There are a total of 70 bills of lading on file for Dongguan Wanhui Technology Co between January 28th, 2023 and May 22nd, 2026.
Of those 70 bills of lading, 19 were within the past 30 days and 44 were within the past 90 days.
| Total Records | 70 |
|---|---|
| Shipper Records | 70 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Jan 28th, 2023 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 19 |
| Records in Last 90 Days | 44 |
| Records in the Past Year | 69 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for DONGGUAN WANHUI TECHNOLOGY CO.
Below is a Sankey Diagram of the top 2 companies associated with Dongguan Wanhui Technology Co, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 2 companies associated with Dongguan Wanhui Technology Co in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| CRESTORA INC | Mar 2026 | 24 | 24 |
| RAPIDO TRAINS INC | Dec 2024 | 19 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Dongguan Wanhui Technology Co.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| DONGGUAN UNION SPORT PRODUCT TRADIN | May 2026 | 224 | 12 |
| DONGGUAN UNITED PACKAGING CO.,LTD | Mar 2026 | 177 | 4 |
| DONGGUAN VEIJUN NONWOVEN FABRIC CO | Dec 2021 | 231 | 0 |
| DONGGUAN VIPER CLEANING EQUIPMENT C | May 2026 | 2,409 | 34 |
| DONGGUAN VISION TECHNOLOGY CO., LTD | Feb 2026 | 86 | 0 |
| DONGGUAN VISION TOOL & MOULD CO., LTD. | Apr 2026 | 304 | 5 |
| DONGGUAN VKAR HOBBY CO.,LTD | Apr 2026 | 110 | 6 |
| DONGGUAN WACHING PRINTING COMPANY | May 2026 | 192 | 7 |
| DONGGUAN WANGSHENG ELECTRONIC(HK) L | Jan 2026 | 84 | 0 |
| DONGGUAN WANHAO PACKAGE CO.,LTD. | Jan 2026 | 183 | 0 |
| DONGGUAN WANLIXING RUBBER CO LTD | May 2026 | 278 | 5 |
| DONGGUAN WANLUYI TRADING CO., LTD | Mar 2026 | 74 | 3 |
| DONGGUAN WANSHENG ELECTRONIC COMMER | Jun 2025 | 412 | 0 |
| DONGGUAN WANXIA ELECTROMECHANICAL E | Dec 2025 | 61 | 0 |
| DONGGUAN WANYOU TECHNOLOGY | May 2026 | 78 | 13 |
| DONGGUAN WEALTHPOWER TECHNOLOGY CO | May 2026 | 323 | 9 |
| DONGGUAN WEI MEI FURNITURE CO.,LTD | Apr 2026 | 234 | 5 |
| DONGGUAN WEICO LIGHTING CO LTD | Oct 2025 | 431 | 0 |
| DONGGUAN WEIMENG TECHNOLOGY LIMITED | Dec 2025 | 448 | 0 |
| DONGGUAN WEISHENG PAPER PRODUCTS CO | Apr 2026 | 168 | 8 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-22 | ZIMUSNH7949062 | COHENKSE26300142 | 13E | House Bill | COHE | 9931109 | ZIM MOUNT EVEREST | 2026-05-21 | CHARLESTON, SOUTH CAROLINA | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) | 26 BOX | 20,000 KG | Pier to Pier | DONGGUAN WANHUI TECHNOLOGY CO | BRAKE ROLLER,BRAKE END CAP,BRAKE SPRING | ||
| 2026-05-18 | CMDUCHN3226644 | COHENKSE26300105 | 0XRAP | House Bill | COHE | 9967421 | MH PEGASUS | 2026-05-15 | CHARLESTON, SOUTH CAROLINA | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) | 49 BOX | 39,959 KG | Pier to Pier | DONGGUAN WANHUI TECHNOLOGY CO | BRAKE SPRING,BRAKE ROLLER,BRAKE CIRCLIP | ||
| 2026-05-18 | YMJAE237058566 | COHENKSE26400001 | 019E | House Bill | COHE | 9792682 | YM TRANQUILITY | 2026-05-17 | NEWARK, NEW JERSEY | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) | 38 BOX | 19,300 KG | House to House | DONGGUAN WANHUI TECHNOLOGY CO | BRAKE HOOD CABLE,BRAKE POWDER METALLURGY,BRAK E WASHER FORGED | ||
| 2026-05-18 | HLCUSHA260415604 | COHENKSE26300102 | 613E | House Bill | COHE | 9308649 | MAERSK SINGAPORE | 2026-05-16 | NEWARK, NEW JERSEY | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) | 49 PKG | 34,103 KG | House to House | DONGGUAN WANHUI TECHNOLOGY CO | BRAKE REVERSING DEVICE | ||
| Run Date | 2026-05-23 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-20 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-22 |
