There are a total of 481 bills of lading on file for Weihai Gaosai Metal Product Co.,Ltd between November 25th, 2012 and May 9th, 2026.
Of those 481 bills of lading, 5 were within the past 30 days and 30 were within the past 90 days.
| Total Records | 481 |
|---|---|
| Shipper Records | 481 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 25th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 9th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 5 |
| Records in Last 90 Days | 30 |
| Records in the Past Year | 72 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT CO.,LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 13 companies associated with Weihai Gaosai Metal Product Co.,Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 13 companies associated with Weihai Gaosai Metal Product Co.,Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| JYGA TECHNOLOGIES INC. | May 2026 | 181 | 59 |
| AGRICON LLC | Jun 2025 | 85 | 35 |
| BIG DUTCHMAN INC | May 2026 | 4,247 | 20 |
| BESCO MACHINERY | May 2026 | 319 | 19 |
| JYGA TECH USA INC. | May 2026 | 23 | 18 |
| May 2025 | 4 | 3 | |
| Feb 2026 | 3 | 2 | |
| JYGA CONCEPT INC | Nov 2025 | 26 | 2 |
| Jul 2023 | 1 | 1 | |
| Feb 2024 | 1 | 1 | |
| CONCEPTION RO-MAIN INC | Mar 2026 | 63 | 1 |
| Mar 2025 | 2 | 1 | |
| 1228300 ALBERTA LTD | Jan 2024 | 17 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Weihai Gaosai Metal Product Co.,Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| WEIHAI CITY FEIXIANG TEXTILE INC | Oct 2022 | 275 | 0 |
| WEIHAI CO.,LTD | Feb 2025 | 202 | 0 |
| WEIHAI CREDITFAN VENTILATOR CO.,LTD | May 2026 | 302 | 9 |
| WEIHAI DAEWOO ELECTRONICS CO., LTD | Apr 2026 | 750 | 4 |
| WEIHAI DANLIN WOODEN PRODUCTS CO. | Feb 2026 | 336 | 0 |
| WEIHAI DEEP IN TRADING CO.,LTD | Jan 2026 | 161 | 0 |
| WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING CO. | May 2026 | 440 | 5 |
| WEIHAI DIHUALI IMPORT & EXPORT CO | Aug 2023 | 167 | 0 |
| WEIHAI DUKE PRECISION CO.,LTD | May 2026 | 136 | 7 |
| WEIHAI E-MAX SPORT APPARATUS CO. | May 2026 | 266 | 6 |
| WEIHAI GAOSHENG TRADING CO., LTD | Jul 2024 | 108 | 0 |
| WEIHAI GOLDEN TRAVEL & LEISURE PROD | Jun 2021 | 169 | 0 |
| WEIHAI GOLDWIN FASHION GARMENT CO., LTD. | May 2026 | 113 | 7 |
| WEIHAI GRAND LEGEND GARMENT CO.,LTD | Apr 2025 | 154 | 0 |
| WEIHAI GUANGWEI GROUP CO. LTD | May 2026 | 1,272 | 15 |
| WEIHAI GUYOUNG AUTO-PARTS CO. | May 2026 | 680 | 9 |
| WEIHAI HAIBO OCEAN PRODUCT CO., LTD | May 2026 | 135 | 2 |
| WEIHAI HAIMA DAHUA CARPET CO LTD | May 2026 | 686 | 6 |
| WEIHAI HAINIU INTL TRADE CO. LTD | May 2026 | 135 | 3 |
| WEIHAI HANJIANG GARMENT CO LTD | Jan 2026 | 426 | 0 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-29 | CMDUQGD2834496 | QIOQ104126053004 | 072E | House Bill | QIOQ | CSCL AUTUMN | 2026-05-27 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 31 PKG | 24,068 KG | Container Yard | WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT | JYGA TECHNOLOGIES INC. | JYGA TECHNOLOGIES INC. | GALVANIZED STALL | |
| 2026-05-29 | CMDUQGD2799584B | QIOQ104126043012 | 072E | House Bill | QIOQ | CSCL AUTUMN | 2026-05-27 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 14 PKG | 11,575 KG | Container Yard | WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT | JYGA TECHNOLOGIES INC. | JYGA TECHNOLOGIES INC. | FREE ACCESS STALL | |
| 2026-05-29 | CMDUQGD2799584A | QIOQ104126043011 | 072E | House Bill | QIOQ | CSCL AUTUMN | 2026-05-27 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 42 PKG | 14,609 KG | Container Yard | WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT | JYGA TECHNOLOGIES INC. | JYGA TECHNOLOGIES INC. | PP PANEL TRIANGLE BEAM SUPPORT PLASTIC FLOORI NG TRIANGLE FRP BEAM FREE ACCESS STALL | |
| 2026-05-25 | CMDUCHN3336175 | SVIVKSCM036712 | 0TNIF | House Bill | SVIV | 9461465 | LOTUS A | 2026-05-24 | SEATTLE, WASHINGTON | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 78 PKG | 109,525 K | Pier to Pier | WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT | BESCO STRUCTURES | BESCO STRUCTURES | PRE-ENGINEERED AGRICULTURAL BUILDING AND STRU CTURAL COMPONENTS |
