There are a total of 72 bills of lading on file for Jouma Pack Rabat between February 16th, 2022 and May 9th, 2026.
Of those 72 bills of lading, 11 were within the past 30 days and 37 were within the past 90 days.
| Total Records | 72 |
|---|---|
| Shipper Records | 72 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Feb 16th, 2022 |
| Most Recent Shipment on File | May 9th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 11 |
| Records in Last 90 Days | 37 |
| Records in the Past Year | 52 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for JOUMA PACK RABAT.
Below is a Sankey Diagram of the top 6 companies associated with Jouma Pack Rabat, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 6 companies associated with Jouma Pack Rabat in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| NANAK PRODUCE & MARKETING, INC. | May 2026 | 2,637 | 29 |
| LGS SPECIALTY SALES, LTD. | May 2026 | 26,890 | 18 |
| WILLIAM H. KOPKE JR. INC | May 2026 | 49,908 | 15 |
| IMEX AGRO INC | Jul 2025 | 4,435 | 8 |
| ESU FARM LLC | May 2026 | 6,017 | 1 |
| CENTURY FARMS INTERNATIONAL INC | Apr 2026 | 1,601 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Jouma Pack Rabat.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| JOTUN BOYA SAN VE TIC AS | May 2026 | 118 | 3 |
| JOTUN BOYA SANAYI VE TICARET A.S | May 2026 | 1,071 | 11 |
| JOTUN PAINTS (EUROPE) LTD | May 2026 | 385 | 14 |
| JOTUN PAINTS INC. | May 2026 | 1,983 | 52 |
| JOU CO.,LTD. | May 2026 | 181 | 2 |
| JOU YOUNG INDUSTRIAL CO., LTD | Apr 2026 | 322 | 3 |
| JOUER COSMETICS LLC | Apr 2026 | 267 | 2 |
| JOULES LTD | Sep 2022 | 868 | 0 |
| JOULES USA INC. | Oct 2022 | 2,658 | 0 |
| JOUMA PACK | Mar 2026 | 105 | 4 |
| JOUNG SHIN ELECTRIC CORP | May 2026 | 243 | 7 |
| JOURNE BRANDS, INC. | May 2026 | 1,334 | 121 |
| JOURNEY FREIGHT | May 2026 | 152 | 7 |
| JOURNEY FREIGHT CORPORTATION | May 2026 | 281 | 19 |
| JOURNEY FREIGHT INTERNATIONAL | May 2026 | 1,329 | 36 |
| JOUY&CO SWEETS B.V. | Nov 2024 | 157 | 0 |
| JOVAL FAMILY WINES PTY LTD | Apr 2026 | 173 | 5 |
| JOVAL WINES PTY LTD | May 2026 | 229 | 23 |
| JOVANOVICH SUPPLY CO. | May 2026 | 257 | 9 |
| JOVANTRIX QUALMEX INC | Dec 2025 | 88 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-11 | MEDUAG327136 | 613A | Regular Bill | MEDU | 9285990 | AMERICA | 2026-05-09 | PHILADELPHIA, PENNSYLVANIA | BARCELONA SPAIN | 1,982 BOX | 26,335 K | House to House | JOUMA PACK RABAT | NANAK PRODUCE & MARKETING, INC. | J & K FRESH EAST | FRESH MANDARINS ORTANIQUE 21 PLTS FREIGHT PRE PAID CY/CY | |
| 2026-05-11 | MEDUAG327151 | 613A | Regular Bill | MEDU | 9285990 | AMERICA | 2026-05-09 | PHILADELPHIA, PENNSYLVANIA | BARCELONA SPAIN | 2,029 BOX | 26,374 K | House to House | JOUMA PACK RABAT | NANAK PRODUCE & MARKETING, INC. | J & K FRESH EAST | FRESH MANDARINS ORTANIQUE 21 PLTS FREIGHT PRE PAID CY/CY | |
| 2026-05-11 | MEDUAG327169 | 613A | Regular Bill | MEDU | 9285990 | AMERICA | 2026-05-09 | PHILADELPHIA, PENNSYLVANIA | BARCELONA SPAIN | 2,264 BOX | 26,536 K | House to House | JOUMA PACK RABAT | NANAK PRODUCE & MARKETING, INC. | J & K FRESH EAST | FRESH MANDARINS ORTANIQUET 21 PLTS FREIGHT PR EPAID CY/CY | |
| 2026-05-11 | MEDUAG327128 | 613A | Regular Bill | MEDU | 9285990 | AMERICA | 2026-05-09 | PHILADELPHIA, PENNSYLVANIA | BARCELONA SPAIN | 2,029 BOX | 26,399 K | House to House | JOUMA PACK RABAT | NANAK PRODUCE & MARKETING, INC. | J & K FRESH EAST | FRESH MANDARINS ORTANIQUE 21 PLTS FREIGHT PRE PAID CY/CY | |
| Run Date | 2026-05-11 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-06 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-09 |
| Trade Update Date | 2026-04-17 |
| Master BOL # | MEDUAG327144 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | MEDU |
| Voyage # | 613A |
| IMO # | 9285990 |
| Vessel Name | AMERICA |
| Vessel Country | CY |
| Place of Receipt | AGADIR |
| Foreign Port of Lading | BARCELONA SPAIN (47061) |
| Port of Unlading | PHILADELPHIA, PENNSYLVANIA (1101) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 26341 K |
| Weight in KG | 26,341 KG |
| Quantity | 1982 BOX |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
GESU9594000 |
| Commodity Description |
FRESH MANDARINS ORTANIQUE 21 PLTS FREIGHT PRE PAID CY/CY |
| Shipper Name | JOUMA PACK |
|---|---|
| Address Line 1 | RABAT 37 LOT VITA AVENUE HASSAN II |
| Address Line 2 | RABAT 10000 MOROCCO |
| Consignee Name | NANAK PRODUCE & MARKETING, INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 700 BARNSBORO RD. MULLICA HILL |
| Address Line 2 | MULLICA HILL NJ 08062 UNITED STATES |
| Notify Party Name | J & K FRESH EAST |
|---|---|
| Address Line 1 | 399 MARKET STREET, SUITE 220 |
| Address Line 2 | PHILADELPHIA PA 19106 UNITED STATES |
| Container Number | GESU9594000 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EU30909635 |
| Seal Number 1 | EU30909635 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45R1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | FRESH MANDARINS ORTANIQUE 21 PLTS FREIGHT PRE PAID CY/CY |
| Marks and Numbers 1 | NO MARKS NO MARKS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Philadelphia, Pennsylvania | 72 | 2026-05-11 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Malaga Spain | 28 | 2026-03-06 |
| Anvers Belgium | 12 | 2022-03-22 |
| Barcelona Spain | 11 | 2026-05-11 |
| Sines Portugal | 11 | 2026-02-17 |
| Valencia Spain | 10 | 2026-04-15 |
Below are the top 1 company names and addresses for Jouma Pack Rabat that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| JOUMA PACK RABAT | 37 LOT VITA AVENUE HASSAN II RABAT 10000 MOROCCO | 2026-05-11 | 72 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||