There are a total of 440 bills of lading on file for Weihai Dichang Textile Clothing Co. between November 9th, 2012 and May 22nd, 2026.
Of those 440 bills of lading, 4 were within the past 30 days and 5 were within the past 90 days.
| Total Records | 440 |
|---|---|
| Shipper Records | 440 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Nov 9th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 4 |
| Records in Last 90 Days | 5 |
| Records in the Past Year | 49 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING CO..
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Weihai Dichang Textile Clothing Co., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Weihai Dichang Textile Clothing Co. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| TOPSVILLE, LLC | May 2026 | 3,810 | 45 |
| STOKKE LLC | May 2026 | 2,794 | 39 |
| MAX IGL INC. | May 2026 | 16,266 | 33 |
| 3T BRANDS, INC. | Apr 2026 | 666 | 7 |
| EONVISTA INC | May 2026 | 38 | 5 |
| HOATOZON SPARK INC | May 2026 | 44 | 4 |
| Jan 2026 | 8 | 3 | |
| DACHCORP INC | May 2026 | 71 | 3 |
| CRIMSONQUOTIENT INC | Mar 2026 | 29 | 3 |
| CAPTAIN GLOBAL TRADE INC | May 2026 | 77 | 3 |
| BOXTRION LTD | Sep 2025 | 28 | 3 |
| May 2026 | 6 | 2 | |
| HUDSON'S BAY COMPANY | Apr 2025 | 10,982 | 2 |
| APEAX BLOOM INC | May 2026 | 44 | 2 |
| Mar 2026 | 7 | 1 | |
| SUNDAE HOLDINGS LLC | Apr 2026 | 33 | 1 |
| RH US LLC | May 2026 | 6,618 | 1 |
| Mar 2026 | 6 | 1 | |
| NEBULASTRIDE INC | Mar 2026 | 23 | 1 |
| MONDETTA USA WHSE | Nov 2025 | 81 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Weihai Dichang Textile Clothing Co.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| WEIHAI CECHIC TEXTILES AND GARMENTS | May 2026 | 716 | 4 |
| WEIHAI CHAMPION IM& EXPORT CO.,LTD | May 2026 | 413 | 13 |
| WEIHAI CHANGXIN GARMENT CO., LTD | May 2026 | 157 | 11 |
| WEIHAI CHENGBO TECHNOLOGY CO., LTD | Apr 2026 | 207 | 2 |
| WEIHAI CITY FEIXIANG TEXTILE INC | Oct 2022 | 275 | 0 |
| WEIHAI CO.,LTD | Feb 2025 | 202 | 0 |
| WEIHAI CREDITFAN VENTILATOR CO.,LTD | May 2026 | 302 | 9 |
| WEIHAI DAEWOO ELECTRONICS CO., LTD | Apr 2026 | 750 | 4 |
| WEIHAI DANLIN WOODEN PRODUCTS CO. | Feb 2026 | 336 | 0 |
| WEIHAI DEEP IN TRADING CO.,LTD | Jan 2026 | 161 | 0 |
| WEIHAI DIHUALI IMPORT & EXPORT CO | Aug 2023 | 167 | 0 |
| WEIHAI DUKE PRECISION CO.,LTD | May 2026 | 136 | 7 |
| WEIHAI E-MAX SPORT APPARATUS CO. | May 2026 | 266 | 6 |
| WEIHAI GAOSAI METAL PRODUCT CO.,LTD | May 2026 | 481 | 30 |
| WEIHAI GAOSHENG TRADING CO., LTD | Jul 2024 | 108 | 0 |
| WEIHAI GOLDEN TRAVEL & LEISURE PROD | Jun 2021 | 169 | 0 |
| WEIHAI GOLDWIN FASHION GARMENT CO., LTD. | May 2026 | 113 | 7 |
| WEIHAI GRAND LEGEND GARMENT CO.,LTD | Apr 2025 | 154 | 0 |
| WEIHAI GUANGWEI GROUP CO. LTD | May 2026 | 1,272 | 15 |
| WEIHAI GUYOUNG AUTO-PARTS CO. | May 2026 | 680 | 9 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-27 | SMLMTATS6E181400 | BWYBQDOOE011852A | 2603E | House Bill | BWYB | 9312755 | SM LONG BEACH | 2026-05-25 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 3,058 CTN | 12,334 KG | Container Yard | WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING | EONVISTA INC | INFANT GIRLS TOPS GIRLS TOPS | |
| 2026-05-27 | SMLMTATS6E180300 | BWYBQDOOE011784A | 2603E | House Bill | BWYB | 9312755 | SM LONG BEACH | 2026-05-25 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 2,423 CTN | 9,906 KG | Container Yard | WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING | EONVISTA INC | INFANT GIRLS TOPS GIRLS TOPS | |
| 2026-05-23 | COSU6451157530 | BWYBQDOOE011802A | 082E | House Bill | BWYB | 9645920 | CSCL SOUTH CHINA SEA | 2026-05-22 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 2,372 CTN | 10,674 KG | Container Yard | WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING | LAUREL TRADE INC | INFANT GIRLS TOPS GIRLS TOPS | |
