There are a total of 5,244 bills of lading on file for Longnan Huaxiang Plastic Products C between June 11th, 2013 and May 22nd, 2026.
Of those 5,244 bills of lading, 46 were within the past 30 days and 119 were within the past 90 days.
| Total Records | 5,244 |
|---|---|
| Shipper Records | 5,246 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jun 11th, 2013 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 46 |
| Records in Last 90 Days | 119 |
| Records in the Past Year | 568 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS C.
Below is a Sankey Diagram of the top 3 companies associated with Longnan Huaxiang Plastic Products C, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 3 companies associated with Longnan Huaxiang Plastic Products C in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| IKEA SUPPLY AG | May 2026 | 1,071,540 | 3,364 |
| SARTON PUERTO RICO LLC | May 2026 | 7,261 | 131 |
| SUPPLY AG | Apr 2026 | 778 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Longnan Huaxiang Plastic Products C.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| LONGLI INDUSTRY (LONGKOU) CO.,LTD. | Oct 2025 | 244 | 0 |
| LONGLIFE LIGHTING ENTERPRISE LTD | Apr 2026 | 462 | 6 |
| LONGLIFE MACHINERY CO.,LTD | Nov 2022 | 230 | 0 |
| LONGLONGWAY TRADING INC | May 2026 | 69 | 28 |
| LONGM LOGISTICS,INC | May 2026 | 7,406 | 644 |
| LONGMAI INFORMATION TECHNOLOGY CO., LTD | Nov 2022 | 106 | 0 |
| LONGMARCH INTERNATIONAL | Mar 2026 | 379 | 1 |
| LONGMAX INDUSTRIES LIMITED | May 2026 | 856 | 18 |
| LONGNAN GREAT WALL FRUIT JUICE & BEVERAGE CO.,LTD. | May 2026 | 1,026 | 65 |
| LONGNAN HONG SHENG FASHION CO.,LTD. | Nov 2021 | 109 | 0 |
| LONGNAN YASHILI INTELLIGENT FURNITU | Sep 2025 | 247 | 0 |
| LONGO AVIATION INC | May 2025 | 4,178 | 0 |
| LONGO CUSTOMS SERVICE | Feb 2026 | 22,063 | 0 |
| LONGO INTERNATIONAL TRADING CO LIMI | Aug 2025 | 190 | 0 |
| LONGO SHIPPING INC | May 2026 | 1,004 | 103 |
| LONGOAL TECH, LLC | May 2026 | 310 | 2 |
| LONGPEAN | Oct 2024 | 278 | 0 |
| LONGPHA TRADING INC | May 2026 | 402 | 38 |
| LONGQIAN TRADING CO.,LTD | Dec 2024 | 111 | 0 |
| LONGQUAN DONGHONG IMP.&EXP CO.,LTD. | Mar 2022 | 399 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-28 | HDMUHKGM57936105 | 0024E | Regular Bill | HDMU | 9878515 | YM TOPMOST | 2026-05-27 | TACOMA, WASHINGTON | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 864 PCS | 165 KG | Pier to Pier | LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS C | IKEA SUPPLY AG | IKEA PURCHASING SERVICES (US) INC. | FEJKA N ARTIFI PTTD PLANT 9 ORCHID WHITE SHIPPER LOAD AND COUNT | |
| 2026-05-27 | EGLV147600625838 | 0P50W | In-bond Automated | EGLV | 9410765 | CMA CGM CASSIOPEIA | 2026-05-24 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NANSHA CHINA (MAINLAND) | 8,807 PCS | 6,591 K | House to House | LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS | IKEA SUPPLY AG | IKEA PURCHASING SERVICES (US) INC. | VINTERFINT 2026 ART X-MAS TREE . 1136PCS GULDSPETT ART FLOWER 60 PAPER/GINKGO GREEN,SMATAERNA ARTIFI PTTD PLANT NET WEIGHT 52.51... | |
| 2026-05-27 | HLCUSZX2603DEWW7 | 615E | Regular Bill | HLCU | 9447861 | ROME EXPRESS | 2026-05-26 | BALTIMORE, MARYLAND | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 324 PCS | 946 K | House to House | LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS | IKEA SUPPLY AG | IKEA PURCHASING SERVICES (US) INC. | FEJKA 2026 ART PT PL/ TOTAL PIECES 324/ TOTAL PALLETS 27 | |
| 2026-05-27 | HLCUSZX2603DEVR6 | 615E | Regular Bill | HLCU | 9447861 | ROME EXPRESS | 2026-05-26 | BALTIMORE, MARYLAND | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 3,516 PCS | 2,005 K | House to House | LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS | IKEA SUPPLY AG | IKEA PURCHASING SERVICES (US) INC. | FEJKA 2026 ART PT PL/ TOTAL PIECES 3516/ TOTAL PALLETS 57 | |
| Run Date | 2026-05-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-28 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-28 |
| Trade Update Date | 2026-04-29 |
| Master BOL # | EGLV149603122035 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | EGLV |
| Voyage # | 0161E |
| IMO # | 9300453 |
