There are a total of 331 bills of lading on file for Foshan Feiling Trading Co., Ltd. between May 27th, 2020 and April 8th, 2026.
Of those 331 bills of lading, 0 were within the past 30 days and 13 were within the past 90 days.
| Total Records | 331 |
|---|---|
| Shipper Records | 329 |
| Consignee Records | 2 |
| Notify Party Records | 1 |
| First Shipment on File | May 27th, 2020 |
| Most Recent Shipment on File | Apr 8th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 0 |
| Records in Last 90 Days | 13 |
| Records in the Past Year | 38 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for FOSHAN FEILING TRADING CO., LTD..
Below is a Sankey Diagram of the top 9 companies associated with Foshan Feiling Trading Co., Ltd., and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 9 companies associated with Foshan Feiling Trading Co., Ltd. in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| ART-LEON TRADE INC | May 2026 | 1,256 | 180 |
| HONGKONG FEILING TRADING LIMITED | May 2026 | 406 | 84 |
| PURPLE LEAF INC. | Mar 2026 | 572 | 2 |
| WARMHOME FURNISHINGS INC | May 2026 | 22 | 1 |
| LINHAI PURPLE LEAF LEISURE PRODUCTS | Apr 2024 | 663 | 1 |
| FUJIA TRADE (HANGZHOU) CO.,LTD | Oct 2025 | 83 | 1 |
| ANJI TIANHAO STEEL AND PLASTIC PROD | May 2026 | 2,028 | 1 |
| A&E INTERNATIONAL INC | May 2026 | 4,914 | 1 |
| 1350570 B.C. LTD | Jul 2024 | 45 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Foshan Feiling Trading Co., Ltd.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Past 90 Days |
|---|---|---|---|
| FOSHAN ELECTRICAL AND LIGHTING CO. | May 2026 | 3,479 | 59 |
| FOSHAN EMINENT INDUSTRY DEVELOPMENT CO., LTD. | May 2026 | 611 | 7 |
| FOSHAN ENSUITE SANITARY WARE CO. | May 2026 | 309 | 9 |
| FOSHAN ENYUE TRADING CO., LTD | May 2026 | 71 | 3 |
| FOSHAN EON TECHNOLOGY INDUSTRY CO. | May 2026 | 1,182 | 26 |
| FOSHAN ETERNA INTELLIGENT BATHROOM | May 2026 | 174 | 6 |
| FOSHAN ETERNA LIGHTING CO.,LTD | Jun 2025 | 268 | 0 |
| FOSHAN EVERBRIGHT IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 1,247 | 5 |
| FOSHAN EVERGREAT IMPORT AND EXPORT | May 2026 | 604 | 4 |
| FOSHAN FANGBO FURNITURE CO. LTD | Jun 2025 | 141 | 0 |
| FOSHAN FEIQI HARDWARE PLASTIC PRODU | May 2026 | 161 | 25 |
| FOSHAN FEITING ELECTRONICS CO., LTD. | Jan 2024 | 301 | 0 |
| FOSHAN FEIXIAO FURNITURE CO.,LTD | May 2026 | 117 | 6 |
| FOSHAN FENGDONG CASTERS AND WHEELS | May 2026 | 95 | 14 |
| FOSHAN FENGFU AUTOPARTS CO.,LTD | Mar 2026 | 198 | 1 |
| FOSHAN FENGJILONG TRADING CO.,LTD | Feb 2026 | 203 | 2 |
| FOSHAN FGD SMP AUTOMOTIVE COMPRESSO | May 2026 | 111 | 4 |
| FOSHAN FIELD SMART LIGHTING CO LTD | May 2026 | 3,432 | 14 |
| FOSHAN FILTA TECHNOLOGY | May 2026 | 95 | 44 |
| FOSHAN FIRSTLY BINDERS CO.,LTD | May 2026 | 117 | 8 |
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-30 | CMDUNGP3349922 | CGGMNPO2052524 | 0VCMN | House Bill | CGGM | 9850587 | EVER FRANK | 2026-03-28 | NEWARK, NEW JERSEY | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 541 CTN | 8,299 KG | Pier to Pier | FOSHAN FEILING TRADING | ART LEON TRADE INC | MOHAWK GLOBAL LOGISTICS | BAR STOOL, CHAIR |
| 2026-03-27 | MAEU285261255 | CGGMNPO2057690 | 610E | House Bill | CGGM | 9349502 | COLORADO EXPRESS | 2026-03-26 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 244 CTN | 4,992 KG | FOSHAN FEILING TRADING | ART LEON TRADE INC | MOHAWK GLOBAL LOGISTICS | SOFA | |
| 2026-03-19 | CMDUNGP3315040 | CGGMNPO2047213 | 0VCMJ | House Bill | CGGM | 9850537 | EVER FOCUS | 2026-03-18 | NEWARK, NEW JERSEY | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 427 CTN | 6,562 KG | Pier to Pier | FOSHAN FEILING TRADING | ART LEON TRADE INC | MOHAWK GLOBAL LOGISTICS | DINING CHAIR, BAR STOOL, SOFA |
