There are a total of 64 bills of lading on file for Guangzhou Qianbaihui Trading between June 24th, 2025 and May 22nd, 2026.
Of those 64 bills of lading, 9 were within the past 30 days and 15 were within the past 90 days.
| Total Records | 64 |
|---|---|
| Shipper Records | 64 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jun 24th, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 9 |
| Records in Last 90 Days | 15 |
| Records in the Past Year | 64 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING.
Below is a Sankey Diagram of the top 1 companies associated with Guangzhou Qianbaihui Trading, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 1 companies associated with Guangzhou Qianbaihui Trading in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| CLOUD MASS INTERNATIONAL INC | May 2026 | 132 | 64 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou Qianbaihui Trading.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-12 | EGLV147600434820 | GSCCMJ26041827 | 076E | House Bill | GSCC | 9695157 | CSCL INDIAN OCEAN | 2026-05-10 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,411 CTN | 12,700 KG | GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING | CLOUD MASS INTERNATIONAL INC | CLOUD MASS INTERNATIONAL INC | PLASTIC BOX | |
| 2026-05-12 | EGLV147600434862 | GSCCMJ26041928 | 076E | House Bill | GSCC | 9695157 | CSCL INDIAN OCEAN | 2026-05-10 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 907 CTN | 14,000 KG | GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING | CLOUD MASS INTERNATIONAL INC | CLOUD MASS INTERNATIONAL INC | PLASTIC RIVETS | |
| 2026-05-11 | COSU6450028560 | CGLSCSZ26040981 | 076E | House Bill | CGLS | 9695157 | CSCL INDIAN OCEAN | 2026-05-10 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 924 CTN | 14,015 KG | House to House | GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING | CLOUD MASS INTERNATIONAL INC | XXXXXXXXX | |
| 2026-05-06 | COSU6449116730 | CGLSCSZ26040367 | 122E | House Bill | CGLS | 9417268 | OOCL LONDON | 2026-05-05 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 958 CTN | 14,088 KG | House to House | GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING | CLOUD MASS INTERNATIONAL INC | XXXXXXXXX | |
| Run Date | 2026-05-22 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-19 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-21 |
| Trade Update Date | 2026-04-15 |
| Master BOL # | COSU6449637587 |
|---|---|
| House BOL # | CGLSCSZ26040671 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | CGLS |
| Voyage # | 006E |
| IMO # | 9949766 |
| Vessel Name | OOCL IRIS |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | YANTIAN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 15471 KG |
| Weight in KG | 15,471 KG |
| Quantity | 910 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CSNU6823602 |
| Commodity Description |
PLASTIC CASE |
| Shipper Name | GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING CO., L |
|---|---|
| Address Line 1 | BUILDING A, NO. 99, PHOENIX 4TH ROA |
| Address Line 2 | D, HUANGPU DISTTRICT, GUANGZHOU CHI |
| Address Line 3 | NA,YANTIAN,CN |
| Consignee Name | CLOUD MASS INTERNATIONAL INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 2501 CHATHAM RD STE R SPRINGFIELD, |
| Address Line 2 | IL 62704 JONNY,NEW YORK,NY, ,US |
| Container Number | CSNU6823602 |
|---|---|
| Seal Number 1 | SYA5288448 |
| Seal Number 1 | SYA5288448 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | PLASTIC CASE |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 54 | 2026-05-23 |
| Newark, New Jersey | 5 | 2026-05-22 |
| Los Angeles, California | 3 | 2026-05-23 |
| Houston, Texas | 2 | 2026-04-07 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 58 | 2026-05-23 |
| Ningbo China (Mainland) | 4 | 2026-04-07 |
| Qingdao China (Mainland) | 1 | 2025-12-17 |
| Nansha China (Mainland) | 1 | 2025-09-04 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou Qianbaihui Trading that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING | , L BUILDING A, NO. 99, PHOENIX 4TH ROA D, HUANGPUDISTRICT,,GUANGZHOU,CN | 2026-05-23 | 12 |
| GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING | BUILDING A, NO. 99, PHOENIX 4T H ROAD, HUANGPU DISTRICT, GUANGZHOU CHINA | 2026-04-28 | 6 |
| GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING | 2026-05-12 | 3 | |
| GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING | 2026-05-22 | 3 | |
| GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING | 2026-04-07 | 2 | |
| GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING | 2025-12-11 | 2 | |
| GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING | 2026-02-12 | 1 | |
| GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING | 2026-01-17 | 1 | |
| GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING | 2025-11-24 | 1 | |
| GUANGZHOU QIANBAIHUI TRADING | 2025-11-08 | 1 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||