There are a total of 60 bills of lading on file for Yantai XIangyu Packaging Co., Ltd. between June 10th, 2023 and May 8th, 2026.
Of those 60 bills of lading, 1 were within the past 30 days and 6 were within the past 90 days.
| Total Records | 60 |
|---|---|
| Shipper Records | 61 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jun 10th, 2023 |
| Most Recent Shipment on File | May 8th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 1 |
| Records in Last 90 Days | 6 |
| Records in the Past Year | 29 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for YANTAI XIANGYU PACKAGING CO., LTD..
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Yantai XIangyu Packaging Co., Ltd., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Yantai XIangyu Packaging Co., Ltd. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| COMERCIALIZADORA DE ALIMENTOS OCHOA | Feb 2026 | 22 | 13 |
| OCHOA DAIRY PRODUCTS CORP | Mar 2026 | 18 | 10 |
| Apr 2026 | 8 | 8 | |
| BUDGET FOODS | May 2026 | 1,072 | 3 |
| Mar 2026 | 8 | 3 | |
| ORLY INDUSTRY INC | Mar 2025 | 18 | 2 |
| KATOPS LLC | May 2026 | 258 | 2 |
| TRANSTECH TRADE CORPORATION | May 2026 | 12 | 1 |
| Dec 2024 | 1 | 1 | |
| Apr 2026 | 3 | 1 | |
| Aug 2025 | 3 | 1 | |
| PLCS INC | May 2026 | 199 | 1 |
| OCEAN MARINE SHIPPING AGENCIES | May 2024 | 82 | 1 |
| NATURAL STONE DEPOT INC | May 2026 | 229 | 1 |
| MORGAN FOODS INC. | May 2026 | 2,164 | 1 |
| MIDAS CORPORATION | Jun 2025 | 89 | 1 |
| Nov 2025 | 3 | 1 | |
| LASBUK TRADING INC | May 2026 | 129 | 1 |
| Jun 2025 | 1 | 1 | |
| Jan 2026 | 5 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Yantai XIangyu Packaging Co., Ltd.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 | MAEU265653066 | SMMBSTAO7373970 | 610E | House FROB | SMMB | 9166792 | SKAGEN MAERSK | 2026-03-30 | TACOMA, WASHINGTON | PUSAN SOUTH KOREA | 618 PKG | 10,583 KG | Container Yard | YANTAI XIANGYU PACKAGING | TRANSTECH TRADE CORPORATION | TRANSTECH TRADE CORPORATION | CORRUGATED BOXELECTRIC COUNTERBALANCE FORKLIF T |
| 2026-03-31 | MAEU266133544 | SFOKTAO26020744 | 610E | House FROB | SFOK | 9166792 | SKAGEN MAERSK | 2026-03-30 | TACOMA, WASHINGTON | PUSAN SOUTH KOREA | 744 PKG | 9,755 K | Pier to Pier | YANTAI XIANGYU PACKAGING | ADAM PRINT INC | ADAM PRINT INC | CORRUGATED BOX HS@@ HEAT SHRINK MACHI NE HS SHRINK BAG HS@@ FOAM CORNER HS WOOD WORKING MACHINE HS |
| 2026-03-16 | CMDUQGD2584291 | SUWBSQD26020020 | 0DBNQ | House Bill | SUWB | 9938339 | PRESIDENT GRANT | 2026-03-14 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | PUSAN SOUTH KOREA | 50 PCK | 29,878 KG | Container Yard | YANTAI XIANGYU PACKAGING | OCHOA DAIRY PRODUCTS | OCHOA DAIRY PRODUCTS | PIZZA BOX HTS CODE: |
| 2026-02-07 | EGLV140503517557 | AXXMAE26010152T | 111E | House Bill | AXXM | 9334923 | COSCO OCEANIA | 2026-02-06 | LONG BEACH, CALIFORNIA | QINGDAO CHINA (MAINLAND) | 24 PKG | 14,507 K | House to House | YANTAI XIANGYU PACKAGING | OCHOA DAIRY PRODUCTS | OCHOA DAIRY PRODUCTS | PIZZA BOX |
| Run Date | 2026-04-18 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-02 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-17 |
| Trade Update Date | 2026-03-12 |
| Master BOL # | ZIMUQIN1826463 |
