There are a total of 117 bills of lading on file for HK Good-Do Industry Limited between February 21st, 2016 and May 6th, 2026.
Of those 117 bills of lading, 1 were within the past 30 days and 5 were within the past 90 days.
| Total Records | 117 |
|---|---|
| Shipper Records | 117 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Feb 21st, 2016 |
| Most Recent Shipment on File | May 6th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 1 |
| Records in Last 90 Days | 5 |
| Records in the Past Year | 12 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for HK GOOD-DO INDUSTRY LIMITED.
Below is a Sankey Diagram of the top 1 companies associated with HK Good-Do Industry Limited, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 1 companies associated with HK Good-Do Industry Limited in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| BLUEOCO, LLC | May 2026 | 1,872 | 48 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to HK Good-Do Industry Limited.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| HK EVER HOPE TRADING CO.,LIMITED | Mar 2024 | 307 | 0 |
| HK EVERGREEN TREE TRADE LIMITED | Feb 2026 | 244 | 0 |
| HK EXCEL&BUTTERFLY INTERNATIONAL TR | Apr 2025 | 425 | 0 |
| HK FEI HONG INDUSTRIAL COMPANY LTD | May 2026 | 357 | 5 |
| HK FENTE INTL GROUP HOLDING LIMITED | Apr 2026 | 124 | 8 |
| HK FORCE FASHION INDUSTRIAL CO.,LIMITED | Sep 2022 | 184 | 0 |
| HK FORMORE OUTDOOR LIMITED | May 2026 | 888 | 208 |
| HK GELITE INTELLIGENT TECHNOLOGY LI MITEDC O GOLDEN STATE FC LLC | Jun 2022 | 153 | 0 |
| HK GLOBAL TRADING LTD | May 2026 | 152 | 3 |
| HK GONGDU CULTURAL COMMUNICATION CO | Apr 2026 | 298 | 42 |
| HK GRAND CANYON COMPANY LTD. | May 2026 | 456 | 44 |
| HK GRAND ENTERPRISE CO.,LTD | Apr 2026 | 111 | 2 |
| HK GRESOURCE INTELLIGENT TECHNOLOGY LIMITED | Jun 2025 | 1,738 | 0 |
| HK HC INTERNATIONAL TRADING LIMITED | Apr 2026 | 2,367 | 1 |
| HK HECHANG INTERNATIONAL TRADE LIMI | Oct 2024 | 159 | 0 |
| HK HESIN INTERNATIONAL BUSINESS CO. | May 2025 | 218 | 0 |
| HK HEYU RUBBER TRADING LIMITED | May 2026 | 363 | 4 |
| HK HLC WAREHOUSES LIMITED | May 2026 | 692 | 71 |
| HK HLI TRADE LIMITED | May 2026 | 193 | 54 |
| HK HOLBEIN INC | May 2026 | 161 | 3 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-30 | ONEYXMNG20123400 | BOPTCNXMS1012882 | E005 | House Bill | BOPT | 9968542 | WAN HAI A19 | 2026-03-29 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 956 CTN | 4,380 KG | Container Yard | HK GOOD-DO INDUSTRY LIMITED | BLUEOCO, LLC | BDP INTERNAITONAL INC. | BACKPACK BAG |
| 2026-03-30 | ONEYXMNG20119900 | BOPTCNXMS1012880 | E005 | House Bill | BOPT | 9968542 | WAN HAI A19 | 2026-03-29 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 674 CTN | 4,391 KG | Container Yard | HK GOOD-DO INDUSTRY LIMITED | BLUEOCO, LLC | BDP INTERNAITONAL INC. | BACKPACK BAG |
| 2026-03-05 | ONEYXMNG02110700 | BOPTCNXMS1009279 | E014 | House Bill | BOPT | 9935117 | WAN HAI A05 | 2026-03-04 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 301 CTN | 3,113 KG | Container Yard | HK GOOD-DO INDUSTRY LIMITED | BLUEOCO, LLC | BDP INTERNAITONAL INC. | BEACH BLANKET TRUNK ORGANIZER |
| 2025-12-31 | COSU6436981930 | BOPTCNXMS1002381 | 074E | House Bill | BOPT | 9645918 | CSCL EAST CHINA SEA | 2025-12-30 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 363 CTN | 3,915 KG | HK GOOD-DO INDUSTRY LIMITED | BLUEOCO, LLC | BDP INTERNAITONAL INC. | BEACH BLANKETUTILITY TOTE | |
| Run Date | 2026-04-11 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-09 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-09 |
| Trade Update Date | 2026-03-19 |
| Master BOL # | CMDUXIA1819644 |
|---|---|
| House BOL # | BOPTCNXMS1014056 |
| Manifest Number | 540559 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | BOPT |
| Voyage # | 0YTGP |
| IMO # | |
| Vessel Name | CSCL BOHAI SEA |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | XIAMEN |
| Foreign Port of Lading | XIAMEN CHINA (MAINLAND) (57069) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 1292 KG |
| Weight in KG | 1,292 KG |
| Quantity | 100 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TLLU1045428 |
| Commodity Description |
BEACH TOTE |
| Shipper Name | HK GOOD-DO INDUSTRY LIMITED |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 503, NO.619, SISHUI ROAD, HULI |
| Address Line 2 | DISTRICT |
| City | XIAMEN, |
| State Province | FU |
| Zip Code | 361000 |
| Country Code | CN |
| Contact Name | SHIRLEY |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 05922281526 |
| Consignee Name | BLUEOCO, LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 2950 PRAIRIE STREET SW #1000 |
| City | GRANDVILLE |
| State Province | MI |
| Zip Code | 49418 |
| Country Code | US |
| Contact Name | JOHN |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 81477222170 |
| Notify Party Name | BDP INTERNAITONAL INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 801 HANOVER DR SUITE 500 |
| City | GRAPEVINE |
| State Province | TX |
| Zip Code | 76051 |
| Country Code | US |
| Contact Name | JOHN |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 81477222170 |
| Container Number | TLLU1045428 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M8648204 |
| Seal Number 1 | M8648204 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45R1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | BEACH TOTE |
| Marks and Numbers 1 | GECKOBRANDS LLC2950 PRARIEST.SW #1000GRANDVILLE MI49418PO:DESC:UPC:STYLE:COLOR:UNITS: |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 66 | 2026-05-07 |
| Long Beach, California | 21 | 2026-04-11 |
| Tacoma, Washington | 10 | 2024-07-17 |
| Seattle, Washington | 10 | 2024-04-29 |
| Newark, New Jersey | 9 | 2024-12-04 |
| Norfolk, Virginia | 1 | 2023-11-17 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 114 | 2026-05-07 |
| Ningbo China (Mainland) | 1 | 2025-12-27 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 1 | 2025-01-13 |
| Hong Kong Hong Kong | 1 | 2020-02-13 |
Below are the top 3 company names and addresses for HK Good-Do Industry Limited that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| HK GOOD-DO INDUSTRY LIMITED | ROOM 503, NO.619, SISHUI ROAD, HULI DISTRICT XIAMEN, 361000 CN 05922281526 | 2026-05-07 | 24 |
| HK GOOD-DO INDUSTRY LIMITED | ROOM 503, NO.619, SISHUI ROAD, HULI DISTRICT,XIAMEN, FUJIAN, CHINA XIAMEN CN | 2024-12-10 | 92 |
| HK GOOD DO INDUSTRY LIMITED | 2018-11-13 | 1 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||