There are a total of 242 bills of lading on file for Guangzhou Xujohn Bio-Technique Co between August 16th, 2016 and May 10th, 2026.
Of those 242 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 8 were within the past 90 days.
| Total Records | 242 |
|---|---|
| Shipper Records | 242 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Aug 16th, 2016 |
| Most Recent Shipment on File | May 10th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 8 |
| Records in the Past Year | 105 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE CO.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Guangzhou Xujohn Bio-Technique Co, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Guangzhou Xujohn Bio-Technique Co in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| GLODEN PHOENIX WORLD INC | Feb 2026 | 380 | 71 |
| VITA MENA LTD | May 2026 | 612 | 13 |
| XIME BEAUTY CORP. | Apr 2026 | 83 | 10 |
| MY SPA LIFE LLC | May 2026 | 533 | 9 |
| MARVIN LEEDS MARKETING SERVICES INC | May 2026 | 146 | 9 |
| G3 INTERNATIONAL TRADING CORPORATION | Mar 2026 | 327 | 7 |
| ONYX BRANDS | May 2026 | 444 | 6 |
| BEAUTY REFLECTIONS INC | May 2026 | 22 | 6 |
| GRAVITIQ V LLC | Apr 2026 | 37 | 5 |
| GRACE AND STELLA CO | May 2026 | 392 | 5 |
| POPBAND INC. | May 2026 | 55 | 4 |
| M5 BEAUTY INCORPORATED | May 2026 | 399 | 4 |
| MTSI LTD | Sep 2022 | 148 | 3 |
| WILMA SCHUMANN SKIN CARE INC | Jul 2022 | 60 | 2 |
| INTEGRATRADE PARTNERS INC | May 2026 | 298 | 2 |
| FOREVER FLAWLESS ENTERPRISES LLC | May 2026 | 38 | 2 |
| AX BEAUTY BRANDS GLOBAL LLC | May 2026 | 134 | 2 |
| ONYX CORPORATION | Aug 2025 | 345 | 1 |
| NEXXUS CAPITAL FUND I SERIES 2 LLC | Apr 2026 | 40 | 1 |
| NASCO PRODUCTS INC. | May 2026 | 269 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou Xujohn Bio-Technique Co.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-22 | ZIMUSHH32100978 | KIRMSZKR26040010 | 1E | House Bill | KIRM | 9954175 | NESTOS | 2026-04-21 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 4,283 CTN | 42,534 KG | Pier to Pier | GUANG ZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE CO | GRAVITIQ X, LLC | EYE MASK,COOLING EYE SERUM ROLLER,HYALURONIC ACID SERUM,ROSE SPRAY | |
| 2026-04-15 | OOLU2038546050 | NAQAPCHI6861507V | 083E | House Bill | NAQA | 9486087 | OOCL UTAH | 2026-04-14 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 138 CTN | 2,015 KG | House to House | GUANG ZHOU XUJOHN BIO TECHNIQUE CO | GRAVITIQ X LLC | EYE MASK HS CODE | |
| 2026-04-04 | OOLU2321981660 | CWQGESZX2600454 | 005E | House Bill | CWQG | 9945904 | COSCO SHIPPING CARNATIO | 2026-04-03 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 5,006 CTN | 15,970 KG | House to House | GUANGZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE CO | VITA MENA LTD | M5 BEAUTY INCORPORATED | GOLD HYDROGEL EYE MASK, GOLD HYDROGEL EYE MAS K- W.CANADA, COLLAGEN CAFFEINE EYE PADS JAR |
| 2026-03-28 | MEDUYL804232 | RSLCSNAF2602259A | 9E | House Bill | RSLC | 9967990 | ZIM PEARL | 2026-03-27 | SAVANNAH, GEORGIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,500 PCS | 11,100 K | House to House | GUANGZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE | IBG NEW YORK LLC | IBG NEW YORK LLC | EYE MASK POBSU THIS SHIPMENT CONTAINS NO WOOD PACKAGING MATERIALS |
| Run Date | 2026-04-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-28 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-28 |
| Trade Update Date | 2026-04-10 |
| Master BOL # | ZIMUSHH32102891 |
|---|---|
| House BOL # | KIRMSZKR26040012 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | KIRM |
| Voyage # | 16E |
| IMO # | 9954187 |
| Vessel Name | MISSISSIPPI |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | YANTIAN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 16655 KG |
| Weight in KG | 16,655 KG |
| Quantity | 3145 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
JXLU4411123 |
| Commodity Description |
EYE MASK,CALMING FACIAL SPRAY |
| Shipper Name | GUANG ZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE CO. |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.1 BUILDING,THE 7TH YARD, LIANDA |
| Address Line 2 | ROAD,HUANGPU DISTRICT, GUANGZHOU, 5 |
| Address Line 3 | 10700 CHINA,GUANGZHOU,CN |
| Consignee Name | GRAVITIQ X, LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 99 HUDSON STREET, 5TH FLOOR,NEW YOR |
| Address Line 2 | K,NY 10013 UNITED STATES,NEW YORK,N |
| Address Line 3 | EW YORK 10013,US |
| Container Number | JXLU4411123 |
|---|---|
| Seal Number 1 | A4260264931 |
| Seal Number 1 | A4260264931 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | EYE MASK,CALMING FACIAL SPRAY |
| Marks and Numbers 1 | GRACE & STELLA |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 131 | 2026-05-11 |
| Los Angeles, California | 57 | 2026-03-12 |
| Newark, New Jersey | 25 | 2025-09-08 |
| Miami, Florida | 20 | 2023-05-13 |
| Savannah, Georgia | 3 | 2026-03-28 |
| Tacoma, Washington | 3 | 2023-01-18 |
| Tampa, Florida | 2 | 2022-06-08 |
| Oakland, California | 1 | 2022-06-22 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 103 | 2026-05-11 |
| Pusan South Korea | 51 | 2026-02-10 |
| Hong Kong Hong Kong | 40 | 2025-09-10 |
| Nansha China (Mainland) | 18 | 2025-10-28 |
| Shekou China (Mainland) | 13 | 2025-12-15 |
| Ningbo China (Mainland) | 7 | 2025-02-24 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 3 | 2021-10-01 |
| Shanghai China (Mainland) | 2 | 2025-09-19 |
| Chiwan China (Mainland) | 2 | 2016-10-05 |
| TianjinXin Gang China (Mainland) | 1 | 2025-02-24 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou Xujohn Bio-Technique Co that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE CO | NO.1 BUILDING,THE 7TH YARD,LIANDA R OAD,HUANGPUDISTRICT,GUANGZHOU,CHINA | 2025-12-10 | 15 |
| GUANGZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE CO | NO.1 BUILDING,THE 7TH YARD,LIANDA R OAD,HUANGPU, DISTRICT,,GUANGZHOU,CN | 2026-03-02 | 14 |
| GUANGZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE CO | 2026-05-11 | 5 | |
| GUANGZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE CO | 2025-09-08 | 2 | |
| GUANGZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE CO | 2025-10-29 | 2 | |
| GUANGZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE CO | 2025-11-06 | 1 | |
| GUANGZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE CO | 2025-06-30 | 1 | |
| GUANGZHOU XUJOHN BIO-TECHNIOUE | 2026-02-10 | 65 | |
| GUANGZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE | 2026-03-12 | 7 | |
| GUANGZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE CO | 2022-02-21 | 6 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Guangzhou Xujohn Bio-Technique Co.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-05-14 | 2 | |
| 2017-02-22 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||