There are a total of 187 bills of lading on file for Zhangzhou Zhenyu Sporting Goods Co between January 29th, 2015 and May 15th, 2026.
Of those 187 bills of lading, 4 were within the past 30 days and 17 were within the past 90 days.
| Total Records | 187 |
|---|---|
| Shipper Records | 187 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jan 29th, 2015 |
| Most Recent Shipment on File | May 15th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 4 |
| Records in Last 90 Days | 17 |
| Records in the Past Year | 46 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS CO.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Zhangzhou Zhenyu Sporting Goods Co, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Zhangzhou Zhenyu Sporting Goods Co in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| A&P YARDS GAMES IMPORTS LLC | May 2026 | 224 | 61 |
| AMAZON | May 2026 | 4,803 | 26 |
| ZHANGJIAGANG KINGDOM IMPORT & EX. | Apr 2025 | 2,144 | 20 |
| WUYI KELONG PRODUCTS CO LTD | Oct 2023 | 606 | 6 |
| FUZHOU LIGHT INDUSTRY IMPORT AND | May 2026 | 1,144 | 5 |
| V&X IMPORT INC | Jul 2022 | 695 | 4 |
| GAN ZHOU CHANG DE CHUANG | Jan 2025 | 402 | 4 |
| DONGAN QINGHUAYUN TRADING CO LTD | Jul 2024 | 325 | 4 |
| 1001258466 ONTARIO INC | May 2026 | 125 | 4 |
| W&W INTERNATIONAL LLC | Mar 2026 | 2,697 | 3 |
| STRATEGIC SOURCING LTD | May 2026 | 1,510 | 2 |
| DEQING HAICHENG IMPORT AND EXPORT C | Oct 2025 | 438 | 2 |
| TRADESTREAM INTERNATIONAL TRADE INC | May 2026 | 138 | 1 |
| SUNFLOWER INTERNATIONAL, INC. | May 2026 | 2,375 | 1 |
| PACIFICLINK TRADING LLC | May 2026 | 91 | 1 |
| NINGBO YOJOYER CULTURE CRAFTS | Aug 2025 | 1,191 | 1 |
| NANCHANG WEIJIA GARMENTS CO LTD | Dec 2025 | 173 | 1 |
| FUZHOU LIGHT INDUSTRY IMPORT & EXPO | May 2026 | 32,943 | 1 |
| DANVILLE FULFILLMENT TRADING LTD | Mar 2024 | 112 | 1 |
| BLUE CARGO SERVICE INC. | Jul 2023 | 1,628 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Zhangzhou Zhenyu Sporting Goods Co.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-29 | HDMUXMNM82423100 | AMZDCN26CYRTNCYY | 0085E | House Bill | AMZD | 9415727 | ONE MAESTRO | 2026-04-28 | TACOMA, WASHINGTON | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 424 CTN | 5,269 KG | Pier to Pier | ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS | A&P YARDS GAMES IMPORTS LLC | A&P YARDS GAMES IMPORTS LLC | DISC GOLF BASKET TARGETS CROQUET SET CROQUET SET CROQUET SET CROQUET SET LADDER TOSS GAME SET HORSESHOE SET |
| 2026-04-23 | HDMUXMNM84747600 | AMZDCN26IK7N66LN | 0017E | House Bill | AMZD | 9935088 | WAN HAI A01 | 2026-04-22 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 500 CTN | 1,805 KG | Pier to Pier | ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS | A&P YARDS GAMES IMPORTS LLC | A&P YARDS GAMES IMPORTS LLC | DROP FOUR CONNECT BOARD GAME SET |
| 2026-04-23 | HDMUXMNM06132900 | AMZDCN26PIB2XUES | 0017E | House Bill | AMZD | 9935088 | WAN HAI A01 | 2026-04-22 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 551 CTN | 4,308 KG | Pier to Pier | ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS | A&P YARDS GAMES IMPORTS LLC | A&P YARDS GAMES IMPORTS LLC | DROP FOUR CONNECT BOARD GAME SET CROQUET SET CROQUET SET CROQUET SET LADDER TOSS GAME SET HORSESHOE SET |
| 2026-04-17 | HDMUXMNM27249500 | AMZDCN26ALR2LMJN | 0016E | House Bill | AMZD | 9941128 | WAN HAI A11 | 2026-04-16 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 866 CTN | 5,928 KG | Pier to Pier | ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS | A&P YARDS GAMES IMPORTS LLC | A&P YARDS GAMES IMPORTS LLC | DROP FOUR CONNECT BOARD GAME SET CROQUET SET CROQUET SET CROQUET SET CROQUET SET DROP FOUR CONNECT BOARD GAME SET |
