There are a total of 1,490 bills of lading on file for Guangzhou Xunyueda Technology Limit between June 9th, 2024 and May 22nd, 2026.
Of those 1,490 bills of lading, 75 were within the past 30 days and 114 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,490 |
|---|---|
| Shipper Records | 1,490 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jun 9th, 2024 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 75 |
| Records in Last 90 Days | 114 |
| Records in the Past Year | 525 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU XUNYUEDA TECHNOLOGY LIMIT.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Guangzhou Xunyueda Technology Limit, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Guangzhou Xunyueda Technology Limit in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| AM GLOBAL SHIPPING CO., LTD. | May 2026 | 64,697 | 340 |
| SEAMAX FREIGHT INTERNATIONAL,INC | May 2026 | 97,899 | 57 |
| FOREST SHIPPING USA INC. | May 2026 | 33,291 | 53 |
| NEBULACREST INC. | Mar 2026 | 1,184 | 40 |
| YUANJING CO INC | Jan 2026 | 1,980 | 37 |
| E LINK US INC | May 2026 | 43,960 | 32 |
| LX GLOBAL INC | May 2026 | 2,977 | 30 |
| GRAMTER INTL(USA)CO.,LTD. | May 2026 | 101,740 | 26 |
| PILOT TECHNOLOGY INC | May 2026 | 1,356 | 25 |
| EGL USA INC | May 2026 | 13,779 | 23 |
| TRANS KNIGHTS INC. | May 2026 | 44,022 | 22 |
| GLOBAL GOODS IMPORTING INC | Jul 2025 | 248 | 22 |
| PULSEPATH INC | Jan 2026 | 1,081 | 20 |
| IJSSA INC | Dec 2025 | 712 | 20 |
| MEI LIKA INDUSTRIAL INC | May 2026 | 195 | 18 |
| IMPRESSIONS VANITY COMPANY | May 2026 | 2,582 | 18 |
| DO2DO INC | Apr 2026 | 2,360 | 18 |
| APEXHORIZON DYNAMICS INC. | May 2026 | 1,305 | 17 |
| BIG SEA LION TECHNOLOGY | May 2026 | 393 | 16 |
| BOWELLGREEN GROUP INC | May 2026 | 5,250 | 15 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou Xunyueda Technology Limit.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU XIONGZHEN E-COMMERCE CO. | Apr 2024 | 116 | 0 |
| GUANGZHOU XIONGZHI LIGHTING CO.,LTD | May 2026 | 1,518 | 43 |
| GUANGZHOU XIWEN INTERNATIONAL TRADE | Feb 2025 | 175 | 0 |
| GUANGZHOU XIYA BUILDING MATERIAL CO | May 2026 | 555 | 26 |
| GUANGZHOU XUANYIDA TRADING CO., LTD | May 2026 | 393 | 33 |
| GUANGZHOU XUBO FURNITURE CO.,LTD | Aug 2025 | 249 | 0 |
| GUANGZHOU XUELEI COSMETIC CO.,LTD | May 2026 | 143 | 1 |
| GUANGZHOU XUJOHN BIO-TECHNIQUE CO | May 2026 | 242 | 8 |
| GUANGZHOU XUNLE TRADING CO., LTD | Feb 2026 | 150 | 0 |
| GUANGZHOU XUNLI TECHNOLOGY CO LTD | May 2026 | 118 | 13 |
| GUANGZHOU XY PRINTING CO., LTD | May 2026 | 763 | 11 |
| GUANGZHOU YADNA CROSS BORDER E-COMM | Feb 2025 | 170 | 0 |
| GUANGZHOU YAKEDA OUTDOORS TRAVEL PR | Dec 2025 | 217 | 0 |
| GUANGZHOU YAN XING TRADE CO.,LTD | Dec 2024 | 430 | 0 |
| GUANGZHOU YANGTAO TRADING CO.,LTD | May 2026 | 262 | 25 |
| GUANGZHOU YANHANG E-COMMERCE CO., LTD | May 2026 | 134 | 29 |
| GUANGZHOU YANSON PLASTIC CO.,LTD | Oct 2025 | 72 | 0 |
| GUANGZHOU YAQITE INDUSTRIAL CO.,LTD | Feb 2026 | 1,018 | 0 |
| GUANGZHOU YBJ CO.,LTD | Jun 2025 | 312 | 0 |
| GUANGZHOU YELIN TRADING CO.,LTD | May 2026 | 134 | 9 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-23 | OOLU2325636782 | 006E | Regular Bill | OOLU | 9945904 | COSCO SHIPPING CARNATIO | 2026-05-22 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 882 CTN | 13,693 KG | House to House | GUANGZHOU XUNYUEDA TECHNOLOGY LIMIT | DE HUAN ENTERPRISE INC | DE HUAN ENTERPRISE INC | PLASTIC ORNAMENTS STORAGE CASE SHIPPER STATES THAT THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOODEN PACKAGE | |
| 2026-05-23 | OOLU2325636780 | 006E | Master Bill | OOLU | 9945904 | COSCO SHIPPING CARNATIO | 2026-05-22 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 981 CTN | 7,021 KG | House to House | GUANGZHOU XUNYUEDA TECHNOLOGY LIMIT | DIMERCO EXPRESS (USA) CORP. | DIMERCO EXPRESS (USA) CORP. | ONE STEP DRUG OF ABUSE TEST DEVICE | |
