There are a total of 793 bills of lading on file for RKW Klerks Inc. between March 14th, 2015 and May 22nd, 2026.
Of those 793 bills of lading, 8 were within the past 30 days and 40 were within the past 90 days.
| Total Records | 793 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 233 |
| Notify Party Records | 793 |
| First Shipment on File | Mar 14th, 2015 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 8 |
| Records in Last 90 Days | 40 |
| Records in the Past Year | 79 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for RKW KLERKS INC..
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with RKW Klerks Inc., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with RKW Klerks Inc. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| RKW HYPLAST NV | May 2026 | 1,026 | 278 |
| ADAM SUPPLY | May 2026 | 438 | 161 |
| KSI SUPPLY INC | May 2026 | 529 | 124 |
| HYPLAST, SRL | May 2026 | 1,447 | 89 |
| RKW AGRI GMBH & CO. KG | Aug 2025 | 376 | 11 |
| JORDAN AG SUPPLY INC | May 2026 | 443 | 5 |
| FARMERS FRIEND | Apr 2026 | 70 | 5 |
| RKW SE | May 2026 | 2,302 | 4 |
| MIZE FARM & GARDEN SUPPLY INC | Feb 2026 | 16 | 3 |
| HERFURTH LOGISTICS NV | May 2026 | 812 | 2 |
| Sep 2025 | 9 | 2 | |
| Sep 2025 | 1 | 1 | |
| Sep 2023 | 4 | 1 | |
| May 2022 | 4 | 1 | |
| May 2025 | 8 | 1 | |
| ROTRA AIR OCEAN B.V. | May 2026 | 5,076 | 1 |
| RKW,LLC | Aug 2025 | 24 | 1 |
| Apr 2025 | 6 | 1 | |
| RJ AG SALES | Oct 2021 | 47 | 1 |
| PWO AG | May 2026 | 103 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to RKW Klerks Inc.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| RK WEST INC | Dec 2025 | 145 | 0 |
| RKB EUROPE S.A. | May 2026 | 166 | 12 |
| RKDS, LLC | May 2026 | 6,055 | 479 |
| RKI HONDURAS C O | Jun 2022 | 1,524 | 0 |
| RKM FIREWORKS COMPANY | May 2026 | 409 | 14 |
| RKM INTERNATIONAL | May 2026 | 1,044 | 20 |
| RKSFLUID (SHENYANG) FLOW CONTROL CO | Mar 2025 | 237 | 0 |
| RKW AGRI GMBH & CO. KG | Aug 2025 | 376 | 0 |
| RKW FINLAND OY | May 2026 | 290 | 3 |
| RKW HYPLAST NV | May 2026 | 1,026 | 55 |
| RKW NORTH AMERICA INC | Mar 2026 | 279 | 2 |
| RKW SAINT FRERES EMBALLAGE SAS | Jun 2022 | 475 | 0 |
| RKW SE | May 2026 | 2,302 | 104 |
| RKW SE ZWEIGNIEDERLASSUNG NORDHORN | Jan 2025 | 75 | 0 |
| RKW SE ZWEIGNIEDERLASSUNG PETERSAUR | Feb 2025 | 747 | 0 |
| RKW SWEDEN AB | Apr 2026 | 154 | 1 |
| RL DISTRIBUTORS CORP | May 2026 | 2,184 | 28 |
| RL INDUSTRY COMPANY LIMITED | Feb 2024 | 427 | 0 |
| RL INTERNATIONAL SDN BHD | Mar 2026 | 89 | 1 |
| RL JONES | May 2026 | 3,955 | 145 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-05 | YMJAT851033591 | 083W | Regular Bill | YMJA | 9416965 | NYK REMUS | 2026-05-04 | OAKLAND, CALIFORNIA | ANVERS BELGIUM | 162 ROL | 49,600 KG | House to House | RKW HYPLAST NV | KSI SUPPLY INC | RKW KLERKS INC. | PLATES SHEETS ETC NONCELL NOT REINF POLM BEAU4300220 ENGINEERED 3-LAYERED POLYETHYLENE TO BE USED FOR AGRICULTURAL AND HORTICULT... | |
| 2026-04-28 | EGLV530600020881 | 034W | Regular Bill | EGLV | 9850525 | EVER FAITH | 2026-04-27 | BALTIMORE, MARYLAND | ANVERS BELGIUM | 127 BOX | 117,300 K | House to House | RKW HYPLAST NV | ADAMS SUPPLY | RKW KLERKS INC. | PLASTIC FILM | |
| 2026-04-27 | CMDUANT1984752 | 0LBM0 | In-bond Automated | CMDU | 9622629 | OOCL CHONGQING | 2026-04-26 | NORFOLK, VIRGINIA | ANVERS BELGIUM | 802 ROL | 185,160 KG | Pier to House | RKW HYPLAST NV | KSI SUPPLY INC. | RKW KLERKS INC. | PLASTIC FOIL HS PLASTIC FOIL HS + | |
| 2026-04-27 | CMDUANT1984406 | 0LBM0 | In-bond Automated | CMDU | 9622629 | OOCL CHONGQING | 2026-04-26 | NORFOLK, VIRGINIA | ANVERS BELGIUM | 14 ROL | 22,480 KG | Pier to House | RKW HYPLAST NV | KSI SUPPLY INC. | RKW KLERKS INC. | PLASTIC FOIL HS FREIGHT PREPAID | |
