There are a total of 872 bills of lading on file for T3 Micro Inc. between November 2nd, 2012 and May 22nd, 2026.
Of those 872 bills of lading, 12 were within the past 30 days and 33 were within the past 90 days.
| Total Records | 872 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 867 |
| Notify Party Records | 583 |
| First Shipment on File | Nov 2nd, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 12 |
| Records in Last 90 Days | 33 |
| Records in the Past Year | 84 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for T3 MICRO INC..
Below is a Sankey Diagram of the top 18 companies associated with T3 Micro Inc., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 18 companies associated with T3 Micro Inc. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| FOURACE INDUSTRIES LIMITED | May 2026 | 684 | 238 |
| SHENZHEN FENDA TECHNOLOGY CO LTD | May 2026 | 5,096 | 78 |
| GUANGDONG ROMAN TECHNOLOGY CO., LTD | May 2026 | 226 | 29 |
| CHEUNG'S HAIR BEAUTY CO LTD | May 2026 | 1,187 | 17 |
| WENZHOU BOYO ELECTRIC APPLIANCE COM | Apr 2026 | 228 | 15 |
| MANICA (XIAMEN)ELECTRIC CORP.,LTD. | May 2026 | 281 | 12 |
| YIWU EASYTRACT FASHION CO.,LTD | Jan 2025 | 20 | 10 |
| KENFORD INDUSTRIAL CO.,LTD | Dec 2022 | 156 | 9 |
| KANWELL XIAMEN INDUSTRY AND TRADE | Apr 2026 | 120 | 9 |
| May 2026 | 8 | 8 | |
| WIK FAR EAST LTD | May 2026 | 751 | 7 |
| SUPERCASE ENTERPRISE CO LTD | May 2026 | 1,184 | 4 |
| SHANGHAI HIMMERS INDUSTRIAL & TRADI | Apr 2026 | 179 | 4 |
| KAI FAT BRUSH FACTORY LTD. | Apr 2026 | 542 | 4 |
| DONGGUAN SPRITE SHOWER CO.,LTD | May 2026 | 366 | 3 |
| WANXINDA (GUANGZHOU) TECHNOLOGY PRO | May 2026 | 354 | 2 |
| Aug 2025 | 2 | 2 | |
| ODW | Aug 2025 | 152 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to T3 Micro Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| T Y HYFAST INTERNATIONAL CO LTD | May 2026 | 354 | 10 |
| T Y N RAMIREZ HERMANOS, S.A. | Mar 2026 | 325 | 2 |
| T Z PACKAGING INC | Jul 2023 | 2,278 | 0 |
| T-Y GROUP, LLC | Mar 2022 | 4,149 | 0 |
| T-Z ENTERPRISES INC | May 2026 | 20,640 | 427 |
| T.Y ELECTRIC CO., LTD. | May 2026 | 467 | 6 |
| T1 G1 DALLAS SOLAR MODULE (TRINA) L | May 2026 | 864 | 230 |
| T1 G1 DALLAS SOLAR MODULE (TRINA) L LLC | May 2026 | 128 | 120 |
| T10 CANADA LTD. | Nov 2021 | 123 | 0 |
| T2 US, LLC | Mar 2023 | 727 | 0 |
| T4TYRES B.V. | May 2026 | 96 | 8 |
| TA AN ELECTRIC COMPANY LTD. | May 2026 | 575 | 6 |
| TA BO ELECTRONIC COMMERCE CO.LTD | Jun 2022 | 244 | 0 |
| TA CABINETRY INC | May 2026 | 61 | 6 |
| TA CHEN | Jan 2026 | 327 | 0 |
| TA CHEN (BOYE) MACHINERY CO.,LTD | May 2026 | 436 | 3 |
| TA CHEN (CHANGSHU) MACHINERY CO LTD | May 2026 | 718 | 14 |
| TA CHEN EMPIRE CO., LTD. | Jan 2025 | 163 | 0 |
| TA CHEN INTERNATIONAL, INC. | Apr 2026 | 24,291 | 15 |
| TA CHEN STAINLESS PIPE CO., LTD | May 2026 | 5,735 | 13 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-20 | ZIMUSHH32137863 | RSLCSNAF2605134A | 17E | House Bill | RSLC | 9973688 | MACKENZIE | 2026-05-19 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 750 PCS | 7,380 K | Pier to Pier | GUANGDONG ROMAN TECHNOLOGY | T3 MICRO INC. | T3 MICRO INC. | HOT AIR BRUSH T3 AIRE 360 2.0 SATIN BLUSHGOLD 602192-UL-10 PO XXXX 3000PCS THIS SHIPMENT CONTAINS NO WOOD PACKAGING MATERIALS |
| 2026-05-20 | ZIMUSHH32139867 | RSLCSNAF2605135A | 17E | House Bill | RSLC | 9973688 | MACKENZIE | 2026-05-19 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 708 PCS | 9,469 K | Pier to Pier | SHENZHEN FENDA TECHNOLOGY | T3 MICRO INC. | T3 MICRO INC. | HAIR DRYER BRUSH T3 AIREBRUSH WHITEROSE GOLD POXXXX 76656-UL 3000PCS HS CODE: 8516310000 HAIR CURLING T3 CURLING STRAIGHTENER SB... |
