There are a total of 426 bills of lading on file for Comanda Inc between May 15th, 2021 and May 22nd, 2026.
Of those 426 bills of lading, 4 were within the past 30 days and 10 were within the past 90 days.
| Total Records | 426 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 427 |
| Notify Party Records | 354 |
| First Shipment on File | May 15th, 2021 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 4 |
| Records in Last 90 Days | 10 |
| Records in the Past Year | 391 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for COMANDA INC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Comanda Inc, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Comanda Inc in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| QINGDAO FENGLAN ELECTRONIC COMMERCE | May 2026 | 200 | 152 |
| YIWU CHUNRUN IMPORT AND EXPORT CO. | May 2026 | 1,821 | 40 |
| SHENZHEN SHENGYUAN CROSS BORDER SUP | Apr 2026 | 97 | 29 |
| FENGLAN ELECTRONIC COMMERCE CO | Aug 2025 | 24 | 24 |
| SHAOXING QINGQI IMPORT AND EXPORT C | May 2026 | 128 | 22 |
| QINGDAO QIANHAO ELECTRONIC COMMERCE | Sep 2025 | 63 | 17 |
| HONG KONG ABBY TECHNOLOGY CO., LIMITED | May 2026 | 457 | 13 |
| SHENZHEN XUJIU TECHNOLOGY | May 2026 | 124 | 11 |
| SHENZHEN DAKATONG TRADING | May 2026 | 106 | 11 |
| SHENZHEN HUALIAN JIE ELECTRONICS CO | May 2026 | 77 | 10 |
| SHENZHEN HONGXUXIN TECHNOLOGY CO | May 2026 | 72 | 9 |
| SHENZHEN FUMA XINGBANG TECHNOLOGY C | May 2026 | 87 | 9 |
| GUANGDONG HONGTEO ACCURATE TECHNOLO | May 2026 | 3,820 | 8 |
| YIWU QILEI TRADING | May 2026 | 806 | 7 |
| SHENZHEN XIN XIN SHEN KUA JING TRAD | May 2026 | 68 | 7 |
| SHENZHEN TIAOTIAOLONG TRADING CO | May 2026 | 72 | 5 |
| SHAOXING QINGXIE IMPORT AND EXPORT | Apr 2026 | 332 | 5 |
| DONGGUAN WANSHENG ELECTRONIC COMMER | Jun 2025 | 412 | 5 |
| Aug 2025 | 4 | 4 | |
| SHENZHEN YILANGTONG ELECTRONIC TECH | May 2025 | 94 | 4 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Comanda Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| COM40 SP. Z O. O. SP. K. | Apr 2026 | 3,235 | 4 |
| COM40 SP. Z O. O. SP. KOMANDYTOWA | Feb 2026 | 262 | 0 |
| COM40 SP. Z O.O. | May 2026 | 28,583 | 226 |
| COM40 SPKA Z OGRANICZON ODPOWIED | Sep 2022 | 149 | 0 |
| COMA Y RIBAS S.L. | May 2026 | 342 | 3 |
| COMACA FOODS INC | Oct 2022 | 216 | 0 |
| COMACAM SARL | Apr 2026 | 147 | 2 |
| COMACCHIO SRL | May 2026 | 622 | 18 |
| COMAGE CONTAINER LINES, INC. | May 2026 | 4,333 | 71 |
| COMALI FOODS SA DE CV | May 2026 | 224 | 12 |
| COMANDO AUDIO INC. | Apr 2026 | 144 | 3 |
| COMAR INTERNATIONAL INC | Nov 2023 | 88 | 0 |
| COMARCO PRODUCTS | May 2026 | 286 | 7 |
| COMARCO PRODUCTS INC | May 2026 | 121 | 1 |
| COMARK | Mar 2026 | 4,880 | 1 |
| COMARK SERVICES INC. | Aug 2021 | 225 | 0 |
| COMATEC | May 2026 | 271 | 3 |
| COMAU (SHANGHAI) ENGINEERING CO. | Apr 2026 | 287 | 16 |
| COMAU LLC | May 2026 | 1,077 | 33 |
| COMAU SPA | Apr 2026 | 431 | 8 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-08 | CMDUNGP3463717 | WMSRL3ZEO6040021 | 065E | House Bill | WMSR | 9628001 | OOCL SINGAPORE | 2026-05-07 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 405 CTN | 6,598 KG | Pier to Pier | HONG KONG ABBYTECHNOLOGY | COMANDA INC | SHENZHEN CHONGCHONGKE TECHNOLOGY CO | SHOE RACK |
| 2026-04-23 | CMDUSHZ7966912 | WMSRL3JEO6030090 | 0TEND | House Bill | WMSR | 9935337 | EVER MOST | 2026-04-22 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 115 CTN | 459 KG | Pier to Pier | HONG KONG ABBYTECHNOLOGY | COMANDA INC | SHENZHENSHICHONGCHONGKEKEJIYOUXIANG | STAINLESS STEEL LITTER BOX ALARM CLOCK PLASTIC BOX |
| 2026-04-23 | CMDUSHZ7966916 | WMSRL3JEO6030131 | 0TEND | House Bill | WMSR | 9935337 | EVER MOST | 2026-04-22 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 460 CTN | 2,317 KG | Pier to Pier | HONG KONG ABBY TECHNOLOGY | COMANDA INC | SHENZHEN CHONGCHONGKE TECHNOLOGY CO | STAINLESS STEEL LITTER BOX |
