There are a total of 3,112 bills of lading on file for VOS Selections between October 21st, 2012 and May 21st, 2026.
Of those 3,112 bills of lading, 8 were within the past 30 days and 38 were within the past 90 days.
| Total Records | 3,112 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 3,133 |
| Notify Party Records | 428 |
| First Shipment on File | Oct 21st, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 21st, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 8 |
| Records in Last 90 Days | 38 |
| Records in the Past Year | 121 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for VOS SELECTIONS.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with VOS Selections, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with VOS Selections in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| ALFRED BALGUERIE S.A | May 2026 | 26,267 | 60 |
| BOURGOGNE DE VIGNE EN VERRE | May 2026 | 399 | 32 |
| BALGUERIE | May 2026 | 13,326 | 27 |
| BODEGAS PINORD, S.A. | May 2026 | 1,085 | 26 |
| EARL JEAN-PAUL PICARD ET | Sep 2025 | 145 | 25 |
| SARL JEAN-MAURICE RAFFAULT | Apr 2026 | 69 | 15 |
| CHATEAU HAUT RIAN | Apr 2026 | 204 | 15 |
| BODEGAS Y VINEDOS PINUAGA SL | Apr 2026 | 58 | 14 |
| ARMAGNACS DELORD | Apr 2026 | 175 | 14 |
| SARL DOMAINES TATIN | Mar 2026 | 22 | 13 |
| THOMSON & SCOTT LTD | Apr 2026 | 30 | 12 |
| LES QUATRE TOURS | May 2026 | 460 | 12 |
| DOMAINE PAUL AUTARD | Feb 2026 | 90 | 11 |
| DOMAINE DU GALANTIN | Apr 2026 | 80 | 11 |
| ANNE DE JOYEUSE | Feb 2026 | 94 | 11 |
| SOCIETA AGRICOLA SCALA SAS | Apr 2026 | 104 | 9 |
| JEAN PABIOT ET | Apr 2026 | 96 | 9 |
| CHAMPAGNE BARON-FUENTE | May 2026 | 152 | 9 |
| BODEGAS HIDALGO LA GITANA | Dec 2025 | 57 | 9 |
| DOMAINE DES TOURELLES SARL | May 2026 | 47 | 8 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to VOS Selections.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| VORTEX RACING | Dec 2025 | 324 | 0 |
| VORTEX TECHNOLOGIES INC | May 2026 | 501 | 9 |
| VORTEX WORLDWIDE LOGISTICS | May 2026 | 1,634 | 78 |
| VORWERK AUTOTEC GMBH & CO. KG | May 2026 | 841 | 12 |
| VORWERK AUTOTEC POLSKA SP Z.O.O. UL. PODGORNA | May 2026 | 1,960 | 13 |
| VORWERK AUTOTEC SERBIA D.O.O. | Apr 2026 | 188 | 5 |
| VORWERK AUTOTEC SUZHOU LTD | Oct 2025 | 659 | 0 |
| VORWERK INTERNATIONAL & CO. | Feb 2026 | 138 | 0 |
| VORWERK SEMCO | Dec 2024 | 135 | 0 |
| VORWERK, LLC | May 2026 | 248 | 18 |
| VOS VINUM IMPORTING LTD | Dec 2025 | 882 | 0 |
| VOSKHOD LLC | Dec 2024 | 855 | 0 |
| VOSS AUTOMOTIVE INC | May 2026 | 2,351 | 53 |
| VOSS AUTOMOTIVE MEXICO S DE RL DE C | May 2026 | 370 | 8 |
| VOSS AUTOMOTIVE POLSKA SP. Z O.O. | May 2026 | 299 | 20 |
| VOSS EDELSTAHLHANDEL GMBH & CO.KG | May 2026 | 209 | 6 |
| VOSS FLUID GMBH | May 2026 | 196 | 4 |
| VOSS PRODUCTION AMERICAS INC | Apr 2026 | 86 | 2 |
| VOSS PRODUCTION AS | Feb 2026 | 1,772 | 0 |
| VOSS SEAFOOD, LLC | May 2026 | 205 | 3 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-15 | EGLV540600055614 | BALG926150530 | 075W | House Bill | BALG | 9472165 | COSCO HOPE | 2026-05-14 | NEWARK, NEW JERSEY | LE HAVRE FRANCE | 800 PCS | 13,700 KG | House to House | EARL JEAN-PAUL | VOS SELECTIONS | WINE (-2 LITRES) | |
| 2026-05-15 | EGLV540600055614 | BALG926150529 | 075W | House Bill | BALG | 9472165 | COSCO HOPE | 2026-05-14 | NEWARK, NEW JERSEY | LE HAVRE FRANCE | 40 PCS | 700 KG | House to House | BOURGOGNE DE VIGNE EN VERRE | VOS SELECTIONS | WINE (-2 LITRES) | |
| 2026-05-15 | EGLV540600055614 | BALG926150528 | 075W | House Bill | BALG | 9472165 | COSCO HOPE | 2026-05-14 | NEWARK, NEW JERSEY | LE HAVRE FRANCE | 67 PCS | 990 KG | House to House | SARL GROUPE CLINET | VOS SELECTIONS | WINE (-2 LITRES) | |
