There are a total of 225 bills of lading on file for Vortaery Inc between August 22nd, 2025 and May 22nd, 2026.
Of those 225 bills of lading, 51 were within the past 30 days and 156 were within the past 90 days.
| Total Records | 225 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 32 |
| Notify Party Records | 387 |
| First Shipment on File | Aug 22nd, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 51 |
| Records in Last 90 Days | 156 |
| Records in the Past Year | 225 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for VORTAERY INC.
Below is a Sankey Diagram of the top 15 companies associated with Vortaery Inc, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 15 companies associated with Vortaery Inc in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| JUNSHENG INTERNATIONAL GROUP LIMITE | May 2026 | 18,063 | 193 |
| PINNACYER INC | May 2026 | 108 | 108 |
| MINTANE INC | May 2026 | 86 | 85 |
| HEBEI WEIZHENGHENG MODULAR HOUSE TE | May 2026 | 226 | 11 |
| VIET NAM THIEN AN WOOD CO.,LTD | May 2026 | 722 | 4 |
| HENG SXING WOOD INDUSTRIES SDN BHD | May 2026 | 665 | 4 |
| GUANGZHOU X.H.L. TRADE CO.,LIMITED | May 2026 | 325 | 3 |
| SHENZHEN TOP CHINA IMP & EXP CO.,LT | May 2026 | 5,383 | 2 |
| NEW STONE TECHNOLOGY JOINT STOCK CO | May 2026 | 398 | 2 |
| Sep 2025 | 1 | 1 | |
| Feb 2026 | 5 | 1 | |
| Apr 2026 | 8 | 1 | |
| Feb 2026 | 4 | 1 | |
| GUANGZHOU EZK TRADING CO., LTD. | May 2026 | 245 | 1 |
| FUJIAN LIXING FOODS CO., LTD. | Feb 2026 | 78 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Vortaery Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| VORAL GENY INC | Apr 2026 | 111 | 39 |
| VORDONIA ENTERPRISES LLC | May 2026 | 299 | 7 |
| VORETO (XIAMEN) PLUMBING TECHNOLOGY | May 2026 | 597 | 8 |
| VORK VIETNAM TECHNOLOGY COMPANY | May 2026 | 486 | 110 |
| VORKA IMPEX | May 2026 | 635 | 7 |
| VORMAX INTERNATIONAL INC | Dec 2025 | 500 | 0 |
| VORMENFABRIEK TILBURG B.V. | Aug 2025 | 222 | 0 |
| VORNADO AIR LLC | Jul 2023 | 3,143 | 0 |
| VORNEXA INC | May 2026 | 138 | 135 |
| VORO, INC | Sep 2024 | 168 | 0 |
| VORTANIS COMPLEX CD ROAD TRADING LI | Apr 2026 | 124 | 71 |
| VORTEX ENTERPRISE | May 2026 | 390 | 12 |
| VORTEX HYDRA SRL | May 2026 | 202 | 6 |
| VORTEX INTERNATIONAL ENTERPRISES. | Jan 2026 | 478 | 0 |
| VORTEX LINK LLC | May 2026 | 144 | 100 |
| VORTEX OPTICS | Jan 2020 | 1,453 | 0 |
| VORTEX RACING | Dec 2025 | 324 | 0 |
| VORTEX TECHNOLOGIES INC | May 2026 | 501 | 9 |
| VORTEX WORLDWIDE LOGISTICS | May 2026 | 1,634 | 78 |
| VORWERK AUTOTEC GMBH & CO. KG | May 2026 | 841 | 12 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-23 | MAEU267457009 | 615E | Regular Bill | MAEU | 9406738 | NHAVA SHEVA EXPRESS | 2026-05-22 | NEWARK, NEW JERSEY | PUSAN SOUTH KOREA | 575 CTN | 46,330 LB | Container Yard | JUNSHENG INTERNATIONAL GROUP LIMITE | PINNACYER INC | VORTAERY INC | 1.OFFICE FILING SHELF 2.OFFICE FILING LOCKER 3.SCREW | |
| 2026-05-15 | MAEU267237863 | 614E | Regular Bill | MAEU | 9320233 | GJERTRUD MAERSK | 2026-05-14 | NEWARK, NEW JERSEY | PUSAN SOUTH KOREA | 316 CTN | 33,168 LB | Container Yard | JUNSHENG INTERNATIONAL GROUP LIMITE | MINTANE INC | VORTAERY INC | 1.BEDSTEAD 2.FURNITURE PARTS | |
| 2026-05-15 | MAEU267237853 | 614E | Regular Bill | MAEU | 9320233 | GJERTRUD MAERSK | 2026-05-14 | NEWARK, NEW JERSEY | PUSAN SOUTH KOREA | 552 CTN | 45,572 LB | Container Yard | JUNSHENG INTERNATIONAL GROUP LIMITE | MINTANE INC | VORTAERY INC | 1.OFFICE FILING LOCKER 2.FURNITURE PARTS | |
| 2026-05-15 | MAEU267237871 | 614E | Regular Bill | MAEU | 9320233 | GJERTRUD MAERSK | 2026-05-14 | NEWARK, NEW JERSEY | PUSAN SOUTH KOREA | 388 CTN | 38,099 LB | Container Yard | JUNSHENG INTERNATIONAL GROUP LIMITE | MINTANE INC | VORTAERY INC | 1.FURNITURE PARTS 2.BEDSTEAD | |
| Run Date | 2026-05-23 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-20 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-22 |
| Trade Update Date | 2026-04-11 |
| Master BOL # | MAEU267457059 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | MAEU |
| Voyage # | 615E |
| IMO # | 9406738 |
| Vessel Name | NHAVA SHEVA EXPRESS |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | XIAMEN |
