There are a total of 2,723 bills of lading on file for Yantai Pacific Home Fashion Co.,Ltd between June 14th, 2012 and May 22nd, 2026.
Of those 2,723 bills of lading, 34 were within the past 30 days and 90 were within the past 90 days.
| Total Records | 2,723 |
|---|---|
| Shipper Records | 2,714 |
| Consignee Records | 169 |
| Notify Party Records | 78 |
| First Shipment on File | Jun 14th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 34 |
| Records in Last 90 Days | 90 |
| Records in the Past Year | 311 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for YANTAI PACIFIC HOME FASHION CO.,LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Yantai Pacific Home Fashion Co.,Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Yantai Pacific Home Fashion Co.,Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| LEVTEX LLC | May 2026 | 2,165 | 108 |
| WESTPOINT HOME LLC | May 2026 | 14,026 | 75 |
| JERIDAN TEXTILES INC | May 2026 | 488 | 67 |
| MARWAH CORPORATION | May 2026 | 380 | 63 |
| WILSON & LUMI TRADING INC | May 2026 | 506 | 56 |
| JHL INTERNATIONAL TRADING CO.,LTD | May 2026 | 1,059 | 53 |
| KEECO, LLC | May 2026 | 13,524 | 43 |
| WAL-MART CANADA CORP. | May 2026 | 132,480 | 40 |
| VYBE INC | May 2026 | 64 | 40 |
| INDIGO HOME INC. | May 2026 | 6,522 | 37 |
| REVMAN INTERNATIONAL INC | May 2026 | 11,380 | 32 |
| ARIAS TRADING INC | May 2026 | 1,175 | 31 |
| ENVOGUE INTERNATIONAL LLC | May 2026 | 11,154 | 30 |
| QVC, INC. | May 2026 | 40,378 | 28 |
| ROYAL HERITAGE HOME | Nov 2024 | 905 | 27 |
| PEM AMERICA INCORPORATED | May 2026 | 5,385 | 25 |
| LAST BRAND INC | May 2026 | 392 | 23 |
| MELANGE HOME, LLC | Apr 2026 | 461 | 21 |
| HSNI LLC | May 2026 | 12,022 | 20 |
| CATHAY HOME INC | May 2026 | 4,881 | 19 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Yantai Pacific Home Fashion Co.,Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| YANTAI LUCO INTERNATIONAL INC. | May 2026 | 937 | 14 |
| YANTAI LUTONG PRECISION TECHNOLOGY CO.,LTD | Apr 2026 | 198 | 1 |
| YANTAI MARCH INTERNATIONAL TRADE CO | May 2023 | 147 | 0 |
| YANTAI MEFINE MACHINE CO.,LTD. | May 2026 | 1,204 | 6 |
| YANTAI MINGXIANG FOODSTUFF CO.,LTD. | May 2026 | 184 | 5 |
| YANTAI NATIVE PRODUCE AND ANIMAL BY | May 2026 | 443 | 7 |
| YANTAI NEWTEK INTERNATIONAL TRADING | May 2026 | 213 | 8 |
| YANTAI NORTH ANDRE JUICE CO.,LTD. | Apr 2026 | 2,305 | 50 |
| YANTAI NORTH HOME TEXTILE CO.,LTD | May 2026 | 4,887 | 68 |
| YANTAI ORIENTAL PROTEIN TECH CO. | May 2026 | 668 | 5 |
| YANTAI PRIME PACKAGING CO., LTD. | Jun 2024 | 131 | 0 |
| YANTAI PUYUN ELECTRONIC COMMERCE CO | May 2026 | 297 | 101 |
| YANTAI RICH FOOD TECHNOLOGY CO.,LTD | Oct 2025 | 331 | 0 |
| YANTAI RIMA MACHINERY CO., LTD. | May 2026 | 937 | 9 |
| YANTAI RISHENG PACKAGE CO.,LTD | May 2026 | 147 | 5 |
| YANTAI RONGDI INTL TRADE CO.,LTD | May 2026 | 304 | 5 |
| YANTAI SANJIA VERMICELLI CO.,LTD. | May 2026 | 396 | 15 |
| YANTAI SANKO FISHERIES CO., LTD. | Mar 2026 | 294 | 2 |
| YANTAI SHINHO WEIDAMEI FOOD CO.,LTD | Mar 2026 | 176 | 1 |
| YANTAI SHUANGTA FOOD CO.,LTD | May 2026 | 648 | 12 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-28 | COSU6451887641 | 072E | Regular Bill | COSU | 9645891 | CSCL AUTUMN | 2026-05-27 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 380 CTN | 2,382 KG | House to House | YANTAI PACIFIC HOME FASHION COMPANY | PEM AMERICA INCORPORATED | OOCL LOGISTICS (USA) INC. | QUILT SET COMFORTER SET THIS SHIPMENT CON TAINS NO SOLID | |
| 2026-05-28 | COSU6451725870 | CHSL551139427TAO | 072E | House Bill | CHSL | 9645891 | CSCL AUTUMN | 2026-05-27 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 740 PKG | 3,211 KG | House to House | YANTAI PACIFIC HOME FASHION CO | QVC,INC | COMFORTER SET PO IPO-QUS-547559 HS CODE 940440 S C NO.CHSL2025 NO WOOD PACKAGING MATERIALS AMS FREIGHT COLLECT CY CY | |
| 2026-05-28 | COSU6452480700 | PSEAQLGB26050047 | 072E | House Bill | PSEA | CSCL AUTUMN | 2026-05-27 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 3,025 CTN | 25,114 KG | House to House | YANTAI PACIFIC HOME FASHION | ENVOGUE INTERNATIONAL LLC | DUVET SET COMFORTER SET | ||
| 2026-05-28 | COSU6452397190 | BWYBSHAOE025126A | 072E | House Bill | BWYB | 9645891 | CSCL AUTUMN | 2026-05-27 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 659 CTN | 10,411 KG | House to House | YANTAI PACIFIC HOME FASHION | LINORA INC | BLANKET COMFORTER SET DUVET COVER SET FITTED SHEET PILLOWCASE SHEET SET | |
