There are a total of 468 bills of lading on file for Guangzhou Yirui Trading Co.,Ltd between April 22nd, 2013 and May 15th, 2026.
Of those 468 bills of lading, 3 were within the past 30 days and 12 were within the past 90 days.
| Total Records | 468 |
|---|---|
| Shipper Records | 470 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Apr 22nd, 2013 |
| Most Recent Shipment on File | May 15th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 3 |
| Records in Last 90 Days | 12 |
| Records in the Past Year | 103 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for GUANGZHOU YIRUI TRADING CO.,LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Guangzhou Yirui Trading Co.,Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Guangzhou Yirui Trading Co.,Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| TEH TUNG CORPORATION | May 2026 | 13,002 | 138 |
| HFD LOGISTICS INC | Apr 2026 | 368 | 39 |
| MEISHANG INTERNATIONAL TRADING LLC | Dec 2023 | 64 | 35 |
| CJ TRENDY INC. | May 2026 | 380 | 32 |
| YAN WHOLESALE | Jun 2025 | 1,188 | 22 |
| MNML BRANDS LLC | May 2026 | 201 | 20 |
| LVRG DISTRIBUTION CORPORATION | Mar 2026 | 190 | 19 |
| AMS BLUE 49 INC | Oct 2021 | 243 | 14 |
| SUPER BQZ INC | May 2026 | 38 | 12 |
| THIRD ESTATE LLC | Apr 2026 | 153 | 9 |
| COWBOY STARS,INC. | May 2026 | 162 | 9 |
| MATINAL TRADING CO., LTD | Feb 2025 | 613 | 7 |
| DECOY INC. | May 2026 | 148 | 7 |
| RB RELIABLE TRADING INC. | May 2026 | 648 | 5 |
| JESSICA PASTRIES INC. | May 2026 | 21 | 5 |
| RZ INDUSTRIES | Oct 2023 | 60 | 4 |
| ATOMOS THROIC INC | May 2026 | 75 | 4 |
| SHINEWAY TRADING INC | Mar 2026 | 165 | 3 |
| Apr 2026 | 4 | 3 | |
| IMPERIAL DADE CANADA | May 2026 | 1,403 | 3 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Guangzhou Yirui Trading Co.,Ltd.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-09 | ZIMUSNH22663293 | SPNPPNJT26033266 | 16E | House Bill | SPNP | 9960514 | ZIM FALCON | 2026-04-08 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,250 PKG | 66 K | Pier to Pier | GUANGZHOU BORUI TRADING | NEWSIGN TRADE LLC | BOYS KNIT TANK TOP | |
| 2026-04-04 | COSU9506335150 | EILGNGBC26030004 | 084E | House Bill | EILG | 9516404 | COSCO BELGIUM | 2026-04-03 | LONG BEACH, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 3,598 CTN | 8,219 K | House to House | GUANGZHOU BORUI TRADING | ATLUX DESIGN STUDIO INC | ATLUX DESIGN STUDIO INC | BOY'S KNITTED SHORT SET |
| 2026-04-02 | EGLV142651148122 | DWSHYH1704314349 | 081E | House Bill | DWSH | 9645920 | CSCL SOUTH CHINA SEA | 2026-04-01 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 2,065 CTN | 7,613 K | GUANGZHOU BORUI TRADING | VERTEX TRADING INC | VERTEX TRADING INC | GIRLS KNIT PULLOVER | |
| 2026-03-19 | COSU6442594200 | MOXRPVGS2600981 | 067E | House Bill | MOXR | 9627978 | OOCL BANGKOK | 2026-03-18 | NEW YORK, NEW YORK | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 742 CTN | 10,384 KG | House to House | GUANGZHOU BORUI TRADING | TERRANOVA GLOBAL INC | KNITTED MEN'S SWEATSHIRT | |
| Run Date | 2026-05-01 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-29 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-30 |
| Trade Update Date | 2026-04-13 |
| Master BOL # | HDUJSLA26GY94055 |
|---|---|
| House BOL # | QHIJ26GY94055 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | QHIJ |
