There are a total of 1,774 bills of lading on file for Vietnam Yuzhan Packaging Technology between June 8th, 2019 and May 21st, 2026.
Of those 1,774 bills of lading, 69 were within the past 30 days and 161 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,774 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,770 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 4 |
| First Shipment on File | Jun 8th, 2019 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 69 |
| Records in Last 90 Days | 161 |
| Records in the Past Year | 680 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY.
Below is a Sankey Diagram of the top 17 companies associated with Vietnam Yuzhan Packaging Technology, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 17 companies associated with Vietnam Yuzhan Packaging Technology in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| RJ SCHINNER CO INC | May 2026 | 7,417 | 668 |
| GENPAK LLC | May 2026 | 3,125 | 622 |
| BERK ENTERPRISES, INC. | May 2026 | 4,626 | 307 |
| IDEMIA AMERICA CORP | May 2026 | 306 | 70 |
| CORAPAK CORPORATION | Aug 2025 | 78 | 24 |
| ZUME, INC. | May 2025 | 206 | 9 |
| YOURGREEN2GO INC | May 2026 | 763 | 9 |
| SYNSAY LLC | Mar 2026 | 339 | 9 |
| SNA GLOBAL INC | May 2026 | 563 | 5 |
| FOOTPRINT LLC | Mar 2026 | 2,738 | 4 |
| DARNEL INC | May 2026 | 2,547 | 4 |
| SAMSUNG ELECTRONICS AMERICA, INC. | May 2026 | 607,838 | 3 |
| Jan 2026 | 2 | 2 | |
| Apr 2026 | 2 | 2 | |
| May 2026 | 2 | 1 | |
| PRONOTICE INC. | Aug 2025 | 64 | 1 |
| ACRL HOLDINGS LLC | Jun 2025 | 225 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Vietnam Yuzhan Packaging Technology.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| VIETNAM WORLDWIDE LOGISTICS CO.,LTD | May 2026 | 2,359 | 194 |
| VIETNAM XIN CHANG SHOES CO.,LTD. | Jan 2026 | 933 | 0 |
| VIETNAM XINFA WOOD INDUSTRY COMPANY | May 2026 | 376 | 91 |
| VIETNAM XINTECHNOLOGY ELECTRONICS | May 2026 | 66 | 13 |
| VIETNAM YICHANG NEW MATERIAL CO. | May 2026 | 156 | 17 |
| VIETNAM YIDA FUNITURE COMPANY LIMIT | May 2026 | 68 | 17 |
| VIETNAM YONG YU FLOORING COMPANY | May 2026 | 4,225 | 112 |
| VIETNAM YONGFENG PACKAGING CO.,LTD | Jan 2026 | 269 | 0 |
| VIETNAM YONGXING ALUMINIUM INDUSTRY | May 2026 | 502 | 35 |
| VIETNAM YUTO PRINTING PACKING CO., LTD | Sep 2023 | 525 | 0 |
| VIETNAM ZHONGSHANG PRODUCT TECHNOLO | May 2026 | 71 | 2 |
| VIETNAMACCTON TECHNOLOGY COMPANYLTD | May 2026 | 200 | 22 |
| VIETOFFICE INVESTMENT DEVELOPMENT | May 2026 | 118 | 8 |
| VIETORY CO., LTD | Apr 2026 | 489 | 1 |
| VIETRI INCORPORATED | May 2026 | 3,479 | 51 |
| VIETSON FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 81 | 8 |
| VIETSTONE CO., LTD | May 2026 | 165 | 14 |
| VIETSUN INT CORP | Mar 2026 | 190 | 1 |
| VIETTA INDUSTRIES (VN) CO.,LTD | Mar 2026 | 272 | 3 |
| VIETTI SRL | May 2026 | 202 | 9 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-29 | WHLC100GX06415 | MLCWHAN2605003 | E006 | House Bill | MLCW | WAN HAI A19 | 2026-05-28 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | HAIPHONG VIETNAM | 1,373 CTN | 14,415 KG | VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY | GENPAK LLC | GENPAK LLC | MOLDED FIBER TRAY HTS CODE: 48237000 | ||
| 2026-05-29 | WHLC100GX06416 | MLCWHAN2605002 | E006 | House Bill | MLCW | WAN HAI A19 | 2026-05-28 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | HAIPHONG VIETNAM | 1,920 CTN | 17,543 KG | VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY | GENPAK LLC | GENPAK LLC | MOLDED FIBER TRAY HTS CODE: 48237000 | ||
| 2026-05-28 | HLCUHA3260428228 | BANQ1074018511 | 620E | House Bill | BANQ | MAERSK SKARSTIND | 2026-05-27 | SAVANNAH, GEORGIA | HAIPHONG VIETNAM | 1,442 CTN | 17,141 K | House to House | VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY | RJ SCHINNER | RJ SCHINNER | MOLDED FIBER TRAY HS CODE: 48237000 | |
| 2026-05-28 | HLCUHA3260428239 | BANQ1074018437 | 620E | House Bill | BANQ | MAERSK SKARSTIND | 2026-05-27 | SAVANNAH, GEORGIA | HAIPHONG VIETNAM | 1,685 CTN | 14,300 K | House to House | VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY | RJ SCHINNER | RJ SCHINNER | MOLDED FIBER TRAY HS CODE: 48237000 | |