| Run Date | 2026-05-28 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-27 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-27 |
| Trade Update Date | 2026-05-20 |
| Master BOL # | COSU6451984240 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 550350 |
| Bill Type | Regular Bill |
| Carrier Code | COSU |
| Voyage # | 072E |
| IMO # | 9645891 |
| Vessel Name | CSCL AUTUMN |
| Vessel Country | HK |
| Place of Receipt | QINGDAO |
| Foreign Port of Lading | QINGDAO CHINA (MAINLAND) (57047) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 8379 KG |
| Weight in KG | 8,379 KG |
| Quantity | 413 CTN |
| Volume | 45 CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
OOLU4286219 |
| Commodity Description |
DUVET SET PO#9692_B0901218 THIS SHIPMENT CONT AINS NO SOLID |
| Shipper Name | YANTAI PACIFIC HOME FASHION COMPANY |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.28 YINGFU ROAD FUSHAN DISTRICT |
| Address Line 2 | YANTAI SD 264000 |
| Address Line 3 | CHINA |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 8013903 |
| Consignee Name | ENVOGUE INTERNATIONAL LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | SUITE 1818 230 FIFTH AVENUE |
| Address Line 2 | NEW YORK NY 10001 |
| Address Line 3 | UNITED STATES |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 7257276 |
| Notify Party Name | NYC SUPPLY CHAIN SOLUTIONS INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | SUITE 405 99 TULIP AVENUE |
| Address Line 2 | FLORAL PARK NY 11001 |
| Address Line 3 | UNITED STATES |
| COMM Number Qualifier | TE |
| COMM Number | 7391688 |
| Container Number | OOLU4286219 |
|---|---|
| Seal Number 1 | NK094732 |
| Seal Number 1 | NK094732 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 42G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | DUVET SET PO#9692_B0901218 THIS SHIPMENT CONT AINS NO SOLID |
| Marks and Numbers 1 | EV REF# FROM: DC PO: DEPT# STYLE NAME STYLE# DESCRIPTION COLOR |
| Marks and Numbers 2 | SIZE TOTAL UNITS STORE READY CARTON# PRETICKETED: COUNTRY OF ORIGIN |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 630231 | 00000000 | 0000000000 |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 849 | 2026-05-23 |
| Los Angeles, California | 823 | 2026-05-19 |
| Tacoma, Washington | 224 | 2025-12-01 |
| Newark, New Jersey | 194 | 2026-05-19 |
| Seattle, Washington | 191 | 2026-03-03 |
| Oakland, California | 109 | 2026-05-22 |
| Mobile, Alabama | 104 | 2026-03-30 |
| Savannah, Georgia | 77 | 2026-05-21 |
| Charleston, South Carolina | 71 | 2026-05-16 |
| Houston, Texas | 29 | 2025-10-22 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Qingdao China (Mainland) | 1,756 | 2026-05-23 |
| Shanghai China (Mainland) | 582 | 2026-05-12 |
| Pusan South Korea | 276 | 2026-05-11 |
| Ningbo China (Mainland) | 41 | 2026-04-01 |
| All Other Peoples Republic of China Ports | 23 | 2025-10-23 |
| Yantai China (Mainland) | 16 | 2014-09-03 |
| Yangshan China (Mainland) | 12 | 2026-02-09 |
| Tokyo Japan | 4 | 2019-01-05 |
| Prince Rupert, BC Canada | 3 | 2014-11-24 |
| Panama City Panama | 2 | 2017-11-10 |
Below are the top 10 company names and addresses for Yantai Pacific Home Fashion Co.,Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| YANTAI PACIFIC HOME FASHION CO.,LTD | NO.28 YINGFU ROAD FUSHAN DISTRICT YANTAI SHANDONG CHINA | 2025-09-22 | 328 |
| YANTAI PACIFIC HOME FASHION CO.,LTD | NO.28 YINGFU ROAD FUSHAN DISTRICT YANTAI CN | 2025-08-14 | 175 |
| YANTAI PACIFIC HOME FASHION CO.,LTD | 2025-09-24 | 31 | |
| YANTAI PACIFIC HOME FASHION CO.,LTD | 2025-07-14 | 21 | |
| YANTAI PACIFIC HOME FASHION CO.,LTD | 2025-10-06 | 19 | |
| YANTAI PACIFIC HOME FASHION CO.,LTD | 2025-06-27 | 3 | |
| YANTAI PACIFIC HOME FASHION CO.,LTD | 2025-09-13 | 2 | |
| YANTAI PACIFIC HOME FASHION CO.,LTD | 2025-09-05 | 1 | |
| YANTAI PACIFIC HOME FASHION CO LTD | 2024-10-18 | 130 | |
| YANTAI PACIFIC HOME FASHION CO.,LTD | 2024-12-18 | 80 |
Below are the top 10 phone numbers on file for Yantai Pacific Home Fashion Co.,Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-22 | 17 | |
| 2026-05-19 | 9 | |
| 2025-01-04 | 4 | |
| 2023-08-08 | 1 | |
| 2023-02-18 | 17 | |
| 2021-10-13 | 1 | |
| 2020-01-08 | 1 | |
| 2019-11-21 | 35 | |
| 2018-10-31 | 4 | |
| 2015-12-09 | 2 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||