| 2026-04-09 | CMDUSHZ7933686 | WMSRL3JEO6030029 | 0TEN9 | House Bill | WMSR | 9935210 | EVER MACH | 2026-04-08 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 215 CTN | 1,229 KG | Pier to Pier | HONG KONG ABBY TECHNOLOGY | COMANDA INC | SHENZHENSHICHONGCHONGKEKEJIYOUXIANG | HOLDER PLASTIC BOX STAINLESS STEEL LITTER BOX |
| Run Date | 2026-05-14 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-11 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-12 |
| Trade Update Date | 2026-04-22 |
| Master BOL # | CMDUSHZ8030268 |
|---|---|
| House BOL # | WMSRL3JEO6040092 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | WMSR |
| Voyage # | 0TENJ |
| IMO # | |
| Vessel Name | EVER MAGIC |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | YANTIAN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 1330 KG |
| Weight in KG | 1,330 KG |
| Quantity | 270 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TRLU9456426 |
| Commodity Description |
STAINLESS STEEL CAT LITTER BOX |
| Shipper Name | HONG KONG ABBYTECHNOLOGY CO.LIMITED |
|---|---|
| Address Line 1 | FLAT RM 204G 2F FU HANG INDUSTRIAL |
| Address Line 2 | BLDG 1 HOK YUEN ST EAST HUNG HOM, |
| Address Line 3 | KOWLOON, HONG KONG,999077, CN |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | YANFEI WANG 086 18576769248 |
| Consignee Name | COMANDA INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 133 W GARVEY AVE STE B1303, |
| Address Line 2 | MONTEREY PARK, CA 91754 |
| Address Line 3 | YANFEI WANG |
| Notify Party Name | SHENZHEN CHONGCHONGKE TECHNOLOGY CO |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 1222, BUILDING A, BAIRUIDA |
| Address Line 2 | TOWER, BANXUEGANG AVENUE, VANKE |
| Address Line 3 | CITY COMMUNITY, BANTIAN SUBDISTRICT |
| Container Number | TRLU9456426 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M9321974 |
| Seal Number 1 | M9321974 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4200 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | STAINLESS STEEL CAT LITTER BOX |
| Marks and Numbers 1 | 7186434WFA |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 190 | 2026-05-23 |
| Long Beach, California | 167 | 2026-05-08 |
| Savannah, Georgia | 39 | 2025-09-03 |
| Newark, New Jersey | 19 | 2025-08-27 |
| Oakland, California | 4 | 2025-08-04 |
| Tacoma, Washington | 2 | 2025-08-21 |
| New York, New York | 2 | 2025-07-14 |
| Norfolk, Virginia | 1 | 2025-10-28 |
| Houston, Texas | 1 | 2025-08-11 |
| Miami, Florida | 1 | 2025-04-30 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 160 | 2026-05-08 |
| Shanghai China (Mainland) | 142 | 2025-10-24 |
| Yantian China (Mainland) | 76 | 2026-05-23 |
| Nansha China (Mainland) | 37 | 2025-10-27 |
| Shekou China (Mainland) | 6 | 2025-10-28 |
| Xiamen China (Mainland) | 4 | 2025-10-18 |
| Hong Kong Hong Kong | 1 | 2021-05-18 |
Below are the top 10 company names and addresses for Comanda Inc that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| COMANDA INC | 133 W GARVEY AVE STE B1303 MONTEREY PARK, CA 91754 | 2025-11-03 | 104 |
| COMANDA INC | 133 W GARVEY AVE STE B1303 MONTERE Y PARK,CA,US | 2025-08-13 | 79 |
| COMANDA INC | 2025-10-16 | 55 | |
| COMANDA INC | 2025-08-05 | 44 | |
| COMANDA INC | 2025-08-19 | 37 | |
| COMANDA INC | 2025-10-24 | 24 | |
| COMANDA INC | 2025-10-16 | 24 | |
| COMANDA INC | 2025-09-03 | 16 | |
| COMANDA INC | 2025-10-13 | 12 | |
| COMANDA INC | 2026-05-23 | 10 |
Below are the top 3 phone numbers on file for Comanda Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-08 | 3 | |
| 2025-08-05 | 8 | |
| 2025-07-14 | 1 |
Below are the top 9 email addresses on file for Comanda Inc.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-10-11 | 3 | |
| 2025-09-12 | 4 | |
| 2025-08-07 | 2 | |
| 2025-08-05 | 14 | |
| 2025-07-14 | 1 | |
| 2025-07-14 | 1 | |
| 2025-06-06 | 2 | |
| 2025-06-06 | 2 | |
| 2025-05-30 | 1 |