There are a total of 554 bills of lading on file for YIWU Jinxi Bags Company Limited between January 5th, 2015 and April 17th, 2026.
Of those 554 bills of lading, 0 were within the past 30 days and 4 were within the past 90 days.
| Total Records | 554 |
|---|---|
| Shipper Records | 560 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jan 5th, 2015 |
| Most Recent Shipment on File | Apr 17th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 0 |
| Records in Last 90 Days | 4 |
| Records in the Past Year | 25 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for YIWU JINXI BAGS COMPANY LIMITED.
Below is a Sankey Diagram of the top 6 companies associated with YIWU Jinxi Bags Company Limited, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 6 companies associated with YIWU Jinxi Bags Company Limited in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| BIOWORLD MERCHANDISING | May 2026 | 21,019 | 266 |
| OLEIN RECOVERY CORP. | May 2026 | 2,734 | 25 |
| BLUE SPOKE LLC | May 2026 | 169 | 6 |
| MAD ENGINE LLC | May 2026 | 3,483 | 1 |
| CBI DISTRIBUTING CORP | May 2026 | 6,713 | 1 |
| BIOWORLD CANADA | Mar 2026 | 428 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to YIWU Jinxi Bags Company Limited.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| YIWU JINGMEI ELECTRONIC COMMERCE CO | May 2026 | 469 | 44 |
| YIWU JINGMIAN TRADING | May 2026 | 934 | 177 |
| YIWU JINGSOURCING ECOMMERCE CO. | Apr 2026 | 117 | 6 |
| YIWU JINGXI TRADING CO., LTD | May 2026 | 2,643 | 100 |
| YIWU JINGYANG IMPORT & EXPORT CO. | Mar 2026 | 767 | 3 |
| YIWU JINGZHE IMPORT AND EXPORT CO | Mar 2026 | 151 | 7 |
| YIWU JINHENG MATERNAL AND INFANT PR | Jan 2024 | 312 | 0 |
| YIWU JINJIN IMPORT AND EXPORT CO. | May 2026 | 112 | 1 |
| YIWU JINMA TRADING CO., LTD | May 2026 | 160 | 5 |
| YIWU JINNIU E-COMMERCE | May 2026 | 233 | 88 |
| YIWU JINXI IMPORT EXPORT CO LTD | May 2026 | 1,729 | 83 |
| YIWU JINXIANG IMPORT AND EXPORT CO. | May 2026 | 737 | 70 |
| YIWU JINXIANG TRADING | Apr 2026 | 400 | 101 |
| YIWU JINYUAN E-COMMERCE | May 2026 | 294 | 60 |
| YIWU JIRUN ECOMMERCE CO LTD | Nov 2025 | 5,878 | 0 |
| YIWU JIUJU IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 78 | 78 |
| YIWU JIUSHENG ELECTRONIC COMMERCE C | Feb 2023 | 111 | 0 |
| YIWU JIUWAN IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 66 | 14 |
| YIWU JIXU ELECTRINIC COMMERCE CO LTD | Mar 2026 | 1,396 | 3 |
| YIWU JSTAR ACCESSORIES COMPANY LIMITED. | Jun 2024 | 503 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-09 | COSU6446915864 | 057E | Regular Bill | COSU | 9622605 | OOCL BERLIN | 2026-04-08 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) | 84 CTN | 692 KG | House to House | YIWU JINXI BAGS COMPANY LIMITED | BIO WORLD MERCHANDISING, INC. | C&H LOGISTICS, INC. | WOMEN'S BAG | |
| 2026-02-21 | COSU6441782371 | 080E | Regular Bill | COSU | 9516466 | COSCO PORTUGAL | 2026-02-20 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 499 CTN | 2,445 KG | House to House | YIWU JINXI BAGS COMPANY LIMITED | BIO WORLD MERCHANDISING, INC. | C&H LOGISTICS, INC. | WOMEN'S BAG | |
| 2025-12-27 | COSU6437059011 | 082E | Regular Bill | COSU | 9516404 | COSCO BELGIUM | 2025-12-26 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 648 CTN | 2,542 KG | House to House | YIWU JINXI BAGS COMPANY LIMITED | BIO WORLD MERCHANDISING, INC. | C&H LOGISTICS, INC. | WOMEN'S BAG | |
| 2025-12-20 | COSU6436435890 | 062E | In-bond Automated | COSU | 9628001 | OOCL SINGAPORE | 2025-12-19 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 115 CTN | 1,040 KG | House to House | YIWU JINXI BAGS COMPANY LIMITED | BIO WORLD MERCHANDISING, INC. | C&H LOGISTICS, INC. | WOMEN'S BAG | |
