There are a total of 444 bills of lading on file for RMR Holdings LLC between November 20th, 2012 and May 10th, 2026.
Of those 444 bills of lading, 2 were within the past 30 days and 8 were within the past 90 days.
| Total Records | 444 |
|---|---|
| Shipper Records | 424 |
| Consignee Records | 25 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 20th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 10th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 2 |
| Records in Last 90 Days | 8 |
| Records in the Past Year | 24 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for RMR HOLDINGS LLC.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with RMR Holdings LLC, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with RMR Holdings LLC in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| SCW PERFORMANCE | May 2025 | 111 | 49 |
| SCW PERFORMANCE JEREMY HANCOCK | Mar 2022 | 59 | 24 |
| BO GAUT | Oct 2023 | 39 | 7 |
| May 2026 | 6 | 6 | |
| SEN WEI | Mar 2026 | 95 | 5 |
| Aug 2025 | 8 | 5 | |
| BO S GARAGE | Oct 2025 | 11 | 5 |
| Apr 2026 | 4 | 4 | |
| May 2026 | 3 | 3 | |
| Jan 2025 | 7 | 2 | |
| Feb 2026 | 3 | 2 | |
| METHOD AUTO GROUP LLC | Feb 2026 | 388 | 2 |
| JET AIR SERVICE FERRARA GROUP | May 2026 | 24,606 | 2 |
| BRANDY FREEMAN | Feb 2025 | 46 | 2 |
| May 2025 | 1 | 1 | |
| Jun 2021 | 1 | 1 | |
| Nov 2021 | 1 | 1 | |
| Aug 2025 | 1 | 1 | |
| Oct 2021 | 1 | 1 | |
| Jul 2024 | 1 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to RMR Holdings LLC.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| RMI FOOD LOGISTICS B.V. | Feb 2021 | 1,099 | 0 |
| RMI GLOBAL LOGISTICS INC. | Apr 2026 | 3,709 | 1 |
| RMI TITANIUM COMPANY, LLC | May 2026 | 369 | 15 |
| RMK SPACE INC. | May 2026 | 154 | 27 |
| RMK, INC. | May 2026 | 215 | 16 |
| RML INC. | Jan 2026 | 609 | 0 |
| RMLL CORP. | May 2026 | 1,218 | 37 |
| RMN PRODUCTIONS LLC | Apr 2022 | 169 | 0 |
| RMP BEARINGS LIMITED | Feb 2026 | 338 | 0 |
| RMP IMPEX S.F. | Feb 2026 | 313 | 1 |
| RMS INTERNATIONAL (SHANGHAI) LTD | May 2026 | 163 | 4 |
| RMS INTERNATIONAL (USA) INC | May 2026 | 1,144 | 48 |
| RMS LED | May 2026 | 352 | 10 |
| RMS MARINE SERVICE COMPANY LTD | May 2026 | 459 | 21 |
| RMS ORGANICS | May 2026 | 285 | 12 |
| RMS USA (HK) LIMITED | May 2026 | 1,348 | 55 |
| RMT GLOBAL PARTNERS LLC | May 2026 | 1,458 | 52 |
| RMT TECHNOLOGY INC | May 2026 | 112 | 2 |
| RMX INDUSTRIES | Mar 2026 | 483 | 2 |
| RMX INDUSTRIES PRIVATE LIMITED | May 2026 | 452 | 77 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 | MAEU265607060 | 608E | Regular Bill | MAEU | 9289922 | MAERSK SANA | 2026-04-01 | HOUSTON, TEXAS | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) | 235 PCS | 6,989 LB | Container Yard | RMR HOLDINGS LLC | JET DAVIS PARTS LLC | JET DAVIS PARTS LLC | AUTO PARTS SEAT AUTO PARTS BUMPER AUTO PARTS ALUMINUM WHEELS AUTO PARTS ALUMINUM WHEELS WI TH TIRES TRICYCLES TOY PARTS ACCESSOR... | |
| 2026-03-19 | HOEG0J98KS510012 | 98 | Regular Bill | HOEG | 9420045 | HOEGH ST. PETERSBURG | 2026-03-18 | FREEPORT, TEXAS | KAWASAKI JAPAN | 1 UNT | 1,210 K | RMR HOLDINGS LLC | JETH DAVIS | JETH DAVIS | USED VEHICLE(S) NISSAN SX YEAR: | ||
| 2026-03-19 | HDMUTYOM59338200 | UASI300516413T | 0064E | House Bill | UASI | 9588081 | ONE HELSINKI | 2026-03-18 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | TOKYO JAPAN | 64 CTN | 300 KG | RMR HOLDINGS G.K. | BATTLE GARAGE RACING SERVICE | AUTO PARTS FOR AGRICULTURAL USE TRACTORS HS C ODE | ||
| 2026-03-19 | MOLU18008626969 | 0112A | Regular Bill | MOLU | 9610420 | VALIANT ACE | 2026-03-17 | TACOMA, WASHINGTON | YOKOHAMA JAPAN | 1 UNT | 1,230 K | House to House | RMR HOLDINGS LLC | MICHAL CAMPBELL | USED VEHICLE NISSAN SILVIA CHASSIS NO.S- YEAR: H.S.CODE:. XX | ||
