There are a total of 94 bills of lading on file for Xi'An Chuzhuo Electronic Commerce between March 23rd, 2025 and May 22nd, 2026.
Of those 94 bills of lading, 9 were within the past 30 days and 29 were within the past 90 days.
| Total Records | 94 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 94 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Mar 23rd, 2025 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 9 |
| Records in Last 90 Days | 29 |
| Records in the Past Year | 81 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Xi'An Chuzhuo Electronic Commerce, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Xi'An Chuzhuo Electronic Commerce in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| FUSUNBAO(GUANGDONG)HOME TECHNOLOGY LTD | May 2026 | 243 | 14 |
| ZHENGZHOU QINGMUSHE NETWORK TECHNOLOGY | May 2026 | 395 | 13 |
| HUIZHOU RENZHONGYING TECHNOLOGY | May 2026 | 30 | 7 |
| DONGGUAN SHENGTONGDA SMART HOME | May 2026 | 47 | 7 |
| DONGGUAN SHANGMINGJIA HOUSEWARES CO | May 2026 | 109 | 5 |
| CHANGZHOU SHINE FURNITURE | May 2026 | 37 | 5 |
| DONGGUAN HAOYU TECHNOLOGY CO.,LTD. | May 2026 | 145 | 4 |
| DONGGUAN SHANGMINGJIA HOUSEHOLD PRODUCTS CO., LTD | Sep 2025 | 26 | 3 |
| JINHUA YUEFA HARDWARE TOOLS FACTORY | May 2026 | 131 | 2 |
| HUIZHOU JINGHUIXIN HOUSEHOLD | May 2026 | 138 | 2 |
| FANGCHENG FURNITURE(HUIZHOU)CO.,LTD | Jan 2026 | 645 | 2 |
| Feb 2026 | 3 | 2 | |
| YONGKANG KINGFUL INDUSTRY AND TRADING | May 2026 | 17 | 1 |
| JIANGSU JIAYUBO FURNITURE | May 2026 | 55 | 1 |
| GUANGDONG MINGYI TIMES EXHIBITION ENGINEERING | Nov 2025 | 20 | 1 |
| FUJIAN ZHENGHE HONGTU BAMBOO AND WOOD | May 2026 | 16 | 1 |
| DONGGUAN RUIFENG HOUSEHOLD PRODUCTS | May 2026 | 22 | 1 |
| DONGGUAN OUQI HARDWARE PLASTIC | May 2026 | 15 | 1 |
| DONGGUAN GUMEI HOMEWARES | May 2026 | 136 | 1 |
| May 2026 | 2 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Xi'An Chuzhuo Electronic Commerce.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| XHH | May 2026 | 117 | 2 |
| XHJ PLASTIC & HARDWARE COMPANY LIMI | May 2026 | 267 | 41 |
| XHL COMPANY LIMITED | May 2026 | 663 | 55 |
| XHX INTERNATIONAL INC | May 2026 | 184 | 46 |
| XHY GT TRADE INC | Jan 2024 | 116 | 0 |
| XI AN FRIENDSHIP MEDICAL ELECTRONICS CO LTD | Mar 2026 | 233 | 1 |
| XI AN GRAND HARVEST EQUIPMENT CO | May 2026 | 160 | 8 |
| XI AN HERBSPIRIT TECHNOLOGY CO LTD | Feb 2026 | 82 | 0 |
| XI AN HONG YING FEI TRADING CO. | May 2026 | 105 | 6 |
| XI'AN AIKEPAI ELECTRONIC COMMERCE C | Sep 2025 | 130 | 0 |
| XI'AN ALSTOM YONGJI ELECTRIC EQUIPM | Apr 2026 | 68 | 3 |
| XI'AN BAIGAO TRADING COMPANY.,LTD | May 2026 | 496 | 8 |
| XI'AN BLUESKY TRADING CO., LTD | May 2026 | 714 | 76 |
| XI'AN CHANGLIANGE TRADING CO LTD | Oct 2025 | 111 | 0 |
| XI'AN CITYMAX AGROCHEMICAL CO., LTD | May 2026 | 172 | 13 |
| XI'AN DIANYINGXIN TRADING CO., LTD | May 2026 | 631 | 9 |
| XI'AN ECON INDUSTRIAL CORP | Apr 2026 | 129 | 3 |
| XI'AN FREEDRAGON ENTERPRISES CO. | May 2026 | 457 | 4 |
| XI'AN HAOSEN PRECISION CASTING CO | May 2026 | 397 | 4 |
| XI'AN HUAN-TAI TECHNOLOGY & DEVELOP | May 2026 | 2,030 | 38 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-23 | EGLV149602651719 | AMZDCN26GEMKFHUQ | 14520 | House Bill | AMZD | 9935387 | EVER MATCH | 2026-05-22 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,418 CTN | 19,500 KG | House to House | FUSUNBAO(GUANGDONG)HOME TECHNOLOGY LTD | XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE | FILE CABINET KITCHEN ISLAND TABLE SHOE BENCH SIDE TABLE TOY STORAGE CABINET | |
| 2026-05-23 | EGLV149602651671 | AMZDCN26OY7FDD2Z | 14520 | House Bill | AMZD | 9935387 | EVER MATCH | 2026-05-22 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,230 CTN | 17,644 KG | House to House | ZHENGZHOU QINGMUSHE NETWORK TECHNOLOGY | XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE | BOOKSHELF COAT RACK COFFEE TABLE DOG CRATE END TABLE FILE CABINET PRINTER STAND TV STAND | |