| Run Date | 2026-05-29 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-31 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-27 |
| Trade Update Date | 2026-05-07 |
| Master BOL # | CMDUQGD2834504A |
|---|---|
| House BOL # | QIOQ104126053003 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | QIOQ |
| Voyage # | 072E |
| IMO # | |
| Vessel Name | CSCL AUTUMN |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | QINGDAO |
| Foreign Port of Lading | QINGDAO CHINA (MAINLAND) (57047) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 5811 KG |
| Weight in KG | 5,811 KG |
| Quantity | 11 PKG |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
CMAU4391510 |
| Commodity Description |
GALVANIZED STALL |
| Shipper Name | WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT CO.,LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.1 GAOSAI ROAD,WANGTUAN TOWN,LING |
| Address Line 2 | ANG ETDZ WEIHAICHINA,WEIHAI,CN |
| Consignee Name | JYGA TECHNOLOGIES INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 175 RUE DAMASE-BRETON SAINT-LAMBERT |
| Address Line 2 | -DE-LAUZON,SAINT-LAMBERT-DE-LAUZON, |
| Address Line 3 | ,CA |
| Notify Party Name | JYGA TECHNOLOGIES INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 175 RUE DAMASE-BRETON SAINT-LAMBERT |
| Address Line 2 | -DE-LAUZON,SAINT-LAMBERT-DE-LAUZON, |
| Address Line 3 | CA |
| Container Number | CMAU4391510 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M9285658 |
| Seal Number 1 | M9285658 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 6in (00000906) |
| Container Width | 8ft 2in (00000802) |
| Container Type | 4EB0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | GALVANIZED STALL |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 119 | 2026-04-27 |
| Seattle, Washington | 99 | 2026-05-12 |
| Los Angeles, California | 99 | 2026-05-09 |
| Tacoma, Washington | 86 | 2026-03-19 |
| Wilmington, North Carolina | 50 | 2020-12-05 |
| Newark, New Jersey | 7 | 2025-07-31 |
| Oakland, California | 6 | 2025-07-01 |
| Miami, Florida | 6 | 2019-07-29 |
| Norfolk, Virginia | 3 | 2026-02-26 |
| Baltimore, Maryland | 3 | 2019-12-02 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Qingdao China (Mainland) | 330 | 2026-05-09 |
| Pusan South Korea | 118 | 2026-05-12 |
| Shanghai China (Mainland) | 21 | 2026-03-03 |
| Ningbo China (Mainland) | 6 | 2026-02-24 |
| Hong Kong Hong Kong | 3 | 2023-11-07 |
| Cristobal Panama | 1 | 2018-08-07 |
| Singapore Singapore | 1 | 2015-02-25 |
| Tanjung Pelepas Malaysia | 1 | 2014-10-01 |
Below are the top 10 company names and addresses for Weihai Gaosai Metal Product Co.,Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT CO.,LTD | NO.1 GAOSAI ROAD, WANGTUAN TOWN, LINGANG ETDZ WEIHAI CHINA 264417 WEIHAI 264417 CN | 2025-08-30 | 26 |
| WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT CO.,LTD | NO.1 GAOSAI ROAD,WANGTUAN TOWN,LING ANG ETDZ WEIHAICHINA,WEIHAI,CN | 2025-10-03 | 10 |
| WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT CO.,LTD | 2025-09-26 | 7 | |
| WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT CO.,LTD | 2025-09-19 | 4 | |
| WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT CO.,LTD | 2025-06-25 | 3 | |
| WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT CO.,LTD | 2025-07-15 | 1 | |
| WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT CO.,LTD | 2021-05-03 | 99 | |
| WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT CO.,LTD | 2021-04-16 | 94 | |
| WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT | 2026-04-27 | 23 | |
| WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT CO.,LTD | 2024-03-07 | 22 |
Below are the top 3 phone numbers on file for Weihai Gaosai Metal Product Co.,Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-02-26 | 9 | |
| 2019-09-16 | 4 | |
| 2019-07-29 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||