| 2026-05-23 | OOLU2325209672 | 006E | Regular Bill | OOLU | 9945904 | COSCO SHIPPING CARNATIO | 2026-05-22 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,271 CTN | 18,000 KG | House to House | GUANGZHOU XUNYUEDA TECHNOLOGY LIMIT | AIXEN VISTA LLC | AIXEN VISTA LLC | STORAGE BASKET | |
| 2026-05-20 | OOLU2326992401 | 163E | Regular Bill | OOLU | 9251999 | OOCL ROTTERDAM | 2026-05-19 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 866 CTN | 11,954 KG | House to House | GUANGZHOU XUNYUEDA TECHNOLOGY LIMIT | DE HUAN ENTERPRISE INC | DE HUAN ENTERPRISE INC | CLEANING BRUSH POLY BAG SHIPPER STATES THAT THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOODEN PACKAGE | |
| Run Date | 2026-05-23 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-23 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-22 |
| Trade Update Date | 2026-05-06 |
| Master BOL # | OOLU2325636784 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 392398 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | OOLU |
| Voyage # | 006E |
| IMO # | 9945904 |
| Vessel Name | COSCO SHIPPING CARNATIO |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | YANTIAN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 15563 KG |
| Weight in KG | 15,563 KG |
| Quantity | 1111 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CSNU7841200 |
| Commodity Description |
PLASTIC ORNAMENTS DESKTOP ORGANIZER SHIPPER STATES THAT THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOODEN PACKAGE |
| Shipper Name | GUANGZHOU XUNYUEDA TECHNOLOGY LIMIT |
|---|---|
| Address Line 1 | A3166, UNIT 319-322, NO. 3 TANGDON |
| Address Line 2 | GUANGZHOU GD |
| Address Line 3 | CHINA |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 15302274531 |
| Consignee Name | ER SAN INDUSTRIAL INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 333 S GRAND AVE |
| Address Line 2 | LOS ANGELES CA |
| Address Line 3 | UNITED STATES |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 6575448 |
| Notify Party Name | ER SAN INDUSTRIAL INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 333 S GRAND AVE |
| Address Line 2 | LOS ANGELES CA |
| Address Line 3 | UNITED STATES |
| Container Number | CSNU7841200 |
|---|---|
| Seal Number 1 | OOLKYJ1812 |
| Seal Number 1 | OOLKYJ1812 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | PLASTIC ORNAMENTS DESKTOP ORGANIZER SHIPPER STATES THAT THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOODEN PACKAGE |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 815 | 2026-05-23 |
| Newark, New Jersey | 605 | 2026-02-20 |
| Los Angeles, California | 54 | 2026-04-23 |
| Savannah, Georgia | 16 | 2026-03-18 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 1,316 | 2026-05-23 |
| Vung Tau Vietnam | 71 | 2025-07-26 |
| Ningbo China (Mainland) | 59 | 2025-07-08 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 36 | 2025-06-18 |
| Pusan South Korea | 5 | 2025-06-02 |
| Yangshan China (Mainland) | 3 | 2025-03-20 |
Below are the top 3 company names and addresses for Guangzhou Xunyueda Technology Limit that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU XUNYUEDA TECHNOLOGY LIMIT | A3166, UNIT 319-322, NO. 3 TANGDON GUANGZHOU GD CHINA | 2026-05-23 | 1,488 |
| GUANGZHOU XUNYUEDA TECHNOLOGY LIMIT | A3166,UNIT 319-322,NO.3 TANGDONG EA ST ROAD,TIANHE DISTRICT,GUANGZHO | 2024-11-21 | 1 |
| GUANGZHOU XUNYUEDA TECHNOLOGY LIMIT | 2025-05-24 | 1 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Guangzhou Xunyueda Technology Limit.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-23 | 1,488 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||