There are a total of 181 bills of lading on file for Zhangzhou Yuechun Industry And TRAD between February 8th, 2022 and May 14th, 2026.
Of those 181 bills of lading, 7 were within the past 30 days and 14 were within the past 90 days.
| Total Records | 181 |
|---|---|
| Shipper Records | 181 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Feb 8th, 2022 |
| Most Recent Shipment on File | May 14th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 7 |
| Records in Last 90 Days | 14 |
| Records in the Past Year | 24 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRAD.
Below is a Sankey Diagram of the top 17 companies associated with Zhangzhou Yuechun Industry And TRAD, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 17 companies associated with Zhangzhou Yuechun Industry And TRAD in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| COASTER CO. OF AMERICA | May 2026 | 44,890 | 97 |
| COASTER CO., OF AMERICA, INC | May 2026 | 18,202 | 54 |
| COASTER COMPANY OF AMERICA, INC. | May 2026 | 985 | 7 |
| SHOPPER + INC. | May 2026 | 1,374 | 5 |
| GINGLE UNION USA INC | Sep 2025 | 2,471 | 3 |
| WIDEPASSAGE TRADING LLC | May 2026 | 11 | 2 |
| SOLEORA INC | May 2026 | 147 | 2 |
| NACHUANG TRADING INC | Apr 2026 | 793 | 2 |
| ZEST LINK TRADING LTD | May 2026 | 196 | 1 |
| Apr 2026 | 7 | 1 | |
| SHINY MOON USA INC | Feb 2026 | 2,082 | 1 |
| SHARPEDGE TRADING LLC | May 2026 | 12 | 1 |
| LOTUSPATH TRADE LLC | May 2026 | 23 | 1 |
| HETLON INC | Feb 2026 | 1,248 | 1 |
| GRANDAIM TRADING LLC | May 2026 | 15 | 1 |
| BRIGHTHORIZON TRADING LLC | May 2026 | 29 | 1 |
| APEX INTERNATIONAL INC. | May 2026 | 6,173 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Zhangzhou Yuechun Industry And TRAD.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-01 | ONEYXMNG25303900 | NFIFXMN26040018 | E015 | House Bill | NFIF | 9935117 | WAN HAI A05 | 2026-04-30 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 419 CTN | 19,095 KG | Container Yard | ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRAD | GRANDAIM TRADING LLC | GRANDAIM TRADING LLC | METAL BED |
| 2026-05-01 | ONEYXMNG25305400 | NFIFXMN26040017 | E015 | House Bill | NFIF | 9935117 | WAN HAI A05 | 2026-04-30 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 850 CTN | 23,353 KG | Container Yard | ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRAD | SUMMITPROSPER TRADING LLC | SUMMITPROSPER TRADING LLC | METAL BED |
| 2026-05-01 | OOLU2167554370 | NFIFXMN26030065 | 004E | House Bill | NFIF | 9949780 | OOCL MAGNOLIA | 2026-04-30 | NEWARK, NEW JERSEY | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 530 CTN | 21,288 KG | House to House | ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRAD | LOTUSPATH TRADE LLC | LOTUSPATH TRADE LLC | METAL BED GP ECN |
| 2026-05-01 | OOLU2167554360 | NFIFXMN26030066 | 004E | House Bill | NFIF | 9949780 | OOCL MAGNOLIA | 2026-04-30 | NEWARK, NEW JERSEY | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 646 CTN | 21,233 KG | House to House | ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRAD | SHARPEDGE TRADING LLC | SHARPEDGE TRADING LLC | METAL BED GP ECN |
| Run Date | 2026-05-01 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-27 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-30 |
| Trade Update Date | 2026-04-08 |
| Master BOL # | ONEYXMNG25304300 |
|---|---|
| House BOL # | NFIFXMN26040019 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | NFIF |
| Voyage # | E015 |
| IMO # | |
| Vessel Name | WAN HAI A05 |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | XIAMEN |
| Foreign Port of Lading | XIAMEN CHINA (MAINLAND) (57069) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 23580 KG |
| Weight in KG | 23,580 KG |
| Quantity | 785 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
BEAU5515829 |
| Commodity Description |
METAL BED |
| Shipper Name | ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRAD |
|---|---|
| Address Line 1 | ADDRESS: NO. 36-1,JIANSHE EAST ROA |
| Address Line 2 | D,SHANCHENG,NANJING,ZHANGZHOU,FUJIA |
| Address Line 3 | N,CHINA |
| Consignee Name | WIDEPASSAGE TRADING LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 25106 AVENUE TIBBITTS STE 103, VALE |
| Address Line 2 | NCIA, CA 91355 E-MAIL: YXCQGOP@WOO |
| Address Line 3 | YOUNG.COM.CN |
| Notify Party Name | WIDEPASSAGE TRADING LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 25106 AVENUE TIBBITTS STE 103, VALE |
| Address Line 2 | NCIA, CA 91355 E-MAIL: YXCQGOP@WOO |
| Address Line 3 | YOUNG.COM.CN |
| Container Number | BEAU5515829 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CNDR62934 |
| Seal Number 1 | CNDR62934 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 45G1 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | METAL BED |
| Marks and Numbers 1 | NO MARKS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 121 | 2026-05-01 |
| Long Beach, California | 38 | 2026-05-16 |
| Newark, New Jersey | 12 | 2026-05-01 |
| Seattle, Washington | 5 | 2025-04-26 |
| Savannah, Georgia | 4 | 2026-05-07 |
| Houston, Texas | 1 | 2025-06-16 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 177 | 2026-05-16 |
| Pusan South Korea | 3 | 2025-04-24 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 1 | 2025-01-14 |
Below are the top 10 company names and addresses for Zhangzhou Yuechun Industry And TRAD that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRAD | NO. 36-1,JIANSHE EAST ROAD, SHANCHE ZHANGZHOU 35 363600 CHINA | 2025-10-23 | 64 |
| ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRAD | ADDRESS: NO.36-1,JIANSHE EAST ROAD ,SHANCHENG,NANJING,ZHANGZHOU,FUJIAN ,CHINA | 2026-05-07 | 12 |
| ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRAD | 2026-02-21 | 5 | |
| ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRAD | 2026-04-15 | 3 | |
| ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRAD | 2025-06-16 | 1 | |
| ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRADE CO., LTD | 2025-01-28 | 28 | |
| ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRAD | 2023-04-21 | 24 | |
| ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRADE CO. LTD | 2023-09-14 | 13 | |
| ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRADE CO. LTD | 2023-10-11 | 7 | |
| ZHANGZHOU YUECHUN INDUSTRY AND TRAD | 2025-01-24 | 5 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||