There are a total of 1,765 bills of lading on file for Fujian Shenlika Aluminum Industry D between October 31st, 2012 and May 21st, 2026.
Of those 1,765 bills of lading, 7 were within the past 30 days and 31 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,765 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,765 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Oct 31st, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 7 |
| Records in Last 90 Days | 31 |
| Records in the Past Year | 161 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Fujian Shenlika Aluminum Industry D, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Fujian Shenlika Aluminum Industry D in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| A SPEC WHEELS & TIRES LLC | May 2026 | 485 | 272 |
| SAEMIE CORPORATION | May 2026 | 1,081 | 162 |
| NIVEL PARTS AND MANUFACTURING CO. | Apr 2026 | 6,923 | 147 |
| ASR MOTORSPORT, LLC | May 2026 | 308 | 107 |
| FASTCO CANADA | May 2026 | 948 | 84 |
| SG GLOBAL,LLC | Apr 2026 | 214 | 73 |
| PERFORMANCE TIRE LLC | May 2026 | 496 | 30 |
| AMERICAN TIRE DISTRIBUTORS, INC. | May 2026 | 6,115 | 22 |
| KAAN LLC | Dec 2025 | 84 | 18 |
| KYO-EI AMERICA CORP. | May 2026 | 2,114 | 17 |
| TAP WORLDWIDE LLC | Sep 2024 | 9,939 | 10 |
| TAP | Feb 2026 | 155 | 8 |
| Feb 2026 | 10 | 7 | |
| VOXX PRODUCTS | Feb 2025 | 545 | 6 |
| SAVINI WHEEL LLC | Jul 2025 | 140 | 5 |
| MOTO ACCESSORIES INC | Apr 2026 | 446 | 5 |
| OPTI DISTRIBUTION LTD | Apr 2026 | 39 | 3 |
| GTS PERFORMANCE WHEELS LTD | May 2025 | 20 | 3 |
| GOLF CART KING | Feb 2025 | 448 | 2 |
| Mar 2025 | 2 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Fujian Shenlika Aluminum Industry D.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-16 | CMDUXIA1842699 | PPILDH00048498 | 0YTGZ | House Bill | PPIL | 9785768 | COSCO SHIPPING JASMINE | 2026-05-14 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 1,812 CTN | 22,402 KG | Pier to Pier | FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D | SAEMIE CORPORATION | ALLOY WHEELS | |
| 2026-05-14 | MEDUKG713937 | SXCOXMOE26040166 | FV615 | House Bill | SXCO | 9930959 | MSC DARLENE | 2026-05-13 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 1,720 CTN | 21,320 KG | House to House | FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D | SAEMIE CORPORATION | S.M.HEIGHTSINC | ALLOY WHEELS THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOOD PACKING MATERIALS. |
| 2026-05-13 | WHLC026G518976 | KFUNA2604380259 | E010 | House Bill | KFUN | 9941130 | WAN HAI A12 | 2026-05-12 | OAKLAND, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 733 CTN | 9,016 KG | FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D | A SPEC WHEELS & TIRES LLC | A SPEC WHEELS & TIRES LLC | ALUMINUM ALLOY WHEELS | |
| 2026-05-12 | CMDUXIA1830911 | BGPL62600527 | 0TYNX | House Bill | BGPL | 9448798 | COSCO THAILAND | 2026-05-10 | HOUSTON, TEXAS | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 790 CTN | 9,561 KG | Pier to Pier | FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY | PERFORMANCE TIRE LLC | ALLOY WHEELS | |
| Run Date | 2026-05-23 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-19 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-21 |
| Trade Update Date | 2026-04-24 |
| Master BOL # | MEDUKG749592 |
|---|---|
| House BOL # | KFUNA2604380382 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | KFUN |
| Voyage # | 615N |
| IMO # | |
| Vessel Name | MSC DARLENE |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | XIAMEN, CN |
