There are a total of 1,077 bills of lading on file for Comau LLC between October 27th, 2012 and May 22nd, 2026.
Of those 1,077 bills of lading, 7 were within the past 30 days and 33 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,077 |
|---|---|
| Shipper Records | 264 |
| Consignee Records | 960 |
| Notify Party Records | 402 |
| First Shipment on File | Oct 27th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 7 |
| Records in Last 90 Days | 33 |
| Records in the Past Year | 144 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for COMAU LLC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Comau LLC, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Comau LLC in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| COMAU (SHANGHAI) ENGINEERING CO. | Apr 2026 | 287 | 182 |
| DUGOMRULLI SRL | May 2026 | 257 | 58 |
| INDUSTRIE BORLA SPA | May 2026 | 6,206 | 47 |
| DATWYLER PHARMA PACKAGING ITALY SRL | May 2026 | 633 | 46 |
| COMAU FRANCE | Oct 2024 | 111 | 28 |
| DUGOMRULLI SPA | May 2026 | 136 | 21 |
| WEST PHARMACEUTICAL SERVICES BRASIL | May 2026 | 96 | 19 |
| COMAU SHANGHAI | Aug 2021 | 18 | 18 |
| COMAU KUNSHAN AUTOMATION CO LTD | Jan 2026 | 65 | 15 |
| COMAR VINELAND DIVISION | Mar 2026 | 16 | 14 |
| COMAU SPA | Apr 2026 | 431 | 13 |
| DETA INTERNATIONAL CO.,LTD. | May 2026 | 85 | 9 |
| VOLVO TRUCKS NORTH AMERICA INC | May 2026 | 8,951 | 8 |
| MARELLI RIDE DYNAMICS MEXICO S DE R | May 2026 | 722 | 8 |
| Apr 2025 | 6 | 5 | |
| Mar 2026 | 6 | 5 | |
| METALURGICA SCHIOPPA LTDA | May 2026 | 205 | 4 |
| INDUSTRIE BORLA | Apr 2024 | 12 | 3 |
| BMI | May 2026 | 1,845 | 3 |
| ZHEJIANG NIANNIANWANG KNITTING CO. | Nov 2024 | 607 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Comau LLC.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| COMAGE CONTAINER LINES, INC. | May 2026 | 4,333 | 71 |
| COMALI FOODS SA DE CV | May 2026 | 224 | 12 |
| COMANDA INC | May 2026 | 426 | 10 |
| COMANDO AUDIO INC. | Apr 2026 | 144 | 3 |
| COMAR INTERNATIONAL INC | Nov 2023 | 88 | 0 |
| COMARCO PRODUCTS | May 2026 | 286 | 7 |
| COMARCO PRODUCTS INC | May 2026 | 121 | 1 |
| COMARK | Mar 2026 | 4,880 | 1 |
| COMARK SERVICES INC. | Aug 2021 | 225 | 0 |
| COMATEC | May 2026 | 271 | 3 |
| COMAU (SHANGHAI) ENGINEERING CO. | Apr 2026 | 287 | 16 |
| COMAU SPA | Apr 2026 | 431 | 8 |
| COMBA TELECOM INC. | May 2026 | 674 | 21 |
| COMBA TELECOM NETWORK SYSTEMS LIMIT | Sep 2025 | 216 | 0 |
| COMBA TELECOM SYSTEMS LIMITED | May 2026 | 79 | 7 |
| COMBAT BRANDS LLC | May 2026 | 1,456 | 16 |
| COMBAT CORNER | Oct 2025 | 215 | 0 |
| COMBE INCORPORATED | May 2026 | 723 | 16 |
| COMBE MARKT | Jan 2026 | 170 | 0 |
| COMBE PRODUCTS INC. | May 2026 | 402 | 9 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-06 | MEDUWW132999 | VEPDS26MIL017839 | 613E | House Bill | VEPD | 9927251 | MSC FATMA | 2026-05-05 | NEWARK, NEW JERSEY | GENOA ITALY | 5 PKG | 892 K | Break Bulk | COMAU S.P.A. | COMAU LLC | COMAU LLC | INDUSTRIAL ROBOTS HTS 847950 |
| 2026-05-02 | ONEYGOAG08945800 | CHSL548644111MIL | 0MRKZ | House Bill | CHSL | 9951549 | CMA CGM ENDURANCE | 2026-05-01 | NEW YORK, NEW YORK | GENOA ITALY | 50 PKG | 431 KG | Container Station | INDUSTRIE BORLA SPA | COMAR, LLC | NATURAL RUBBER PARTS FOR THE MANUFACTURE OF MEDICAL DEVICE PLT STC | |
| 2026-05-01 | HDUJSLA26PJ00692 | JLEQJLDS26040032 | 2603E | House Bill | JLEQ | 9972892 | ADONIS | 2026-04-30 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 57 PKG | 74,075 K | UNION BRILLIANT INTL DEVELOPMENT L | COMAU LLC | COMAU LLC | BATTERY MODULE PACK OUT AND CONVEYOR LINE | |
