There are a total of 116 bills of lading on file for Guangzhou Yijia Supply Chain Co.,Ltd. between December 16th, 2019 and May 19th, 2026.
Of those 116 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 3 were within the past 90 days.
| Total Records | 116 |
|---|---|
| Shipper Records | 116 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Dec 16th, 2019 |
| Most Recent Shipment on File | May 19th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 3 |
| Records in the Past Year | 4 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU YIJIA SUPPLY CHAIN CO.,LTD..
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Guangzhou Yijia Supply Chain Co.,Ltd., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Guangzhou Yijia Supply Chain Co.,Ltd. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| EL DORADO FURNITURE CORPORATION | May 2026 | 18,955 | 35 |
| DOMUS VENTURES AMERICA, LLC | Jan 2023 | 146 | 7 |
| FENGHAI WORLD TRADES INC. | May 2026 | 162 | 4 |
| Jun 2025 | 10 | 4 | |
| May 2026 | 4 | 3 | |
| PATIO WORLD | Apr 2026 | 426 | 3 |
| Apr 2022 | 10 | 3 | |
| Nov 2021 | 2 | 1 | |
| XIAO HONG LIU | Jan 2025 | 56 | 1 |
| Dec 2024 | 10 | 1 | |
| Apr 2023 | 3 | 1 | |
| NASCO INC | May 2026 | 6,836 | 1 |
| MELINDA S FOODS LLC | May 2026 | 1,534 | 1 |
| Nov 2021 | 1 | 1 | |
| Jul 2023 | 3 | 1 | |
| Jul 2021 | 1 | 1 | |
| Jun 2022 | 1 | 1 | |
| CORDIAL IMPORT INC | Aug 2023 | 550 | 1 |
| May 2022 | 4 | 1 | |
| BETTER BUY ENTERPRISES INC | Feb 2026 | 2,056 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou Yijia Supply Chain Co.,Ltd.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-09 | EGLV149601328001 | AMZDCN262FEBVNF4 | 14460 | House Bill | AMZD | 9935210 | EVER MACH | 2026-04-08 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 246 CTN | 2,412 KG | GUANGZHOU YIMAI SUPPLY CHAIN | YOUMAI (HONG KONG) TECHNOLOGY LIMITED | RC BOAT RC BOAT RC BOAT RC PLANE RC PLANE RC PLANE RC PLANE | ||
| 2025-06-21 | CMDUHKA2511880 | PSPQLSJU25304201 | 0BRDI | House Bill | PSPQ | 9968920 | ELLBBRIDGE | 2025-06-19 | SAN JUAN, PUERTO RICO | KINGSTON JAMAICA | 12 PKG | 195 KG | GUANGZHOU YIJIA SUPPLY CHAIN CO. | CORTE FINO INC. | EXPORTS DEPARTMENT | ARTICLES OF APPAREL & CLOTHING ACCESSORIES, O | |
| 2025-03-06 | EGLV010500046717 | ECUWSZOE25020348 | 031E | House Bill | ECUW | 9850549 | EVER FRONT | 2025-03-05 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 12 CTN | 223 KG | GUANGZHOU YIKAI SUPPLY CHAIN CO. | NASCO HEALTHCARE | GIFT SET | ||
| 2024-02-02 | CMDUHKA2343021 | PSPQLSJU23918183 | 0BR90 | House Bill | PSPQ | 9275115 | SC MARIGOT | 2023-11-18 | SAN JUAN, PUERTO RICO | KINGSTON JAMAICA | 28 PKG | 1,472 KG | Pier to Pier | GUANGZHOU YIJIA SUPPLY CHAIN CO. | CORTE FINO INC. | EXPORTS DEPARTMENT | SEATS NESOI, W/METAL FRAME (O/THAN OF HEADING |
| Run Date | 2026-05-08 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-06 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-06 |
| Trade Update Date | 2026-04-19 |
| Master BOL # | EGLV149602715385 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN262RXU645G |
| Manifest Number | 552285 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 00180 |
| IMO # | |
| Vessel Name | EVER FUTURE |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | CNSZX |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 2985 KG |