| Run Date | 2026-05-04 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-03 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-03 |
| Trade Update Date | 2026-04-08 |
| Master BOL # | CMDUXIA1829797 |
|---|---|
| House BOL # | AMZDCN26JXQUZVUP |
| Manifest Number | 550204 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | AMZD |
| Voyage # | 0P50K |
| IMO # | |
| Vessel Name | CMA CGM SHANGHAI |
| Vessel Country | MT |
| Place of Receipt | CNXMN |
| Foreign Port of Lading | XIAMEN CHINA (MAINLAND) (57069) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 3818 KG |
| Weight in KG | 3,818 KG |
| Quantity | 625 CTN |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
SEGU5343341 |
| Commodity Description |
DROP FOUR CONNECT BOARD GAME SET CROQUET SET CROQUET SET DROP FOUR CONNECT BOARD GAME SET DROP FOUR CONNECT BOARD GAME SET |
| Shipper Name | ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS CO. |
|---|---|
| Address Line 1 | ,LTDNO.69, XIANJING ROAD, BEIDOU IN |
| Address Line 2 | DUSTRIAL PARK,, XIANGCHENG |
| City | ZHANGZHOU |
| State Province | FU |
| Zip Code | 363000 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | A&P YARDS GAMES IMPORTS LLC C/O FBA |
|---|---|
| Address Line 1 | 5990 N CAJON BLVD |
| City | SAN BERNARDINO |
| State Province | CA |
| Zip Code | 92407 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | A&P YARDS GAMES IMPORTS LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 36 BEECHWOOD AVE |
| City | NEW ROCHELLE |
| State Province | NY |
| Zip Code | 10801 |
| Country Code | US |
| Container Number | SEGU5343341 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M8668212 |
| Seal Number 1 | M8668212 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | DROP FOUR CONNECT BOARD GAME SET CROQUET SET CROQUET SET DROP FOUR CONNECT BOARD GAME SET DROP FOUR CONNECT BOARD GAME SET |
| Marks and Numbers 1 | POINTYARD SPEEDARMIS SPEEDARMIS SPEEDARMIS SPEXDARXS |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 69 | 2026-05-04 |
| Tacoma, Washington | 33 | 2026-05-16 |
| Long Beach, California | 27 | 2025-09-08 |
| Newark, New Jersey | 18 | 2026-03-10 |
| Seattle, Washington | 17 | 2026-03-19 |
| Oakland, California | 11 | 2024-08-10 |
| Savannah, Georgia | 7 | 2021-09-23 |
| Baltimore, Maryland | 3 | 2016-01-27 |
| Houston, Texas | 2 | 2022-06-03 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 165 | 2026-05-16 |
| Shanghai China (Mainland) | 14 | 2026-03-17 |
| Hong Kong Hong Kong | 3 | 2021-09-23 |
| Singapore Singapore | 2 | 2016-01-27 |
| Pusan South Korea | 1 | 2023-09-13 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 1 | 2022-05-02 |
| Chiwan China (Mainland) | 1 | 2015-01-31 |
Below are the top 10 company names and addresses for Zhangzhou Zhenyu Sporting Goods Co that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS CO | NO69 XIANJING ROAD BEIDOU INDUSTR ZHANGZHOU CITY FUJIAN PROVINCE CH ZHANGZHOU 363005 CN | 2025-07-10 | 7 |
| ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS CO | NO69 XIANJING ROAD BEIDOU INDUSTRIAL PARK ZHANGZHOU CITY ZHANGZHOU 363000 CN | 2026-03-19 | 5 |
| ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS CO | 2026-05-06 | 4 | |
| ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS CO | 2025-07-07 | 4 | |
| ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS CO | 2025-07-15 | 2 | |
| ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS CO | 2026-03-05 | 2 | |
| ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS CO | 2026-03-10 | 1 | |
| ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS CO | 2025-06-23 | 1 | |
| ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS CO. | 2025-10-07 | 23 | |
| ZHANGZHOU ZHENYU SPORTING GOODS CO | 2023-10-18 | 12 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||