There are a total of 168 bills of lading on file for Dongguan Weisheng Paper Products Co between May 7th, 2017 and April 30th, 2026.
Of those 168 bills of lading, 1 were within the past 30 days and 8 were within the past 90 days.
| Total Records | 168 |
|---|---|
| Shipper Records | 169 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | May 7th, 2017 |
| Most Recent Shipment on File | Apr 30th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 1 |
| Records in Last 90 Days | 8 |
| Records in the Past Year | 32 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO.
Below is a Sankey Diagram of the top 5 companies associated with Dongguan Weisheng Paper Products Co, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 5 companies associated with Dongguan Weisheng Paper Products Co in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| ASHTEL STUDIOS INC. | May 2026 | 3,300 | 144 |
| PAPER SOURCE CONVERTING & MFG,INC. | May 2026 | 749 | 8 |
| PHILLY PLASTICS CORP. | Jan 2024 | 97 | 3 |
| DOLLARAMA L.P. | May 2026 | 131,454 | 2 |
| NEW VISION TRADING INC | May 2026 | 231 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Dongguan Weisheng Paper Products Co.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| DONGGUAN WANHUI TECHNOLOGY CO | May 2026 | 70 | 44 |
| DONGGUAN WANLIXING RUBBER CO LTD | May 2026 | 278 | 5 |
| DONGGUAN WANLUYI TRADING CO., LTD | Mar 2026 | 74 | 3 |
| DONGGUAN WANSHENG ELECTRONIC COMMER | Jun 2025 | 412 | 0 |
| DONGGUAN WANXIA ELECTROMECHANICAL E | Dec 2025 | 61 | 0 |
| DONGGUAN WANYOU TECHNOLOGY | May 2026 | 78 | 13 |
| DONGGUAN WEALTHPOWER TECHNOLOGY CO | May 2026 | 323 | 9 |
| DONGGUAN WEI MEI FURNITURE CO.,LTD | Apr 2026 | 234 | 5 |
| DONGGUAN WEICO LIGHTING CO LTD | Oct 2025 | 431 | 0 |
| DONGGUAN WEIMENG TECHNOLOGY LIMITED | Dec 2025 | 448 | 0 |
| DONGGUAN WEIYI ELECTRONIC COMMERCE | Mar 2024 | 123 | 0 |
| DONGGUAN WELL DAY LIGHTING CO.,LTD | May 2026 | 325 | 7 |
| DONGGUAN WELL SPORT CO.,LTD | May 2026 | 124 | 3 |
| DONGGUAN WELLFINE SILICONE PRODUCTS | May 2026 | 234 | 6 |
| DONGGUAN WENXING TRADING CO., LTD | Nov 2023 | 405 | 0 |
| DONGGUAN WIIKI-TECH ELECTRONIC CO., LTD | Mar 2026 | 137 | 1 |
| DONGGUAN WINGART LIGHTING&GIFTWARE | May 2026 | 230 | 2 |
| DONGGUAN WINGFAT TOYS MANUFACTORY | May 2026 | 320 | 20 |
| DONGGUAN WINGO TRADING CO.,LTD | May 2026 | 247 | 1 |
| DONGGUAN WINNING CO LTD | Apr 2026 | 221 | 3 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-23 | ONEYHKGG15238500 | SXCOSZOE26021298 | 082E | House Bill | SXCO | 9462691 | YM UNIFORMITY | 2026-03-21 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 2,829 CTN | 11,520 KG | Container Yard | DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO | ASHTEL STUDIOS INC. | POCKET TISSUE, PLY SHEETS PAPERXMM, | |
| 2026-03-10 | ONEYHKGG07414900 | SXCOSZOE26020092 | 077E | House Bill | SXCO | 9462720 | YM UPSURGENCE | 2026-03-09 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 2,920 CTN | 12,860 KG | Container Yard | DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO | ASHTEL STUDIOS INC. | POCKET TISSUE, PLY SHEETS PAPERXMM, | |
| 2026-03-06 | HDMUSZPM49410200 | OBLMOBSZ2614414 | 0002E | House Bill | OBLM | 9618288 | EMERALD TOWER | 2026-03-05 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,600 CTN | 7,250 KG | Pier to Pier | DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO | ASHTEL STUDIOS INC. | POCKET TISSUE | |