| Trade Update Date | 2026-04-14 |
| Master BOL # | MAEU269211660 |
|---|---|
| House BOL # | COHENKSE26400027 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | COHE |
| Voyage # | 615E |
| IMO # | |
| Vessel Name | NHAVA SHEVA EXPRESS |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | SHANGHAI |
| Foreign Port of Lading | YANGSHAN CHINA (MAINLAND) (57037) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 35908 KG |
| Weight in KG | 35,908 KG |
| Quantity | 61 PKG |
| Volume | |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Containers |
MRSU0733344 MRSU0732815 |
| Commodity Description |
BRAKE SPLINED BUSHING,BRAKE BUTTERFLY PIN,BRA KE RUBBER CAP,BRAKE SPRING WASHER BRAKE SPLINED BUSHING,BRAKE BUTTERFLY PIN,BRA KE RUBBER CAP,BRAKE SPRING WASHER |
| Shipper Name | DONGGUAN WANHUI TECHNOLOGY CO |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 203,BUILDING 1. NO.5 XIN'ANSHA |
| Address Line 2 | NGXIN ROAD. CHANG'AN TOWN DONGGUAN |
| Address Line 3 | CHINA(MAINLAND),DONGGUAN,CN |
| Container Number | MRSU0733344 |
|---|---|
| Seal Number 1 | MLCN9640958 |
| Seal Number 1 | MLCN9640958 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 20ft 0in (02000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 2in (00000802) |
| Container Type | 2CG0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | BRAKE SPLINED BUSHING,BRAKE BUTTERFLY PIN,BRA KE RUBBER CAP,BRAKE SPRING WASHER |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Container Number | MRSU0732815 |
|---|---|
| Seal Number 1 | MLCN9640960 |
| Seal Number 1 | MLCN9640960 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 20ft 0in (02000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 2in (00000802) |
| Container Type | 2CG0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | BRAKE SPLINED BUSHING,BRAKE BUTTERFLY PIN,BRA KE RUBBER CAP,BRAKE SPRING WASHER |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 24 | 2026-05-15 |
| Long Beach, California | 21 | 2026-05-15 |
| Charleston, South Carolina | 13 | 2026-05-22 |
| Newark, New Jersey | 9 | 2026-05-23 |
| Seattle, Washington | 2 | 2026-01-09 |
| Savannah, Georgia | 1 | 2026-04-22 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yangshan China (Mainland) | 21 | 2026-05-23 |
| Ningbo China (Mainland) | 19 | 2026-02-27 |
| Shanghai China (Mainland) | 18 | 2026-05-15 |
| Yantian China (Mainland) | 8 | 2026-04-17 |
| Pusan South Korea | 2 | 2026-03-24 |
| Shekou China (Mainland) | 2 | 2026-02-07 |
Below are the top 10 company names and addresses for Dongguan Wanhui Technology Co that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| DONGGUAN WANHUI TECHNOLOGY CO | ROOM 203,BUILDING 1. NO.5 XIN'ANSHA NGXIN ROAD. CHANG'AN TOWN DONGGUAN CHINA(MAINLAND),DONGGUAN,CN | 2026-05-23 | 27 |
| DONGGUAN WANHUI TECHNOLOGY CO | ROOM 203,BUILDING 1,NO.5 XIN'ANSHAN GXIN ROAD.CHANG'AN TONDONGGUAN CHIN A(MAINLAND),DONGGUAN,CN | 2026-05-12 | 4 |
| DONGGUAN WANHUI TECHNOLOGY CO | 2026-01-22 | 4 | |
| DONGGUAN WANHUI TECHNOLOGY CO | 2026-04-22 | 2 | |
| DONGGUAN WANHUI TECHNOLOGY CO | 2026-03-25 | 1 | |
| DONGGUAN WANHUI TECHNOLOGY CO | 2025-08-02 | 1 | |
| DONGGUAN WANGSI TECHNOLOGY | 2026-03-13 | 7 | |
| DONGGUAN WANGSI TECHNOLOGY | 2026-02-27 | 6 | |
| DONGGUAN WANHUI TECHNOLOGY | 2026-04-20 | 5 | |
| DONGGUAN WANGSI TECHNOLOGY | 2026-03-24 | 2 |
Below are the top 1 phone numbers on file for Dongguan Wanhui Technology Co.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-02-27 | 1 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||