| Run Date | 2026-05-12 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-09 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-09 |
| Trade Update Date | 2026-04-28 |
| Master BOL # | ACLUSA01269020 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | ACLU |
| Voyage # | AST69 |
| IMO # | 9670573 |
| Vessel Name | ATLANTIC STAR |
| Vessel Country | MT |
| Place of Receipt | ANTWERP |
| Foreign Port of Lading | ANVERS BELGIUM (42305) |
| Port of Unlading | BALTIMORE, MARYLAND (1303) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 39820 K |
| Weight in KG | 39,820 KG |
| Quantity | 328 PCS |
| Volume | 1 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Containers |
GCNU4799310 GCNU4806872 |
| Commodity Description |
PLASTIC FOIL HS 39201089 30201025 60053600 PLASTIC FOIL HS 39201089 60053600 39201025 |
| Shipper Name | HYPLAST |
|---|---|
| Address Line 1 | ST LENAARTSEWEG 26 |
| Address Line 3 | HOOGSTRATEN 2320 BE |
| Consignee Name | ADAM SUPPLY |
|---|---|
| Address Line 1 | 723 MT HOPE ROAD |
| Address Line 3 | MCVEYTOWN PA 17051 US |
| Notify Party Name | RKW KLERKS INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 527 MAHLON DRIVE |
| Address Line 3 | CHESTER SC 29706 US |
| Container Number | GCNU4799310 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 3329227 |
| Seal Number 1 | 3329227 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | PLASTIC FOIL HS 39201089 30201025 60053600 |
| Marks and Numbers 1 | NO MARKS |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 392010 | 00039840 | 0000019920 K |
| Container Number | GCNU4806872 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 3329219 |
| Seal Number 1 | 3329219 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | PLASTIC FOIL HS 39201089 60053600 39201025 |
| Marks and Numbers 1 | NO MARKS |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 392010 | 00039800 | 0000019900 K |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Baltimore, Maryland | 223 | 2026-05-12 |
| Charleston, South Carolina | 217 | 2026-05-23 |
| Norfolk, Virginia | 196 | 2026-04-27 |
| Newark, New Jersey | 66 | 2026-04-20 |
| Savannah, Georgia | 22 | 2026-04-10 |
| Oakland, California | 18 | 2026-05-05 |
| New York, New York | 13 | 2025-04-08 |
| Los Angeles, California | 8 | 2025-05-19 |
| Chester, Pennsylvania | 8 | 2024-11-30 |
| Houston, Texas | 7 | 2026-03-19 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Anvers Belgium | 729 | 2026-05-23 |
| Rotterdam Netherlands | 25 | 2025-05-03 |
| Bremerhaven Germany | 15 | 2026-04-18 |
| Wilhelmshaven Germany | 6 | 2026-03-23 |
| Stade Germany | 5 | 2022-05-21 |
| Balboa Panama | 4 | 2020-04-18 |
| Cartagena Colombia | 2 | 2017-05-06 |
| Tangier Morocco | 1 | 2025-03-26 |
| Sines Portugal | 1 | 2021-10-11 |
| Pusan South Korea | 1 | 2020-07-06 |
Below are the top 10 company names and addresses for RKW Klerks Inc. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| RKW KLERKS INC. | 527 MAHLON ROAD CHESTER, SC 29706 US | 2026-04-09 | 87 |
| RKW KLERKS INC. | 527 MAHLON ROAD 29706 CHESTER USA | 2026-04-27 | 29 |
| RKW KLERKS INC. | 2026-01-12 | 24 | |
| RKW KLERKS INC. | 2026-01-16 | 19 | |
| RKW KLERKS INC. | 2025-09-03 | 15 | |
| RKW KLERKS INC. | 2025-10-22 | 12 | |
| RKW KLERKS INC. | 2026-05-23 | 9 | |
| RKW KLERKS INC. | 2025-09-24 | 6 | |
| RKW KLERKS INC. | 2025-05-31 | 4 | |
| RKW KLERKS INC. | 2026-05-23 | 3 |
Below are the top 5 phone numbers on file for RKW Klerks Inc.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-23 | 38 | |
| 2026-04-28 | 126 | |
| 2026-04-18 | 60 | |
| 2025-05-14 | 9 | |
| 2024-02-16 | 1 |
Below are the top 4 email addresses on file for RKW Klerks Inc.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-23 | 56 | |
| 2023-05-13 | 3 | |
| 2019-05-08 | 1 | |
| 2019-04-19 | 2 |