| 2026-05-23 | EGLV149602651522 | AMZDCN26G47RRO6R | 14520 | House Bill | AMZD | 9935387 | EVER MATCH | 2026-05-22 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,120 CTN | 19,117 KG | House to House | FUSUNBAO(GUANGDONG)HOME TECHNOLOGY LTD | XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE | CONSOLE TABLE FILE CABINET KITCHEN ISLAND TABLE SHOE BENCH SHOE CABINET SIDE TABLE TOY STORAGE CABINET | |
| 2026-05-23 | EGLV149602651735 | AMZDCN26SRWKHNFM | 14520 | House Bill | AMZD | 9935387 | EVER MATCH | 2026-05-22 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,450 CTN | 16,649 KG | House to House | DONGGUAN CITY XINRUIJU HARDWARE PRODUCTS | XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE | BAR CHAIR HALL TREE PRINTER STAND WALL SHELF WORK STOOL | |
| Run Date | 2026-05-25 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-24 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-24 |
| Trade Update Date | 2026-04-29 |
| Master BOL # | HLCUSZX2604BLMD5 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN265YC777SB |
| Manifest Number | 558007 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 618E |
| IMO # | |
| Vessel Name | MAERSK ALFIRK |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | CNYTN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 19500 KG |
| Weight in KG | 19,500 KG |
| Quantity | 1450 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
HAMU3021085 |
| Commodity Description |
FILE CABINET LITERATURE ORGANIZER SIDE TABLE TOY STORAGE CABINET TV STAND TV TRAY WASTE BIN |
| Shipper Name | DONGGUAN SHENGTONGDA SMART HOME CO. |
|---|---|
| Address Line 1 | , LTD. NO. 3, GUOHAI ROAD, CHANGPIN |
| Address Line 2 | G TOWN |
| City | DONGGUAN CITY |
| State Province | GU |
| Zip Code | 523000 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE C |
|---|---|
| Address Line 1 | O., LTD. C/O FBA 12801 EXCELSIOR DR |
| City | SANTA FE SPRINGS |
| State Province | CA |
| Zip Code | 90670 |
| Country Code | US |
| Container Number | HAMU3021085 |
|---|---|
| Seal Number 1 | HLK4429835 |
| Seal Number 1 | HLK4429835 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4510 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | FILE CABINET LITERATURE ORGANIZER SIDE TABLE TOY STORAGE CABINET TV STAND TV TRAY WASTE BIN |
| Marks and Numbers 1 | N/M MADE IN CHINA |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 34 | 2026-05-23 |
| Seattle, Washington | 28 | 2026-03-03 |
| Tacoma, Washington | 21 | 2026-04-24 |
| Long Beach, California | 11 | 2026-04-24 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 70 | 2026-05-23 |
| Ningbo China (Mainland) | 11 | 2026-04-24 |
| Pusan South Korea | 5 | 2025-03-24 |
| Shanghai China (Mainland) | 4 | 2026-04-24 |
| Xiamen China (Mainland) | 3 | 2026-03-02 |
| Qingdao China (Mainland) | 1 | 2026-03-05 |
Below are the top 10 company names and addresses for Xi'An Chuzhuo Electronic Commerce that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE | NE OLYMPIA WA 98516 US | 2025-08-25 | 25 |
| XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE | SAN BERNARDINO CA 92407 US | 2026-03-05 | 11 |
| XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE | 2025-06-18 | 8 | |
| XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE | 2025-07-01 | 8 | |
| XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE | 2026-05-23 | 7 | |
| XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE | 2025-08-04 | 7 | |
| XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE | 2025-06-24 | 5 | |
| XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE | 2026-04-30 | 5 | |
| XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE | 2026-03-03 | 5 | |
| XI'AN CHUZHUO ELECTRONIC COMMERCE | 2026-02-16 | 5 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||