| 2026-05-12 | MEDUOI416217 | 614A | Master Bill | MEDU | 9372482 | MSC ORIANE | 2026-05-11 | NEWARK, NEW JERSEY | BARCELONA SPAIN | 800 BOX | 16,160 K | House to House | BALGUERIE | VOS SELECTIONS,INC. | JOHN A STEER | SPARKLING WINE HS CODE: 220410 ADDITIONAL NOT IFY PARTY: TRANSO USA INC XXXXXXXXXXXXXXXXXXX 0012026671308 EMAIL: OPS-TRANSO=BALG... | |
| Run Date | 2026-05-15 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-09 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-14 |
| Trade Update Date | 2026-04-22 |
| Master BOL # | EGLV540600055614 |
|---|---|
| House BOL # | BALG926150531 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | BALG |
| Voyage # | 075W |
| IMO # | |
| Vessel Name | COSCO HOPE |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | MEURSAULT |
| Foreign Port of Lading | LE HAVRE FRANCE (42737) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 720 KG |
| Weight in KG | 720 KG |
| Quantity | 40 PCS |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
EITU1103250 |
| Commodity Description |
WINE (-2 LITRES) |
| Shipper Name | DOMAINE HUBER VERDEREAU |
|---|---|
| Address Line 1 | 23 RD 974 |
| Address Line 2 | MEURSAULT 21190 FR |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 0380216437 |
| Consignee Name | VOS SELECTIONS |
|---|---|
| Address Line 1 | 555 EIGHT AVENUE SUITE 1209 |
| Address Line 2 | NEW YORK 10018 US |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 2129676948 |
| Container Number | EITU1103250 |
|---|---|
| Seal Number 1 | FIS576740 |
| Seal Number 1 | FIS576740 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | WINE (-2 LITRES) |
| Marks and Numbers 1 | 11468 |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 00014400 | 0000000720 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 2,235 | 2026-05-22 |
| New York, New York | 873 | 2026-01-24 |
| Norfolk, Virginia | 2 | 2019-11-26 |
| Boston, Massachusetts | 1 | 2021-07-12 |
| Oakland, California | 1 | 2021-02-19 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Le Havre France | 2,127 | 2026-05-15 |
| Leghorn Italy | 352 | 2026-03-27 |
| Barcelona Spain | 300 | 2026-05-12 |
| La Spezia Italy | 54 | 2026-01-24 |
| San Antonio Chile | 40 | 2019-06-10 |
| Sines Portugal | 34 | 2022-03-30 |
| Genoa Italy | 27 | 2024-03-04 |
| Fos France | 26 | 2014-04-08 |
| Leixoes Portugal | 24 | 2022-07-07 |
| Buenos Aires Argentina | 23 | 2021-03-24 |
Below are the top 10 company names and addresses for VOS Selections that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| VOS SELECTIONS | 555 EIGHT AVENUE SUITE 1209 NEW YORK 10018 US 2129676948 | 2026-05-15 | 207 |
| VOS SELECTIONS | 555 EIGHT AVENUE SUITE 1209 10018 NEW YORK US | 2025-12-08 | 21 |
| VOS SELECTIONS | 2026-05-15 | 10 | |
| VOS SELECTIONS | 2025-11-18 | 2 | |
| VOS SELECTIONS | 2025-10-22 | 2 | |
| VOS SELECTIONS | 2026-03-02 | 2 | |
| VOS SELECTIONS | 2026-02-03 | 1 | |
| VOS SELECTIONS | 2024-04-05 | 2,330 | |
| V.O.S. SELECTIONS | 2026-04-20 | 70 | |
| V.O.S. SELECTIONS | 2023-07-26 | 68 |
Below are the top 10 phone numbers on file for VOS Selections.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-03-24 | 241 | |
| 2025-10-22 | 55 | |
| 2025-10-22 | 1 | |
| 2023-10-17 | 44 | |
| 2023-03-08 | 23 | |
| 2022-11-21 | 1 | |
| 2021-10-21 | 1 | |
| 2021-01-23 | 2 | |
| 2018-08-31 | 36 | |
| 2016-08-20 | 1 |
Below are the top 10 email addresses on file for VOS Selections.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-11-18 | 31 | |
| 2025-10-22 | 2 | |
| 2024-10-12 | 2 | |
| 2024-06-01 | 1 | |
| 2024-06-01 | 1 | |
| 2023-09-15 | 2 | |
| 2022-03-31 | 57 | |
| 2020-08-18 | 50 | |
| 2017-07-06 | 4 | |
| 2015-11-02 | 1 |