There are a total of 4,923 bills of lading on file for Hangzhou Tianyuan Pet Products Comp between October 29th, 2012 and May 21st, 2026.
Of those 4,923 bills of lading, 16 were within the past 30 days and 43 were within the past 90 days.
| Total Records | 4,923 |
|---|---|
| Shipper Records | 5,038 |
| Consignee Records | 2 |
| Notify Party Records | 1 |
| First Shipment on File | Oct 29th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 16 |
| Records in Last 90 Days | 43 |
| Records in the Past Year | 304 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS COMP.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Hangzhou Tianyuan Pet Products Comp, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Hangzhou Tianyuan Pet Products Comp in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| CHEWY, INC. | Apr 2026 | 12,254 | 1,075 |
| TRACTOR SUPPLY CO. OF TEXAS, L.P. | Oct 2025 | 9,709 | 171 |
| TRACTOR SUPPLY COMPANY OF TEXAS, LP | May 2026 | 74,237 | 119 |
| LG SOURCING, INC. | Jun 2025 | 181,765 | 113 |
| PSP DISTRIBUTION LLC | May 2026 | 2,231 | 89 |
| ELITE PET & CO, INC. | May 2026 | 358 | 84 |
| PET FACTORY INC | Aug 2025 | 1,464 | 65 |
| YAHEE TECHNOLOGIES CORP. | May 2026 | 40,038 | 59 |
| KYJEN - OUTWARD HOUND | Jan 2026 | 2,310 | 44 |
| CHEWY.COM | May 2026 | 338 | 36 |
| WALMART INC. | May 2026 | 567,837 | 30 |
| BARKBOX INC. | May 2026 | 4,157 | 26 |
| GLOBAL TARGETS LLC | Mar 2026 | 54 | 21 |
| CIRCLE CARRE LLC | Feb 2024 | 31 | 21 |
| LAFAYETTE BAY PRODUCTS, LLC | May 2026 | 403 | 19 |
| VANDERBILT HOME PRODUCTS LLC | May 2026 | 2,252 | 18 |
| INTERNATIONAL PET SUPPLIES AND DIST | May 2026 | 17,210 | 18 |
| BEATRICE HOME FASHIONS INC | May 2026 | 2,634 | 18 |
| S.L. HOME FASHIONS, INC. | May 2026 | 21,696 | 17 |
| BASS PRO LLC | Feb 2026 | 23,952 | 17 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Hangzhou Tianyuan Pet Products Comp.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| HANGZHOU THUMB CLEANING PRODUCTS CO | Oct 2025 | 170 | 0 |
| HANGZHOU THUMBIKE BICYCLE CO.,LTD. | May 2026 | 511 | 20 |
| HANGZHOU TIAN QU TRADE CO LTD | May 2026 | 245 | 11 |
| HANGZHOU TIANAI INTERNATIONAL TRADING CO. LTD. | Sep 2025 | 1,234 | 0 |
| HANGZHOU TIANHENG MACHINE CO.,LTD | May 2026 | 648 | 14 |
| HANGZHOU TIANLONG STEEL CYLINDER CO | May 2026 | 137 | 6 |
| HANGZHOU TIANXIANG IMPORT&EXPORT CO | May 2026 | 241 | 5 |
| HANGZHOU TIANXIN TRADE CO.,LTD. | Jan 2026 | 106 | 0 |
| HANGZHOU TIANYE IMP&EXP TRADE CO.,L | May 2026 | 276 | 8 |
| HANGZHOU TIANYUAN IMPORT AND EXPORT | Jan 2026 | 2,555 | 0 |
| HANGZHOU TIGERS POLYMER CO.,LTD. | May 2026 | 289 | 4 |
| HANGZHOU TIMELESS HOMETEXTILE CO. | Aug 2024 | 200 | 0 |
| HANGZHOU TIMES INDUSTRIAL CO.,LTD. | May 2026 | 135 | 2 |
| HANGZHOU TIMING SECURITY | May 2026 | 136 | 13 |
| HANGZHOU TITA GROUP LIMITED | May 2026 | 1,082 | 18 |
| HANGZHOU TLE IMPORT & EXPORT CO. | May 2026 | 568 | 19 |
| HANGZHOU TODAYTEC DIGITAL CO.,LTD. | May 2026 | 601 | 5 |
| HANGZHOU TONG YUAN TECHNOLOGY | May 2026 | 738 | 173 |
| HANGZHOU TONGHAO TEXTILE CO., LTD | Apr 2026 | 126 | 2 |
| HANGZHOU TONGWANG MACHINERY CO.,LTD | Apr 2026 | 722 | 4 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-28 | CMDUCHN3274250C | 0XRAU | Regular Bill | CMDU | 9705055 | CMA CGM LITANI | 2026-05-27 | NORFOLK, VIRGINIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 60 CTN | 4,020 KG | Pier to Pier | HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS | WALMART INC. | GEODIS USA INC. | 24 INCH HIGH 4-PANEL PLASTIC PET PLAYPEN WITH DOOR PO NO:XXXXXXXXXX, SC XXXXXXX ALSO NOTIFY:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX COM | |
| 2026-05-25 | CMDUNGP3550807 | AMZDCN26IS57XZH3 | 0TBNN | House Bill | AMZD | EVER LAUREL | 2026-05-23 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 134 CTN | 1,836 KG | Pier to Pier | HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS | NOAH AND PAW LLC | XXX TOY CARRIER | ||
| 2026-05-25 | HDMUNBOZ4R811000 | KFUNA2604540050 | 0013E | House Bill | KFUN | HMM EMERALD | 2026-05-23 | OAKLAND, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 350 CTN | 2,030 KG | Pier to Pier | HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS CO | GROCERY OUTLET INC | GROCERY OUTLET INC | PET BED | |
| 2026-05-22 | OOLU2324278970 | TLDMSHOE2604004B | 006E | House Bill | TLDM | 9949766 | OOCL IRIS | 2026-05-21 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 170 CTN | 2,765 KG | House to House | HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS CO | INDIPETS INC. | PET ACCESSORIES | |