| 2026-05-23 | COSU6451163020 | BWYBQDOOE011806A | 082E | House Bill | BWYB | 9645920 | CSCL SOUTH CHINA SEA | 2026-05-22 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 2,735 CTN | 6,376 KG | Container Yard | WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING | HOATOZON SPARK INC | INFANT GIRLS TOPS GIRLS TOPS | |
| Run Date | 2026-05-27 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-21 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-25 |
| Trade Update Date | 2026-04-30 |
| Master BOL # | SMLMTATS6E182500 |
|---|---|
| House BOL # | BWYBQDOOE011853A |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | BWYB |
| Voyage # | 2603E |
| IMO # | 9312755 |
| Vessel Name | SM LONG BEACH |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | QINGDAO |
| Foreign Port of Lading | QINGDAO CHINA (MAINLAND) (57047) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 12073 KG |
| Weight in KG | 12,073 KG |
| Quantity | 2649 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
SDCU9013927 |
| Commodity Description |
INFANT GIRLS TOPS GIRLS TOPS |
| Shipper Name | WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING CO. |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.56 DANDONG ROAD,WEIHAI,CN |
| Consignee Name | COQS SOLUTIONS INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 111 GENESEE ST STE 303,BUFFALO,NEW |
| Address Line 2 | YORK 14203,US |
| Container Number | SDCU9013927 |
|---|---|
| Seal Number 1 | SML173972 |
| Seal Number 1 | SML173972 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 45ft 0in (04500) |
| Container Height | 9ft 6in (00000906) |
| Container Width | 8ft 2in (00000802) |
| Container Type | LEG0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | INFANT GIRLS TOPS GIRLS TOPS |
| Marks and Numbers 1 | NO MARK |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 244 | 2026-05-23 |
| Los Angeles, California | 97 | 2026-01-10 |
| Savannah, Georgia | 41 | 2026-05-21 |
| Tacoma, Washington | 30 | 2026-01-20 |
| Norfolk, Virginia | 12 | 2013-12-04 |
| Newark, New Jersey | 5 | 2021-10-16 |
| New York, New York | 4 | 2015-08-17 |
| Seattle, Washington | 3 | 2025-12-13 |
| Charleston, South Carolina | 2 | 2023-02-17 |
| Oakland, California | 2 | 2013-12-30 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Qingdao China (Mainland) | 309 | 2026-05-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 54 | 2025-10-11 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 42 | 2026-05-21 |
| Pusan South Korea | 20 | 2019-09-26 |
| Tanjung Pelepas Malaysia | 10 | 2013-04-19 |
| Qinhuangdao China (Mainland) | 3 | 2016-05-11 |
| Hong Kong Hong Kong | 2 | 2013-12-04 |
Below are the top 10 company names and addresses for Weihai Dichang Textile Clothing Co. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING CO. | , LTD. NO.96 FUSHUN ROAD WEIHAI 264200 CN | 2025-09-22 | 31 |
| WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING CO. | NO.56 DANDONG ROAD WEIHAI CHINA WEIHAI CHINA | 2025-09-30 | 29 |
| WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING CO. | 2025-09-25 | 13 | |
| WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING COM | 2018-09-18 | 25 | |
| WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING CO. | 2024-11-12 | 25 | |
| WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING CO.,LTD | 2023-12-29 | 21 | |
| WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING CO.,LTD | 2023-08-18 | 17 | |
| WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING CO.,LTD | 2017-09-14 | 16 | |
| WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING CO.,LTD. | 2023-12-28 | 14 | |
| WEIHAI DICHANG TEXTILE CLOTHING CO | 2014-09-16 | 12 |
Below are the top 4 phone numbers on file for Weihai Dichang Textile Clothing Co.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2018-09-22 | 2 | |
| 2018-08-15 | 1 | |
| 2014-02-11 | 1 | |
| 2013-04-19 | 5 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||