|---|---|
| House BOL # | CTYOTAO09056621 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House FROB |
| Carrier Code | CTYO |
| Voyage # | 21E |
| IMO # | 9243394 |
| Vessel Name | MSC DARIEN |
| Vessel Country | PT |
| Place of Receipt | BUSAN SOUTH KOREA |
| Foreign Port of Lading | PUSAN SOUTH KOREA (58023) |
| Port of Unlading | SEATTLE, WASHINGTON (3001) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 11740 K |
| Weight in KG | 11,740 KG |
| Quantity | 27 PKG |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
ZCSU7773770 |
| Commodity Description |
CORRUGATED BOX HS |
| Shipper Name | YANTAI XIANGYU PACKAGING CO., LTD. |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.935, FUSHAN ROAD,LAIYANG CITY, |
| City | SHANDONG |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | BUDGET PACKAGING CO INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 2105 RUE MONTEREY, LAVAL,QC H7L 3T6 |
| City | LAVAL |
| State Province | QC |
| Zip Code | H7L3T6 |
| Country Code | CA |
| Notify Party Name | BUDGET PACKAGING CO INC. |
|---|---|
| Address Line 1 | 2105 RUE MONTEREY, LAVAL,QC H7L 3T6 |
| City | LAVAL |
| State Province | QC |
| Zip Code | H7L3T6 |
| Country Code | CA |
| Container Number | ZCSU7773770 |
|---|---|
| Seal Number 1 | A4250469561 |
| Seal Number 1 | A4250469561 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | CORRUGATED BOX HS |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 21 | 2026-02-07 |
| Seattle, Washington | 18 | 2026-04-18 |
| Tacoma, Washington | 8 | 2026-05-09 |
| Los Angeles, California | 6 | 2026-03-16 |
| Newark, New Jersey | 3 | 2025-03-12 |
| Port Everglades, Florida | 2 | 2025-12-12 |
| San Juan, Puerto Rico | 1 | 2025-07-01 |
| Oakland, California | 1 | 2024-08-06 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Qingdao China (Mainland) | 40 | 2026-04-21 |
| Pusan South Korea | 13 | 2026-04-18 |
| Ningbo China (Mainland) | 3 | 2026-05-09 |
| Kingston Jamaica | 2 | 2025-07-01 |
| Shanghai China (Mainland) | 1 | 2026-01-31 |
| Shekou China (Mainland) | 1 | 2025-02-15 |
Below are the top 10 company names and addresses for Yantai XIangyu Packaging Co., Ltd. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| YANTAI XIANGYU PACKAGING CO., LTD. | NO. 935, FUSHAN ROAD, LAIYANG CITY, SHANDONG PROVINCE, CHINA | 2025-07-25 | 5 |
| YANTAI XIANGYU PACKAGING CO., LTD. | NO. 935, FUSHAN ROAD, LAIYANGCITY, SHANDONG PROVIN YANTAI CN | 2025-06-16 | 4 |
| YANTAI XIANGYU PACKAGING CO., LTD. | 2025-06-26 | 1 | |
| YANTAI XIANGYU PACKAGING CO LTD | 2025-04-28 | 5 | |
| YANTAI XIANGYU PACKAGING CO., LTD | 2025-09-01 | 4 | |
| YANTAI XIANGYU PACKAGING | 2025-12-09 | 3 | |
| YANTAI XIANGYU PACKAGING CO., LTD. | 2025-02-18 | 3 | |
| YANTAI XIANGYU PACKAGING | 2025-11-21 | 3 | |
| YANTAI XIANGYU PACKAGING | 2026-02-07 | 3 | |
| YANTAI XIANGYU PACKAGING | 2026-03-16 | 2 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Yantai XIangyu Packaging Co., Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-11-21 | 3 | |
| 2024-10-12 | 2 |
Below are the top 1 email addresses on file for Yantai XIangyu Packaging Co., Ltd.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2025-04-21 | 1 |