There are a total of 196 bills of lading on file for SKR International LLC between October 25th, 2012 and May 22nd, 2026.
Of those 196 bills of lading, 7 were within the past 30 days and 11 were within the past 90 days.
| Total Records | 196 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 196 |
| Notify Party Records | 46 |
| First Shipment on File | Oct 25th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 7 |
| Records in Last 90 Days | 11 |
| Records in the Past Year | 48 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for SKR INTERNATIONAL LLC.
Below is a Sankey Diagram of the top 6 companies associated with SKR International LLC, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 6 companies associated with SKR International LLC in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU SENGUO FOOTWEAR CO., LTD | May 2026 | 119 | 29 |
| YONG ZHOU GUANG HONG SPORTS GOODS C | May 2026 | 26 | 16 |
| K.V.E. INDUSTRIAL LTD | Nov 2024 | 467 | 8 |
| CHANGNING CITY WEICHENG SHOES CO. | Apr 2026 | 44 | 8 |
| Dec 2025 | 4 | 4 | |
| Jan 2026 | 4 | 3 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to SKR International LLC.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| SKODA AUTO A S | May 2026 | 1,128 | 18 |
| SKODA AUTO VOLKSWAGEN INDIA PVT LTD | Apr 2026 | 964 | 1 |
| SKONYON LLC | Apr 2026 | 122 | 1 |
| SKOOKUMCHUCK PULP INC. | Apr 2025 | 1,340 | 0 |
| SKOOL TECHNOLOGY(HONGKONG)CO.,LTD | Mar 2026 | 333 | 9 |
| SKOPARP MASKIN AB | May 2026 | 247 | 11 |
| SKOV A S | May 2026 | 250 | 13 |
| SKOV NORTH AMERICA, INC. | May 2026 | 121 | 11 |
| SKOVBY MOBELFABRIK A S | May 2026 | 304 | 9 |
| SKR ATTIRE LIMITED | Sep 2024 | 458 | 0 |
| SKR SUPPLY CHAIN MANAGEMENT | May 2025 | 130 | 0 |
| SKRETTING CANADA EAST | May 2026 | 159 | 10 |
| SKRETTING CANADA INC | May 2026 | 1,063 | 24 |
| SKRLJ DOO | Feb 2026 | 673 | 0 |
| SKRM FOODS INDIA PRIVATE LIMITED | Mar 2026 | 134 | 1 |
| SKS ACCESSORIES | Apr 2026 | 202 | 3 |
| SKS AG | May 2026 | 443 | 26 |
| SKS BOTTLE & PACKAGING INC. | Apr 2026 | 689 | 1 |
| SKS CUSTOMS BROKERS, INC. | May 2026 | 3,731 | 156 |
| SKS CUSTOMS HOUSE BROKERS,INC | May 2026 | 1,809 | 64 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-23 | EGLV149602565082 | CHSL549627983CAN | 0160E | House Bill | CHSL | 9300415 | EVER SMILE | 2026-05-22 | TACOMA, WASHINGTON | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 506 PKG | 5,370 KG | Container Yard | YONG ZHOU GUANG HONG SPORTS GOODS C | SKR INTERNATIONAL LLC | SKR FOOTWEAR P.O. POXXXXX TOTAL 16518PRS 506 CTNS | |
| 2026-05-19 | SMLMSZP6B8729700 | NPSCSZXSEA260427 | 2603E | House Bill | NPSC | 9409027 | SM PORTLAND | 2026-05-15 | SEATTLE, WASHINGTON | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 534 CTN | 5,060 KG | Container Yard | GUANGZHOU SENGUO FOOTWEAR | SKR INTERNATIONAL LLC | FW26 SKR FOOTWEAR PO# XXXXXXXX,SEFW26C4-B,94 655 TOTAL: 19550PRS | |
| 2026-05-12 | SMLMSZP6C0864700 | NPSCYTNSEA260418 | 2603E | House Bill | NPSC | 9439747 | KOTA LUKIS | 2026-05-09 | SEATTLE, WASHINGTON | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 757 CTN | 1,800 KG | Container Yard | GUANGZHOU SENGUO FOOTWEAR | SKR INTERNATIONAL LLC | FW26 SKR FOOTWEAR PO# XXXXX,94656 TOTAL:696 8PRS | |
