There are a total of 377 bills of lading on file for Fujian Dengzhen Industrial Co., Ltd between August 12th, 2022 and May 14th, 2026.
Of those 377 bills of lading, 3 were within the past 30 days and 10 were within the past 90 days.
| Total Records | 377 |
|---|---|
| Shipper Records | 377 |
| Consignee Records | 0 |
| Notify Party Records | 0 |
| First Shipment on File | Aug 12th, 2022 |
| Most Recent Shipment on File | May 14th, 2026 |
| Records in Last 30 Days | 3 |
| Records in Last 90 Days | 10 |
| Records in the Past Year | 71 |
Subscribe now for unlimited access to all manifests, vessels, shippers, consignees, and more for FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL CO., LTD.
Below is a Sankey Diagram of the top 5 companies associated with Fujian Dengzhen Industrial Co., Ltd, and the top 4 companies associated with those associations.
Below are the top 5 companies associated with Fujian Dengzhen Industrial Co., Ltd in terms of total bills of lading. Total Records are based on records since October 21st, 2012. Associations are based on records since May 2021.
| Company Name | Recent Shipment | Total Records | Associations |
|---|---|---|---|
| BAREV SAGE HILL LLC | Sep 2024 | 254 | 150 |
| ANKER NATURALS LLC | Nov 2025 | 138 | 115 |
| WHOLESALE IRON DOORS OF TEXAS | May 2026 | 194 | 64 |
| SIGHTLINE STEEL DOORS | Apr 2026 | 66 | 32 |
| EFRON LLC | May 2026 | 22 | 16 |
Below are other companies when arranged alphabetically. There is not neccessarily any association to Fujian Dengzhen Industrial Co., Ltd.
| Run Date | Master BOL | House BOL | Voyage # | Bill Type | Carrier Code | IMO # | Vessel Name | Arrival Date | US Port | Foreign Port | Quantity | Weight | Type of Service | Shipper | Consignee | Notify Party | Commodity |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-09 | ONEYXMNG18719800 | CHQFHXM26030556 | 517E | House Bill | CHQF | 9976173 | ONE SINGAPORE | 2026-04-08 | LOS ANGELES, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 145 PKG | 13,700 K | Container Yard | FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL | EFRON LLC | EFRON LLC | FUNCTIONAL IRON DOOR &WINDOW SET FUNCTIONAL S TEEL DOOR &WINDOW SET HS CODE |
| 2026-04-02 | CMDUXIA1800953 | SABC203707P00016 | 0UPN1 | House Bill | SABC | 9949742 | OOCL LILAC | 2026-04-01 | CHARLESTON, SOUTH CAROLINA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 161 PKG | 18,290 KG | Pier to Pier | FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL | SIGHTLINE STEEL DOORS | SIGHTLINE STEEL DOORS | FUNCTIONAL IRON DOOR & WINDOW SET FUNCTIONAL STEEL DOOR & WINDOW SET THIS SHIPMENT CONTAI N NO SOLID WOOD PACKING MATERIALS. CY-... |
| 2026-04-01 | COSU6446414390 | CHQFHXM26030257 | 108E | House Bill | CHQF | 9337937 | XIN FEI ZHOU | 2026-03-31 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 156 PKG | 13,020 K | House to House | FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL | EFRON LLC | EFRON LLC | FUNCTIONAL IRON DOOR &WINDOW SET/FUNCTIONAL S TEEL DOOR &WINDOW SET HS CODE |
| 2026-03-21 | COSU6445222660 | CHQFHXM26020816 | 108E | House Bill | CHQF | 9355575 | COSCO TAICANG | 2026-03-20 | LONG BEACH, CALIFORNIA | XIAMEN CHINA (MAINLAND) | 147 PKG | 13,650 K | House to House | FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL | EFRON LLC | EFRON LLC | FUNCTIONAL IRON DOOR &WINDOW SET FUNCTIONAL S TEEL DOOR &WINDOW SET HS CODE |
| Run Date | 2026-05-02 |
|---|---|
| Estimated Arrival Date | 2026-05-03 |
| Actual Arrival Date | 2026-04-30 |
| Trade Update Date | 2026-04-03 |
| Master BOL # | ONEYXMNG30400300 |
|---|---|
| House BOL # | CHQFHXM26040009 |
| Manifest Number | 000001 |
| Bill Type | House Bill |
| Carrier Code | CHQF |
| Voyage # | E015 |
| IMO # | 9935117 |
| Vessel Name | WAN HAI A05 |
| Vessel Country | SG |
| Place of Receipt | XIAMEN, CHINA |
