There are a total of 1,019 bills of lading on file for HK Cloudbliss Trade C between August 21st, 2024 and May 22nd, 2026.
Of those 1,019 bills of lading, 189 were within the past 30 days and 408 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,019 |
|---|---|
| Shipper Records | 2 |
| Consignee Records | 1,019 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Aug 21st, 2024 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 189 |
| Records in Last 90 Days | 408 |
| Records in the Past Year | 863 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for HK CLOUDBLISS TRADE C.
Below is a Sankey Diagram of the top 5 companies associated with HK Cloudbliss Trade C, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 5 companies associated with HK Cloudbliss Trade C in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| FUZHOU XINGDALI TRADING | May 2026 | 525 | 285 |
| FUZHOU MARS ELECTRONICS TECHNOLOGY | May 2026 | 636 | 247 |
| ZHEJIANG WUYI NATURAL HOME DECO CO. | May 2026 | 2,318 | 174 |
| FUZHOU GUANYOU TRADING | May 2026 | 403 | 110 |
| ZHANGJIAGANG MENGKANG LIFE TECHNOLO | May 2026 | 676 | 6 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to HK Cloudbliss Trade C.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| HK BAOTONG INTERNATIONAL TRADING LI | May 2026 | 167 | 6 |
| HK BEACON INTL DEVELOPMENT LIMITED | May 2026 | 1,253 | 207 |
| HK BEAUTY SEA TRADE CO., LIMITED | Mar 2025 | 863 | 0 |
| HK BESTLINE ELECTRONIC LIMITED | Apr 2024 | 211 | 0 |
| HK BROAD TECHNOLOGY CO LIMITED | Apr 2026 | 102 | 3 |
| HK BURLTEX MANUFACTORY CO.,LTD | May 2026 | 95 | 10 |
| HK BUSINESS LLC | May 2026 | 128 | 4 |
| HK CENTRE CROWN TECHNOLOGY CO LTD | Aug 2024 | 597 | 0 |
| HK CHAOXI E-COMMERCE CO., LIMITED | Sep 2024 | 227 | 0 |
| HK CHUANGWEI TRADING LIMITED | Mar 2026 | 184 | 15 |
| HK D Y GLOBAL LIMITED | Jul 2022 | 114 | 0 |
| HK DENISLYN INTERNATIONAL | Mar 2026 | 436 | 28 |
| HK DING WANG CO LIMITED | May 2026 | 296 | 26 |
| HK DIRECT TRADE CO., LIMITED | Jun 2025 | 373 | 0 |
| HK DONGDAN INTERNATIONAL LIMITED | May 2026 | 205 | 35 |
| HK E&C INC | Mar 2026 | 65 | 1 |
| HK EADEN TRADE LIMITED | Mar 2026 | 88 | 8 |
| HK ENTERPRISES CC | May 2026 | 117 | 4 |
| HK ENTHUSION INTERNATIONAL TRADE CO | Dec 2025 | 103 | 0 |
| HK EVER HOPE TRADING CO.,LIMITED | Mar 2024 | 307 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-29 | HLCUSHA260416311 | AMZDCN26PSWNEMPZ | 616E | House Bill | AMZD | MAERSK TAURUS | 2026-05-28 | SAVANNAH, GEORGIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 437 CTN | 7,409 KG | House to House | FUZHOU XINGDALI TRADING | HK CLOUDBLISS TRADE C | XXXXXXX MAT | ||
| 2026-05-29 | HLCUSHA260416344 | AMZDCN264LUEQVVF | 616E | House Bill | AMZD | MAERSK TAURUS | 2026-05-28 | SAVANNAH, GEORGIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 46 CTN | 914 KG | House to House | FUZHOU XINGDALI TRADING | HK CLOUDBLISS TRADE C | RUG MAT | ||
| 2026-05-29 | HLCUNG12602RIRP5 | AMZDCN26KHYMZMXT | 616E | House Bill | AMZD | MAERSK TAURUS | 2026-05-28 | SAVANNAH, GEORGIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 19 CTN | 315 KG | FUZHOU MARS ELECTRONICS TECHNOLOGY | HK CLOUDBLISS TRADE C | STORAGE BAGS | |||