| 2026-05-13 | ZIMUSHH32132804 | RSLCSNAF2604640A | 16E | House Bill | RSLC | 9973690 | COLORADO | 2026-05-12 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,437 PCS | 14,140 K | Pier to Pier | GUANGDONG ROMAN TECHNOLOGY | T3 MICRO INC. | T3 MICRO INC. | HOT AIR BRUSH T3 AIRE 360 2.0 SATIN BLUSHGOLD 602192-UL-10 PO XXXX 1760PCS HOT AIR BRUSH T3 AIRE 360 2.0 SATIN BLUSHGOLD 602192-... |
| 2026-05-07 | ZIMUNGB20827483 | RSLCNBAF2604329A | 12E | House Bill | RSLC | 9960526 | PELICAN I | 2026-05-06 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 417 PCS | 4,879 K | Pier to Pier | ZHEJIANG NOVUS TECHNOLOGY GROUP | T3 MICRO INC. | ODW LOGISTICS | HAIR CURLER THIS SHIPMENT CONTAINS NO WOOD PACKAGING MATERIALS |
| Run Date | 2026-05-23 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-19 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-22 |
| Trade Update Date | 2026-04-30 |
| Master BOL # | CMDUNGP3526185 |
|---|---|
| House BOL # | BNXCNLAX26040769 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | BNXC |
| Voyage # | 085E |
| IMO # | |
| Vessel Name | COSCO BELGIUM |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | NINGBO |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 2850 KG |
| Weight in KG | 2,850 KG |
| Quantity | 250 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TRIU8691410 |
| Commodity Description |
HAIR CURLER |
| Shipper Name | ZHEJIANG NOVUS TECHNOLOGY GROUP CO |
|---|---|
| Address Line 1 | 3RD FLOOR,BUILDING 3,NO. 8 XINDI RO |
| Address Line 2 | AD,SANXI INDUSTRIAL ZONE,GUOXI STRE |
| Address Line 3 | ET,OUHAI DISTRICT,WENZHOU 325000 |
| Consignee Name | T3 MICRO INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 204 SANTA MONICA BLVD., SANTA MONIC |
| Address Line 2 | A, CA 90401 |
| Notify Party Name | ODW LOGISTICS |
|---|---|
| Address Line 1 | 1590 WILLIAMS RD.COLUMBUS, OH 432 |
| Address Line 2 | 07USA |
| Container Number | TRIU8691410 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M9514733 |
| Seal Number 1 | M9514733 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45R1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | HAIR CURLER |
| Marks and Numbers 1 | T3 MICRO, INC.201197-UL-10PO:6865 |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 397 | 2026-05-23 |
| Los Angeles, California | 386 | 2026-05-07 |
| Oakland, California | 31 | 2022-05-18 |
| Tacoma, Washington | 27 | 2024-07-10 |
| Newark, New Jersey | 9 | 2022-09-22 |
| Baltimore, Maryland | 9 | 2022-07-29 |
| Seattle, Washington | 8 | 2024-07-03 |
| Norfolk, Virginia | 5 | 2022-10-26 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 668 | 2026-05-20 |
| Hong Kong Hong Kong | 61 | 2024-10-21 |
| Xiamen China (Mainland) | 48 | 2025-08-20 |
| Shekou China (Mainland) | 46 | 2026-01-12 |
| Ningbo China (Mainland) | 38 | 2026-05-23 |
| Pusan South Korea | 3 | 2022-03-01 |
| Shanghai China (Mainland) | 2 | 2026-04-13 |
| Singapore Singapore | 2 | 2025-08-08 |
| Chiwan China (Mainland) | 2 | 2022-01-15 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 1 | 2024-06-10 |
Below are the top 10 company names and addresses for T3 Micro Inc. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| T3 MICRO INC. | 228 MAIN STREET, SUITE 12,VENICE CA 90291 USA | 2026-04-29 | 347 |
| T3 MICRO INC. | 301 ARIZONA AVE STE 230 SANTA MONIC A CA 90401 USA | 2026-03-18 | 22 |
| T3 MICRO INC. | 2026-05-20 | 17 | |
| T3 MICRO INC. | 2026-05-23 | 5 | |
| T3 MICRO. INC. | 2024-12-24 | 215 | |
| T3 MICRO INC | 2026-04-29 | 43 | |
| T3 MICRO, INC. | 2026-03-02 | 37 | |
| T3 MICROINC. | 2026-02-26 | 19 | |
| T3 MICRO INC | 2017-09-14 | 19 | |
| T3 MICRO INC. | 2022-06-23 | 18 |
Below are the top 2 phone numbers on file for T3 Micro Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2014-11-22 | 8 | |
| 2013-10-04 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||