| 2026-03-06 | HDMUSZPM44432400 | OBLMOBSZ2622920 | 0002E | House Bill | OBLM | 9618288 | EMERALD TOWER | 2026-03-05 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 2,505 CTN | 7,050 KG | Pier to Pier | DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO | ASHTEL STUDIOS INC. | POCKET TISSUE | |
| Run Date | 2026-03-24 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-03-08 |
| Actual Arrival Date | 2026-03-23 |
| Trade Update Date | 2026-02-08 |
| Master BOL # | COSU9505724424 |
|---|---|
| House BOL # | OBLMOBSZ2613676 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | OBLM |
| Voyage # | 072E |
| IMO # | 9622631 |
| Vessel Name | OOCL EGYPT |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | YANTIAN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 10340 KG |
| Weight in KG | 10,340 KG |
| Quantity | 1175 CTN |
| Volume | |
| Record Status | Amended Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CSNU7825641 |
| Commodity Description |
FACIAL TISSUE |
| Shipper Name | DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 101, NO. 7, PAIFANG ROAD, FENG |
| Address Line 2 | CHONG VILLAGEZHONGTANG TOWN,DONGGUA |
| Address Line 3 | N,CN |
| Consignee Name | NEW VISION TRADING INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 248 ROUTE 25A NUM 2019,EAST SETAUKE |
| Address Line 2 | T,NEW YORK 11733,US |
| Container Number | CSNU7825641 |
|---|---|
| Seal Number 1 | SYA4936314 |
| Seal Number 1 | SYA4936314 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 6in (00000906) |
| Container Width | 8ft 2in (00000802) |
| Container Type | 4EB0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | FACIAL TISSUE |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 93 | 2026-05-01 |
| Long Beach, California | 68 | 2025-09-23 |
| Newark, New Jersey | 4 | 2026-03-24 |
| Tacoma, Washington | 2 | 2022-05-12 |
| Seattle, Washington | 1 | 2022-03-30 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 153 | 2026-05-01 |
| Shekou China (Mainland) | 9 | 2025-12-27 |
| Nansha China (Mainland) | 2 | 2021-11-11 |
| Pusan South Korea | 1 | 2024-05-09 |
| Da Chan Bay China (Mainland) | 1 | 2022-07-29 |
| Hong Kong Hong Kong | 1 | 2022-04-07 |
| Shanghai China (Mainland) | 1 | 2021-09-29 |
Below are the top 10 company names and addresses for Dongguan Weisheng Paper Products Co that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO | NO. 8, FANGJI ROAD, ZHONGTANG TOWN, DONGGUAN CITY,PROVINCE,DONGGUAN CI TY,CN | 2025-09-15 | 14 |
| DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO | ROOM 101, NO. 7, PAIFANG ROAD, FENG CHONG VILLAGE,ZHONGTANG TOWN, DONGG UAN CITY, GUANGDONG PROVINC,CN | 2026-05-01 | 7 |
| DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO | 2026-03-24 | 5 | |
| DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO | 2025-09-04 | 5 | |
| DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO | 2026-03-25 | 1 | |
| DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO | 2025-09-23 | 1 | |
| DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO | 2025-06-03 | 1 | |
| DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO | 2025-04-09 | 59 | |
| DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTSCO. | 2025-04-22 | 39 | |
| DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO | 2022-12-15 | 19 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Dongguan Weisheng Paper Products Co.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-01-28 | 1 | |
| 2025-09-04 | 1 |
Below are the top 1 email addresses on file for Dongguan Weisheng Paper Products Co.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-01-28 | 1 |