| 2026-05-29 | HLCUNG12602RIRM2 | AMZDCN26RNQQZI5Q | 616E | House Bill | AMZD | MAERSK TAURUS | 2026-05-28 | SAVANNAH, GEORGIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 97 CTN | 743 KG | FUZHOU XINGDALI TRADING | HK CLOUDBLISS TRADE C | MAT | |||
| Run Date | 2026-05-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-28 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-28 |
| Trade Update Date | 2026-04-30 |
| Master BOL # | CMDUCHN3320198 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN26NPRY3FCC |
| Manifest Number | 561800 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 0DBOB |
| IMO # | |
| Vessel Name | PRESIDENT BUSH |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | CNSHA |
| Foreign Port of Lading | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) (57035) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 2571 KG |
| Weight in KG | 2,571 KG |
| Quantity | 388 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CMAU6852652 |
| Commodity Description |
XXXXXXX MAT |
| Shipper Name | FUZHOU XINGDALI TRADING CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | UNIT 8001-3 PLANT #5, JINDA ROAD 13 |
| Address Line 2 | 0, JIANXIN TOWN, CANGSHAN DISTRICT, |
| City | FUZHOU |
| State Province | FU |
| Zip Code | 350007 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | HK CLOUDBLISS TRADE CO., LIMITED C/ |
|---|---|
| Address Line 1 | O FBA 5990 N CAJON BLVD |
| City | SAN BERNARDINO |
| State Province | CA |
| Zip Code | 92407 |
| Country Code | US |
| Container Number | CMAU6852652 |
|---|---|
| Seal Number 1 | J0365265 |
| Seal Number 1 | J0365265 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | XXXXXXX MAT |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 402 | 2026-05-20 |
| Newark, New Jersey | 252 | 2026-05-23 |
| Long Beach, California | 102 | 2026-05-16 |
| Norfolk, Virginia | 73 | 2026-03-10 |
| Savannah, Georgia | 71 | 2026-05-23 |
| Tacoma, Washington | 51 | 2026-05-18 |
| Oakland, California | 50 | 2026-01-31 |
| Seattle, Washington | 14 | 2026-03-03 |
| Memphis, Tennessee | 3 | 2026-05-20 |
| New York, New York | 1 | 2026-03-07 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 688 | 2026-05-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 243 | 2026-05-23 |
| Qingdao China (Mainland) | 41 | 2026-05-21 |
| Pusan South Korea | 20 | 2026-05-23 |
| Yantian China (Mainland) | 18 | 2026-05-04 |
| Xiamen China (Mainland) | 7 | 2025-12-03 |
| Lazaro Cardenas Mexico | 1 | 2026-05-23 |
| All Other Malaysia Ports | 1 | 2025-12-08 |
Below are the top 10 company names and addresses for HK Cloudbliss Trade C that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| HK CLOUDBLISS TRADE C | O FBA1568 N LINDEN AVE RIALTO CA 92376 US | 2026-05-20 | 144 |
| HK CLOUDBLISS TRADE C | O FBA401 INDEPENDENCE ROAD FLORENCE NJ 08518 US | 2026-05-23 | 123 |
| HK CLOUDBLISS TRADE C | 2026-04-02 | 96 | |
| HK CLOUDBLISS TRADE C | 2026-03-30 | 95 | |
| HK CLOUDBLISS TRADE C | 2026-05-16 | 89 | |
| HK CLOUDBLISS TRADE C | 2026-05-19 | 53 | |
| HK CLOUDBLISS TRADE C | 2026-05-19 | 51 | |
| HK CLOUDBLISS TRADE C | 2026-05-20 | 42 | |
| HK CLOUDBLISS TRADE C | 2026-05-23 | 33 | |
| HK CLOUDBLISS TRADE C | 2026-05-23 | 17 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||