There are a total of 1,136 bills of lading on file for Guangzhou XInyi Printing Co.,Ltd between November 2nd, 2012 and May 12th, 2026.
Of those 1,136 bills of lading, 5 were within the past 30 days and 27 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,136 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,137 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 3 |
| First Shipment on File | Nov 2nd, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 12th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 5 |
| Records in Last 90 Days | 27 |
| Records in the Past Year | 135 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU XINYI PRINTING CO.,LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Guangzhou XInyi Printing Co.,Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Guangzhou XInyi Printing Co.,Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| BOOKS FOR LESS | May 2026 | 459 | 162 |
| WAVELYNX TECHNOLOGIES CORPORATION | May 2026 | 161 | 33 |
| OBLIGE, LLC | Feb 2026 | 145 | 30 |
| INTELLIGENT CHANGE LLC | May 2026 | 154 | 24 |
| CRAFTIE FOX INC. | Mar 2026 | 59 | 22 |
| PRC CO., LLC | Jan 2026 | 196 | 17 |
| MENUCHA PUBLISHERS | Mar 2026 | 51 | 13 |
| FORZA TRADING INC. | May 2026 | 77 | 11 |
| CABELL CREATIONS LLC | Jun 2025 | 25 | 10 |
| Jan 2026 | 10 | 10 | |
| EAT SLEEP RACE LLC | Jan 2026 | 38 | 8 |
| REGENTS BOOSTERS | May 2026 | 136 | 7 |
| GARFIELD REFINING COMPANY | Jan 2026 | 18 | 7 |
| QUARTO PUBLISHING GROUP USA INC. | May 2026 | 9,356 | 6 |
| PETER PAUPER PRESS | May 2026 | 3,895 | 6 |
| NATIONAL BOOK CO INC. | May 2026 | 467 | 6 |
| INSPIRE PRINT GROUP LLC | Nov 2024 | 208 | 5 |
| HIDRONORTE USA | May 2026 | 222 | 5 |
| GOOD ODDS LLC | Apr 2026 | 27 | 5 |
| GIBBS SMITH PUBLISHER | May 2026 | 1,040 | 5 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou XInyi Printing Co.,Ltd.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-15 | ZIMUSHH32145100 | BKGASZF26050594 | 10E | House Bill | BKGA | 9967990 | ZIM PEARL | 2025-10-13 | SAVANNAH, GEORGIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,911 CTN | 22,500 K | Pier to Pier | GUANGZHOU MIYI PRINTING | BOOKS FOR LESS, LLC | BOOKS FOR LESS, LLC | CHILDREN BOOK |
| 2026-05-13 | EGLV010600325502 | CHQFHSZ26040564 | 1451E | House Bill | CHQF | 9935363 | EVER MAGIC | 2026-05-12 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 373 CTN | 5,160 K | House to House | GUANGZHOU BONROY CULTURAL CREATIVIT | HIDRONORTE USA | GUANGZHOU XINYI PRINTING | CHILDREN BOOK WORKBOOK CALENDAR NOTEBOOK |
| 2026-05-12 | ZIMUSHH32101957 | BKGASZF26040201 | 10E | House Bill | BKGA | 9967988 | ZIM OPAL | 2026-05-11 | SAVANNAH, GEORGIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 4,208 CTN | 44,999 K | Pier to Pier | GUANGZHOU MIYI PRINTING | BOOKS FOR LESS, LLC | BOOKS FOR LESS, LLC | CHILDREN BOOK CHILDREN BOOK THE SHIPMENT CONTAINS NO WOOD P ACKING MATERIALS. |
| 2026-05-07 | ZIMUSHH32097203 | OBLMOBSZ2639612 | 7E | House Bill | OBLM | 9968059 | JADE I | 2026-05-06 | SAVANNAH, GEORGIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 7,272 CTN | 85,052 KG | Pier to Pier | GUANGZHOU MIYI PRINTING | BOOKS FOR LESS, LLC | CHILDREN BOOK | |
| Run Date | 2026-05-20 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2025-11-08 |
| Actual Arrival Date | 2025-10-13 |
| Trade Update Date | 2026-05-19 |
| Master BOL # | ZIMUSHH32145106 |
|---|---|
| House BOL # | BKGASZF26050656 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | BKGA |
| Voyage # | 10E |
| IMO # | 9967990 |
| Vessel Name | ZIM PEARL |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | YANTIAN CHINA |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | SAVANNAH, GEORGIA (1703) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 44999 K |
| Weight in KG | 44,999 KG |
| Quantity | 4195 CTN |
| Volume | |
| Record Status | Amended Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Containers |
GAOU7335368 JXLU6429693 |
| Commodity Description |
