There are a total of 665 bills of lading on file for Guangzhou XInmeng Trading Co.,Ltd between October 19th, 2012 and May 22nd, 2026.
Of those 665 bills of lading, 31 were within the past 30 days and 72 were within the past 90 days.
| Total Records | 665 |
|---|---|
| Shipper Records | 688 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Oct 19th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 31 |
| Records in Last 90 Days | 72 |
| Records in the Past Year | 104 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU XINMENG TRADING CO.,LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Guangzhou XInmeng Trading Co.,Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Guangzhou XInmeng Trading Co.,Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| G&A COMMERCIAL SEATING PRODUCTS | May 2026 | 2,197 | 136 |
| ETH SUPPLY LLC | May 2026 | 38 | 27 |
| FEIKE GROUP INC | May 2026 | 20 | 16 |
| GO STATE SERVICES LLC | May 2026 | 17 | 12 |
| DRACO DISTRIBUTION INC | Nov 2025 | 506 | 11 |
| TINGO IMPORT EXPORT LLC | May 2026 | 18 | 9 |
| MILLER DESIGN FURNITURE | May 2026 | 33 | 9 |
| FIT YOU INC | May 2026 | 28 | 7 |
| SOURCE FURNITURE | Mar 2026 | 587 | 6 |
| Apr 2026 | 9 | 5 | |
| Nov 2024 | 6 | 5 | |
| SERENTITY LANE INC. | May 2026 | 718 | 4 |
| OAK STREET MANUFACTURING | May 2026 | 2,188 | 4 |
| MAX IMP INC | May 2026 | 250 | 4 |
| May 2026 | 4 | 3 | |
| PR SEATING | May 2026 | 189 | 3 |
| May 2026 | 2 | 2 | |
| Feb 2025 | 3 | 1 | |
| Apr 2023 | 1 | 1 | |
| Feb 2022 | 3 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou XInmeng Trading Co.,Ltd.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-28 | ZIMUSNH7959023 | DWSHSNH7959023 | 14E | House Bill | DWSH | ZIM ALBATROSS | 2026-05-27 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 691 CTN | 8,637 KG | Pier to Pier | GUANGZHOU JINGMENG TRADING | ST TRADE CONNECTIONS LLC | ST TRADE CONNECTIONS LLC | FIBRE LAUNDRY BASKET METAL LED DECORATIVE LIG HT | |
| 2026-05-28 | ZIMUSNH8549038 | MXYMMJSH26050258 | 14E | House Bill | MXYM | ZIM ALBATROSS | 2026-05-27 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,017 CTN | 16,646 KG | Pier to Pier | GUANGZHOU JINGMENG TRADING | ST TRADE CONNECTIONS LLC | ST TRADE CONNECTIONS LLC | PLASTIC HOME FURNISHINGS DECORATIVE SHEET | |
| 2026-05-27 | SMLMSHGK5D680500 | MXYMMJSH26050252 | 2603E | House Bill | MXYM | SM LONG BEACH | 2026-05-25 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,191 CTN | 12,911 KG | Container Yard | GUANGZHOU JINGMENG TRADING | LETIE VENTURES LLC | LETIE VENTURES LLC | PLASTIC HOME FURNISHINGS DECORATIVE SHEET | |
| 2026-05-27 | SMLMSHGK5D681600 | MXYMMJSH26050251 | 2603E | House Bill | MXYM | SM LONG BEACH | 2026-05-25 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,308 CTN | 12,678 KG | Container Yard | GUANGZHOU JINGMENG TRADING | LETIE VENTURES LLC | LETIE VENTURES LLC | PLASTIC HOME FURNISHINGS DECORATIVE SHEET | |
| Run Date | 2026-05-28 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-27 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-27 |
| Trade Update Date | 2026-05-11 |
| Master BOL # | ZIMUNGB10001938 |
|---|---|
| House BOL # | ZHFDHM26LXNB416 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | ZHFD |
| Voyage # | 14E |
| IMO # | |