| Run Date | 2026-05-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-27 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-28 |
| Trade Update Date | 2026-04-28 |
| Master BOL # | WHLC100GX06519 |
|---|---|
| House BOL # | MLCWHAN2605041 |
| Manifest Number | 557250 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | MLCW |
| Voyage # | E006 |
| IMO # | |
| Vessel Name | WAN HAI A19 |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | HAIPHONG |
| Foreign Port of Lading | HAIPHONG VIETNAM (55201) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 4389 KG |
| Weight in KG | 4,389 KG |
| Quantity | 11 PKG |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
WHSU8555531 |
| Commodity Description |
RETURN ENVELOPE |
| Shipper Name | VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY |
|---|---|
| Address Line 1 | LOT H2-01, QUE VO INDUSTRIAL PARK, |
| Address Line 2 | PHUONG LIEU WARD, QUE VO TOWN, |
| City | BAC NINH |
| Country Code | VN |
| Consignee Name | IDEMIA AMERICA CORP |
|---|---|
| Address Line 1 | 3150 E. ANA STREET RANCHO DOMINGUEZ |
| City | DOMINGUEZ |
| State Province | CA |
| Zip Code | 90221 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | MAGNO C/O CRANE WORLD WIDE LOGISTIC |
|---|---|
| Address Line 1 | 8721 MERRILL AVE CHINO, CA 91710 US |
| City | MERRILL AVE CHINO |
| State Province | CA |
| Zip Code | 91710 |
| Country Code | US |
| Container Number | WHSU8555531 |
|---|---|
| Seal Number 1 | |
| Seal Number 1 | |
| Equipment Description Code | 4B |
| Equipment Description | 40 ft. IL Container (Closed Top) |
| Container Length | 0ft 0in (00000) |
| Container Height | 0ft 0in (00000000) |
| Container Width | 0ft 0in (00000000) |
| Container Type | |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | RETURN ENVELOPE |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 48192000 | 00000000 | 0000004389 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 496 | 2026-05-15 |
| Newark, New Jersey | 260 | 2025-04-22 |
| Savannah, Georgia | 226 | 2026-05-21 |
| Long Beach, California | 225 | 2026-05-14 |
| Tacoma, Washington | 109 | 2026-05-11 |
| Norfolk, Virginia | 107 | 2025-11-17 |
| Oakland, California | 68 | 2026-05-23 |
| Mobile, Alabama | 58 | 2025-05-22 |
| Boston, Massachusetts | 47 | 2026-05-20 |
| Seattle, Washington | 38 | 2025-12-03 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Haiphong Vietnam | 1,106 | 2026-05-23 |
| Yantian China (Mainland) | 175 | 2026-04-29 |
| Singapore Singapore | 113 | 2025-12-22 |
| Shanghai China (Mainland) | 79 | 2026-01-24 |
| Pusan South Korea | 76 | 2026-05-15 |
| Vung Tau Vietnam | 62 | 2026-01-29 |
| Shekou China (Mainland) | 38 | 2026-04-23 |
| Hong Kong Hong Kong | 25 | 2025-03-27 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 24 | 2025-09-15 |
| Xiamen China (Mainland) | 20 | 2026-01-15 |
Below are the top 10 company names and addresses for Vietnam Yuzhan Packaging Technology that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY | LOT H2-01, QUE VO IP, PHUONG LIEU WARD, 220000 VN | 2026-05-23 | 177 |
| VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY | LOT H2-01, QUE VO INDUSTRIAL PARK, PHUONG LIEU COMMUNE, QUE VO DIST. BAC NINH VN | 2025-11-17 | 167 |
| VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY | 2026-05-15 | 88 | |
| VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY | 2026-01-03 | 47 | |
| VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY | 2026-04-22 | 38 | |
| VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY | 2026-04-21 | 34 | |
| VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY | 2025-07-29 | 26 | |
| VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY | 2026-05-15 | 21 | |
| VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY | 2026-05-09 | 21 | |
| VIETNAM YUZHAN PACKAGING TECHNOLOGY | 2026-01-09 | 14 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Vietnam Yuzhan Packaging Technology.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2021-09-24 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||