| Voyage # | 2603E |
| IMO # | |
| Vessel Name | ADONIS |
| Vessel Country | MH |
| Place of Receipt | SHANGHAI |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 10989 KG |
| Weight in KG | 10,989 KG |
| Quantity | 976 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CAAU4767176 |
| Commodity Description |
LADIES TEE |
| Shipper Name | GUANGZHOU BORUI TRADING CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | GUANGZHOU BORUI TRADING CO., LTD |
| Consignee Name | BRIGHTMOOR TRADING INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 7900 E UNION AVE NUM 1104, DENVER, |
| Address Line 2 | CO 80237 |
| Notify Party Name | BRIGHTMOOR TRADING INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 7900 E UNION AVE NUM 1104, DENVER, |
| Address Line 2 | CO 80237 |
| Container Number | CAAU4767176 |
|---|---|
| Seal Number 1 | C1251980 |
| Seal Number 1 | C1251980 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | |
| Cargo Description 1 | LADIES TEE |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 00000000 | 0000010989 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 182 | 2026-05-06 |
| Los Angeles, California | 159 | 2026-05-01 |
| Oakland, California | 33 | 2026-02-17 |
| Newark, New Jersey | 22 | 2026-02-10 |
| Tacoma, Washington | 20 | 2026-05-16 |
| Houston, Texas | 19 | 2025-10-22 |
| Seattle, Washington | 11 | 2025-08-19 |
| Miami, Florida | 10 | 2024-09-23 |
| Savannah, Georgia | 6 | 2026-02-09 |
| New York, New York | 2 | 2026-03-19 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 329 | 2026-05-16 |
| Shanghai China (Mainland) | 69 | 2026-05-06 |
| Shekou China (Mainland) | 40 | 2026-03-05 |
| Nansha China (Mainland) | 8 | 2024-12-24 |
| Pusan South Korea | 6 | 2025-10-23 |
| Da Chan Bay China (Mainland) | 5 | 2023-06-06 |
| Ningbo China (Mainland) | 4 | 2026-04-04 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 3 | 2025-07-26 |
| Xiamen China (Mainland) | 2 | 2025-10-22 |
| Hong Kong Hong Kong | 2 | 2021-02-02 |
Below are the top 10 company names and addresses for Guangzhou Yirui Trading Co.,Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| GUANGZHOU YIRUI TRADING CO.,LTD | ROOM 2013, BUILDINGS 3, NO. 108 FUY OU ROAD, LICHENG STREET, ZENGCHENGD ISTRICT,GUANGZHOU CITY | 2025-08-25 | 69 |
| GUANGZHOU YIRUI TRADING CO.,LTD | ROOM 2013,BUILDINGS 3,NO. 108 FUYOU ROAD, LICHENG STREET,ZENGCHENG DISTRICT,GUANGZHOU CITY 511300 | 2025-09-27 | 25 |
| GUANGZHOU YIRUI TRADING CO.,LTD | 2025-09-18 | 18 | |
| GUANGZHOU YIRUI TRADING CO.,LTD | 2025-08-28 | 4 | |
| GUANGZHOU YIRUI TRADING CO.,LTD | 2025-10-04 | 1 | |
| GUANGZHOU YIRUI TRADING CO.,LTD | 2025-08-11 | 1 | |
| GUANGZHOU YIRUI TRADING COMPANY | 2024-10-26 | 23 | |
| GUANGZHOU YIRUI TRADING | 2025-12-23 | 19 | |
| GUANGZHOU YIRUI TRADING CO., LTD | 2022-07-26 | 14 | |
| GUANGZHOU YIRUI TRADING CO LTD | 2024-10-08 | 12 |
Below are the top 5 phone numbers on file for Guangzhou Yirui Trading Co.,Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-08-28 | 1 | |
| 2025-04-29 | 27 | |
| 2025-01-03 | 1 | |
| 2024-01-26 | 10 | |
| 2022-02-26 | 1 |
Below are the top 2 email addresses on file for Guangzhou Yirui Trading Co.,Ltd.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-08-28 | 1 | |
| 2025-01-03 | 1 |