There are a total of 70 bills of lading on file for Shenzhen Zhongaotong Network Inform between June 30th, 2025 and May 17th, 2026.
Of those 70 bills of lading, 6 were within the past 30 days and 22 were within the past 90 days.
| Total Records | 70 |
|---|---|
| Shipper Records | 70 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jun 30th, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 17th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 6 |
| Records in Last 90 Days | 22 |
| Records in the Past Year | 70 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM.
Below is a Sankey Diagram of the top 4 companies associated with Shenzhen Zhongaotong Network Inform, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 4 companies associated with Shenzhen Zhongaotong Network Inform in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| HKC FASHION TRADING INC | May 2026 | 282 | 67 |
| SWEET OLIVE LLC | May 2026 | 612 | 1 |
| Sep 2025 | 1 | 1 | |
| ALLTRADE SOLUTIONS CO., LTD. | May 2026 | 3,820 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Shenzhen Zhongaotong Network Inform.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| SHENZHEN ZHIRUI TRADING CO., LTD. | May 2026 | 211 | 62 |
| SHENZHEN ZHITIANDI TECHNOLOGY | Mar 2026 | 152 | 5 |
| SHENZHEN ZHIXINGSHENG ELECTRONICS C | May 2026 | 432 | 104 |
| SHENZHEN ZHIXUN TECHNOLOGY CO.,LTD | May 2026 | 3,256 | 31 |
| SHENZHEN ZHIYING TECHNOLOGY CO | May 2026 | 101 | 2 |
| SHENZHEN ZHIYOUXIN TRADING | May 2026 | 187 | 45 |
| SHENZHEN ZHIYUAN INTERNATIONAL SUPP | Aug 2024 | 238 | 0 |
| SHENZHEN ZHIYUAN TECH CO LTD | May 2026 | 252 | 7 |
| SHENZHEN ZHIYUANYANMOJIEZHI CO | May 2025 | 332 | 0 |
| SHENZHEN ZHONG YI DA IMPORT AND EXPORT CO., LTD | Oct 2024 | 129 | 0 |
| SHENZHEN ZHONGBANGJIA IMP & EXP | May 2026 | 289 | 98 |
| SHENZHEN ZHONGBO DINGSHENG TECH | Apr 2026 | 68 | 3 |
| SHENZHEN ZHONGBO TRADE TECHNOLOGY | May 2026 | 121 | 5 |
| SHENZHEN ZHONGBO XING YE TECH | May 2026 | 236 | 14 |
| SHENZHEN ZHONGCHANGSHENG IMP&EXP CO | Apr 2024 | 129 | 0 |
| SHENZHEN ZHONGCHU TRADING CO., LTD | May 2026 | 1,460 | 5 |
| SHENZHEN ZHONGCHUANG ZHIBO TRADING | Apr 2026 | 353 | 32 |
| SHENZHEN ZHONGCHUANGSANWEI TECHNOLO | May 2026 | 160 | 34 |
| SHENZHEN ZHONGDA CHUANG TRADING CO. | May 2026 | 368 | 67 |
| SHENZHEN ZHONGDIAN INVESTMENT CO., LTD | Jul 2025 | 63 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-11 | MATS5564862000 | UULNSH26044143 | 099E | House Bill | UULN | 9814600 | LURLINE | 2026-05-10 | LONG BEACH, CALIFORNIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 1,221 CTN | 19,244 K | Pier to Pier | SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK | HKC FASHION TRADING INC | HKC FASHION TRADING INC | METAL ZIP TIES TOO KITS CHARGER WITH CABLE CL OTH BAG TOOL HOLDER CLIP CAMERA MOUNT STORAGE BOX VIDEO SWITCH ADAPTER LED BULBS P... |
| 2026-05-07 | COSU6449926040 | RDIH26040819 | 122E | House Bill | RDIH | 9417268 | OOCL LONDON | 2026-05-05 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 982 CTN | 14,930 KG | House to House | SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM | HKC FASHION TRADING INC | HKC FASHION TRADING INC | KEYBOARD COVER |
| 2026-04-27 | COSU6448318155 | SMMBSSZX7421640 | 003E | House Bill | SMMB | 9945916 | COSCO SHIPPING PANAMA | 2026-04-26 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 949 CTN | 14,680 KG | Container Yard | SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM | HKC FASHION TRADING INC | HKC FASHION TRADING INC | PC MOUSE |
| 2026-04-27 | COSU6447763920 | RDIH26031168 | 003E | House Bill | RDIH | 9945916 | COSCO SHIPPING PANAMA | 2026-04-26 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,119 CTN | 15,380 KG | House to House | SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM | HKC FASHION TRADING INC | HKC FASHION TRADING INC | VACUUM CLEANER FILTER |
| Run Date | 2026-05-14 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-28 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-13 |
| Trade Update Date | 2026-04-12 |
| Master BOL # | ZIMUSHH32116116 |
|---|---|
| House BOL # | RDIH26040604 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | RDIH |
| Voyage # | 16E |
| IMO # | 9954187 |
| Vessel Name | MISSISSIPPI |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | YANTIAN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 14770 KG |
| Weight in KG | 14,770 KG |
| Quantity | 955 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
DRYU4560623 |
| Commodity Description |
KEYBOARD COVER |
| Shipper Name | SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM |
|---|---|
| Address Line 1 | A505, FLOOR 5, LIANGJI BUILDING, DO |
| Address Line 2 | NGHUAN 1STROAD, FUKANG COMMUNITY, L |
| Address Line 3 | ONGHUA STREET,,SHENZHEN,CN |
| Consignee Name | HKC FASHION TRADING INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 418 BROADWAY STE R ALBANY, NY 1220 |
| Address Line 2 | 7LOFANOP@163.COM,NY,NY 12207,US |
| Notify Party Name | HKC FASHION TRADING INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 418 BROADWAY STE R ALBANY, NY 1220 |
| Address Line 2 | 7LOFANOP@163.COM,NY,US |
| Container Number | DRYU4560623 |
|---|---|
| Seal Number 1 | A4260264916 |
| Seal Number 1 | A4260264916 |
| Equipment Description Code | G1 |
| Equipment Description | Passive vents at upper part of cargo space. |
| Container Length | 45ft 0in (04500) |
| Container Height | 9ft 6in (00000906) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | L5G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | KEYBOARD COVER |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 60 | 2026-05-18 |
| Los Angeles, California | 10 | 2026-04-01 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 52 | 2026-05-18 |
| Shanghai China (Mainland) | 16 | 2026-05-11 |
| Ningbo China (Mainland) | 2 | 2026-03-24 |
Below are the top 10 company names and addresses for Shenzhen Zhongaotong Network Inform that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM | A505, FLOOR 5, LIANGJI BUILDING, DO NGHUAN 1ST ROAD FUKANG COMMUNITY, LONGHUA STREET, L ONGHUA DISTRICT SHENZHEN CN AMS | 2026-04-27 | 13 |
| SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM | A505, FLOOR 5, LIANGJI BUILDING, DO NGHUAN 1ST ROADFUKANG COMMUNITY, LO NGHUA STREET, LONGHUA DISTRICT,CN | 2026-04-27 | 12 |
| SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM | 2026-05-07 | 6 | |
| SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM | 2026-05-18 | 6 | |
| SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM | 2026-05-14 | 6 | |
| SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM | 2026-02-20 | 3 | |
| SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM | 2026-02-09 | 2 | |
| SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM | 2025-09-24 | 2 | |
| SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM | 2026-04-15 | 2 | |
| SHENZHEN ZHONGAOTONG NETWORK INFORM | 2025-07-26 | 2 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||