There are a total of 2,302 bills of lading on file for RKW Se between October 22nd, 2012 and May 22nd, 2026.
Of those 2,302 bills of lading, 33 were within the past 30 days and 104 were within the past 90 days.
| Total Records | 2,302 |
|---|---|
| Shipper Records | 2,314 |
| Consignee Records | 1 |
| Notify Party Records | 1 |
| First Shipment on File | Oct 22nd, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 33 |
| Records in Last 90 Days | 104 |
| Records in the Past Year | 353 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for RKW SE.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with RKW Se, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with RKW Se in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| VALLEY DISTRIBUTING & STORAGE COMPA | May 2026 | 1,429 | 293 |
| FIRST QUALITY RETAIL SERVICES LLC | May 2026 | 1,178 | 131 |
| ESSITY HMS NORTH AMERICA INC. | Aug 2024 | 1,806 | 83 |
| PROCTER & GAMBLE CO | May 2026 | 16,639 | 60 |
| UCM INCO USA INC. | Jul 2024 | 154 | 37 |
| KSI SUPPLY INC | May 2026 | 529 | 22 |
| ONTEX MEXICO OPERATIONS SA DE CV | May 2026 | 807 | 21 |
| ONTEX OPERATIONS USA LLC | May 2026 | 899 | 19 |
| FIBERTEX PERSONAL CARE SDN BHD | May 2026 | 1,411 | 18 |
| PRODUCTOS INTERNACIONALES MABE S.A. DE C.V. | May 2026 | 2,899 | 16 |
| PROCTER AND GAMBLE PAPER PROD. CO | May 2026 | 4,541 | 15 |
| ESSITY HIGIENE Y SALUD MEXICO, S.A. | May 2026 | 2,171 | 11 |
| STEPAN COMPANY | May 2026 | 1,855 | 10 |
| SCHLUTER SYSTEMS L.P. | May 2026 | 1,488 | 10 |
| THE PROCTER & GAMBLE PAPER PRODUCT CO. | May 2026 | 3,891 | 9 |
| LESCHACO MEXICANA S.A. DE C.V. | May 2026 | 42,054 | 7 |
| MONDI JACKSON INC | May 2026 | 1,551 | 6 |
| FIRST QUALITY RETAIL SRVCS LLC | Dec 2025 | 553 | 6 |
| FIRST QUALITY | Nov 2024 | 47 | 6 |
| CONTITECH MEXICANA S.A. DE C.V. | May 2026 | 13,702 | 6 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to RKW Se.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| RKI HONDURAS C O | Jun 2022 | 1,524 | 0 |
| RKM FIREWORKS COMPANY | May 2026 | 409 | 14 |
| RKM INTERNATIONAL | May 2026 | 1,044 | 20 |
| RKSFLUID (SHENYANG) FLOW CONTROL CO | Mar 2025 | 237 | 0 |
| RKW AGRI GMBH & CO. KG | Aug 2025 | 376 | 0 |
| RKW FINLAND OY | May 2026 | 290 | 3 |
| RKW HYPLAST NV | May 2026 | 1,026 | 55 |
| RKW KLERKS INC. | May 2026 | 793 | 40 |
| RKW NORTH AMERICA INC | Mar 2026 | 279 | 2 |
| RKW SAINT FRERES EMBALLAGE SAS | Jun 2022 | 475 | 0 |
| RKW SE ZWEIGNIEDERLASSUNG NORDHORN | Jan 2025 | 75 | 0 |
| RKW SE ZWEIGNIEDERLASSUNG PETERSAUR | Feb 2025 | 747 | 0 |
| RKW SWEDEN AB | Apr 2026 | 154 | 1 |
| RL DISTRIBUTORS CORP | May 2026 | 2,184 | 28 |
| RL INDUSTRY COMPANY LIMITED | Feb 2024 | 427 | 0 |
| RL INTERNATIONAL SDN BHD | Mar 2026 | 89 | 1 |
| RL JONES | May 2026 | 3,955 | 145 |
| RL JONES ASTEELFLASH | Apr 2026 | 244 | 1 |
| RL JONES CHB | May 2026 | 1,671 | 80 |
| RL JONES CUSTOMHOUSE BROKERS | May 2026 | 22,739 | 1,203 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-29 | MEDUR8441145 | DMALNUEA66218 | 618W | House Bill | DMAL | 9120841 | MSC DOMNA X | 2026-05-28 | NEWARK, NEW JERSEY | BREMERHAVEN GERMANY | 48 PKG | 18,683 KG | House to House | RKW SE | VALLEY DISTRIBUTING & STORAGE COMPA | DIAPER FILM, BREATHABLE | |
| 2026-05-29 | MEDUR8440535 | DMALNUEA66216 | 618W | House Bill | DMAL | 9120841 | MSC DOMNA X | 2026-05-28 | NEWARK, NEW JERSEY | BREMERHAVEN GERMANY | 48 PKG | 18,698 KG | House to House | RKW SE | VALLEY DISTRIBUTING & STORAGE COMPA | DIAPER FILM, BREATHABLE | |