| Foreign Port of Lading | XIAMEN CHINA (MAINLAND) (57069) |
| Port of Unlading | LOS ANGELES, CALIFORNIA (2704) |
| Port of Destination | |
| Foreign Port of Destination | |
| Weight | 14570 K |
| Weight in KG | 14,570 KG |
| Quantity | 158 PKG |
| Volume | 66 X |
| Record Status | Amended Record |
| In-bond Entry Type | |
| Transportation Mode | Vessel, containerized |
| Container |
ONEU7004874 |
| Commodity Description |
FUNCTIONAL IRON DOOR &WINDOW SET FUNCTIONAL S TEEL DOOR &WINDOW SET HS CODE |
| Shipper Name | FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL CO., LTD |
|---|---|
| Address Line 1 | NO.6,KUNMEI ROAD,FENGSHAN |
| Address Line 3 | DISTRICT,HUA'AN COUNTY, |
| City | ZHANGZHOU |
| Zip Code | 363000 |
| Country Code | CN |
| Consignee Name | EFRON LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 131 CONTINENTAL DRIVE, SUITRE 305 |
| City | NEWARK |
| State Province | DE |
| Zip Code | 19713 |
| Country Code | US |
| Notify Party Name | EFRON LLC |
|---|---|
| Address Line 1 | 131 CONTINENTAL DRIVE, SUITRE 305 |
| City | NEWARK |
| State Province | DE |
| Zip Code | 19713 |
| Country Code | US |
| Container Number | ONEU7004874 |
|---|---|
| Seal Number 1 | CNDR62833 |
| Seal Number 1 | CNDR62833 |
| Equipment Description Code | 00 |
| Equipment Description | Openings at one end or both ends. |
| Container Length | 45ft 0in (04500) |
| Container Height | 9ft 7in (00000907) |
| Container Width | 8ft 2in (00000802) |
| Container Type | LFG0 |
| Load Status | Loaded |
| Type of Service | Container Yard |
| Cargo Description 1 | FUNCTIONAL IRON DOOR &WINDOW SET FUNCTIONAL S TEEL DOOR &WINDOW SET HS CODE |
| Marks and Numbers 1 | N/M . |
| Port of Unlading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Los Angeles, California | 236 | 2026-05-15 |
| Houston, Texas | 59 | 2025-11-10 |
| Long Beach, California | 50 | 2026-04-01 |
| Charleston, South Carolina | 27 | 2026-04-02 |
| Savannah, Georgia | 5 | 2024-07-27 |
| Port of Lading | Total Records | Recent Shipment |
|---|---|---|
| Xiamen China (Mainland) | 375 | 2026-05-15 |
| Kaohsiung China (Taiwan) | 1 | 2025-01-13 |
| Cartagena Colombia | 1 | 2024-08-07 |
Below are the top 10 company names and addresses for Fujian Dengzhen Industrial Co., Ltd that were combined to create this record. While we try to make sure everything is as accurate as possible we can't guarantee complete accuracy for all records so please notify us of any errors.
| Company Name | Address | Last Record | Records |
|---|---|---|---|
| FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL CO., LTD | NO.6,KUNMEI ROAD,FENGSHAN DISTRICT,HUA'AN COUNTY, ZHANGZHOU 363000 CN | 2025-10-01 | 103 |
| FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL CO., LTD | NO.6,KUNMEI ROAD,FENGSHAN DISTRICT, HUA'AN COUNTY,ZHANGZHOU CITY,FUJIAN PROVINCE,PR CHINA | 2025-08-15 | 91 |
| FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL CO., LTD | 2025-09-09 | 20 | |
| FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL CO., LTD | 2025-01-11 | 38 | |
| FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL CO., LTD | 2023-10-04 | 31 | |
| FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL | 2026-05-15 | 29 | |
| FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL | 2024-02-19 | 11 | |
| FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL CO., LTD | 2023-08-07 | 7 | |
| FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL CO., LTD | 2024-01-26 | 6 | |
| FUJIAN DENGZHEN INDUSTRIAL CO. | 2025-07-14 | 6 |
Below are the top 2 phone numbers on file for Fujian Dengzhen Industrial Co., Ltd.
| Phone Number | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| 2026-04-02 | 1 | |
| 2026-02-05 | 30 |
| Email Address | Last Appeared | Records |
|---|---|---|
| No email address on file | ||