There are a total of 174 bills of lading on file for Foshan Eterna Intelligent Bathroom between April 3rd, 2022 and May 13th, 2026.
Of those 174 bills of lading, 1 were within the past 30 days and 6 were within the past 90 days.
| Total Records | 174 |
|---|---|
| Shipper Records | 174 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Apr 3rd, 2022 |
| Most Recent Shipment on File | May 13th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 1 |
| Records in Last 90 Days | 6 |
| Records in the Past Year | 43 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM.
Below is a Sankey Diagram of the top 20 companies associated with Foshan Eterna Intelligent Bathroom, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 20 companies associated with Foshan Eterna Intelligent Bathroom in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| TURNKEY HOSPITALITY SOLUTIONS LLC | May 2026 | 2,526 | 28 |
| RVLT E LIGHTING | May 2026 | 634 | 28 |
| LASALLE BRISTOL | May 2026 | 4,462 | 23 |
| MUNNWORKS LLC | Apr 2025 | 540 | 21 |
| R.E. WATSON AND ASSOCIATES, INC. | Oct 2025 | 35 | 20 |
| REN-WIL INC | May 2026 | 1,673 | 9 |
| ASD SPECIALTIES INC. | Jan 2026 | 23 | 9 |
| LIGHTCO LLC | Apr 2025 | 26 | 5 |
| HB MIRRORS | May 2026 | 24 | 3 |
| RAINBOW LIGHTING | Aug 2025 | 162 | 2 |
| LAS VEGAS CONVENTION CENTER | May 2026 | 929 | 2 |
| LALOO ACCESSORIES | Jul 2025 | 40 | 2 |
| ELLEN LIGHTING & HARDWARE | May 2026 | 900 | 2 |
| CHIEF TEXAS COMPANIES LLC | May 2026 | 15 | 2 |
| APOLLO DESIGNS LLC | May 2026 | 178 | 2 |
| YESLER TOWERS LLC | May 2026 | 105 | 1 |
| Dec 2025 | 2 | 1 | |
| JEROME LAWTON TRADING INC | May 2026 | 262 | 1 |
| J&A INTERNATIONAL LLC | Apr 2026 | 2,910 | 1 |
| Jul 2024 | 2 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Foshan Eterna Intelligent Bathroom.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| FOSHAN E-GUANG HOME EDCOR CO.,LTD | May 2026 | 212 | 17 |
| FOSHAN EAGLERISE POWER SCIENCE & TE | May 2026 | 412 | 11 |
| FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | May 2026 | 248 | 40 |
| FOSHAN ECCO LIGHTING CO., LTD | Sep 2025 | 144 | 0 |
| FOSHAN ELECTRICAL AND CO.,LTD | Mar 2026 | 563 | 1 |
| FOSHAN ELECTRICAL AND LIGHTING CO. | May 2026 | 3,479 | 59 |
| FOSHAN EMINENT INDUSTRY DEVELOPMENT CO., LTD. | May 2026 | 611 | 7 |
| FOSHAN ENSUITE SANITARY WARE CO. | May 2026 | 309 | 9 |
| FOSHAN ENYUE TRADING CO., LTD | May 2026 | 71 | 3 |
| FOSHAN EON TECHNOLOGY INDUSTRY CO. | May 2026 | 1,182 | 26 |
| FOSHAN ETERNA LIGHTING CO.,LTD | Jun 2025 | 268 | 0 |
| FOSHAN EVERBRIGHT IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 1,247 | 5 |
| FOSHAN EVERGREAT IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 604 | 4 |
| FOSHAN FANGBO FURNITURE CO. LTD | Jun 2025 | 141 | 0 |
| FOSHAN FEILING TRADING CO., LTD. | Apr 2026 | 331 | 13 |
| FOSHAN FEIQI HARDWARE PLASTIC PRODU | May 2026 | 161 | 25 |
| FOSHAN FEITING ELECTRONICS CO., LTD. | Jan 2024 | 301 | 0 |
| FOSHAN FEIXIAO FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 117 | 6 |
| FOSHAN FENGDONG CASTERS AND WHEELS | May 2026 | 95 | 14 |
| FOSHAN FENGFU AUTOPARTS CO.,LTD | Mar 2026 | 198 | 1 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 | MEDUWH418941 | OERT210718P00086 | FV609 | House Bill | OERT | 9540077 | MSC MARTINA MARIA | 2026-04-01 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 1,040 CTN | 12,792 KG | House to House | FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM | LASALLE BRISTOL | LASALLE BRISTOL | PO#LASV LED MIRROR THIS SHIPMENT DOES NOT CONTAIN ANY SOLID WOOD PACKING MATERIALS. |
| 2026-03-24 | ZIMUSHH32047757 | TXSLKOHST2602091 | 11E | House Bill | TXSL | 9302633 | MSC FAIRFIELD | 2026-03-22 | HOUSTON, TEXAS | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 16 PKG | 7,000 KG | Pier to Pier | FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM | TURNKEY HOSPITALITY SOLUTIONS LLC | TURNKEY HOSPITALITY SOLUTIONS LLC | MIRROR |
| 2026-03-21 | OOLU2319541148 | HYSLNSZX02260763 | 106E | House Bill | HYSL | 9337949 | XIN DA YANG ZHOU | 2026-03-20 | TAMPA, FLORIDA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 125 PKG | 1,790 K | Container Yard | FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM | HB MIRRORS INC | HB MIRRORS INC | MAKEUP MIRROR HS CODE: |