| Foreign Port of Lading | PUSAN SOUTH KOREA (58023) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 46938 LB |
| Weight in KG | 21,291 KG |
| Quantity | 459 CTN |
| Volume | 2464 CF |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, non-container |
| Container |
MRSU4161397 |
| Commodity Description |
1.OFFICE FILING LOCKER |
| Shipper Name | JUNSHENG INTERNATIONAL GROUP LIMITE |
|---|---|
| Address Line 1 | FLATRM 185 GF HANG WAI IND CENTRE N |
| City | NORTH POINT |
| State Province | NA |
| Country Code | HK |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 85215921473 |
| Shipper Name | JUNSHENG INTERNATIONAL GROUP LIMITE |
|---|---|
| Address Line 1 | FLATRM 185 GF HANG WAI IND CENTRE N |
| City | NORTH POINT |
| State Province | NA |
| Country Code | HK |
| COMM Number Qualifier | EM |
| COMM Number | JIJIARONG3361@163.COM |
| Consignee Name | MINTANE INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 350 INDIANA ST SUITE 720GOLDENCO 80 |
| City | GOLDEN |
| State Province | CO |
| Zip Code | 80401 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 13239899610 |
| Consignee Name | MINTANE INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 350 INDIANA ST SUITE 720GOLDENCO 80 |
| City | GOLDEN |
| State Province | CO |
| Zip Code | 80401 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | EM |
| COMM Number | MINTANE006@OUTLOOK.COM |
| Notify Party Name | VORTAERY INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 8085 S CHESTER ST SUITE 240 CENTENN |
| City | CENTENNIAL |
| State Province | CO |
| Zip Code | 801123530 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | EM |
| COMM Number | SUPPORT@JWCHB.NET |
| Notify Party Name | VORTAERY INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 8085 S CHESTER ST SUITE 240 CENTENN |
| City | CENTENNIAL |
| State Province | CO |
| Zip Code | 801123530 |
| Country Code | US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 13239899610 |
| Container Number | MRSU4161397 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CN7694824 |
| Seal Number 1 | CN7694824 |
| Equipment Description Code | G0 |
| Equipment Description | Opening(s) at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | 1.OFFICE FILING LOCKER |
| Marks and Numbers 1 | NM |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 192 | 2026-05-23 |
| Houston, Texas | 12 | 2026-04-02 |
| New York, New York | 6 | 2026-05-13 |
| Miami, Florida | 4 | 2026-03-25 |
| Long Beach, California | 4 | 2026-01-27 |
| Charleston, South Carolina | 3 | 2026-03-28 |
| Philadelphia, Pennsylvania | 1 | 2026-03-16 |
| Savannah, Georgia | 1 | 2025-09-24 |
| Seattle, Washington | 1 | 2025-09-06 |
| Los Angeles, California | 1 | 2025-08-23 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Pusan South Korea | 178 | 2026-05-23 |
| Vung Tau Vietnam | 16 | 2026-03-05 |
| Yantian China (Mainland) | 7 | 2026-04-29 |
| Ningbo China (Mainland) | 6 | 2026-05-05 |
| Xiamen China (Mainland) | 5 | 2026-05-14 |
| Qingdao China (Mainland) | 4 | 2026-05-08 |
| Shanghai China (Mainland) | 3 | 2025-12-05 |
| Haiphong Vietnam | 2 | 2026-03-09 |
| Tanjung Pelepas Malaysia | 1 | 2026-03-28 |
| Cristobal Panama | 1 | 2026-03-16 |
Below are the top 10 company names and addresses for Vortaery Inc that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| VORTAERY INC | 8085 S CHESTER ST SUITE 240 CENTENN CENTENNIAL CO 801123530 US | 2026-05-23 | 181 |
| VORTAERY INC | 8085 S CHESTER ST STE 240 CENTENNIAL CO 80112-357 US | 2026-05-13 | 10 |
| VORTAERY INC | 2026-02-09 | 9 | |
| VORTAERY INC | 2026-05-14 | 9 | |
| VORTAERY INC | 2025-12-22 | 4 | |
| VORTAERY INC | 2026-01-27 | 3 | |
| VORTAERY INC | 2026-03-25 | 2 | |
| VORTAERY INC | 2026-02-10 | 2 | |
| VORTAERY INC | 2026-02-10 | 2 | |
| VORTAERY INC | 2025-08-23 | 1 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Vortaery Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-23 | 181 |
Below are the top 3 email addresses on file for Vortaery Inc.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-23 | 181 | |
| 2026-03-25 | 1 | |
| 2025-11-28 | 1 |