CHILDREN BOOK CHILDREN BOOK |
| Shipper Name | GUANGZHOU MIYI PRINTING CO.,LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | 3/F, NO.10 ,1ST STREET, KEHUI JINGU |
| Address Line 2 | , KEXUEDADAO ZH |
| Address Line 3 | ONG, HUANGPU DIST. GUANGZHOU CITY 5 |
| Address Line 4 | 10530, CHINA |
| City | GUANGZHOU |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | BOOKS FOR LESS, LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1859 DACUSVILLE HWY EASLEY, SC 2964 |
| City | EASLEY |
| State Province | SC |
| Zip Code | 29640 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | BOOKS FOR LESS, LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1859 DACUSVILLE HWY EASLEY, SC 2964 |
| Address Line 2 | 0 EMAIL I |
| City | EASLEY |
| State Province | SC |
| Zip Code | 29640 |
| Country Code | US |
| Container Number | GAOU7335368 |
|---|---|
| Seal Number 1 | A4260371380 |
| Seal Number 1 | A4260371380 |
| Equipment Description Code | AC |
| Equipment Description | Closed Container |
| Container Length | 0ft 0in (00000) |
| Container Height | 0ft 0in (00000000) |
| Container Width | 0ft 0in (00000000) |
| Container Type | |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | CHILDREN BOOK |
| Marks and Numbers 1 | BOOKS FOR LESS |
| Container Number | JXLU6429693 |
|---|---|
| Seal Number 1 | A4250931419 |
| Seal Number 1 | A4250931419 |
| Equipment Description Code | AC |
| Equipment Description | Closed Container |
| Container Length | 0ft 0in (00000) |
| Container Height | 0ft 0in (00000000) |
| Container Width | 0ft 0in (00000000) |
| Container Type | |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | CHILDREN BOOK |
| Marks and Numbers 1 | BOOKS FOR LESS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 280 | 2026-04-15 |
| Los Angeles, California | 246 | 2026-05-13 |
| Newark, New Jersey | 187 | 2026-04-20 |
| Savannah, Georgia | 151 | 2026-05-20 |
| Tacoma, Washington | 71 | 2025-09-06 |
| New York, New York | 60 | 2025-05-06 |
| Miami, Florida | 40 | 2023-06-01 |
| Oakland, California | 34 | 2025-04-15 |
| Seattle, Washington | 26 | 2025-08-25 |
| Honolulu, Hawaii | 9 | 2024-08-27 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 636 | 2026-05-20 |
| Hong Kong Hong Kong | 312 | 2025-10-02 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 55 | 2026-04-15 |
| Shekou China (Mainland) | 32 | 2025-02-15 |
| Ningbo China (Mainland) | 27 | 2026-04-20 |
| Nansha China (Mainland) | 15 | 2026-04-20 |
| Chiwan China (Mainland) | 14 | 2016-09-27 |
| Nan Ching China (Mainland) | 12 | 2023-06-19 |
| Pusan South Korea | 11 | 2026-04-14 |
| Kowloon Hong Kong | 6 | 2015-06-11 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou XInyi Printing Co.,Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU XINYI PRINTING CO.,LTD | NO.3 KANGMEI ROAD, FULING INDUSTRY PARK,TANGMEI,XINTANG TOWN,ZENGCHENG GUANGZHOU. CN | 2025-07-29 | 7 |
| GUANGZHOU XINYI PRINTING CO.,LTD | NO.3 KANGMEI ROAD, FULING INDUSTRYP ARK, TANGMEI,XINTANG TOWN,ZENGCHENG , GUANGZHOU, CHINA 511340 | 2025-06-10 | 4 |
| GUANGZHOU XINYI PRINTING CO.,LTD | 2025-06-06 | 4 | |
| GUANGZHOU XINYI PRINTING CO.,LTD | 2025-06-14 | 1 | |
| GUANGZHOU MIYI PRINTING CO.,LTD | 2025-10-07 | 51 | |
| GUANGZHOU XIN YI PRINTING CO., LTD | 2023-02-01 | 30 | |
| GUANGZHOU XIN YI PRINTING CO LTD | 2018-12-06 | 20 | |
| GUANGZHOU XINYI PRINTING CO LTD | 2019-01-01 | 18 | |
| GUANGZHOU XINYI PRINTING CO LTD | 2024-03-11 | 18 | |
| GUANGZHOU XINYI PRINTING CO., LTD | 2024-07-30 | 17 |
Below are the top 8 phone numbers on file for Guangzhou XInyi Printing Co.,Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-10-02 | 2 | |
| 2024-08-01 | 2 | |
| 2024-06-22 | 16 | |
| 2016-06-23 | 12 | |
| 2016-06-09 | 1 | |
| 2016-01-09 | 1 | |
| 2013-05-29 | 2 | |
| 2012-12-07 | 1 |
Below are the top 3 email addresses on file for Guangzhou XInyi Printing Co.,Ltd.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-10-02 | 2 | |
| 2024-08-01 | 2 | |
| 2020-08-11 | 1 |