| Run Date | 2026-04-11 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-10 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-10 |
| Trade Update Date | 2026-04-03 |
| Master BOL # | MEDUWI708399 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | MEDU |
| Voyage # | 026A |
| IMO # | 9337028 |
| Vessel Name | MED STAR |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | NINGBO |
| Foreign Port of Lading | CAUCEDO DOMINICAN REPUBLIC (24722) |
| Port of Unlading | SAN JUAN, PUERTO RICO (4909) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 8038 K |
| Weight in KG | 8,038 KG |
| Quantity | 434 PKG |
| Volume | 28 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
MSMU2966659 |
| Commodity Description |
A NOTEBOOK - A NOTEBOOK BASEBALL CAP ADVERT ISING PEN TOTE BAG LANGYARDS ORANGE (WITH MET AL CLIP ) CUP SLEEVE T SHIRT POLO SHIRT SHIRT |
| Shipper Name | YIWU JINWIN BAGS CO.,LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | 1F, UNIT 1, BUILDING 35, XIAWANG 2 |
| Address Line 2 | YIWU 33 322000 CHINA |
| Consignee Name | OLEIN RECOVERY CORP. |
|---|---|
| Address Line 1 | CARR 901 KM 2.7 CAMINO NUEVO |
| Address Line 2 | YABUCOA 00767 PUERTO RICO |
| Notify Party Name | OLEIN RECOVERY CORP. |
|---|---|
| Address Line 1 | CARR 901 KM 2.7 CAMINO NUEVO |
| Address Line 2 | YABUCOA 00767 PUERTO RICO |
| Container Number | MSMU2966659 |
|---|---|
| Seal Number 1 | FX46388122 |
| Seal Number 1 | FX46388122 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 20ft 0in (02000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 22G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | A NOTEBOOK - A NOTEBOOK BASEBALL CAP ADVERT ISING PEN TOTE BAG LANGYARDS ORANGE (WITH MET AL CLIP ) CUP SLEEVE T SHIRT POLO SHIRT SHIRT |
| Marks and Numbers 1 | N/M SAME SAME |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 357 | 2026-04-18 |
| Los Angeles, California | 154 | 2025-07-22 |
| San Juan, Puerto Rico | 27 | 2026-04-11 |
| Houston, Texas | 6 | 2019-11-22 |
| Miami, Florida | 3 | 2020-05-30 |
| Newark, New Jersey | 3 | 2019-10-16 |
| New York, New York | 2 | 2015-03-25 |
| Seattle, Washington | 1 | 2024-09-12 |
| Tacoma, Washington | 1 | 2016-09-27 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 400 | 2026-04-15 |
| Yangshan China (Mainland) | 59 | 2026-04-18 |
| Ningbo China (Mainland) | 46 | 2025-07-22 |
| Caucedo Dominican Republic | 10 | 2026-04-11 |
| Pusan South Korea | 9 | 2024-11-23 |
| Cartagena Colombia | 8 | 2024-12-28 |
| Xiamen China (Mainland) | 7 | 2021-12-07 |
| Kingston Jamaica | 6 | 2023-10-05 |
| Fuzhou China (Mainland) | 3 | 2021-12-18 |
| Puerto Manzanillo Panama | 2 | 2022-08-30 |
Below are the top 10 company names and addresses for YIWU Jinxi Bags Company Limited that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| YIWU JINXI BAGS COMPANY LIMITED | 6 F,BUILDING 4,NO.25 SUXIN ROAD,SU YIWU ZJ 322000 CHINA 89056691 | 2026-04-18 | 317 |
| YIWU JINXI BAGS CO., LTD | 6 F,BUILDING 4,NO.25 SUXIN ROAD, SUXI INDUSTRIAL DISTRICT,YIWU, ZHEJIANG,CHINA | 2025-07-02 | 72 |
| YIWU JINXI BAGS CO., LTD | 2020-02-11 | 41 | |
| YIWU JINXI BAGS CO LTD | 2025-09-17 | 14 | |
| YIWU JINXI BAGS CO LTD. | 2024-10-28 | 11 | |
| YIWU JINXI BAGS COMPANY LIMITED | 2016-02-23 | 7 | |
| YIWU JINXI BAGS CO LTD | 2019-11-22 | 6 | |
| YIWU JINXI BAGS CO LTD | 2019-10-31 | 6 | |
| YIWU JINWIN BAGS CO., LTD | 2025-01-13 | 5 | |
| YIWU JINWIN BAGS CO.,LTD | 2023-07-06 | 5 |
Below are the top 8 phone numbers on file for YIWU Jinxi Bags Company Limited.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2023-11-11 | 1 | |
| 2023-05-31 | 1 | |
| 2022-08-10 | 1 | |
| 2019-11-22 | 6 | |
| 2019-11-22 | 6 | |
| 2019-09-02 | 1 | |
| 2016-02-12 | 1 | |
| 2015-10-16 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||