| Weight in KG | 2,985 KG |
| Quantity | 287 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
EMCU8787116 |
| Commodity Description |
RC PLANE RC PLANE RC PLANE RC PLANE RC BOAT RC BOAT RC BOAT |
| Shipper Name | GUANGZHOU YIMAI SUPPLY CHAIN CO.,LT |
|---|---|
| Address Line 1 | D.ROOM 402, BUILDING 15, NO.1, YUAN |
| Address Line 2 | DIAN ROAD,, BAIYUN DISTRICT |
| City | GUANG ZHOU SHI |
| State Province | GU |
| Zip Code | 510440 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | YOUMAI (HONG KONG) TECHNOLOGY LIMIT |
|---|---|
| Address Line 1 | ED C/O FBA6120 CLINKER DRIVE |
| City | JURUPA VALLEY |
| State Province | CA |
| Zip Code | 92509 |
| Country Code | US |
| Container Number | EMCU8787116 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCVAC1344 |
| Seal Number 1 | EMCVAC1344 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 0ft 0in (00000) |
| Container Height | 0ft 0in (00000000) |
| Container Width | 0ft 0in (00000000) |
| Container Type | |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | RC PLANE RC PLANE RC PLANE RC PLANE RC BOAT RC BOAT RC BOAT |
| Additional Cargo 1 | RC BOAT RC BOAT |
| Marks and Numbers 1 | N/M N/M N/M N/M N/M N/M N/M N/M |
| Marks and Numbers 2 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Miami, Florida | 52 | 2022-12-24 |
| Los Angeles, California | 10 | 2026-05-08 |
| Newark, New Jersey | 9 | 2022-07-05 |
| Long Beach, California | 7 | 2026-05-20 |
| Charleston, South Carolina | 7 | 2022-10-04 |
| Seattle, Washington | 7 | 2021-11-29 |
| Oakland, California | 6 | 2022-07-12 |
| Norfolk, Virginia | 5 | 2022-06-07 |
| San Juan, Puerto Rico | 4 | 2025-06-21 |
| Savannah, Georgia | 4 | 2021-10-21 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 39 | 2026-05-20 |
| Shekou China (Mainland) | 36 | 2022-12-24 |
| Hong Kong Hong Kong | 11 | 2022-04-26 |
| Pusan South Korea | 9 | 2022-10-11 |
| Kingston Jamaica | 4 | 2025-06-21 |
| Qingdao China (Mainland) | 3 | 2022-06-24 |
| Nansha China (Mainland) | 3 | 2022-01-19 |
| Shanghai China (Mainland) | 3 | 2021-10-21 |
| Chiwan China (Mainland) | 3 | 2020-10-14 |
| Caucedo Dominican Republic | 2 | 2024-01-04 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou Yijia Supply Chain Co.,Ltd. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU YIJIA SUPPLY CHAIN CO.,LTD. | SHOP A08,RM 372,NO. 369,WEST HUANGPU AVENUE,TIANHE DISTRICT,GUANGZHOU,CHINA | 2022-12-24 | 45 |
| GUANGZHOU YIJIA SUPPLY CHAIN CO. | ,LT SHOP A08,RM 372,NO.369,WEST HUANGPU AVENUE,TIANHE DISTRICT,GUANGZHOU,CH INA | 2022-07-12 | 6 |
| GUANGZHOU YIJIA SUPPLY CHAIN CO. | 2022-10-04 | 5 | |
| GUANGZHOU YIJIA SUPPLY CHAIN CO.LTD | 2021-03-03 | 4 | |
| GUANGZHOU YIJIA SUPPLY CHAIN CO | 2022-04-26 | 4 | |
| GUANGZHOU YIJIA SUPPLY CHAIN CO. | 2022-07-01 | 4 | |
| GUANGZHOU YIJIA SUPPLY CHAIN CO. | 2025-06-21 | 4 | |
| GUANGZHOU YIMAI SUPPLY CHAIN | 2026-05-20 | 3 | |
| GUANGZHOU YIJIA SUPPLY CHAIN CO | 2022-07-07 | 3 | |
| GUANGZHOU YIJIA SUPPLY CHAIN CO LTD | 2022-10-11 | 3 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Guangzhou Yijia Supply Chain Co.,Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2020-10-14 | 3 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||