| Run Date | 2026-04-08 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-05 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-05 |
| Trade Update Date | 2026-03-06 |
| Master BOL # | MOLU18008694449 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | MOLU |
| Voyage # | 0064A |
| IMO # | 9777826 |
| Vessel Name | WALRUS ACE |
| Vessel Country | PA |
| Place of Receipt | YOKOHAMA - DAIKOK |
| Foreign Port of Lading | YOKOHAMA JAPAN (58895) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 1540 K |
| Weight in KG | 1,540 KG |
| Quantity | 1 UNT |
| Volume | 11 X |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
NC |
| Commodity Description |
USED VEHICLE NISSAN SKYLINE GT-R CHASSIS NO .BNR- YEAR: HSCODE:. XX |
| Shipper Name | RMR HOLDINGS LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 3-20-10 MINAMI HANYU HANYU-CITY |
| Address Line 2 | SAITAMA JAPAN 348-0071 |
| Address Line 3 | CELL: +81 8041952608 |
| Address Line 4 | SAITAMA JP |
| Consignee Name | J.TRADING LOGISTICS CORP. |
|---|---|
| Address Line 1 | JUN SAWAMURA 1213 BERYL STREET #A, |
| Address Line 2 | REDONDO BEACH,CA 90277 USA |
| Address Line 3 | TEL: 310-259-5714 |
| Address Line 4 | REDONDO BEACH CA US |
| Container Number | NC |
|---|---|
| Seal Number 1 | |
| Seal Number 1 | |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 0ft 0in (00000) |
| Container Height | 0ft 0in (00000000) |
| Container Width | 0ft 0in (00000000) |
| Container Type | |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | USED VEHICLE NISSAN SKYLINE GT-R CHASSIS NO .BNR- YEAR: HSCODE:. XX |
| Marks and Numbers 1 | NO MARKS NO MARKS NO MARKS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Freeport, Texas | 125 | 2026-05-07 |
| Tacoma, Washington | 102 | 2026-05-11 |
| Galveston, Texas | 64 | 2020-12-29 |
| Long Beach, California | 39 | 2024-08-21 |
| Los Angeles, California | 28 | 2026-04-08 |
| Newark, New Jersey | 26 | 2025-06-28 |
| Baltimore, Maryland | 17 | 2025-11-04 |
| Jacksonville, Florida | 16 | 2025-12-16 |
| Houston, Texas | 6 | 2026-04-02 |
| Savannah, Georgia | 6 | 2020-11-06 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yokohama Japan | 173 | 2026-04-08 |
| Kawasaki Japan | 99 | 2026-05-07 |
| Puerto Manzanillo Panama | 64 | 2020-12-29 |
| Tokyo Japan | 26 | 2026-03-19 |
| Kobe Japan | 22 | 2022-07-22 |
| Hamble United Kingdom | 12 | 2016-04-08 |
| Nagoya Japan | 11 | 2022-08-03 |
| Felixstowe United Kingdom | 10 | 2014-06-02 |
| Kingston Jamaica | 6 | 2024-07-04 |
| Pusan South Korea | 5 | 2023-09-14 |
Below are the top 10 company names and addresses for RMR Holdings LLC that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| RMR HOLDINGS LLC | 3-20-10 MINAMIHANYU HANYU-CITY SAITAMA JAPAN 348-0071 | 2025-06-03 | 104 |
| RMR HOLDINGS LLC | 3-20-10 MINAMI HANYU HANYU-CITY SAITAMA JAPAN 348-0071 SAITAMA JP | 2026-04-08 | 14 |
| RMR HOLDINGS LLC | 2025-08-19 | 11 | |
| RMR HOLDINGS LLC | 2026-03-14 | 4 | |
| RMR HOLDINGS LLC | 2026-04-02 | 3 | |
| RMR HOLDINGS LLC | 2026-03-19 | 3 | |
| RMR HOLDINGS LLC | 2026-04-02 | 3 | |
| RMR HOLDINGS LLC | 2025-11-04 | 2 | |
| RMR HOLDINGS LLC | 2025-08-21 | 1 | |
| RMR HOLDINGS LLC | 2026-05-11 | 1 |
Below are the top 7 phone numbers on file for RMR Holdings LLC.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-04-08 | 81 | |
| 2025-04-25 | 3 | |
| 2023-04-15 | 1 | |
| 2022-08-03 | 53 | |
| 2016-04-18 | 1 | |
| 2016-01-11 | 1 | |
| 2014-03-29 | 2 |
Below are the top 5 email addresses on file for RMR Holdings LLC.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-11 | 14 | |
| 2026-03-19 | 1 | |
| 2026-03-14 | 9 | |
| 2025-10-27 | 1 | |
| 2023-02-23 | 7 |