There are a total of 368 bills of lading on file for Guangzhou New Smart Technology between November 21st, 2022 and May 21st, 2026.
Of those 368 bills of lading, 21 were within the past 30 days and 75 were within the past 90 days.
| Total Records | 368 |
|---|---|
| Shipper Records | 368 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 21st, 2022 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 21 |
| Records in Last 90 Days | 75 |
| Records in the Past Year | 222 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Guangzhou New Smart Technology, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Guangzhou New Smart Technology in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| ARISE USA INTERNATIONAL INC | May 2026 | 3,565 | 101 |
| OULILANG CO LTD | May 2026 | 533 | 38 |
| PEILLON LLC | Mar 2026 | 56 | 35 |
| BLUEWAVE TECHNOLOGY INC | Apr 2026 | 99 | 33 |
| RIBOTTI LLC | Mar 2026 | 41 | 18 |
| SHONTS SUPPLIES LLC | May 2026 | 17 | 16 |
| SALEGOLLC | Mar 2026 | 303 | 16 |
| PRIMENN INC | May 2026 | 14 | 14 |
| COURZIEU INC | Mar 2026 | 116 | 14 |
| JINDIAN PACKAGING INC | May 2026 | 946 | 13 |
| VITALITY TRADING INC | May 2026 | 1,301 | 10 |
| ENNIS DEVELOPMENT LLC | May 2026 | 25 | 10 |
| HAN YANG INTERNATIONAL INC | Nov 2024 | 256 | 9 |
| B & P INTIMATES INC. | Mar 2026 | 1,319 | 8 |
| FAIRTON TRADE INC | May 2026 | 45 | 6 |
| WARMSUNSHINE TECHNOLOGY LIMITED | May 2026 | 2,928 | 5 |
| TUAM SOLUTIONS LLC | May 2026 | 12 | 5 |
| TUTUSHENDA INC | Sep 2025 | 303 | 3 |
| SUMMER TRADE CO | May 2026 | 252 | 3 |
| RAMSAY PRODUCTS CORP | Apr 2026 | 12 | 3 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou New Smart Technology.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-20 | OOLU2326531140 | OSTISZHOU2655704 | 135E | House Bill | OSTI | 9310240 | OOCL SOUTHAMPTON | 2025-11-14 | HOUSTON, TEXAS | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 293 CTN | 11,031 K | Container Yard | GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY | TUAM SOLUTIONS LLC | TUAM SOLUTIONS LLC | TRASH BIN |
| 2026-05-18 | COSU9506675262 | SXCOSZOE26041082 | 002E | House Bill | SXCO | 9949807 | OOCL LAVENDER | 2026-05-17 | NEWARK, NEW JERSEY | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 340 CTN | 10,480 KG | House to House | GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY | ENNIS DEVELOPMENT LLC | CART THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOOD PAC KING MATERIALS | |
| 2026-05-18 | COSU9506675261 | SXCOSZOE26041080 | 002E | House Bill | SXCO | 9949807 | OOCL LAVENDER | 2026-05-17 | NEWARK, NEW JERSEY | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 477 CTN | 9,120 KG | House to House | GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY | ENNIS DEVELOPMENT LLC | XXXXXXXXX THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOO D PACKING MATERIALS | |
| 2026-05-15 | ONEYHKGG43672801 | SXCOSZOE26041739 | 043E | House Bill | SXCO | 9725158 | HYUNDAI NEPTUNE | 2026-05-14 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHEKOU CHINA (MAINLAND) | 413 CTN | 5,185 KG | Container Yard | GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY | PRIMENN INC | DUSTBIN THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOOD PACKING MATERIALS | |
| Run Date | 2026-05-22 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-19 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-21 |
| Trade Update Date | 2026-04-14 |
| Master BOL # | COSU9506769330 |
|---|---|
| House BOL # | SUWBS2604148 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | SUWB |
| Voyage # | 006E |
| IMO # | 9949766 |
| Vessel Name | OOCL IRIS |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | YANTIAN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 11363 KG |
| Weight in KG | 11,363 KG |
| Quantity | 401 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
FFAU2047606 |
| Commodity Description |
TRASH CAN HS:7324900000 |
| Shipper Name | GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY CO., |
|---|---|
| Address Line 1 | UNIT2223,22/F,YAN'S TOWER,25-27 WON |
| Address Line 2 | G CHUK HANG ROAABERDEEN HK,XIANGGAN |
| Address Line 3 | G,CN |
| Consignee Name | TUAM SOLUTIONS LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 600 WASHINGTON AVE STE 925SAINT LOU |
| Address Line 2 | IS,SAINT LOUIS,MISSOURI 63101,US |
| Container Number | FFAU2047606 |
|---|---|
| Seal Number 1 | SYA5237504 |
| Seal Number 1 | SYA5237504 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | TRASH CAN HS:7324900000 |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 106 | 2026-05-08 |
| Los Angeles, California | 96 | 2026-05-15 |
| Newark, New Jersey | 75 | 2026-05-22 |
| Oakland, California | 46 | 2026-04-15 |
| Houston, Texas | 16 | 2026-05-20 |
| Savannah, Georgia | 13 | 2026-05-06 |
| Norfolk, Virginia | 7 | 2026-01-12 |
| New York, New York | 4 | 2026-04-27 |
| Miami, Florida | 2 | 2026-03-20 |
| Seattle, Washington | 2 | 2026-03-17 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 270 | 2026-05-22 |
| Ningbo China (Mainland) | 28 | 2026-05-11 |
| Nansha China (Mainland) | 17 | 2025-10-27 |
| Shekou China (Mainland) | 13 | 2026-05-15 |
| Shanghai China (Mainland) | 11 | 2026-01-20 |
| Qingdao China (Mainland) | 7 | 2026-05-08 |
| Pusan South Korea | 7 | 2025-11-22 |
| Xingang China (Mainland) | 5 | 2026-03-31 |
| Xiamen China (Mainland) | 5 | 2024-07-13 |
| TianjinXin Gang China (Mainland) | 3 | 2026-03-17 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou New Smart Technology that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY | UNIT2223,22 F,YAN'S TOWER,25-27 WON G CHUK HANG ROAD,ABERDEEN,HK,CN | 2026-05-18 | 70 |
| GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY | UNIT2223,22 F,YANS TOWER,25 -27 WONG CHUK HANG ROAD,ABERDEEN HK 999077 | 2026-05-20 | 35 |
| GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY | 2026-04-20 | 21 | |
| GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY | 2026-02-20 | 18 | |
| GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY | 2026-04-22 | 11 | |
| GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY | 2026-05-15 | 3 | |
| GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY | 2026-03-30 | 2 | |
| GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY | 2026-05-22 | 2 | |
| GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY | 2026-05-11 | 2 | |
| GUANGZHOU NEW SMART TECHNOLOGY | 2025-12-08 | 1 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||