| Vessel Name | ZIM ALBATROSS |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | NINGBO |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 11427 KG |
| Weight in KG | 11,427 KG |
| Quantity | 714 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
ZCSU6101277 |
| Commodity Description |
PLASTIC CUP BRUSH |
| Shipper Name | GUANGZHOU JINGMENG TRADING CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | NO. B201-1, BUILDING A, 129 DONGHUA |
| Address Line 2 | N ROAD, ZHUJUNCOMMUNITY, TIANHE DIS |
| Address Line 3 | TRICT, GUANGZHOU CITY,GUANGZHOU,CN |
| Consignee Name | HZON TDING PARTNERS LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 241 BEACH 133RD ST 1003 BELLE HARBO |
| Address Line 2 | R, NY 11694,BELLE HARBOR, ,US |
| Notify Party Name | HZON TDING PARTNERS LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 241 BEACH 133RD ST 1003 BELLE HARBO |
| Address Line 2 | R, NY 11694,BELLE HARBOR,US |
| Container Number | ZCSU6101277 |
|---|---|
| Seal Number 1 | A4260025049 |
| Seal Number 1 | A4260025049 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | PLASTIC CUP BRUSH |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 287 | 2026-05-23 |
| Long Beach, California | 104 | 2026-05-23 |
| New York, New York | 101 | 2025-05-06 |
| Los Angeles, California | 68 | 2026-05-21 |
| Miami, Florida | 37 | 2026-03-11 |
| Tacoma, Washington | 25 | 2023-10-28 |
| Seattle, Washington | 11 | 2025-03-01 |
| San Juan, Puerto Rico | 11 | 2024-07-15 |
| Charleston, South Carolina | 7 | 2022-03-15 |
| Houston, Texas | 6 | 2026-01-15 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 430 | 2026-05-23 |
| Ningbo China (Mainland) | 58 | 2026-05-21 |
| Shekou China (Mainland) | 53 | 2026-05-02 |
| Shanghai China (Mainland) | 49 | 2026-05-21 |
| Nansha China (Mainland) | 17 | 2024-06-21 |
| Hong Kong Hong Kong | 17 | 2021-07-16 |
| Pusan South Korea | 7 | 2026-05-23 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 7 | 2021-12-23 |
| Chiwan China (Mainland) | 7 | 2016-07-08 |
| Puerto Manzanillo Panama | 4 | 2022-01-14 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou XInmeng Trading Co.,Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU XINMENG TRADING CO.,LTD | ROOM 608,UNIVERSITY TOWN INFORMATIO N HUB BUILDING PANYU DISTRICT, GUANGZHOU CN | 2025-09-02 | 30 |
| GUANGZHOU XINMENG TRADING CO.,LTD | ADD ROOM 608, UNIVERSITY TOWN INFORMATION HUB BUILDING, PANYU DISTRICT,GUANGZHOU, CHINA 510006 | 2025-07-01 | 1 |
| GUANGZHOU XINMENG TRADING CO.,LTD | 2023-04-25 | 64 | |
| GUANGZHOU XINMENG TRADING CO.,LTD | 2025-04-17 | 63 | |
| GUANGZHOU XINMENG TRADING CO.,LTD | 2020-02-19 | 53 | |
| GUANGZHOU XINMENG TRADING CO.,LTD | 2017-02-22 | 36 | |
| GUANGZHOU XINMENG TRADING CO.,LTD | 2017-04-26 | 18 | |
| GUANGZHOU XINMENG TRADING CO.,LTD | 2018-01-23 | 17 | |
| GUANGZHOU XINMENG TRADING CO.,LTD | 2015-11-11 | 17 | |
| GUANGZHOU XINMENG TRADING CO.,LTD | 2016-07-26 | 15 |
Below are the top 6 phone numbers on file for Guangzhou XInmeng Trading Co.,Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-03-07 | 10 | |
| 2022-02-22 | 1 | |
| 2021-07-16 | 23 | |
| 2019-01-21 | 27 | |
| 2019-01-21 | 14 | |
| 2016-07-18 | 7 |
Below are the top 1 email addresses on file for Guangzhou XInmeng Trading Co.,Ltd.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-03-07 | 9 |