There are a total of 109 bills of lading on file for Hengrun Improt Inc between November 11th, 2025 and May 18th, 2026.
Of those 109 bills of lading, 12 were within the past 30 days and 42 were within the past 90 days.
| Total Records | 109 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 106 |
| Notify Party Records | 95 |
| First Shipment on File | Nov 11th, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 18th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 12 |
| Records in Last 90 Days | 42 |
| Records in the Past Year | 109 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for HENGRUN IMPROT INC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Hengrun Improt Inc, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Hengrun Improt Inc in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| NINGBO WANGLONG TECH CO.,LTD | May 2026 | 940 | 29 |
| NINGBO LIGE FOREIGN TRADE | May 2026 | 17 | 17 |
| ZHEJIANG YOYI IMPORT&EXPORT CO.,LTD | May 2026 | 753 | 15 |
| YIWU CITY SUYAN TRADING COMPANY | Mar 2026 | 99 | 12 |
| YIWU CITY SUYI TRADE MERCHANT | May 2026 | 160 | 4 |
| YIWU YULI IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 181 | 3 |
| YIWU CITY BINGSI TRADING HOUSE | Apr 2026 | 176 | 3 |
| YIWU BATONG TRADING COMPANY | May 2026 | 113 | 3 |
| SUN PLAST | May 2026 | 2,770 | 3 |
| MS PLASTICS CORP | May 2026 | 1,388 | 3 |
| YIWU LONGZAO IMPORT AND EXPORT | Apr 2026 | 95 | 2 |
| NUTRIVITA FORTE LTD. | May 2026 | 464 | 2 |
| NINGBO ATOZ CREATE INTERNATIONAL TR | May 2026 | 672 | 2 |
| E Z PACK | May 2026 | 43 | 2 |
| ZHEJIANG AIJIU TECHNOLOGY CO.,LTD | May 2026 | 162 | 1 |
| YIWU LONGZAO IMPORT AND EXPORT CO | May 2026 | 78 | 1 |
| YIWU FENGZHEN IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 165 | 1 |
| YIWU BAMIN E-COMMERCE SHOP | May 2026 | 189 | 1 |
| YIWU AN SONG IMPORT AND EXPORT | Apr 2026 | 209 | 1 |
| YIWU AISI TRADE CO., LTD | May 2026 | 254 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Hengrun Improt Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| HENGLIN LLC | Apr 2026 | 545 | 1 |
| HENGLITAI COMPANY LTD | Mar 2025 | 358 | 0 |
| HENGLITONG TRADING LIMITED | May 2026 | 77 | 52 |
| HENGLONG INTERNATIONAL LOGISTICS LI | May 2026 | 153 | 66 |
| HENGLONG USA CORPORATION | May 2026 | 2,047 | 129 |
| HENGLU INTERNATIONAL COMPANY LTD | May 2026 | 282 | 8 |
| HENGNAN INTERNATIONAL TRADING(CAMBO | Jun 2025 | 299 | 0 |
| HENGONG PRECISION EQUIPMENT CO., LTD | Apr 2026 | 184 | 2 |
| HENGREN INTL TRADING SHANGHAI LTD | May 2026 | 2,510 | 6 |
| HENGRONG (XIAMEN) PLASTIC PRODUCTS CO., LTD | May 2026 | 264 | 10 |
| HENGSEN INTERNATIONAL LIMITED | Feb 2024 | 128 | 0 |
| HENGSHI EGYPT FIBERGLASS FABRICS S.A. | May 2026 | 3,763 | 83 |
| HENGSHI USA LTD | May 2026 | 4,072 | 106 |
| HENGSHUI DAHAN TEXTILES CO.,LTD | Apr 2026 | 259 | 3 |
| HENGSHUI DONGCHEN MINING MACHINERY MANUFACTURING CO LTD | Mar 2026 | 761 | 3 |
| HENGSHUI JINGHUA CHEMICAL CO.,LTD. | May 2026 | 518 | 5 |
| HENGSHUI SHENZHOU CITY NONTENG E-CO | Mar 2026 | 355 | 66 |
| HENGSHUI TIANJIAN MEDICAL SUPPLIES | Aug 2025 | 256 | 0 |
| HENGSHUI YIQINGSHU HOSIERY CO., LTD | Apr 2026 | 201 | 3 |
| HENGSHUO VIETNAM TECHNOLOGY COMPANY | May 2026 | 68 | 12 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-19 | HLCUBO12603AXIY8 | PGSMNSPNYK021331 | 6113 | House Bill | PGSM | 9343728 | BREMEN EXPRESS | 2026-05-18 | NEWARK, NEW JERSEY | JAWAHARLAL NEHRU INDIA | 7,050 PKG | 24,219 K | House to House | SUN PLAST | MS PLASTICS CORP | HENGRUN IMPROT INC. | HTS CODE 39232100 POLYETHYLENE BAGS (ARTICLE MADE OF HDPE) |
| 2026-05-14 | WHLC031G520709 | GFSHNGB60307579 | E009 | House Bill | GFSH | 9941142 | WAN HAI A13 | 2026-05-13 | NEWARK, NEW JERSEY | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 6,312 CTN | 18,652 K | NINGBO LIGE FOREIGN TRADE | HENGRUN IMPROT INC | HENGRUN IMPROT INC | DISPOSABLE LUNCH BOX | |