| Run Date | 2026-05-28 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-27 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-27 |
| Trade Update Date | 2026-05-20 |
| Master BOL # | CMDUCHN3274250A |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | CMDU |
| Voyage # | 0XRAU |
| IMO # | 9705055 |
| Vessel Name | CMA CGM LITANI |
| Vessel Country | MT |
| Place of Receipt | SHANGHAI |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | NORFOLK, VIRGINIA (1401) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 7980 KG |
| Weight in KG | 7,980 KG |
| Quantity | 780 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, non-container |
| Container |
DRYU4220747 |
| Commodity Description |
24 INCH HIGH 4-PANEL PLASTIC PET PLAYPEN WITH DOOR PO NO:XXXXXXXXXX, SC XXXXXXX ALSO NOTIFY:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX COM |
| Shipper Name | HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS CO., |
|---|---|
| Address Line 1 | LTD NO.10 1,XING LING ROAD,XING |
| Address Line 2 | QIA O TOWN,YUHANG DISTRICT |
| Address Line 3 | HANGZHOU 31 1100 CHINA |
| Consignee Name | WALMART INC. 811 EXCELLENCE DRIVE |
|---|---|
| Address Line 1 | . BENTONVILLE AR 72716 UNITED |
| Address Line 2 | STATES |
| Notify Party Name | GEODIS USA INC. 5101 S. BROAD |
|---|---|
| Address Line 1 | STREET PHILADELPHIA, PA 19112, U. |
| Address Line 2 | S.A. ATTN:JOHN MASON E-MAIL:JOHN. |
| Address Line 3 | MASON GEODIS.COM |
| Container Number | DRYU4220747 |
|---|---|
| Seal Number 1 | J0328469 |
| Seal Number 1 | J0328469 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4200 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | 24 INCH HIGH 4-PANEL PLASTIC PET PLAYPEN WITH DOOR PO NO:XXXXXXXXXX, SC XXXXXXX ALSO NOTIFY:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX COM |
| Marks and Numbers 1 | SAME AS INVOICE N/A |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 1,302 | 2026-05-08 |
| Los Angeles, California | 1,146 | 2026-05-13 |
| Newark, New Jersey | 889 | 2026-05-22 |
| Tacoma, Washington | 381 | 2026-04-29 |
| Seattle, Washington | 353 | 2026-05-19 |
| Savannah, Georgia | 324 | 2025-11-01 |
| Oakland, California | 140 | 2026-05-11 |
| New York, New York | 90 | 2026-02-27 |
| Baltimore, Maryland | 74 | 2025-01-20 |
| Norfolk, Virginia | 65 | 2026-05-08 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Shanghai China (Mainland) | 3,243 | 2026-05-22 |
| Yangshan China (Mainland) | 818 | 2026-05-08 |
| Ningbo China (Mainland) | 664 | 2026-05-11 |
| Pusan South Korea | 98 | 2026-01-15 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 23 | 2021-11-19 |
| Taicang China (Mainland) | 16 | 2022-04-08 |
| Colon Panama | 10 | 2023-10-31 |
| Xiamen China (Mainland) | 10 | 2022-08-13 |
| Qingdao China (Mainland) | 10 | 2022-05-06 |
| Yantian China (Mainland) | 7 | 2025-01-21 |
Below are the top 10 company names and addresses for Hangzhou Tianyuan Pet Products Comp that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS COMP | NO.10-1,XING LING ROAD,XINGQIAO TO HANGZHOU ZJ 310000 CHINA 28887582 | 2026-05-08 | 285 |
| HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS COMP | NO.10-1,XING LING ROAD, XINGQIAO HANGZHOU ZJ CHINA 28887578 | 2026-04-06 | 238 |
| HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS CO., LTD | 2025-06-24 | 209 | |
| HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS CO | 2026-05-19 | 151 | |
| HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS CO.,LTD. | 2024-04-03 | 146 | |
| HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS COMP | 2021-12-28 | 144 | |
| HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS LTD | 2019-01-05 | 132 | |
| HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS CO LTD | 2022-07-26 | 128 | |
| HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS CO | 2026-01-16 | 114 | |
| HANGZHOU TIANYUAN PET PRODUCTS | 2017-04-21 | 82 |
Below are the top 10 phone numbers on file for Hangzhou Tianyuan Pet Products Comp.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-19 | 16 | |
| 2026-03-04 | 10 | |
| 2025-12-09 | 1 | |
| 2025-10-10 | 1 | |
| 2025-02-01 | 4 | |
| 2024-12-11 | 1 | |
| 2024-12-11 | 1 | |
| 2024-08-08 | 2 | |
| 2023-11-16 | 1 | |
| 2022-03-15 | 7 |
Below are the top 4 email addresses on file for Hangzhou Tianyuan Pet Products Comp.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-03-04 | 1 | |
| 2026-01-05 | 18 | |
| 2024-08-08 | 1 | |
| 2021-10-23 | 62 |