| 2026-02-11 | MEDUYM907281 | OERT210718P00022 | FV601 | House Bill | OERT | 9461415 | MSC DEILA | 2026-02-10 | LONG BEACH, CALIFORNIA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 912 CTN | 11,856 KG | House to House | FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM | LASALLE BRISTOL | LASALLE BRISTOL | PO#LASV LED MIRROR THIS SHIPMENT DOES NO T CONTAIN ANY SOLID WOOD PACKING MATERIALS. |
| Run Date | 2026-04-10 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-04-06 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-09 |
| Trade Update Date | 2026-03-17 |
| Master BOL # | MEDUWH451819 |
|---|---|
| House BOL # | OERT210718P00087 |
| Manifest Number | 421483 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | OERT |
| Voyage # | FV610 |
| IMO # | 9932062 |
| Vessel Name | MSC FREYA |
| Vessel Country | LR |
| Place of Receipt | YANTIAN |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | LONG BEACH, CALIFORNIA (2709) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 12090 KG |
| Weight in KG | 12,090 KG |
| Quantity | 930 CTN |
| Volume | 59 CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, non-container |
| Container |
MSBU4241009 |
| Commodity Description |
PO#PO#LASV LED MIRROR THIS SHIPMENT DOE S NOT CONTAIN ANY SOLID WOOD PACKING MATERIAL S. |
| Shipper Name | FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM |
|---|---|
| Address Line 1 | ETERNA BUILDING,NO.1, SOUTH OF |
| Address Line 2 | SHAJIAO BRIDGE, DANZAO TOWN, |
| Address Line 3 | NANHAI DISTRICT, FOSHAN CITY, CHINA |
| Consignee Name | LASALLE BRISTOL |
|---|---|
| Address Line 1 | 601 COUNTY ROAD 17 PO. BOX 98 |
| Address Line 2 | ELKHART, INDIANA, USA,46516 ROB |
| Address Line 3 | COFFEL 574-286-5033 |
| Notify Party Name | LASALLE BRISTOL |
|---|---|
| Address Line 1 | 601 COUNTY ROAD 17 PO. BOX 98 |
| Address Line 2 | ELKHART, INDIANA, USA,46516 ROB |
| Address Line 3 | COFFEL 574-286-5033 |
| Container Number | MSBU4241009 |
|---|---|
| Seal Number 1 | FJ27494358 |
| Seal Number 1 | FJ27494358 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 8ft 6in (00000806) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 42G0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | House to House |
| Cargo Description 1 | PO#PO#LASV LED MIRROR THIS SHIPMENT DOE S NOT CONTAIN ANY SOLID WOOD PACKING MATERIAL S. |
| Marks and Numbers 1 | MODEL:410EMI19A2436 |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Long Beach, California | 47 | 2026-04-16 |
| Houston, Texas | 38 | 2026-05-14 |
| Los Angeles, California | 28 | 2025-12-31 |
| Newark, New Jersey | 16 | 2025-12-12 |
| Miami, Florida | 12 | 2026-01-15 |
| Tacoma, Washington | 11 | 2025-07-24 |
| Seattle, Washington | 7 | 2025-11-17 |
| Savannah, Georgia | 4 | 2025-07-08 |
| Tampa, Florida | 2 | 2026-03-21 |
| Norfolk, Virginia | 2 | 2023-11-01 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 159 | 2026-05-14 |
| Shekou China (Mainland) | 11 | 2025-08-26 |
| Pusan South Korea | 2 | 2024-11-30 |
| Kingston Jamaica | 1 | 2025-12-12 |
| Hong Kong Hong Kong | 1 | 2023-07-28 |
Below are the top 10 company names and addresses for Foshan Eterna Intelligent Bathroom that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM | ETERNA BUILDING,NO.1, SOUTH OF SHAJIAO BRIDGE, DANZAO TOWN NANHAI DISTRICT, FOSHAN CITY, CHINA | 2026-04-16 | 25 |
| FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM | ETERNA BUILDING, NO. 1, SOUTH BRIDGE ROAD, DANZAO TOWN, NANHAI DISTRICT, FOSHAN CITY, CHINA | 2026-05-14 | 12 |
| FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM | 2025-07-08 | 7 | |
| FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM | 2025-11-11 | 3 | |
| FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM | 2026-01-15 | 2 | |
| FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM | 2025-12-06 | 1 | |
| FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM | 2025-12-31 | 1 | |
| FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM | 2025-07-16 | 1 | |
| FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM | 2025-08-26 | 1 | |
| FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM CO.,LTD | 2025-09-01 | 23 |
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No phone number on file | ||
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||