| 2026-05-13 | OOLU2324627770 | PGSMNSPNYK021874 | 0INMB | House Bill | PGSM | 9718117 | CMA CGM GANGES | 2026-05-12 | NEW YORK, NEW YORK | JAWAHARLAL NEHRU INDIA | 6,275 PKG | 24,408 K | House to House | SUN PLAST | MS PLASTICS CORP | HENGRUN IMPROT INC. | HS CODE 39232100, 39201019 POLYETHYLENE BAG S (ARTICLE MADE OF LLDPE) PLASTIC FILM (ATRIC LE MADE OF LLDPE) |
| 2026-05-11 | EGLV143652858742 | NUOHLYCW26237194 | 1215E | House Bill | NUOH | 9595450 | EVER LASTING | 2026-05-09 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 3,002 CTN | 11,763 KG | Container Yard | YIWU AISI TRADE | HENGRUN IMPROT INC | HENGRUN IMPROT INC | DISPOSABLE LUNCH BOX |
| Run Date | 2026-05-19 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-30 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-17 |
| Trade Update Date | 2026-04-07 |
| Master BOL # | ZIMUNGB20882395 |
|---|---|
| House BOL # | GFSHNGB60406156 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | GFSH |
| Voyage # | GE614 |
| IMO # | |
| Vessel Name | MANZANILLO BRIDGE |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | NINGBO |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 19027 K |
| Weight in KG | 19,027 KG |
| Quantity | 6022 CTN |
| Volume | |
| Record Status | Amended Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TCNU2501748 |
| Commodity Description |
DISPOSABLE LUNCH BOX |
| Shipper Name | NINGBO LIGE FOREIGN TRADE CO., LTD. |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 1303-2, NO. 39, LANE 577, TIAN |
| Address Line 2 | TONG SOUTH ROAD, SHOUNAN STREET, YI |
| Address Line 3 | NZHOU DISTRICT, NINGBO, ZHEJIANG, C |
| Address Line 4 | HINA |
| Consignee Name | HENGRUN IMPROT INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1155 KELLY JOHNSON BLVD STE 112COLO |
| Address Line 2 | RADO SPRINGS, CO 80920 OP2@ZBRD-LOG |
| Address Line 3 | ISTICS.COM |
| Notify Party Name | HENGRUN IMPROT INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 1155 KELLY JOHNSON BLVD STE 112COLO |
| Address Line 2 | RADO SPRINGS, CO 80920 OP2@ZBRD-LOG |
| Address Line 3 | ISTICS.COM |
| Container Number | TCNU2501748 |
|---|---|
| Seal Number 1 | A4250616540 |
| Seal Number 1 | A4250616540 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | DISPOSABLE LUNCH BOX |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 42 | 2026-05-11 |
| Newark, New Jersey | 23 | 2026-05-19 |
| Long Beach, California | 20 | 2026-05-05 |
| New York, New York | 10 | 2026-05-13 |
| Savannah, Georgia | 6 | 2026-05-11 |
| Tampa, Florida | 2 | 2026-04-20 |
| Oakland, California | 2 | 2026-02-11 |
| New Orleans, Louisiana | 1 | 2026-03-05 |
| Houston, Texas | 1 | 2026-03-04 |
| Tacoma, Washington | 1 | 2026-02-12 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 82 | 2026-05-19 |
| Shanghai China (Mainland) | 8 | 2026-03-31 |
| Pusan South Korea | 5 | 2026-03-02 |
| Qingdao China (Mainland) | 4 | 2026-03-17 |
| Jawaharlal Nehru India | 3 | 2026-05-19 |
| Xingang China (Mainland) | 3 | 2026-04-01 |
| All Ports in Cambodia | 2 | 2026-05-11 |
| Yantian China (Mainland) | 1 | 2026-03-17 |
| Yangshan China (Mainland) | 1 | 2026-01-17 |
Below are the top 10 company names and addresses for Hengrun Improt Inc that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| HENGRUN IMPROT INC | 1155 KELLY JOHNSON BLVD STE 111 COL ORADO SPRINGS CO 80920 | 2026-04-01 | 29 |
| HENGRUN IMPROT INC | 1155 KELLY JOHNSON BLVD STE 112COLO RADO SPRINGS, CO 80920 OP2@ZBRD-LOG ISTICS.COM | 2026-05-19 | 13 |
| HENGRUN IMPROT INC | 2026-03-06 | 5 | |
| HENGRUN IMPROT INC | 2026-03-31 | 4 | |
| HENGRUN IMPROT INC | 2026-04-20 | 3 | |
| HENGRUN IMPROT INC | 2026-02-07 | 3 | |
| HENGRUN IMPROT INC | 2026-04-17 | 3 | |
| HENGRUN IMPROT INC | 2026-03-05 | 2 | |
| HENGRUN IMPROT INC | 2026-05-11 | 2 | |
| HENGRUN IMPROT INC | 2026-05-11 | 2 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||