| Foreign Port of Lading | XIAMEN CHINA (MAINLAND) (57069) |
| Port of Unlading | OAKLAND, CALIFORNIA (2811) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 17962 KG |
| Weight in KG | 17,962 KG |
| Quantity | 1531 CTN |
| Volume | 127 CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Containers |
MSNU5276795 FFAU5725780 |
| Commodity Description |
ALUMINUM ALLOY WHEELS ALUMINUM ALLOY WHEELS |
| Shipper Name | FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D |
|---|---|
| Address Line 1 | HIGH TECHNOLOGY PARK IN LUNCANG |
| Address Line 2 | IND''L PARK IN NANAN,FUJIAN,CHINA |
| Address Line 3 | 362304 |
| Consignee Name | A SPEC WHEELS & TIRES LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 30881 SAN ANTONIO ST |
| Address Line 2 | HAYWARD, CA 94544 USA |
| Notify Party Name | A SPEC WHEELS & TIRES LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 30881 SAN ANTONIO ST |
| Address Line 2 | HAYWARD, CA 94544 USA |
| Container Number | MSNU5276795 |
|---|---|
| Seal Number 1 | FJ27848357 |
| Seal Number 1 | FJ27848357 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | ALUMINUM ALLOY WHEELS |
| Marks and Numbers 1 | AS ADDRESSED |
| Container Number | FFAU5725780 |
|---|---|
| Seal Number 1 | FJ27846342 |
| Seal Number 1 | FJ27846342 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | ALUMINUM ALLOY WHEELS |
| Marks and Numbers 1 | AS ADDRESSED |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 401 | 2026-05-07 |
| Oakland, California | 348 | 2026-05-23 |
| Long Beach, California | 191 | 2026-05-16 |
| Savannah, Georgia | 164 | 2026-03-16 |
| Seattle, Washington | 161 | 2026-04-14 |
| Jacksonville, Florida | 161 | 2026-04-08 |
| Tacoma, Washington | 110 | 2026-03-09 |
| Houston, Texas | 78 | 2026-05-12 |
| Newark, New Jersey | 74 | 2025-10-27 |
| Baltimore, Maryland | 35 | 2025-08-30 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 1,400 | 2026-05-23 |
| Pusan South Korea | 105 | 2026-04-08 |
| Ningbo China (Mainland) | 87 | 2026-04-03 |
| Hong Kong Hong Kong | 58 | 2022-09-20 |
| Kingston Jamaica | 31 | 2018-06-28 |
| Shanghai China (Mainland) | 25 | 2026-03-17 |
| Yantian China (Mainland) | 23 | 2025-04-17 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 10 | 2025-01-23 |
| Singapore Singapore | 9 | 2025-05-28 |
| Kwangyang South Korea | 3 | 2020-10-09 |
Below are the top 10 company names and addresses for Fujian Shenlika Aluminum Industry D that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D | HIGH TECHNOLOGY PARK IN LUNCANG IND''L PARK IN NANAN,FUJIAN,CHINA 362304 | 2026-05-23 | 132 |
| FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D | HIGH TECHNOLOGY PARK IN LUNCANG INDUSTRIAL PARK IN NAN''AN,FUJIAN, CHINA | 2026-03-16 | 89 |
| FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D | 2026-04-08 | 32 | |
| FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D | 2026-03-17 | 26 | |
| FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D | 2026-03-09 | 25 | |
| FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D | 2025-10-06 | 21 | |
| FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D | 2025-12-29 | 20 | |
| FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D | 2026-03-27 | 17 | |
| FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D | 2025-11-05 | 7 | |
| FUJIAN SHENLIKA ALUMINUM INDUSTRY D | 2025-07-29 | 7 |
Below are the top 3 phone numbers on file for Fujian Shenlika Aluminum Industry D.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-02-27 | 1 | |
| 2021-08-10 | 3 | |
| 2017-09-25 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||