| 2026-05-11 | YMJAW226783986 | ELNVSZXTAC260411 | 033E | House Bill | ELNV | 9741449 | ONE OWL | 2026-05-09 | TACOMA, WASHINGTON | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 571 CTN | 6,170 KG | House to House | GUANGZHOU SENGUO FOOTWEAR | SKR INTERNATIONAL LLC | SKR INTERNATIONAL LLC | FW26 SKR FOOTWEAR PO# XXXXXXXX TOTAL: 21199P RS (HS CODE:6403999071) |
| Run Date | 2026-05-27 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-22 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-22 |
| Trade Update Date | 2026-04-23 |
| Master BOL # | SMLMSZP6C0194300 |
|---|---|
| House BOL # | NPSCSZSEA260437A |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | NPSC |
| Voyage # | 2603E |
| IMO # | |
| Vessel Name | SM TIANJIN |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | YANTIAN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | SEATTLE, WASHINGTON (3001) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 2352 KG |
| Weight in KG | 2,352 KG |
| Quantity | 260 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
SMCU1170770 |
| Commodity Description |
FW26 SKR FOOTWEAR PO# XXXXX |
| Shipper Name | GUANGZHOU SENGUO FOOTWEAR CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.25-1 TAIAN RODE XINQIAO VILLAGE |
| Address Line 2 | DALONG STREETPANYU DISTRICT GUANGZH |
| Address Line 3 | OU,CHINA 511450,GUANGZHOU,CN |
| Consignee Name | SKR INTERNATIONAL LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 22118 20TH AVE. S.E., SUITE 130 BOT |
| Address Line 2 | HELL,WA 98021,USA,BOTHELL,WA, ,US |
| Container Number | SMCU1170770 |
|---|---|
| Seal Number 1 | SML202074 |
| Seal Number 1 | SML202074 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 7in (00000907) |
| Container Width | 8ft 2in (00000802) |
| Container Type | 4FG0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | FW26 SKR FOOTWEAR PO# XXXXX |
| Marks and Numbers 1 | SEE KAI RUN C/O NO.: MADE IN CHINA MANUFAC TURE DATE: |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Seattle, Washington | 117 | 2026-05-19 |
| Tacoma, Washington | 73 | 2026-05-23 |
| Los Angeles, California | 4 | 2025-11-19 |
| Long Beach, California | 2 | 2014-07-29 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 127 | 2026-05-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 61 | 2019-01-29 |
| Thanh Pho Ho Chi Minh Vietnam | 3 | 2025-12-03 |
| Xiamen China (Mainland) | 2 | 2014-07-29 |
| Shekou China (Mainland) | 1 | 2025-11-18 |
| Qingdao China (Mainland) | 1 | 2025-10-31 |
| Pusan South Korea | 1 | 2021-02-09 |
Below are the top 10 company names and addresses for SKR International LLC that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| SKR INTERNATIONAL LLC | 22118 20TH AVE. S.E., SUITE 130 BOT HELL,WA 98021,USA,BOTHELL, ,US | 2026-05-19 | 24 |
| SKR INTERNATIONAL LLC | 22118 20TH AVE. S.E., SUITE 130BOTH ELL, WA 98021, USA,BOTHELL, 98021,U S | 2026-05-11 | 13 |
| SKR INTERNATIONAL LLC | 2025-12-24 | 10 | |
| SKR INTERNATIONAL LLC | 2026-04-28 | 6 | |
| SKR INTERNATIONAL LLC | 2026-05-23 | 4 | |
| SKR INTERNATIONAL LLC | 2025-12-03 | 3 | |
| SKR INTERNATIONAL LLC | 2025-12-24 | 3 | |
| SKR INTERNATIONAL LLC | 2025-10-09 | 1 | |
| SKR INTERNATIONAL LLC | 2025-11-18 | 1 | |
| SKR INTERNATIONAL LLC | 2026-02-03 | 1 |
Below are the top 1 phone numbers on file for SKR International LLC.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2012-10-26 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||