There are a total of 1,456 bills of lading on file for Combat Brands LLC between November 14th, 2012 and May 16th, 2026.
Of those 1,456 bills of lading, 5 were within the past 30 days and 16 were within the past 90 days.
| Total Records | 1,456 |
|---|---|
| Shipper Records | 0 |
| Consignee Records | 1,455 |
| Notify Party Records | 769 |
| First Shipment on File | Nov 14th, 2012 |
| Most Recent Shipment on File | May 16th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 5 |
| Records in Last 90 Days | 16 |
| Records in the Past Year | 68 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for COMBAT BRANDS LLC.
Below is a Sankey Diagram of the top 19 companies associated with Combat Brands LLC, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 19 companies associated with Combat Brands LLC in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| STARPAK MARTIAL ARTS (PVT) LTD | May 2026 | 474 | 118 |
| AN MAIZO WORLDWIDE | Mar 2026 | 315 | 66 |
| LEISURE EXPORT WORLDWIDE | May 2026 | 534 | 59 |
| HANGZHOU TAIDOU SPORTS GOODS CO. | Jan 2026 | 117 | 32 |
| NANTONG IRONMAN SPORTING INDUSTRIAL | May 2026 | 462 | 29 |
| TOP-RANK INDUSTRIAL CO., LTD. | May 2026 | 646 | 21 |
| FAIRTEX EQUIPMENT CO.,LTD. | May 2026 | 276 | 21 |
| AZUNI INTERNATIONAL CO., LTD | May 2026 | 629 | 20 |
| SHANGHAI JOY CROWN INDUSTRY CO. | Jul 2025 | 102 | 18 |
| SAFETY FIRST | May 2026 | 312 | 18 |
| WINDY SPORT CO.,LTD. | Jun 2025 | 42 | 12 |
| FINE FITNESS INDUSTRY CO.,LTD | Sep 2025 | 143 | 10 |
| PROMARK INTERNATIONAL INC | May 2026 | 516 | 8 |
| NEERON USA INC | Apr 2026 | 210 | 4 |
| SSCO PAK INDUSTRIES | Oct 2024 | 25 | 3 |
| SOFT PAK | May 2026 | 32 | 2 |
| SHANGHAI LEJOY CO., LTD | May 2026 | 826 | 2 |
| JIANGSU YIZHENG CAREPRO MEDICAL INSTRUMENTS CO., LTD. | Apr 2026 | 263 | 2 |
| CLEMCO INDUSTRIES CORP | May 2026 | 169 | 2 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Combat Brands LLC.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| COMARCO PRODUCTS INC | May 2026 | 121 | 1 |
| COMARK | Mar 2026 | 4,880 | 1 |
| COMARK SERVICES INC. | Aug 2021 | 225 | 0 |
| COMATEC | May 2026 | 271 | 3 |
| COMAU (SHANGHAI) ENGINEERING CO. | Apr 2026 | 287 | 16 |
| COMAU LLC | May 2026 | 1,077 | 33 |
| COMAU SPA | Apr 2026 | 431 | 8 |
| COMBA TELECOM INC. | May 2026 | 674 | 21 |
| COMBA TELECOM NETWORK SYSTEMS LIMIT | Sep 2025 | 216 | 0 |
| COMBA TELECOM SYSTEMS LIMITED | May 2026 | 79 | 7 |
| COMBAT CORNER | Oct 2025 | 215 | 0 |
| COMBE INCORPORATED | May 2026 | 723 | 16 |
| COMBE MARKT | Jan 2026 | 170 | 0 |
| COMBE PRODUCTS INC. | May 2026 | 402 | 9 |
| COMBI LIFT PROJECTS LLC | Jan 2026 | 140 | 0 |
| COMBI LINE INTERNATIONAL SPA | May 2026 | 3,376 | 29 |
| COMBI PACKAGING SYSTEMS LLC | May 2026 | 451 | 10 |
| COMBIER | Mar 2026 | 260 | 3 |
| COMBILIFT | Apr 2026 | 3,962 | 3 |
| COMBILIFT DEPOT | May 2026 | 643 | 6 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-13 | HLCUKHI260346953 | DNYCS00908674 | 6114 | House Bill | DNYC | 9337456 | NILEDUTCH LION | 2026-05-12 | NORFOLK, VIRGINIA | PORT MUHAMMAD BIN QASIM PAKISTAN | 310 CTN | 2,090 KG | Container Yard | SAFETY FIRST | COMBAT BRANDS, LLC | COMBAT BRANDS, LLC | DIFFERENT KINDS OF BOXING EQUIPMENT |
| 2026-05-05 | OOLU2324716420 | CHQFCBKU26040635 | 1TUHS | House Bill | CHQF | 9463011 | EDISON | 2026-05-04 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | LAEM CHABANG THAILAND | 84 CTN | 2,437 K | House to House | FAIRTEX EQUIPMENT | COMBAT BRANDS LLC | COMBAT BRANDS LLC | BOXING EQUIPMENT BRAND XXXXXXX . |
| 2026-05-01 | MEDUP6143481 | DSVFLHE0035416 | OB610 | House Bill | DSVF | 9301495 | MSC ARICA | 2026-04-30 | NEWARK, NEW JERSEY | PORT MUHAMMAD BIN QASIM PAKISTAN | 933 CTN | 4,045 KG | House to House | TOP RANK INDUSTRIES | COMBAT BRANDS, LLC | DESCRIPTION OF GOODS AND SERVICES FOB TOP RA NK INDUSTRIES P.O BOX NO. ADALAT GARAHA PURANA UGOKI ROAD SIALKOT PAKISTAN AS PER P... | |