| 2026-04-28 | HLCUGOA260393743 | DSVFTRN0069696 | 614W | House Bill | DSVF | 9229348 | GSL NICOLETTA | 2026-04-27 | NEWARK, NEW JERSEY | GENOA ITALY | 35 CAS | 71,537 KG | Container Yard | COMAU SPA | COMAU LLC | COMAU LLC | ROBOTS - HS CODE |
| Run Date | 2026-05-11 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-09 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-09 |
| Trade Update Date | 2026-04-17 |
| Master BOL # | MEDURL670086 |
|---|---|
| House BOL # | SVDLSDB14S017427 |
| Manifest Number | 546598 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | SVDL |
| Voyage # | 614E |
| IMO # | |
| Vessel Name | MSC STACEY |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | ZOLA PREDOSA |
| Foreign Port of Lading | SINES PORTUGAL (47127) |
| Port of Unlading | NORFOLK, VIRGINIA (1401) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 1299 KG |
| Weight in KG | 1,299 KG |
| Quantity | 3 PKG |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CAAU7436778 |
| Commodity Description |
XXXXXX LIFITNG EARTHMOVING MACHINERY PARTS |
| Shipper Name | DUGOMRULLI S.P.A. |
|---|---|
| Address Line 1 | VIA IPPOLITO NIEVO, 8 |
| City | ZOLA PREDOSA |
| State Province | BO |
| Zip Code | 40069 |
| Country Code | IT |
| Consignee Name | COMAU LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 21000 TELEGRAPH ROAD |
| City | SOUTHFIELD |
| State Province | MI |
| Zip Code | 48033 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | COMAU LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 21000 TELEGRAPH ROAD |
| City | SOUTHFIELD |
| State Province | MI |
| Zip Code | 48033 |
| Country Code | US |
| Container Number | CAAU7436778 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 60625 |
| Seal Number 1 | 60625 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | XXXXXX LIFITNG EARTHMOVING MACHINERY PARTS |
| Marks and Numbers 1 | CAAU7436778 |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 363 | 2026-05-23 |
| Norfolk, Virginia | 153 | 2026-05-11 |
| Los Angeles, California | 95 | 2026-05-01 |
| New York, New York | 76 | 2026-05-02 |
| Charleston, South Carolina | 76 | 2023-01-14 |
| Houston, Texas | 69 | 2025-09-15 |
| Savannah, Georgia | 65 | 2023-06-28 |
| Long Beach, California | 63 | 2026-04-10 |
| Tacoma, Washington | 35 | 2023-12-23 |
| Baltimore, Maryland | 31 | 2022-05-03 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Genoa Italy | 360 | 2026-05-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 205 | 2026-05-01 |
| Leghorn Italy | 78 | 2026-01-12 |
| La Spezia Italy | 67 | 2026-01-19 |
| Yangshan China (Mainland) | 49 | 2026-04-10 |
| Pusan South Korea | 47 | 2026-04-27 |
| Le Havre France | 45 | 2023-06-17 |
| Anvers Belgium | 42 | 2025-01-03 |
| Bremerhaven Germany | 33 | 2024-07-19 |
| Santos Brazil | 23 | 2026-03-25 |
Below are the top 10 company names and addresses for Comau LLC that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| COMAU LLC | 21000 TELEGRAPH ROAD SOUTHFIELD, MI 48033 US | 2026-05-23 | 357 |
| COMAU LLC | 21000 TELEGRAPH RD SOUTHFIELD MI 48033 | 2026-05-01 | 42 |
| COMAU LLC | 2026-03-18 | 31 | |
| COMAU LLC | 2026-04-10 | 21 | |
| COMAU LLC | 2025-09-11 | 20 | |
| COMAU LLC | 2025-12-05 | 12 | |
| COMAU LLC | 2025-10-10 | 4 | |
| COMAU LLC | 2026-04-27 | 3 | |
| COMAU LLC | 2025-12-26 | 3 | |
| COMAU LLC | 2025-09-03 | 3 |
Below are the top 10 phone numbers on file for Comau LLC.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-04-28 | 52 | |
| 2026-03-18 | 6 | |
| 2026-02-06 | 1 | |
| 2025-02-21 | 4 | |
| 2023-12-30 | 1 | |
| 2023-10-10 | 1 | |
| 2023-10-10 | 1 | |
| 2023-05-10 | 12 | |
| 2021-12-02 | 2 | |
| 2021-11-10 | 2 |
Below are the top 2 email addresses on file for Comau LLC.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-04-28 | 4 | |
| 2026-03-18 | 6 |