 | 6 |
| SHENZHEN ZHAOHUA TRADE CO., LTD | Feb 2025 | 229 | 0 |
| SHENZHEN ZHAOM TRADING | May 2026 | 169 | 98 |
| SHENZHEN ZHAOTIAN TECHNOLOGY | May 2026 | 172 | 36 |
| SHENZHEN ZHEN DA INDUSTRIES LIMITED | May 2026 | 767 | 18 |
| SHENZHEN ZHENCHENG TRADING | May 2026 | 157 | 63 |
| SHENZHEN ZHENGDE LIANGPIN SCIENCE A | Dec 2025 | 371 | 0 |
| SHENZHEN ZHENGHAO PLASTIC&MOLD CO. | May 2026 | 212 | 4 |
| SHENZHEN ZHENGHERAN TECHNOLOGY | May 2026 | 240 | 97 |
| SHENZHEN ZHENGTONG E -COMMERCE | May 2026 | 92 | 47 |
| SHENZHEN ZHENGTONG ELECTRONIC COMME | Apr 2026 | 216 | 2 |
| SHENZHEN ZHENGUANG SUPPLY CHAIN CO. | Sep 2025 | 74 | 0 |
| SHENZHEN ZHENGWEI TRADING CO,,LTD | Apr 2026 | 153 | 10 |
| SHENZHEN ZHENGYI TRADE CO.,LTD | Apr 2026 | 107 | 1 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-02-11 | EGLV149510319271 | AMZDCN267IBLHBQD | 14370 | House Bill | AMZD | 9935296 | EVER MODE | 2026-02-09 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 91 CTN | 1,528 KG | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | GLASS JAR SET ACRYLIC BOOKEND SPROUTING JAR KIT | |
| 2025-10-15 | ZIMUSHH31901019 | AMZDCN256S7S2NWS | 12E | House Bill | AMZD | 9973688 | MACKENZIE | 2025-10-14 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 74 CTN | 1,126 KG | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | ACRYLIC BOOKEND IRON STAND SPROUTING KIT GLASS JAR | |
| 2025-10-04 | EGLV149506982947 | AMZDCN25CR2IGQAS | 14190 | House Bill | AMZD | 9935337 | EVER MOST | 2025-10-03 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 103 CTN | 1,732 KG | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | ACRYLIC BOOKEND METAL BOOK END PAINTING STONE SPROUTING KIT GLASS JAR GLASS BALL IRON STAND | |
| 2025-10-04 | EGLV149506339238 | AMZDCN252AICSCM4 | 14190 | House Bill | AMZD | 9935337 | EVER MOST | 2025-10-03 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 85 CTN | 1,318 KG | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | ACRYLIC BOOKEND GLASS JAR METAL BOOK END PAINTING STONE FAUCET SPROUTING KIT | |
| Run Date | 2026-04-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-28 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-28 |
| Trade Update Date | 2026-04-12 |
| Master BOL # | ZIMUSHH32090445 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN26ZPODZJHS |
| Manifest Number | 550177 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 16E |
| IMO # | |
| Vessel Name | MISSISSIPPI |
| Vessel Country | PT |
| Place of Receipt | CNYTN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 1619 KG |
| Weight in KG | 1,619 KG |
| Quantity | 98 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CAAU9564850 |
| Commodity Description |
SPROUTING JAR KIT IRON STAND |
| Shipper Name | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS C |
|---|---|
| Address Line 1 | O., LTD NO.66 LABOR ROAD, XIXIANG S |
| Address Line 2 | TREET |
| City | SHENZHEN |
| State Province | GU |
| Zip Code | 518000 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS C |
|---|---|
| Address Line 1 | O., LTD C/O FBA 4000 SOUTH HAMNER A |
| Address Line 2 | VENUE |
| City | ONTARIO |
| State Province | CA |
| Zip Code | 91761 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS C |
|---|---|
| Address Line 1 | O., LTD NO.66 LABOR ROAD, XIXIANG S |
| Address Line 2 | TREET |
| City | SHENZHEN |
| State Province | GU |
| Zip Code | 51800 |
| Country Code | CN |
| Container Number | CAAU9564850 |
|---|---|
| Seal Number 1 | A4260372599 |
| Seal Number 1 | A4260372599 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 0ft 0in (00000) |
| Container Height | 0ft 0in (00000000) |
| Container Width | 0ft 0in (00000000) |
| Container Type | |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | SPROUTING JAR KIT IRON STAND |
| Marks and Numbers 1 | N/M N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 61 | 2026-02-11 |
| Long Beach, California | 32 | 2026-05-20 |
| Oakland, California | 8 | 2025-07-14 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 98 | 2026-05-20 |
| Pusan South Korea | 1 | 2024-08-12 |
| Da Chan Bay China (Mainland) | 1 | 2021-11-12 |
| Shekou China (Mainland) | 1 | 2021-07-21 |
Below are the top 10 company names and addresses for Shenzhen ZHE HAN Network Business that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | NO.66 LAODONG ROAD XIXIANG T OWN BAO'AN SHENZHEN 518100 CN | 2025-09-20 | 59 |
| SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | NO.66 LAODONG ROAD XIXIANG T OWN BAO'AN SHENZHEN GU 51810 US | 2025-09-20 | 37 |
| SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | 2025-05-28 | 26 | |
| SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | 2025-08-28 | 12 | |
| SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | 2025-10-15 | 8 | |
| SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | 2026-05-20 | 7 | |
| SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | 2026-02-11 | 4 | |
| SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | 2026-02-11 | 4 | |
| SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | 2026-05-20 | 3 | |
| SHENZHEN ZHE HAN NETWORK BUSINESS | 2026-05-20 | 2 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||