| 2026-04-25 | HLCUKHI260259390 | DNYCS00900996 | 6111 | House Bill | DNYC | 9612870 | TOLTEN | 2026-04-21 | NORFOLK, VIRGINIA | SALALAH OMAN | 430 CTN | 1,740 KG | Container Yard | SAFETY FIRST | COMBAT BRANDS, LLC | COMBAT BRANDS, LLC | DIFFERENT KINDS OF BOXING EQUIPMENT |
| Run Date | 2026-05-13 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-12 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-12 |
| Trade Update Date | 2026-04-07 |
| Master BOL # | HLCUKHI260346931 |
|---|---|
| House BOL # | DNYCS00907153 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | DNYC |
| Voyage # | 6114 |
| IMO # | 9337456 |
| Vessel Name | NILEDUTCH LION |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | MUHAMMAD BIN QASI |
| Foreign Port of Lading | PORT MUHAMMAD BIN QASIM PAKISTAN (53551) |
| Port of Unlading | NORFOLK, VIRGINIA (1401) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 11020 KG |
| Weight in KG | 11,020 KG |
| Quantity | 456 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
HAMU4249193 |
| Commodity Description |
MARTIAL ARTS EQUIPMENT |
| Shipper Name | STARPAK MARTIAL ARTS (PRIVATE) LIMI |
|---|---|
| Address Line 1 | P. O. BOX NO. 1123, 94 AZIZ SHAHEED |
| Address Line 2 | ROAD. |
| City | SIALKOT |
| Country Code | PK |
| Consignee Name | COMBAT BRANDS, LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 15850 WEST 108TH ST. |
| City | LENEXA |
| State Province | KS |
| Zip Code | 66219 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | COMBAT BRANDS, LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 15850 WEST 108TH ST. |
| City | LENEXA |
| State Province | KS |
| Zip Code | 66219 |
| Country Code | US |
| Container Number | HAMU4249193 |
|---|---|
| Seal Number 1 | HLK2000100 |
| Seal Number 1 | HLK2000100 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4510 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | MARTIAL ARTS EQUIPMENT |
| Marks and Numbers 1 | COMBAT,KANSAS CITY,001 / 456 |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 611610 | 00000000 | 0000011020 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Newark, New Jersey | 659 | 2026-05-01 |
| Long Beach, California | 249 | 2026-03-23 |
| Los Angeles, California | 233 | 2026-05-05 |
| Norfolk, Virginia | 194 | 2026-05-13 |
| New York, New York | 90 | 2026-05-18 |
| Tacoma, Washington | 22 | 2024-08-09 |
| Houston, Texas | 5 | 2023-01-05 |
| Seattle, Washington | 2 | 2021-07-20 |
| Savannah, Georgia | 1 | 2023-08-18 |
| Oakland, California | 1 | 2022-03-24 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Port Muhammad Bin Qasim Pakistan | 398 | 2026-05-13 |
| Mundra India | 268 | 2026-03-30 |
| Shanghai China (Mainland) | 256 | 2026-01-30 |
| All Other India West Coast Ports | 164 | 2024-10-12 |
| Laem Chabang Thailand | 75 | 2026-05-05 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 74 | 2025-06-09 |
| Jawaharlal Nehru India | 55 | 2021-08-17 |
| Salalah Oman | 43 | 2026-04-25 |
| Nantong China (Mainland) | 22 | 2021-04-14 |
| Hong Kong Hong Kong | 16 | 2023-08-25 |
Below are the top 10 company names and addresses for Combat Brands LLC that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| COMBAT BRANDS LLC | 15850 W 108TH STREET LENEXA KS 66219 US | 2025-12-19 | 17 |
| COMBAT BRANDS LLC | 15850 W 108TH ST LENEXA KS USA US | 2026-05-05 | 8 |
| COMBAT BRANDS LLC | 2025-08-21 | 7 | |
| COMBAT BRANDS LLC | 2026-01-03 | 5 | |
| COMBAT BRANDS LLC | 2025-08-02 | 1 | |
| COMBAT BRANDS LLC | 2025-05-29 | 1 | |
| COMBAT BRANDS LLC | 2025-06-20 | 1 | |
| COMBAT BRANDS LLC | 2025-04-22 | 375 | |
| COMBAT BRANDS LLC | 2024-09-16 | 187 | |
| COMBAT BRANDS, LLC | 2026-05-13 | 167 |
Below are the top 8 phone numbers on file for Combat Brands LLC.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-18 | 9 | |
| 2025-09-15 | 2 | |
| 2024-11-26 | 3 | |
| 2023-10-30 | 3 | |
| 2019-04-12 | 1 | |
| 2018-07-06 | 4 | |
| 2017-02-07 | 1 | |
| 2013-06-07 | 1 |
Below are the top 2 email addresses on file for Combat Brands LLC.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-18 | 9 | |
| 2024-11-26 | 2 |