There are a total of 111 bills of lading on file for Voral GENY Inc between September 2nd, 2025 and April 18th, 2026.
Of those 111 bills of lading, 0 were within the past 30 days and 39 were within the past 90 days.
| Total Records | 111 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 111 |
| Notify Party Records | 103 |
| First Shipment on File | Sep 2nd, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | Apr 18th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 0 |
| Records in Last 90 Days | 39 |
| Records in the Past Year | 111 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for VORAL GENY INC.
Below is a Sankey Diagram of the top 4 companies associated with Voral GENY Inc, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 4 companies associated with Voral GENY Inc in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| YIWU ZHUNCHUANG TRACING CO., LTD | May 2026 | 1,483 | 85 |
| YIWU YUANDAIXU TRADING CO., LTD | May 2026 | 709 | 14 |
| YIWU GEHONGSHANG TRADING | May 2026 | 74 | 11 |
| LUOYANG BIZOE FURNITURE | May 2026 | 34 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Voral GENY Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| VONTON SUPPLY CHAIN LIMITED | Sep 2023 | 230 | 0 |
| VONTRIX ZELORA INC | Apr 2026 | 201 | 10 |
| VOON TRADE LLC | May 2026 | 98 | 59 |
| VOONER FLOGARD CORPORATION | Apr 2026 | 206 | 6 |
| VOORTMAN COOKIES LIMITED | Mar 2026 | 442 | 1 |
| VOORTMAN STEEL MACHINERY B.V. | May 2026 | 570 | 20 |
| VOORTMAN USA LLC | May 2026 | 622 | 24 |
| VOOT BEITA EHF. | May 2026 | 118 | 5 |
| VOPAK TERMINALS DEER PARK | Apr 2026 | 410 | 16 |
| VORA SPICE MILLS LLP | May 2026 | 227 | 5 |
| VORDONIA ENTERPRISES LLC | May 2026 | 299 | 7 |
| VORETO (XIAMEN) PLUMBING TECHNOLOGY | May 2026 | 597 | 8 |
| VORK VIETNAM TECHNOLOGY COMPANY | May 2026 | 486 | 110 |
| VORKA IMPEX | May 2026 | 635 | 7 |
| VORMAX INTERNATIONAL INC | Dec 2025 | 500 | 0 |
| VORMENFABRIEK TILBURG B.V. | Aug 2025 | 222 | 0 |
| VORNADO AIR LLC | Jul 2023 | 3,143 | 0 |
| VORNEXA INC | May 2026 | 138 | 135 |
| VORO, INC | Sep 2024 | 168 | 0 |
| VORTAERY INC | May 2026 | 225 | 156 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-09 | COSU6444868300 | THGLQDA26020712 | 075E | House Bill | THGL | 9472141 | COSCO FAITH | 2026-04-08 | SAVANNAH, GEORGIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 1,578 CTN | 14,202 KG | House to House | YIWU ZHUNCHUANG TRACING | VORAL GENY INC | VORAL GENY INC | LAUNDRY BASKETS |
| 2026-04-02 | YMJAW240394808 | THGLQDA26030233 | 081E | House Bill | THGL | 9645920 | CSCL SOUTH CHINA SEA | 2026-04-01 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 1,123 CTN | 13,410 KG | House to House | YIWU ZHUNCHUANG TRACING | VORAL GENY INC | VORAL GENY INC | HANDPAN DRUM |
| 2026-04-01 | EGLV140600403706 | NYFA26030031 | 1212E | House Bill | NYFA | 9595474 | EVER LAUREL | 2026-03-31 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 733 PKG | 16,204 KG | Container Yard | YIWU ZHUNCHUANG TRACING | VORAL GENY INC | VORAL GENY INC | POLYESTER BLANKET LAUNDRY BASKETS |
| 2026-03-26 | COSU9506196750 | THGLQDA26030150 | 112E | House Bill | THGL | 9334923 | COSCO OCEANIA | 2026-03-25 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 1,282 CTN | 15,164 KG | House to House | YIWU ZHUNCHUANG TRACING | VORAL GENY INC | VORAL GENY INC | LAUNDRY BASKETS HANDPAN DRUM |
| Run Date | 2026-04-20 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-16 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-18 |
| Trade Update Date | 2026-03-10 |
| Master BOL # | COSU6446238750 |
|---|---|
| House BOL # | THGLQDA26030368 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | THGL |
| Voyage # | 087E |
| IMO # | 9472153 |
| Vessel Name | COSCO PRIDE |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | QINGDAO,SHANDONG |
| Foreign Port of Lading | QINGDAO CHINA (MAINLAND) (57047) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 18374 KG |
| Weight in KG | 18,374 KG |
| Quantity | 1721 PKG |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TIIU5373146 |
| Commodity Description |
LAUNDRY BASKETS BLANKET |
| Shipper Name | YIWU ZHUNCHUANG TRACING CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 403 UNIT 1 BUILDING 16 CHITANG |
| Address Line 2 | VILLAGE JIANGDONG STREET YIWU JI |
| Address Line 3 | NHUA CITY ZHEJIANG PROVINCE,CN |
| Consignee Name | VORAL GENY INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 18121 E HAMPDEN AVE UNIT C AURORA, |
| Address Line 2 | CO 80013,AURORA,CO, 80013,US |
| Notify Party Name | VORAL GENY INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 18121 E HAMPDEN AVE UNIT C AURORA, |
| Address Line 2 | CO 80013,AURORA,CO,US |
| Container Number | TIIU5373146 |
|---|---|
| Seal Number 1 | NJ700515 |
| Seal Number 1 | NJ700515 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | LAUNDRY BASKETS BLANKET |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 54 | 2026-04-02 |
| Newark, New Jersey | 22 | 2026-04-20 |
| Los Angeles, California | 16 | 2026-04-01 |
| Savannah, Georgia | 8 | 2026-04-09 |
| Houston, Texas | 7 | 2026-03-23 |
| Oakland, California | 3 | 2026-03-17 |
| Seattle, Washington | 1 | 2026-02-23 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Qingdao China (Mainland) | 84 | 2026-04-20 |
| Shanghai China (Mainland) | 15 | 2026-03-17 |
| Xiamen China (Mainland) | 9 | 2026-03-07 |
| Ningbo China (Mainland) | 3 | 2026-03-23 |
Below are the top 10 company names and addresses for Voral GENY Inc that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| VORAL GENY INC | 18121 E HAMPDEN AVE UNIT C AURORA, 80013 US | 2026-04-20 | 74 |
| VORAL GENY INC | 18121 E HAMPDEN AVE UNIT C AURORA, US | 2026-04-20 | 60 |
| VORAL GENY INC | 2026-04-01 | 21 | |
| VORAL GENY INC | 2026-03-07 | 12 | |
| VORAL GENY INC | 2026-03-05 | 4 | |
| VORAL GENY INC | 2026-02-28 | 4 | |
| VORAL GENY INC | 2026-01-31 | 2 | |
| VORAL GENY INC | 2026-01-13 | 1 | |
| VORAL GENY INC | 2025-09-03 | 1 | |
| VORAL GENY INC | 2026-01-29 | 1 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||