There are a total of 248 bills of lading on file for Foshan Easywin Trading Company between February 19th, 2023 and May 22nd, 2026.
Of those 248 bills of lading, 18 were within the past 30 days and 40 were within the past 90 days.
| Total Records | 248 |
|---|---|
| Shipper Records | 246 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 2 |
| First Shipment on File | Feb 19th, 2023 |
| Most Recent Shipment on File | May 22nd, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 18 |
| Records in Last 90 Days | 40 |
| Records in the Past Year | 61 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY.
Below is a Sankey Diagram of the top 10 companies associated with Foshan Easywin Trading Company, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 10 companies associated with Foshan Easywin Trading Company in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| SOMNUS MATTRESS INTERNATIONAL LLC | Mar 2026 | 475 | 59 |
| CAN-SAIL INTERNATIONAL LOGISTICS CORPORATION | May 2026 | 1,994 | 59 |
| MACAU MIRLITON LIMITED | Feb 2025 | 177 | 49 |
| ROSARY GLORY LIMITED | May 2026 | 228 | 36 |
| BEDSTORY USA CORP | Nov 2025 | 838 | 26 |
| GOLDEN HORSE TECHNOLOGY INTERNATIONAL CO.,LIMITED | May 2026 | 529 | 12 |
| AZURE GRACE INC | May 2026 | 40 | 5 |
| LAO FAMOUS CO., LTD. | May 2026 | 364 | 2 |
| OCEANBRIDGE TRADING GROUP INC | May 2026 | 436 | 1 |
| Jul 2024 | 1 | 1 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Foshan Easywin Trading Company.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-23 | HLCUSHA2603CDMQ0 | AMZDCN26VT3RQHMK | 615E | House Bill | AMZD | 9334662 | MAERSK TAIKUNG | 2026-05-22 | SAVANNAH, GEORGIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 40 CTN | 524 KG | House to House | FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | ROSARY GLORY LIMITED | PILLOW | |
| 2026-05-23 | HLCUSHA2603CDMQ0 | AMZDCN26UPHEEI3Q | 615E | House Bill | AMZD | 9334662 | MAERSK TAIKUNG | 2026-05-22 | SAVANNAH, GEORGIA | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 40 CTN | 524 KG | House to House | FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | ROSARY GLORY LIMITED | PILLOW | |
| 2026-05-22 | CMDUCHN3241849 | AMZDCN26HMI7KIDP | 006E | House Bill | AMZD | 9949766 | OOCL IRIS | 2026-05-21 | NEWARK, NEW JERSEY | SHANGHAI CHINA (MAINLAND) | 833 CTN | 7,690 KG | Pier to Pier | FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | ROSARY GLORY LIMITED | PILLOW | |
| 2026-05-22 | ZIMUSHH32093708 | CASJCSSE2604X046 | 13E | House Bill | CASJ | 9967952 | ZIM AMBER | 2026-05-21 | CHARLESTON, SOUTH CAROLINA | YANTIAN CHINA (MAINLAND) | 399 PKG | 71,810 K | Pier to Pier | FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | AZURE GRACE INC | SEN MART INTERNATIONAL | MATTRESS COVER CARTON BOX FOAM ADHES IVE STICKER PE FILM |
| Run Date | 2026-05-28 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-21 |
| Actual Arrival Date | 2026-05-24 |
| Trade Update Date | 2026-04-12 |
| Master BOL # | ZIMUSHH32093724 |
|---|---|
| House BOL # | |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | Master Bill |
| Carrier Code | ZIMU |
| Voyage # | 13W |
| IMO # | 9967952 |
| Vessel Name | ZIM AMBER |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | YANTIAN (GD) |
| Foreign Port of Lading | YANTIAN CHINA (MAINLAND) (57078) |
| Port of Unlading | SAVANNAH, GEORGIA (1703) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 30666 LB |
| Weight in KG | 13,910 KG |
| Quantity | 932 CTN |
| Volume | 2401 CF |
| Record Status | New Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
TLLU8930993 |
| Commodity Description |
TOPPER PI#RS260403 THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOOD PACKING MATERIALS |
| Shipper Name | FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY |
|---|---|
| Address Line 1 | ROOM 201,FLOOR 2,BUILDING |
| Address Line 2 | 2,GUANGDONG |
| Address Line 3 | PHONE : 86-19926038068 |
| Address Line 4 | EMAIL: 9045575@QQ.COM |
| Consignee Name | CAN-SAIL INTERNATIONAL LOGISTICS |
|---|---|
| Address Line 1 | CORPORATION |
| Address Line 2 | 6416 E WASHINGTON BLVD COMMERCE CA |
| Address Line 3 | 90040 |
| Address Line 4 | TEL: 817-809-7301 |
| Notify Party Name | CAN-SAIL INTERNATIONAL LOGISTICS |
|---|---|
| Address Line 1 | CORPORATION |
| Address Line 2 | 6416 E WASHINGTON BLVD COMMERCE CA |
| Address Line 3 | 90040 |
| Address Line 4 | TEL: 817-809-7301 |
| Container Number | TLLU8930993 |
|---|---|
| Seal Number 1 | A4260369884 |
| Seal Number 1 | A4260369884 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 40ft 0in (04000) |
| Container Height | 9ft 0in (00000900) |
| Container Width | 8ft 0in (00000800) |
| Container Type | 4500 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Pier to Pier |
| Cargo Description 1 | TOPPER PI#RS260403 THIS SHIPMENT CONTAINS NO SOLID WOOD PACKING MATERIALS |
| Marks and Numbers 1 | N/M |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Charleston, South Carolina | 129 | 2026-05-22 |
| Savannah, Georgia | 73 | 2026-05-23 |
| Newark, New Jersey | 17 | 2026-05-22 |
| Long Beach, California | 13 | 2025-12-03 |
| Seattle, Washington | 10 | 2024-09-24 |
| Los Angeles, California | 4 | 2025-03-10 |
| Tacoma, Washington | 2 | 2024-12-19 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Yantian China (Mainland) | 133 | 2026-05-22 |
| Nansha China (Mainland) | 72 | 2025-02-27 |
| Shanghai China (Mainland) | 26 | 2026-05-23 |
| All Other Viet Nam Ports | 6 | 2025-03-29 |
| Laem Chabang Thailand | 3 | 2026-03-06 |
| Singapore Singapore | 2 | 2026-03-17 |
| Yangshan China (Mainland) | 2 | 2025-02-26 |
| Xiamen China (Mainland) | 2 | 2024-12-19 |
| Ningbo China (Mainland) | 1 | 2024-10-15 |
| Shekou China (Mainland) | 1 | 2024-07-27 |
Below are the top 10 company names and addresses for Foshan Easywin Trading Company that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | ROOM 201FLOOR 2,BUILDING 2, GUANGDONG FOSHAN CN | 2026-05-22 | 68 |
| FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | ROOM 201,FLOOR 2,BUILDING 2,GUANGDONG | 2026-05-22 | 59 |
| FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | 2026-05-23 | 3 | |
| FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | 2026-02-28 | 2 | |
| FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | 2026-05-11 | 1 | |
| FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | 2026-04-24 | 1 | |
| FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | 2026-04-24 | 1 | |
| FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | 2026-05-12 | 1 | |
| FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | 2025-11-19 | 1 | |
| FOSHAN EASYWIN TRADING COMPANY | 2025-12-03 | 1 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Foshan Easywin Trading Company.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-22 | 59 | |
| 2025-03-10 | 14 |
Below are the top 1 email addresses on file for Foshan Easywin Trading Company.
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-05-22 | 59 |