| 2026-02-28 | MAEU285261126 | CGGMNPO2038806 | 604E | House Bill | CGGM | 9320257 | GEORG MAERSK | 2026-02-27 | OAKLAND, CALIFORNIA | NINGBO CHINA (MAINLAND) | 428 CTN | 6,568 KG | Container Yard | FOSHAN FEILING TRADING | ART LEON TRADE INC | MOHAWK GLOBAL LOGISTICS | DINING CHAIR,SOFA,BAR STOOL |
| Run Date | 2026-03-30 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-03-21 |
| Actual Arrival Date | 2026-03-28 |
| Trade Update Date | 2026-02-10 |
| Master BOL # | CMDUNGP3349938 |
|---|---|
| House BOL # | CGGMNPO2053497 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | CGGM |
| Voyage # | 0VCMN |
| IMO # | |
| Vessel Name | EVER FRANK |
| Vessel Country | US |
| Place of Receipt | NINGBO,CHINA |
| Foreign Port of Lading | NINGBO CHINA (MAINLAND) (57020) |
| Port of Unlading | NEWARK, NEW JERSEY (4601) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 3814 KG |
| Weight in KG | 3,814 KG |
| Quantity | 252 CTN |
| Volume | CM |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TLLU4328062 |
| Commodity Description |
DINING CHAIR, SOFA |
| Shipper Name | FOSHAN FEILING TRADING CO LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 1508 15TH FLOOR COMPREHENSIVE |
| Address Line 2 | BUILDING NO 2 MAOGANG EAST ROAD |
| Address Line 3 | CHANCHENG DISTRICT FOSHAN CITY |
| Consignee Name | ART LEON TRADE INC |
|---|---|
| Address Line 1 | 108 WEST 13TH ST |
| Address Line 2 | WILMINGTON DE 19801 |
| Notify Party Name | MOHAWK GLOBAL LOGISTICS |
|---|---|
| Address Line 1 | 105 FIELDCREST AVE SUITE 404 |
| Address Line 2 | EDISON NJ 08837 |
| Container Number | TLLU4328062 |
|---|---|
| Seal Number 1 | M5049026 |
| Seal Number 1 | M5049026 |
| Equipment Description Code | CN |
| Equipment Description | Container |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | DINING CHAIR, SOFA |
| Marks and Numbers 1 | WHS-62302-42245009 |
| Harmonized Number | Harmonized Value | Harmonized Weight |
|---|---|---|
| 00000000 | 0000003814 KG |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 144 | 2026-04-09 |
| Long Beach, California | 96 | 2026-02-24 |
| Savannah, Georgia | 31 | 2025-11-03 |
| Newark, New Jersey | 29 | 2026-03-30 |
| Oakland, California | 24 | 2026-02-28 |
| New York, New York | 4 | 2025-09-27 |
| Seattle, Washington | 1 | 2022-07-12 |
| Charleston, South Carolina | 1 | 2022-04-19 |
| Wilmington, North Carolina | 1 | 2020-09-08 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Ningbo China (Mainland) | 283 | 2026-04-01 |
| Shanghai China (Mainland) | 25 | 2026-01-08 |
| Yantian China (Mainland) | 16 | 2025-02-27 |
| Pusan South Korea | 3 | 2024-01-05 |
| Shekou China (Mainland) | 1 | 2026-04-09 |
| Yangshan China (Mainland) | 1 | 2021-07-03 |
| Thanh Pho Ho Chi Minh Vietnam | 1 | 2020-11-07 |
| Da Chan Bay China (Mainland) | 1 | 2020-05-28 |
Below are the top 10 company names and addresses for Foshan Feiling Trading Co., Ltd. that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| FOSHAN FEILING TRADING CO., LTD. | 1607, 6 UNIT, 16F, ICC INTERNATIONAL BUSINESS CENTER, 18 CHENGMENTOU RD, CHANCHENG DISTRICT, FOSHAN CN | 2022-03-01 | 40 |
| FOSHAN FEILING TRADING CO., LTD | ROOM 1508, 15TH FLOOR, COMPREHENSIV E BUILDING, NO. 2 MAOGANG EAST ROAD , CHANCHENG DISTRICT, FOSHAN CITY | 2024-09-10 | 34 |
| FOSHAN FEILING TRADING CO LTD | 2025-10-01 | 32 | |
| FOSHAN FEILING TRADING CO., LTD. | 2024-06-28 | 29 | |
| FOSHAN FEILING TRADING CO., LTD. | 2025-05-21 | 27 | |
| FOSHAN FEILING TRADING | 2026-04-01 | 26 | |
| FOSHAN FEILING TRADING CO.,LTD | 2024-01-29 | 13 | |
| FOSHAN FEILING TRADING CO., LTD. | 2023-11-15 | 11 | |
| FOSHAN FEILING TRADING CO, LTD | 2023-11-22 | 9 | |
| FOSHAN FEILING TRADING CO., LTD. | 2024-02-01 | 8 |
Below are the top 3 phone numbers on file for Foshan Feiling Trading Co., Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2024-10-11 | 1 | |
| 2022-07-12 | 1 | |
| 2021-03-05 | 4 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||