| Vessel Name | EVER SUMMIT |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | YANTIAN, CHINA |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | TACOMA, WASHINGTON (3002) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 89 K |
| Weight in KG | 89 KG |
| Quantity | 144 PCS |
| Volume | 2 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
GAOU7226860 |
| Commodity Description |
FEJKA N ARTIFI PTTD 144PCS FEJKA N ARTIFI PTTD / TOTAL PIECES 144/ TOTAL PALLETS 3 NET WEIGHT 54.84KGS GROSS WEIGHT 89.04KGS MEASUREMENT 1.779CBM |
| Shipper Name | LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS |
|---|---|
| Address Line 1 | CO., LTD. |
| Address Line 2 | LONGNAN INDUSTRIAL ZONE |
| Address Line 3 | LONGNAN,GANZHOU CN36 341700 CN |
| Consignee Name | IKEA SUPPLY AG |
|---|---|
| Address Line 1 | 4604 196TH STREET EAST |
| Address Line 2 | SPANAWAY USWA 98387 US |
| Address Line 3 | CUSTOMS DEPARTMENT |
| Address Line 4 | TEL:484 803 9015 |
| Notify Party Name | IKEA PURCHASING SERVICES (US) INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 2200 RENAISSANCE BLVD, SUITE 400 |
| Address Line 2 | KING OF PRUSSIA USPA 19406 US |
| Address Line 3 | CUSTOMS DEPARTMENT |
| Address Line 4 | TEL:484 803 9015 |
| Notify Party Name | GEODIS USA, INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 5101 SOUTH BROAD STREET |
| Address Line 2 | PHILADELPHIA USPA 19112 US |
| Address Line 3 | IKEA ACCOUNT |
| Address Line 4 | TEL:215 238 8600 |
| Container Number | GAOU7226860 |
|---|---|
| Seal Number 1 | EMCUSJ3954 |
| Seal Number 1 | EMCUSJ3954 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | FEJKA N ARTIFI PTTD 144PCS FEJKA N ARTIFI PTTD / TOTAL PIECES 144/ TOTAL PALLETS 3 NET WEIGHT 54.84KGS GROSS WEIGHT 89.04KGS MEASUREMENT 1.779CBM |
| Additional Cargo 1 | HT CODE 67021020 SHIPMENT ID 012-TSO-S10000348162 CSM NO. 21801-SUP-SZ46842 @ XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX@GEODIS.COM |
| Marks and Numbers 1 | N/M N/M THE SAME THE SAME THE SAME THE SAME THE SAME THE SAME |
| Marks and Numbers 2 | THE SAME THE SAME THE SAME |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Baltimore, Maryland | 1,094 | 2026-05-19 |
| Los Angeles, California | 1,093 | 2026-05-18 |
| Tacoma, Washington | 479 | 2026-05-23 |
| Savannah, Georgia | 478 | 2026-05-12 |
| Long Beach, California | 456 | 2025-10-22 |
| Houston, Texas | 352 | 2026-05-20 |
| Seattle, Washington | 349 | 2025-08-07 |
| Newark, New Jersey | 268 | 2025-04-28 |
| Philadelphia, Pennsylvania | 221 | 2026-05-09 |
| Norfolk, Virginia | 144 | 2026-05-11 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 4,218 | 2026-05-23 |
| Pusan South Korea | 268 | 2025-06-20 |
| Shekou China (Mainland) | 154 | 2026-04-03 |
| Bremerhaven Germany | 101 | 2022-09-13 |
| Nansha China (Mainland) | 93 | 2026-04-28 |
| Cartagena Colombia | 62 | 2026-05-09 |
| Colon Panama | 56 | 2026-04-17 |
| Cristobal Panama | 49 | 2024-12-12 |
| Chiwan China (Mainland) | 42 | 2016-12-01 |
| Caucedo Dominican Republic | 38 | 2025-05-16 |
Below are the top 10 company names and addresses for Longnan Huaxiang Plastic Products C that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS C | LONGNAN INDUSTRIAL ZONE GANZHOU 36 341700 CHINA | 2025-10-22 | 1,310 |
| LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS C | LONGNAN INDUSTRIAL ZONE 341700 LONGNAN,GANZHOU CN 34170 | 2026-05-20 | 379 |
| LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS | 2024-01-05 | 611 | |
| LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS CO., LTD. | 2025-10-07 | 328 | |
| LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS | 2024-06-19 | 311 | |
| LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS | 2024-01-08 | 301 | |
| LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS | 2024-03-05 | 225 | |
| LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS | 2023-10-24 | 199 | |
| LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS CO., LTD. | 2025-07-18 | 195 | |
| LONGNAN HUAXIANG PLASTIC PRODUCTS | 2026-05-23 | 96 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Longnan Huaxiang Plastic Products C.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2021-10-11 | 1 | |
| 2020-03-09 | 15 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||