| 2026-05-27 | ONEYHAMG32440900 | SQXNHAMS26040402 | 075W | House Bill | SQXN | COSCO HOPE | 2026-05-26 | SAVANNAH, GEORGIA | BREMERHAVEN GERMANY | 7 PKG | 10,487 KG | RKW SE | FIBERTEX PERSONAL CARE CORPORATION | FIBERTEX PERSONAL CARE CORPORATION | BACKSHEET FILM BABY DIAPER | ||
| 2026-05-27 | ONEYHAMG32439300 | SQXNHAMS26040400 | 075W | House Bill | SQXN | COSCO HOPE | 2026-05-26 | SAVANNAH, GEORGIA | BREMERHAVEN GERMANY | 8 PKG | 11,506 KG | RKW SE | FIBERTEX PERSONAL CARE CORPORATION | FIBERTEX PERSONAL CARE CORPORATION | BACKSHEET FILM BABY DIAPER | ||
| Run Date | 2026-05-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-16 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-28 |
| Trade Update Date | 2026-04-21 |
| Master BOL # | MEDUR8440071 |
|---|---|
| House BOL # | DMALNUEA66219 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | DMAL |
| Voyage # | 618W |
| IMO # | 9120841 |
| Vessel Name | MSC DOMNA X |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | BREMERHAVEN |
| Foreign Port of Lading | BREMERHAVEN GERMANY (42870) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 16720 KG |
| Weight in KG | 16,720 KG |
| Quantity | 276 PKG |
| Volume | CM |
| Record Status | Amended Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
MSMU7228046 |
| Commodity Description |
DIAPER FILM, BREATHABLE |
| Shipper Name | RKW SE |
|---|---|
| Address Line 1 | JAKOB-MUELLER-RING 2 |
| City | PETERSAURACH |
| Country Code | DE |
| Consignee Name | VALLEY DISTRIBUTING & STORAGE COMPA |
|---|---|
| Address Line 1 | 217 PASSAN DR BLDG 5 |
| City | WILKES BARRE |
| State Province | PA |
| Zip Code | 18702-734 |
| Country Code | US |
| Container Number | MSMU7228046 |
|---|---|
| Seal Number 1 | 0719231 |
| Seal Number 1 | 0719231 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | DIAPER FILM, BREATHABLE |
| Marks and Numbers 1 | NA |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 392119 | 00000000 | 0000016720 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 749 | 2026-05-23 |
| Philadelphia, Pennsylvania | 505 | 2026-05-16 |
| Norfolk, Virginia | 354 | 2026-04-27 |
| New York, New York | 230 | 2025-04-21 |
| Charleston, South Carolina | 190 | 2026-05-18 |
| Los Angeles, California | 88 | 2025-10-31 |
| Baltimore, Maryland | 60 | 2026-05-09 |
| Savannah, Georgia | 44 | 2026-03-30 |
| Boston, Massachusetts | 22 | 2026-05-01 |
| Houston, Texas | 18 | 2025-05-12 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Stade Germany | 926 | 2026-05-18 |
| Bremerhaven Germany | 798 | 2026-05-23 |
| Rotterdam Netherlands | 366 | 2026-05-19 |
| Anvers Belgium | 189 | 2026-05-06 |
| Le Havre France | 9 | 2018-08-07 |
| Sines Portugal | 6 | 2021-09-08 |
| Wilhelmshaven Germany | 4 | 2026-03-23 |
| Freeport, Grand Bahama Island Bahamas | 2 | 2019-08-03 |
| Balboa Panama | 2 | 2017-08-16 |
Below are the top 10 company names and addresses for RKW Se that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| RKW SE | JAKOB-MUELLER-RING 2 PETERSAURACH DE | 2026-05-23 | 462 |
| RKW SE | EUREGIOSTR. 1 NORDHORN DE | 2026-05-19 | 48 |
| RKW SE | 2026-03-18 | 34 | |
| RKW SE | 2026-05-01 | 19 | |
| RKW SE | 2026-05-18 | 13 | |
| RKW SE | 2025-12-01 | 8 | |
| RKW SE | 2025-11-13 | 3 | |
| RKW SE | 2022-01-19 | 308 | |
| RKW SE | 2022-07-20 | 305 | |
| RKW SE | 2022-12-01 | 166 |
Below are the top 10 phone numbers on file for RKW Se.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-19 | 47 | |
| 2025-12-01 | 7 | |
| 2025-11-13 | 1 | |
| 2022-02-17 | 20 | |
| 2020-07-23 | 11 | |
| 2017-08-16 | 1 | |
| 2016-12-17 | 6 | |
| 2015-05-30 | 1 | |
| 2013-10-16 | 3 | |
| 2013-07-18 | 2 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||